Skocz do zawartości
IGNORED

Streaming audio WIFI do 40-letniego wzmacniacza.


Lestad

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Temat dotyczy rozwiązania problemu bezstratnego (lub prawie) przesyłania audio wysokiej jakości do starego wzmacniacza. 

Mam wyprowadzony kabel RCA-Jack i podłączam sobie telefon (android), laptopa i w ten sposób odtwarzam muzykę (czy to z jakiegoś odtwarzacza softowego czy z deezera, spotify itd.), co jest mega niewygodne, bo mam podpięte do kabla urządzenie mobilne? To co na wyjściu źródła, to na wejściu wzmacniacza, tylko bezprzewodowo. I chyba BT odpada. Zacząłem czytać o WIFI - może to jest pomysł. Ostatnio też kupiłem DAC, mam też układ konwersji USB-I2S... macie jakieś pomysły nie za milion złotych? Może jakiś preamp?

 

Pozdrawiam

Lestad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Lestad napisał:

 I chyba BT odpada. Zacząłem czytać o WIFI - może to jest pomysł. Ostatnio też kupiłem DAC, mam też układ konwersji USB-I2S... macie jakieś pomysły nie za milion złotych? Może jakiś preamp?

Tak:

- Apple AirPort Express -> pdlaczony optycznie do twojego DAC

 Apple AirPort Express -> pdlaczony analogowo do wzmacniacza

- Raspberry Pi 3b+ pdlaczony przez USB do DAC

- Raspberry Pi 3b+ z karta DAC podlaczony do wzmacniacza

- ...

Wiele drog prowadzi do Rzymu

 

BTW. BT z protokolem Apt-X wcale nie jest zle!   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, xajas napisał:

Raspberry Pi 3b+ z karta DAC podlaczony do wzmacniacza

Tak mam podłączonego Sony V5 / 1978r./ , wszystko śmiga / Volumio/ , po prostu Malina :) 

koszt 600zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lestad napisał:

Cześć,

Temat dotyczy rozwiązania problemu bezstratnego (lub prawie) przesyłania audio wysokiej jakości do starego wzmacniacza. 

Mam wyprowadzony kabel RCA-Jack i podłączam sobie telefon (android), laptopa i w ten sposób odtwarzam muzykę (czy to z jakiegoś odtwarzacza softowego czy z deezera, spotify itd.), co jest mega niewygodne, bo mam podpięte do kabla urządzenie mobilne? To co na wyjściu źródła, to na wejściu wzmacniacza, tylko bezprzewodowo. I chyba BT odpada. Zacząłem czytać o WIFI - może to jest pomysł. Ostatnio też kupiłem DAC, mam też układ konwersji USB-I2S... macie jakieś pomysły nie za milion złotych? Może jakiś preamp?

 

Pozdrawiam

Lestad

 Nie za milion, a za ile, tzn. jaki masz maksymalny budżet na transport ? 

Jakie masz teraz podstawowe źródło w swoim systemie?

Streamer ma być tym podstawowym źródłem, czy tylko dodatkiem?

Jaki masz dac ?

 

11 minut temu, piotreczek napisał:

chrome cast audio

To zależy... Chrome to bardzo przeciętny transport do dac, z drugiej strony jest tani jak barszcz i w swojej cenie konkurencji nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już DAC I konwerter z USB, to najprościej i najtaniej zestawić to z "malinką".

"Audiofilskich" systemów na tę platformę jest sporo (mnie akurat pasuje Volumio, ale jest mnóstwo innych). Obsługa serwisów streamingowych, radia internetowego czy granie z lokalnych plików to ich podstawowa funkcja. Sterowanie przez smartfona lub kompa.

Krótko mówiąc - stówka z groszami I godzinka na konfigurację wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam niewielki ale gustownie wykonany odtwarzacz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  , duże możliwości, prosta obsługa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Android -> Chromecast, jak iPhone - > Airport Express. Podłączone na krzyż to droga przez męke, niestety każde z tych środowisk jest nieco hermetyczne i upierdliwe do obsługi we współpracy z konkurencją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus google Cast – brak podwójnego dekodowania i przesyłania danych przez sieć. Pobiera i dekoduje pliki odbiornik Cast, a nie telefon. Telefon tylko steruje. Przy zakłóconej sieci Wi-Fi, to gwarantuje lepszą stabilność połączenia. W bloku sieć Wi-Fi prawie wszędzie jest zakłócona.

Minusa dwa:
Brak regulacji głośności z telefonu (cyfrowa regulacja głośności w odbiorniku, nie w DACu).
Brak obsługi MQA.

Plus Airplay: DAC, obsługujący AirPlay, można włączać i kontrolować przez telefon z kanapy. Regulacja głośności będzie analogowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lestad napisał:

nie bardzo rozumiem pytanie. Chodzi Ci o system? Noobs

Koledze raczej chodziło o to, czy kupiłeś z jakimś dedykowanym do RPi przetwornikem (w formie płytki wpinanej bezpośrednio w piny "malinki").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, pi napisał:

Koledze raczej chodziło o to, czy kupiłeś z jakimś dedykowanym do RPi przetwornikem (w formie płytki wpinanej bezpośrednio w piny "malinki").

Nie. Chcę to zrobić tak:

spotify, deezer czy coś innego -> RPi (telefon jako pilot, Volumio) -> konwerter kolegi 3lite -> DAC (AK4490EQ AK4490 II2S) -> wzmacniacz po RCA.

Wszystko upchnę w obudowę starego tunera Technicsa i będzie miodzio.

Dlaczego tak? Teoretycznie z maliny mógłbym poprostu wyjść po I2S na DAC, ale tak będę miał sterowanie volume?... może się mylę, ale będzie lepiej tak, no i już kupiłem konwerter i wszystkie klocki wypisane powyżej ?

Będzie działać? I powinno mieć jakość... wystarczającą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może, dla uporządkowania.

Chciałbym na malinie uruchomić serwis streamingowy i tu pytanie jaki? Założenia są nastepujące:

1. Najwyższa możliwa jakość (w przybliżeniu: jak Danusia Stenka coś czyta, to, żebym poczuł podmuch wydychanego w trakcie powietrza ?)
2. obsługa na RPI
3. sterowanie z telefonu
4. dodatkowo netflix byłby ok, ale bez konieczności.

I teraz - jaki serwis wybrać i jaki software mam do tego postawić na malinie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.