Jump to content
Daaboodee

Problem z dac lub wzmacniacz

Recommended Posts

Panowie, używam Nuforce dac 80 plus dedykowany wzmacniacz Nuforce ha-200. Od jakiegoś czasu borykam się z irytującym problem w postaci brzęczenia wydobywającego się z moich słuchawek (dźwięk ten przypomina płynący prąd). Nie jest to wina słuchawek, posiadam 3 pary i z każdą zaistniała sytuacja się powtarza, gniazdka uziemione, próbowałem przepinać kable zasilające tak, ażeby w innej listwie znajdował się przewody od daca i wzmacniacza, a cała reszta była podłączona do drugiej listwy zasilanej z innego gniazdka. Na chwilę obecną wyczerpały mi się pomysły-być może spowodowane jest to moją niekompetencją, dlatego proszę o jakąś poradę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak długo żyję tak płynącego prądu jeszcze nie słyszałem :) No, może podczas burzy i jak mi się omsknie śrubokręt na kondensator. 

To brzęczenie sie tak nagle pojawiło a wcześniej nie było, czy od nowości? Było to związane z jakimś wydarzeniem? Np. zmieniłeś przedłużacz/kabel zasilający/RCA albo co..

Mógł ci się np interconect/gniazdo urwać i przy nie do końca stykającej masie potafi sobie buczeć, sprawdź z innym przyzwoitym kablem (przyzwoity znaczy poprawnie ekranowany, nie koniecznie za miliony) 

Możesz mieć pętlę masy - spróbuj spreparować sobie jeden kabel IEC odcinając żółtozielony i spróbuj podłączyć takim jedno z urządzeń, a drugie normalnym. Albo oba spreparowanymi. 

Wreszcie może być jakies uszkodzenie. 


Seas L22+FW146+9950/FW146+WA30TW010/BG9/I-amp/China AK4490+Amanero/Nostromo3+RS headamp+Superlux HD681

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.