Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do dynaudio x38 exite.


Carmelcalif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosze doradzcie mi jaki bylby najlepszy wzmacniacz do dynaudio x38 exite.

Hegel 160 odpada bo wlasnie go sprzedaje.

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi i pomysly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, adameloman napisał:

A co brakowalo Hegelowi?

 

27 minut temu, Carmelcalif napisał:

Niczego nie brakowało.

To czego więcej oczekujesz od nowego wzmacniacza? Ładniejszego wyglądu, czy co - bo widzę że dźwięk nie jest najważniejszym parametrem zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego daruj sobie drobne zlosliwosci. Jak masz ochote to robic to zmien miejsce. Poprosilem o rade a nie o dawanie upustu swoim zalom. 

Nie mniej odpowiem Ci. Po okresie spokoju zastanawiam sie nad pewnymi zmianami audio. Wzmacniacz, kolumny, streamer. Zaczynam poszukiwac czegos nowego lub innego. Dynaudio x38 exite, hegel 160, ca 851n....to to co mam teraz...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ok. 4 latach obcowania z Excite uważam, że technicznie, sucho (lub "plastikowo" - Hegel) grające wzmacniacze nie będą dobrym wyborem do serii Excite. Niby wszystkie "technikalia" w brzmieniu będą poprawne (dynamika, równowaga) ale muzyka nie będzie angażowała, ruszała (tak odebrałem Hegla z Excite). Tym kolumnom trzeba pomóc resztą toru w wydobyciu muzycznego piękna, akurat Hegel tego nie zrobi. Dobra lampa do Excite ewentualnie można sprawdzić Cyrusa 8-2 DAC (obowiązkowo z zasilaczem PSX R2) lub coś z wyprzedawanego obecnie w Top HiFi Moon-a np. 250 I. 

ps. Kapitalnie z mniejszymi Excite grał Dayens Menuetto (naturalna barwa środka, góra nasycona ale bardzo rozdzielcza, zróżnicowana i bez żadnego wycofania, świetny kulisty bas), do X38 sprawdziłbym jednak  większego Dayensa Ecstasy III  i od tego wzmacniacza osobiście bym zaczął poszukiwania następcy Hegla ?

Powodzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocna lampa (np. Cayin CS-88A) mogłaby być dobra do X38, ale to trzeba odsłuchać. Z tranzystorów sprawdziłbym np. Musical Fidelity M6si, Naima Supernait. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, nie wiem czy ten Cayin CS 88A nie ma za ostrej góry (już parę takich opinii od osób, które miały tę lampę słyszałem). Jeżeli tak jest to nie będzie dobry kierunek pod Excite. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Podzielam opinię na temat efektów brzmieniowych połączenia Hegla z tymi kolumnami. Kolumny są bardzo neutralne i lekko pozbawione emocji więc trzeba im dodać smaczków właśnie wzmacniaczem, do tego dobrze byłoby aby był to silny wzmacniacz. Uważam, że ten model jednak lubi prąd. Musical M6si fajna opcja, Naim również, na pewno ATC SIA2 150 oraz Moon od modelu 250 w górę. To wzmacniacze brzmiące dźwięcznie, dodadzą życia i energii oraz zachowają barwy. Fajnie powinien poradzić sobie również Atoll IN300. Polecam jednak odsłuchy gdyż w tym budżecie szkoda byłoby dokonać zakupu w ciemno. Można uzyskać naprawdę dobry dźwięk tylko trzeba trochę nad nim popracować. Strumieniówki na pewno bym nie ruszał. CA 851N to jedna z najlepiej brzmiących urządzeń w cenie przynajmniej do 10 tys. zł. a brzmieniowo to zupełnie coś innego niż stereotypowe opinie o tej marce. Tutaj mamy zaskakująco muzykalne głębokie i barwne brzmienie.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Adam 38 napisał:

Paweł, nie wiem czy ten Cayin CS 88A nie ma za ostrej góry (już parę takich opinii od osób, które miały tę lampę słyszałem). Jeżeli tak jest to nie będzie dobry kierunek pod Excite. 

Trzeba by sprawdzić. Cayiny nie należą do zamulaczy. Zawsze można pobawić się lampami , ale nie namawiam na siłę bo nie każdy chce lampy. Wiem , że jedna osoba na forum napędza X38 takim jak ja mam A55TP.  Miałem okazję kiedyś chwile posłuchać u siebie H160 i ten też ma sporo góry. Generalnie skraje pasm były podkreślone. No ciekawe co Carmelcalif wybierze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać X38 z Atollem IN300 i ze swojej strony tego połączenia akurat za bardzo nie polecam. Dźwięk mało selektwny, zbyt obfita średnica i granie pierwszym planem bez głębi.

Natomiast proponuję wziąć pod uwagę Rotela 1592.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby ten moon nie jest za slaby do tych glosnikow?

W jednym z testow znalalem ze MF 6si gra jak hegel...a dokladnie 75% hegla...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Po ok. 4 latach obcowania z Excite uważam, że technicznie, sucho (lub "plastikowo" - Hegel) grające wzmacniacze nie będą dobrym wyborem do serii Excite. Niby wszystkie "technikalia" w brzmieniu będą poprawne (dynamika, równowaga) ale muzyka nie będzie Kapitalnie z mniejszymi Excite grał Dayens Menuetto (naturalna barwa środka, góra nasycona ale bardzo rozdzielcza, zróżnicowana i bez żadnego wycofania, świetny kulisty bas), do X38 sprawdziłbym jednak  większego Dayensa Ecstasy III  i od tego wzmacniacza osobiście bym zaczął poszukiwania następcy Hegla 

?

Powodzenia. 

Też polecam Dayensa. Miałem okazję posłuchać Menuetto i bardzo mi się spodobał. Bardzo muzykalny, nic w nim nie razi. Extasy, to może być dopiero petarda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmelcalif napisał:

Czy aby ten moon nie jest za slaby do tych glosnikow?

Nie patrz na cyferki. Nie jest zbyt słaby.

Roksan Blak. To może być dobre połączenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsuwam pomysł, sprawdź w połączeniu z Rogue Audio Cronus Magnum II jeśli szukasz lampy.
Według mnie Moon to dobra propozycja ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 grały bardzo rozsądnie z dzielonym wzmacniaczem Rotela . Ale mi zachciało się zmian....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tylko chwilę ale x34/x38 bardzo nieźle grały z Roksanem K3. Roksan nie jest agresywny i cieżki, a mocy ma sporo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do tych kolumn i słuchałem ich z Creek 100A , Vincent sv 237 i Naim XS2 . Na moc na papierze nie patrz.

Według mnie najciekawiej zagrało z Naimem pózniej z Vincentem. Polecam posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dynkami, dobrze brzmiały ocieplone wzmacniacze. Spróbowałbym z Hegelem H90 lub Electrocompanietem ECI3. 

Unikaj "gryzących" Musicali i Cambridge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj pierwszy post. Myślisz, że sprzedaje Hegla 160 aby kupić co prawda nowszy ale jednak niższy (gorzej grający) model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nikimaj napisał:

Z Dynkami, dobrze brzmiały ocieplone wzmacniacze. Spróbowałbym z Hegelem H90 lub Electrocompanietem ECI3. 

Unikaj "gryzących" Musicali i Cambridge

Akurat H90 fatalnie  zgrywa się z Excite....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nikimaj napisał:

Z Dynkami, dobrze brzmiały ocieplone wzmacniacze. Spróbowałbym z Hegelem H90 lub Electrocompanietem ECI3. 

Unikaj "gryzących" Musicali i Cambridge 

jak można takie głupoty pisać...…….?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotrek7 napisał:

Przeczytaj pierwszy post. Myślisz, że sprzedaje Hegla 160 aby kupić co prawda nowszy ale jednak niższy (gorzej grający) model?

Zgoda nie zauważyłem.

1 godzinę temu, WHITESNAKE39 napisał:

jak można takie głupoty pisać...…….?

A może raczej trafne spostrzeżenia znawco tematu.

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Akurat H90 fatalnie  zgrywa się z Excite....

A co jest takiego FATALNEGO w tym połączeniu? Co Ty proponujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, WHITESNAKE39 napisał:

Nigdy z Heglem. Ale co kto lubi.

To juz wiem. Ktoś mi polecil nawt yamahe 1100 jako wzmaka do tych kolumn...

Jak tak dalej pojdzie to lepiej bedzie dynaudio sprzedac i kolumny dobrac do hegla lub wszystko sprzedac i zaczynac zabawe od nowa...

W dniu 20.03.2019 o 10:46, Q21 napisał:

Witaj,

Podzielam opinię na temat efektów brzmieniowych połączenia Hegla z tymi kolumnami. Kolumny są bardzo neutralne i lekko pozbawione emocji więc trzeba im dodać smaczków właśnie wzmacniaczem, do tego dobrze byłoby aby był to silny wzmacniacz. Uważam, że ten model jednak lubi prąd. Musical M6si fajna opcja, Naim również, na pewno ATC SIA2 150 oraz Moon od modelu 250 w górę. To wzmacniacze brzmiące dźwięcznie, dodadzą życia i energii oraz zachowają barwy. Fajnie powinien poradzić sobie również Atoll IN300. Polecam jednak odsłuchy gdyż w tym budżecie szkoda byłoby dokonać zakupu w ciemno. Można uzyskać naprawdę dobry dźwięk tylko trzeba trochę nad nim popracować. Strumieniówki na pewno bym nie ruszał. CA 851N to jedna z najlepiej brzmiących urządzeń w cenie przynajmniej do 10 tys. zł. a brzmieniowo to zupełnie coś innego niż stereotypowe opinie o tej marce. Tutaj mamy zaskakująco muzykalne głębokie i barwne brzmienie.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Naim SuperUniti bylby dobry?

W dniu 20.03.2019 o 10:46, Q21 napisał:

Witaj,

Podzielam opinię na temat efektów brzmieniowych połączenia Hegla z tymi kolumnami. Kolumny są bardzo neutralne i lekko pozbawione emocji więc trzeba im dodać smaczków właśnie wzmacniaczem, do tego dobrze byłoby aby był to silny wzmacniacz. Uważam, że ten model jednak lubi prąd. Musical M6si fajna opcja, Naim również, na pewno ATC SIA2 150 oraz Moon od modelu 250 w górę. To wzmacniacze brzmiące dźwięcznie, dodadzą życia i energii oraz zachowają barwy. Fajnie powinien poradzić sobie również Atoll IN300. Polecam jednak odsłuchy gdyż w tym budżecie szkoda byłoby dokonać zakupu w ciemno. Można uzyskać naprawdę dobry dźwięk tylko trzeba trochę nad nim popracować. Strumieniówki na pewno bym nie ruszał. CA 851N to jedna z najlepiej brzmiących urządzeń w cenie przynajmniej do 10 tys. zł. a brzmieniowo to zupełnie coś innego niż stereotypowe opinie o tej marce. Tutaj mamy zaskakująco muzykalne głębokie i barwne brzmienie.

 

Pozdrawiam,

Michał.

NaimSuperuniti?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, WHITESNAKE39 napisał:

Daj znać jak będziesz sprzedawał kolumny.

Mam kupca na hegla i streamer ....i jesli znajde kupca na dynki...sprzedam bo chyba zaczne od nowa..

Tak wiec jesli jestes zainteresowany dynaudio...zapraszam...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WHITESNAKE39 napisał:

Nigdy z Heglem. Ale co kto lubi.

Dla Ciebie nigdy.Dla kogoś może to być dobre połączenie. Bądźmy bardziej obiektywni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nikimaj napisał:

Dla Ciebie nigdy.Dla kogoś może to być dobre połączenie. Bądźmy bardziej obiektywni.

Nikimaj, Excite naprawdę nie grają z Heglem H90, wyjątkowo się ze sobą nie lubią. Plastik na średni i kompletny brak plastyczności, piach na wysokich, bas ujednolicony. To nawet nie jest beznamiętne granie, to jest wręcz odrzucające połączenie. Jeżeli Tobie się takie granie podoba to szacun…, dla mnie to stracony potencjał Dynek Excite. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.