Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz PM8000 & Heco Aleva gt 602


jankofski

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

Nie znam Twojego marantza ale słuchałem kolumn Heco z innym modelem marantza i grało to bardzo dobrze więc myślę że to połączenie Cię nie zawiedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były to kolumny Heco Music Style 1000 i wzmacniacz Marantz pm6006. Z tego co słyszałem Aleva gra lepiej o serii Music Style. Moim zdaniem te Heco są uniwersalnymi kolumnami i jeśli chodzi o dobór wzmacniacza ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 18:49, jankofski napisał:

Witam,

Takie szybkie pytania - czy wyżej wymieniony zestaw będzie jakoś sensownie współpracował? 

Pozdrawiam!

Witam.

Oby dwa elementy spoko lecz finalne ich brzmienie będzie bardzo ale to bardzo wyraźne! Aleva dysponuje mega wysoką wyrazistością dźwięków. Nie każdy akceptuje takie brzmienie i zdecydowanie jest odwrotnością definicji uniwersalności. Jeśli szukasz czegoś strikte uniwersalnego to spójrz na Heco Aurora 700 - zagra dobrze z Marantz'em ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Kolumny wczoraj do mnie dotarły i banan na japie:-) Podoba mi sie jak to gra, Alevy również na mój gust bardzo przyjemnie wyglądają. Balem sie ze bedzie rozczarowanko, bo nie słuchałem ich ale jestem bardzo zadowolony:-) 

Pozdrawiam:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jankofski napisał:

Witam. 

Kolumny wczoraj do mnie dotarły i banan na japie:-) Podoba mi sie jak to gra, Alevy również na mój gust bardzo przyjemnie wyglądają. Balem sie ze bedzie rozczarowanko, bo nie słuchałem ich ale jestem bardzo zadowolony:-) 

Pozdrawiam:-)

Gratuluję i cieszę się granie Ci się podoba a powinno być jeszcze lepiej jak kolumnienki się wygrzeją ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kejup napisał:

Gratuluję i cieszę się granie Ci się podoba a powinno być jeszcze lepiej jak kolumnienki się wygrzeją ?

 

I to mnie właśnie też cieszy, że prawdopodobnie bedzie jeszcze troche lepiej:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że po kilkunastu dniach czar prysnie i zauważysz jakieś braki, bądź coś będzie męczyć. 

Tak też bywa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 22:09, Kejup napisał:

Były to kolumny Heco Music Style 1000 i wzmacniacz Marantz pm6006. Z tego co słyszałem Aleva gra lepiej o serii Music Style. Moim zdaniem te Heco są uniwersalnymi kolumnami i jeśli chodzi o dobór wzmacniacza ?

czy lepiej to nie wiem gusta sa rozne

music style gra inaczej od wyzszych heco - tam jest duzo chlodniej wiecej sopranu srednica bardziej odchudzona

mi barwowo bardziej odpowiada heco music style /aurora

te wyzsze modele to raczej do cieplych wzmaniaczy

chyba ze ktos lubi takie beznamietne granie wyprane z kolorow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ohmygod napisał:

czy lepiej to nie wiem gusta sa rozne

music style gra inaczej od wyzszych heco - tam jest duzo chlodniej wiecej sopranu srednica bardziej odchudzona

mi barwowo bardziej odpowiada heco music style /aurora

te wyzsze modele to raczej do cieplych wzmaniaczy

chyba ze ktos lubi takie beznamietne granie wyprane z kolorow

Pewnie masz rację. Mnie niestety nie było dane słyszeć u siebie Celanów(chciałem je sprawdzić jak się mają do moich MA gs20 ale jakoś czasu nie ma) ale po tym co zaprezentowały Aurory są spore oczekiwania :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę właśnie wahałem się między Aurora a Aleva i wybór padł na te drugie ze względu na to, ze jak wyczytałem Aurory grają więcej basem - a ja nie lubię za grubo basu. Wolę tyci mniej jak tyci więcej:-) Ale przyznam że  ciekawi mnie jak Aurory grają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kejup napisał:

Aurory moim zdaniem grają łagodniej od Music Style.

to prawda troche splaszczono bas

ciagle jednak jest po cieplej  stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kejup napisał:

Aurory moim zdaniem grają łagodniej od Music Style.

Masz rację! Music Style jest trochę ostrzejszy na tweeterze od Aurory, basowo praktycznie identycznie. Testowałem obie kolumny u siebie w domu bo sam byłem na początku ciekawy jak to brzmi w porównaniu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 17:34, ohmygod napisał:

czy lepiej to nie wiem gusta sa rozne

music style gra inaczej od wyzszych heco - tam jest duzo chlodniej wiecej sopranu srednica bardziej odchudzona

mi barwowo bardziej odpowiada heco music style /aurora

te wyzsze modele to raczej do cieplych wzmaniaczy

chyba ze ktos lubi takie beznamietne granie wyprane z kolorow

Przyznam że te Alevy grają hmmm...jak by to napisać...chłodno, sucho jakoś tak sterylnie, technicznie. Mam wrażenie,  że one po prostu odtwarzają dzwięk...i już. Kolejne wrażenie jakie mam jest takie, że poszczególne dźwięki jakby grały koło siebie, a nie ze sobą. Nie wiem jak to opisać/nazwać, ale to takie wrażenie jakby każdy dzwięk został nagrany osobno i wszystkie razem zostały puszczone. Brakuje mi troszkę takiej spójności - nie znam się, ale mam wrażenie ze brakuje tutaj tego, co chyba bywa nazywane muzykalnością.

Coś mi sie wydaje że za jakiś czas zaczną sie poszukiwania wzmacniacza:-D Ma ktoś pomysł co z Alevami zagrałoby przyjemniej od Marantza 8000? 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś pisałem o pierwszym wrażeniu. 

KEJUP-domyslam się że słuchałes go z alevami, że polecasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dedal75 napisał:

 

Coś pisałem o pierwszym wrażeniu. 

KEJUP-domyslam się że słuchałes go z alevami, że polecasz ?

To chyba naturalna kolej rzeczy, ale przynajmniej pierwsze wrażenie nie spowodowało zawodu:-) Ale przyznać muszę, trochę czegoś brakuje w dzwięku:-)

16 minut temu, Kejup napisał:

Hehe mój Nad c356bee po modyfikacji ?

No właśnie? Słuchał Nada z Alevami że poleca?:-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, dedal75 napisał:

 

Coś pisałem o pierwszym wrażeniu. 

KEJUP-domyslam się że słuchałes go z alevami, że polecasz ?

Niestety nie dlatego byłoto hehe przed zdaniem aczkolwiek słuchałem Music Style i Aurory z moim Nadem i było na tyle dobrze że kolega właśnie jego wybrał do swoich Heco Aurora 1000 a porównywał z Nadem c375bee i Roksanem K3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście heh ?

Ale to Kolega wybrał, jednak może @jankofski woli blondynki :-).

Posiadam heco ms500 i szału nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zapewne dobry, ale mieszkam duuużo za daleko:-) 

Nikt nie podpowie za czym się rozglądać, co zmodyfikowałoby tyci dzwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to pogadanki na temat brzmienia traktuje z przymróżeniem oka ? bo sam się przekonałem nie raz ze coś co gra dla kogoś w pewny sposób dla mnie tak nie gra ?. Więc nie gniewaj się ale popełniłeś raczej błąd nie wybierając po odsłuchu, nie jednym(pisałem o pierwszym wrażeniu) ale chociaż po dwóch, i teraz chcesz pół środkami to naprawic. Mysle że to nie zadziała. Znam to uczucie bo też popełniłem masę błędów więc pierwszy kamieniem nie rzucę ?. Pozdrawiam i myślę że jeszcze dużo przed Tobą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam poczucia, że popełniłem błąd - jeno tylko iż pewnie jest lepszy wzmacniacz od tego Marantza. Generalnie widzę różnicę jaki wpływ ma na odbiór dzwięku stan psychofizyczny chociaż i czasami tego samego słuchając wrażenia bywają różne:-) 

Z tymi odsłuchami to najpiękniejsza sprawa, ale chyba skomplikowana, bo najlepiej słuchać u siebie w domu. W salonie coś moze nam pięknie grać a w domu...kaplica. Także ten...wiele prób chyba jeszcze przede mną:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie potępiam. 

Nie mam znajomych, którzy nie zmieniali, sam się przejechałem parę razy, raz nawet po odsłuchu, bo w baniaku miałem już inny piecyk, kupiłem go wreszcie i  rok spędził tylko u mnie taki z niego kazak był ? nie trafiłem a miało być tak pięknie ?więc tak ten sport wyglada haha. Pzdr

PS co do wzmacniacza, uwierz mi zawsze jest lepszy, TEN KTÓREGO WŁAŚNIE NIE KUPILIŚMY . ?HAHA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.