Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do 20 m2


Tadek kucharz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Szukam zestawu stereo do pomieszczenia 20 m2. Interesują mnie 2 kolumny + wzmacniacz lub amplituner. Trochę poczytałem i jeśli chodzi o głośniki i interesują mnie firmy : Klipsch, Paradigm, dynaudio. Zestawu chcę używać do KD oraz muzyki.  Zależy mi aby zestaw nie bym uciążliwy dla sąsiadów czyli przesadny bas i ostry sopran. Proszę o pomoc w wyborze zestawu. Budżet 5000zl

 

Tadek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Film można obejrzeć na dwóch kolumnach. W Twoim przypadku w zupełności wystarczyłbym amplituner stereo. Na początku rozpocznij sobie od Yamaha RN 602. Potem dobierz sobie głośniki słuchając ich w salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Czytając Twój opis na początku odrzucił bym kolumny Klipsch bio to jest granie podobne do tego czego nie chcesz.

W tej kwocie Heco Aurora 700 ( też mają sporo basu ale góra łagodniejsza i dużo lepszy środek) i jakiś ampli stereo do tego i powinno być super :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tadek kucharz napisał:

Witam, 

Szukam zestawu stereo do pomieszczenia 20 m2. Interesują mnie 2 kolumny + wzmacniacz lub amplituner. Trochę poczytałem i jeśli chodzi o głośniki i interesują mnie firmy : Klipsch, Paradigm, dynaudio. Zestawu chcę używać do KD oraz muzyki.  Zależy mi aby zestaw nie bym uciążliwy dla sąsiadów czyli przesadny bas i ostry sopran. Proszę o pomoc w wyborze zestawu. Budżet 5000zl

 

Tadek

Klipsch to właśnie przesadny bas i ostry sopran, Paradigm jest niewiele łagodniejszy 

dynaudio to z koleji przeciwny biegun, ale musisz mieć do nich wzmak o dużej wydajności pradowej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tadek kucharz napisał:

Zależy mi aby zestaw nie bym uciążliwy dla sąsiadó

Stałem przed podobnym wyborem. W tym wypadku pomyśl o kolumnach podstawowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, margaryna85 napisał:

...Zależy mi aby zestaw nie bym uciążliwy dla sąsiadó...

Stałem przed podobnym wyborem. W tym wypadku pomyśl o kolumnach podstawowych. 

Mam dokladnie przeciwna opinie.

Kolumny podstawkowe maja przewaznie szczuplejszy bas. Ten brakujacy bas kompensujesz glosnoscia.

Jesli masz wieksze podlogowe glosniki z podkreslonym/rozciagnietym basem, mozesz sluchac muzyki przy nizszym poziomie glosnosci i mimo to cieszyc sie pelnym "soczystym" brzmieniem, nawet przy nizsszych poziomach glosnosci bez obciazania sasiadow

Typowe podstawkowce to zawsze kompromis ;-)

Zawsze bym wybieral najwieksze glosniki, na jakie moge sobie pozwolic (finansowo i lokalowo).

Jedyna alternatywa to uzupenienie mniejszych glosnikow przez subwoofer(y) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie podstawkowe przy cichym odsłuchu grają lepiej, przy głośnym brakuje trochę basu ale jak to sam napisałeś zawsze jest jakiś kompromis. Niestety przy wcześniejszych podłogówkach bas nie dość że słyszalny to był jeszcze wyczuwalny co niestety lokatorom na dole się mniej podobalo. Słucham na 20 m. Na tej samej elektronice. Dodam tylko że po dociazeniu standów solidnym balastem sytuacja się poprawiła aczkolwiek przy podłogowych i tak tego basu było więcej. Przy cichym odsłuchu a tak słucham najczęściej monitory mimo wszystko grają lepiej i są mniej dokuczliwe dla mieszkańców. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, margaryna85 napisał:

U mnie właśnie podstawkowe przy cichym odsłuchu grają lepiej, przy głośnym brakuje trochę basu

To chyba jestes genetycznie manipulowany :-)

Naturalne, psychoakustyczne zachowanie jest dokladnie odwrotne i niezalezne od typu glosnikow

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak ja uważam, nikt nie musi się zgadzać. Z resztą nie interesuje mnie jak to jest ogólnie przyjęte. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tadek kucharz napisał:

Witam, 

Szukam zestawu stereo do pomieszczenia 20 m2. Interesują mnie 2 kolumny + wzmacniacz lub amplituner. Trochę poczytałem i jeśli chodzi o głośniki i interesują mnie firmy : Klipsch, Paradigm, dynaudio. Zestawu chcę używać do KD oraz muzyki.  Zależy mi aby zestaw nie bym uciążliwy dla sąsiadów czyli przesadny bas i ostry sopran. Proszę o pomoc w wyborze zestawu. Budżet 5000zl

Witaj.

Klipsch out, ponieważ sąsiedzi mogą się zburzyć. Sprawdź połączenie Dynaudio Emit M20 + NAD C356 BEE. Lekko ocieplone brzmienie, przyjemna podstawa basowa która jest dobrze kontrolowana i co najlepsze bardzo czytelna, wyraźna lecz nie ostra góra co jak na monitory za 3k to świetnie sobie radzą z tym.

Może podłogowe? Zensor 7, ewentualnie Heco Aurora 700, lecz potrafi zaskoczyć mocnym dołem. Oby dwie opcje warte przetestowania.
Funkcje sieciowe Cię interesują?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

Witaj.

Klipsch out, ponieważ sąsiedzi mogą się zburzyć. Sprawdź połączenie Dynaudio Emit M20 + NAD C356 BEE. Lekko ocieplone brzmienie, przyjemna podstawa basowa która jest dobrze kontrolowana i co najlepsze bardzo czytelna, wyraźna lecz nie ostra góra co jak na monitory za 3k to świetnie sobie radzą z tym.

Może podłogowe? Zensor 7, ewentualnie Heco Aurora 700, lecz potrafi zaskoczyć mocnym dołem. Oby dwie opcje warte przetestowania.
Funkcje sieciowe Cię interesują?

Pozdrawiam.

Dynaudio Emit 20 również mogę polecić. Mają dobry bas i grają pod tym względem w zasadzie porównywalnie z niektórymi podłogówkami. Z cichym graniem też dają sobie radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, opcje sieciowe jak najbardziej mnie interesują. Jeśli chodzi o sąsiadów, to mieszkam na parterze wiec chodzi o tych za ściany i niestety tych za ściany na której mam tv oraz tych na górze. 

Jesli chodzi o Heco aurora 700, jaki amplituner z opcjami sieciowymi mógłbym dopasować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tadek kucharz napisał:

Jesli chodzi o Heco aurora 700, jaki amplituner z opcjami sieciowymi mógłbym dopasować ?

Jeśli chcesz jak najlepiej na jakości to R-N803. Jeśli jednak skupiał byś się na czymś tańszym to R-N602 lub Onkyo TX-8250. Onkyo będzie lekko wyostrzało na górze i podbijało niskie tony. Yamaha na basie spokojniejsza lecz lekko pobita średnica z górą.

Co do tej 803 to warto dołożyć ponieważ dysponuję jakością brzmienia która spokojnie konkuruje ze wzmacniaczami, co za tym idzie lepiej radzi sobie z dociążeniem, rozdzielczością i nasyceniem dźwięku.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2019 o 23:18, Nikimaj napisał:

Cześć

Film można obejrzeć na dwóch kolumnach. W Twoim przypadku w zupełności wystarczyłbym amplituner stereo. Na początku rozpocznij sobie od Yamaha RN 602. Potem dobierz sobie głośniki słuchając ich w salonie.

zapraszamy do nas na odsłuch. Marek wymienionych wyżej nie mamy, ale mamy inne, jak Indiana Line , Mission, PSB, Elac w takim budżecie. W 20m2 zagraja większe podstawkowe kolumny jak np B&W 606, Mission QX-2, a także małe podłogowe, jednak będą z "półki niższej", np: Indiana Line Tesi 561, Elac Debut 2.0 F5.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 08:50, xajas napisał:

Mam dokladnie przeciwna opinie.

Kolumny podstawkowe maja przewaznie szczuplejszy bas. Ten brakujacy bas kompensujesz glosnoscia.

Jesli masz wieksze podlogowe glosniki z podkreslonym/rozciagnietym basem, mozesz sluchac muzyki przy nizszym poziomie glosnosci i mimo to cieszyc sie pelnym "soczystym" brzmieniem, nawet przy nizsszych poziomach glosnosci bez obciazania sasiadow

Typowe podstawkowce to zawsze kompromis ;-)

Zawsze bym wybieral najwieksze glosniki, na jakie moge sobie pozwolic (finansowo i lokalowo).

Jedyna alternatywa to uzupenienie mniejszych glosnikow przez subwoofer(y) 

i tak i nie. Bardzo dużo będzie zależało od samych ścian w domu. Przy dobrej akustyce i cichym odsłuchu. Bass jest czymś w rodzaju "towarzyszącego" Po za tym trzeba odrobić podstawą lekcję. Żeby bas był już w pełni namacalny przez nasze uszy, należy mimo wszystko podkręcić gałkę wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy bas jest czyms w rodzaju „towarzyszacego“?

Bas jest esencjalna czescia wiekszosci instrumentow

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sciany maja wplyw na poglos i mody, ale nic nie zmienia w zmiennej percepcji „glosnosci“ basu wraz ze zmiama poziomu cisnienia akustycznego SPL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xajas próbuje uparcie wmówić że wszyscy się mylą bo na wykresie wychodzi inaczej .A ja głupi tyle ton sprzętu nisko budżetowego przewaliłem a wystarczyło parę wykresów z neta ściągnąć .

W dniu 20.03.2019 o 09:55, xajas napisał:

chyba jestes genetycznie manipulowany ?

do wyciągania własnych wniosków ?

Nie będę przekonywał do własnych racji bo ani nie mam na to czasu ani mi się nie chcę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xajas napisał:

esencjalna czescia wiekszosci instrumentow

Czyli wg tego wykresu większość basów mam w swoich monitorach 14 cm (-6db przy 48 Hz mierzone). Mając określony budzet zawsze wolałbym kupić lepsze monitory niz podlogowki . Wolę lepsza jakość dźwięku niż miażdżący bass...no ale ja słucham muzyki przede wszystkim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 09:31, margaryna85 napisał:

U mnie właśnie podstawkowe przy cichym odsłuchu grają lepiej, przy głośnym brakuje trochę basu

Zdecydowanie może tak być ja piszesz. Masz monitory , które są tak strojone , żeby grały większą skalą  (sam miałem takie u siebie). Mają "deko" podbity wyższy basik i przy cichym odsłuchu to się przydaje czy też przy gorszych realizacjach. Czasem monitory pracują bardziej bass-reflexem i wspomagają się tylną ścianą. Jest to często kosztem zróżnicowania basu i oczywiście zejściem. Teraz mam podłogowe, ale też się nie zarzekam , że już nigdy po monitory nie sięgnę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Silver_85 napisał:

Zdecydowanie może tak być ja piszesz. Masz monitory , które są tak strojone , żeby grały większą skalą  (sam miałem takie u siebie). Mają "deko" podbity wyższy basik i przy cichym odsłuchu to się przydaje czy też przy gorszych realizacjach. 

Zdecydowanie nie moze tak byc. Wytlumacz dlaczego przy glosniejszym poziomie ten „deko“ podbity bas nagle znika i „basu brakuje“

Glosniki to nie progresywny/programowany equilizer, ktory zmienia charakterystyke wraz z poziomem glosnosci

56 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Czyli wg tego wykresu większość basów mam w swoich monitorach 14 cm (-6db przy 48 Hz mierzone). 

Co to znaczy „mam“?

Dla mnie -6dB przy 48Hz oznacza „nie mam“. 

-6dB to nie malo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, xajas napisał:

Wytlumacz dlaczego przy glosniejszym poziomie ten „deko“ podbity bas nagle znika i „basu brakuje“

Bas nie zanika. Po prostu brakuje tego niższego basu , który pojawia się już przy podłogówce przy głośniejszym graniu. Przy cichym graniu może jeszcze nie być odczuwalny. To jest takie teoretyczne gdybanie. Trzeba by konkretnie posłuchać razem tych kolumn, o których pisze margaryna85 . Miał obie u siebie. Nie widzę podstaw żeby Mu nie wierzyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Silver_85 napisał:

Bas nie zanika. Po prostu brakuje tego niższego basu , który pojawia się już przy podłogówce przy głośniejszym graniu. Przy cichym graniu może jeszcze nie być odczuwalny. To jest takie teoretyczne gdybanie. Trzeba by konkretnie posłuchać razem tych kolumn, o których pisze margaryna85 . Miał obie u siebie. Nie widzę podstaw żeby Mu nie wierzyć. 

W gwoli ścisłości mówię tu o wcześniejszych dali zensor 7 i obecnych dynaudio emit m20, akustyka elektronika bez zmian. Chętnie popatrzę na ładne kolorowe wykresy które  powiedzą mi że głuchy jestem jak pień. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.