Skocz do zawartości
IGNORED

Trochę ciepełka do Hegla H100 - Odtwarzacz CD


KrzKra

Rekomendowane odpowiedzi

Jest , gra ...

Z wykonaniem nie jest źle . To nie jest Accuphase ale nie odbiega od innych audiofilskich marek a co ważne nie burczy trafo , nie padają w nich napędy , lasery , silniczki ani wyświetlacze . Jest też potencjał poprzez wymianę lamp i kondensatorów wyjściowych .

Podoba mi się wyświetlacz ( niestety w nowym 707 jest niebieski oczojebny ).

Co ważne to stan tego egzemplarza , aż miło że się taki uchował . Ma też dodatkowo płatne wyjście coaxial - przyzwoite .

Odtwarzacz będzie do sprzedania ale najpierw chwilę sobie pogra , wyczyszczę go i przesmaruję mechanikę z laserem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bumpalump napisał:

Zmien wzmacniacz, bedzie prościej. 

Na rynku jest cala masa lepszych wzmacniaczy od tych przereklamowanych hegli

Jakieś propozycje co było by lepsze w tej kwocie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Klecha86 napisał:
6 godzin temu, Bumpalump napisał:

Zmien wzmacniacz, bedzie prościej. 

Na rynku jest cala masa lepszych wzmacniaczy od tych przereklamowanych hegli

Jakieś propozycje co było by lepsze w tej kwocie ?  

Z tranzystorowych, używanych warto posłuchać Electrocompaniet ECI-1, ECI-2, Baltlaba Epoca 1.3.

A najlepiej zmienić na lampe, jeżeli nie robi się dyskoteki w domu, to single ended, np. monobloki phast na 6C33C...

Będzie i ciepło i gęsto z barwą. Nic w ciemno, odsłuchać u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bumpalump napisał:

Zmien wzmacniacz, bedzie prościej. 

Na rynku jest cala masa lepszych wzmacniaczy od tych przereklamowanych hegli

Kolejna osoba, która ma ból odbytu, ponieważ wybrałem właśnie Hegla. Z ciekawości: Słuchałeś w ogóle Hegla w przyzwoitym zestawieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jbmar napisał:

Z tranzystorowych, używanych warto posłuchać Electrocompaniet ECI-1, ECI-2, Baltlaba Epoca 1.3.

A najlepiej zmienić na lampe, jeżeli nie robi się dyskoteki w domu, to single ended, np. monobloki phast na 6C33C...

Będzie i ciepło i gęsto z barwą. Nic w ciemno, odsłuchać u siebie.

Słuchał kolega kiedyś Sitar z lampą? Bardzo, ale to bardzo wątpię. Więc po co się wypowiada? Sitary(u mnie 25, ale to bez znaczenia) wymagają prądu, a zestawiałem je z lampami. Ale trzeba to wiedzieć, a nie polegać tylko na testach w czasopismach ? U mnie też napędza je Hegel, a próbowałem też jakiegoś szeleszczącego Baltlaba. Ale electrocompaniet był ciekawy. Szkoda, że nie ma sterowania z pilota.

Krzkra oczekuje odpowiedzi nt. odtwarzacza, a jak to dobrze nazwał - bóldupcy się prują ze wzmacniaczami ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Czlowiek97 napisał:

Słuchał kolega kiedyś Sitar z lampą? Bardzo, ale to bardzo wątpię. Więc po co się wypowiada? Sitary(u mnie 25, ale to bez znaczenia) wymagają prądu, a zestawiałem je z lampami. Ale trzeba to wiedzieć, a nie polegać tylko na testach w czasopismach ? U mnie też napędza je Hegel, a próbowałem też jakiegoś szeleszczącego Baltlaba. Ale electrocompaniet był ciekawy. Szkoda, że nie ma sterowania z pilota.

Krzkra oczekuje odpowiedzi nt. odtwarzacza, a jak to dobrze nazwał - bóldupcy się prują ze wzmacniaczami ?

 

Nie, kolega nie słuchał sitar z lampą, ale słuchał je ze starym naimem 5, świetnie sobie z nimi radził.

Zapewniam Cię, że dobra 15 watowa lampa w single ended ma wystarczający zapas prądu żeby je wysterować, ale jak się grało tylko na jakimś słabym push-pullu na el34 to skąd ma się o tym wiedzieć...:)

Po drugie odpowiedziałem na post, w którym padło pytanie nie związane z tematem, taki off top, za co autora wątku przepraszam, a zatem nie za bardzo rozumiem skąd te teksty o bólach…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KrzKra napisał:

Kolejna osoba, która ma ból odbytu, ponieważ wybrałem właśnie Hegla. Z ciekawości: Słuchałeś w ogóle Hegla w przyzwoitym zestawieniu?

O co ja mam miec bol? moge tylko wspolczuc kiepsko wydanych pieniedzy, a hegla slyszalem nie raz nie dwa, nie wart połowy tej kwoty

9 godzin temu, Klecha86 napisał:

 Jakieś propozycje co było by lepsze w tej kwocie ? 

Za ok 4tys napewno Electrocompaniet ECI-1, Baltlab Epoca 3 tez se znajdzie, Marantz PM-16 i zostanie sporo kasy na płyty albo dolozyc z 1500 i celowac w PM-15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Bumpalump napisał:

O co ja mam miec bol? moge tylko wspolczuc kiepsko wydanych pieniedzy, a hegla slyszalem nie raz nie dwa, nie wart połowy tej kwoty

Za ok 4tys napewno Electrocompaniet ECI-1, Baltlab Epoca 3 tez se znajdzie, Marantz PM-16 i zostanie sporo kasy na płyty albo dolozyc z 1500 i celowac w PM-15

Pytałem czysto z ciekawości osobiście ma h200 za 4tys i wydaje mi się , że w tej cenie bedzie ciężko go przebić.  Owszem nie twierdzę że jest to najlepszy wzmacniacz są lepsze i też gorsze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Bumpalump napisał:

Baltlab Epoca 3

Oo to dokładnie ten, z którym miałem styczność. Nie miał on wtedy nic wspólnego z ciepłem. Oczywiście piszę tylko i wyłącznie SUBIEKTYWNIE. Na tym samym odsłuchu była lampa na EL-34 - Primaluna Prologue Premium, zatem jakieś odniesienie było. Oczywiście dynamika i power Baltlaba były lepsze, ale chyba nie to autor wątku chce poprawić. Sitary te dwie dziedziny zapewniają wyborne. Jeśli chce kolega kupić odtwarzacz, niech dostaje propozycje odtwarzaczy ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Bumpalump napisał:

O co ja mam miec bol? moge tylko wspolczuc kiepsko wydanych pieniedzy, a hegla slyszalem nie raz nie dwa, nie wart połowy tej kwoty

Idąc tym tokiem myślenia, ja powinienem współczuć Ci kiepsko wydanych pieniędzy, ponieważ masz coś innego niż Hegel, na rzecz jakiś Marantzy czy suchych Baltlabów? Ludzie... Co się robi z tego forum przez takie wpisy. Tobie bardziej podeszło takie właśnie załóżmy suche granie (znane tylko z opinii) Baltlaba, ponieważ miałeś ciepło grające kolumny. Akustyka być może też była sprzyjająca, ponieważ ucinała górę. Tego wszystkiego mogę się domyślać. Ale ja z góry nie zakładam, że Twój zestaw jest kiepski, a być przecież może i to właśnie Ty mogłeś wydać krocie na sprzęt wart 2 tysiące. Zbulwersowany człeku wyluzuj i doświadcz wielu odsłuchów. Wtedy dopiero komentuj w ten sposób. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, KrzKra napisał:

Tego wszystkiego mogę się domyślać. Ale ja z góry nie zakładam, że Twój zestaw jest kiepski, a być przecież może i to właśnie Ty mogłeś wydać krocie na sprzęt wart 2 tysiące. Zbulwersowany człeku wyluzuj i doświadcz wielu odsłuchów. Wtedy dopiero komentuj w ten sposób. 

Ale po co się przejmować opiniami innych? Do niedawna Bumpalump twierdził że jego zestaw Sony to jakiś cud miód. Tymczasem z tego co wiem był ktoś u niego, słuchał i porównał do swojego wzmacniacza który kompletnie rozjechał to Sony. I to wcale nie był jakiś strasznie drogi Amp.  To po pierwsze. Teraz kupił sansui za jakieś ciężkie pieniądze , choć w świecie chodzi po ok 3 tysiące. Jego prawo skoro mu się podoba. Ale to w żaden sposób nie znaczy że to jakiś sprzęt referencyjny i rozjeżdża resztę. Moją końcówkę też kompletnie skrytykował. I co mam się przejmować? Ja wiem jak to gra w moim systemie i wiem że krytyczne opinie to bajka. Oczywiście  ten mój sprzęt też nie jest najlepszy ale to oczywiste.Jednak jest to granie na poziomie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2019 o 08:47, Silver_85 napisał:

Też patrzyłem na to ogłoszenie. Jakoś nie mogłem się zebrać , żeby zadzwonić się potargować bo cena wydała mi się trochę za wysoka. Daj znać jak trochę posłuchasz. 

Posłuchałem .

Lector 0.6T gra z bardzo dobrą rozdzielczością , klarownie ale spokojnie . Barwnie z nieco wycofanym niższym środkiem ( wokale nie są wycofane ) ale całkiem obfitym basem .

Idealny dla kogoś kto ma zbyt krzykliwy sprzęt a chce wsiąknąć na wiele godzin słuchania .

 

Tak gra na oryginalnych lampach ale bawiąc się w NOSy można uzyskać jeszcze lepsze brzmienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Moją końcówkę też kompletnie skrytykował

Wspomniałem ze M-73 jest tanszym i lepszym wyborem

 

2 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Tymczasem z tego co wiem był ktoś u niego, słuchał i porównał do swojego wzmacniacza który kompletnie rozjechał to Sony. I to wcale nie był jakiś strasznie drogi Amp.

Słabym ogniwem były wówczas kolumny

2 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Teraz kupił sansui za jakieś ciężkie pieniądze , choć w świecie chodzi po ok 3 tysiące

Znajdz mi chociaz jedna aukcje gdzie taki wzmacniacz wyjdzie 3 tys z transportem do polski

2 godziny temu, KrzKra napisał:

Idąc tym tokiem myślenia, ja powinienem współczuć Ci kiepsko wydanych pieniędzy, ponieważ masz coś innego niż Hegel, na rzecz jakiś Marantzy czy suchych Baltlabów? Ludzie... Co się robi z tego forum przez takie wpisy. Tobie bardziej podeszło takie właśnie załóżmy suche granie (znane tylko z opinii) Baltlaba, ponieważ miałeś ciepło grające kolumny. Akustyka być może też była sprzyjająca, ponieważ ucinała górę. Tego wszystkiego mogę się domyślać. Ale ja z góry nie zakładam, że Twój zestaw jest kiepski, a być przecież może i to właśnie Ty mogłeś wydać krocie na sprzęt wart 2 tysiące. Zbulwersowany człeku wyluzuj i doświadcz wielu odsłuchów. Wtedy dopiero komentuj w ten sposób. 

Jedyna zbulwersowana osobą jestes chyba tylko Ty kolego, prosiles o rady to rady dostales, kazdego miesiaca naprawiam, testuje kilkanascie konfiguracji, przez lata troche sie tego uzbieralo, jesli prosisz o porade i dostajesz ja od osob doswiadczonych ale nie jest ona po Twojej mysli to po co pytasz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Klecha86 napisał:

KrzKra 

podłączałeś żródło pod wejście HT ? 

Taak, ale to źródło jest zbyt słabe, żeby oceniać. Obecnie dopóki nie kupię porządnego odtwarzacza, słucham z wbudowanego DAC-a i laptopa.

55 minut temu, Bumpalump napisał:

Wspomniałem ze M-73 jest tanszym i lepszym wyborem

 

Słabym ogniwem były wówczas kolumny

Znajdz mi chociaz jedna aukcje gdzie taki wzmacniacz wyjdzie 3 tys z transportem do polski

Jedyna zbulwersowana osobą jestes chyba tylko Ty kolego, prosiles o rady to rady dostales, kazdego miesiaca naprawiam, testuje kilkanascie konfiguracji, przez lata troche sie tego uzbieralo, jesli prosisz o porade i dostajesz ja od osob doswiadczonych ale nie jest ona po Twojej mysli to po co pytasz? 

To że RZEKOMO testujesz kilkanaście klocków miesięcznie nic nie znaczy. Wyglądasz mi na typa, który uważa się za Bóg wie kogo i jest od decydowania który sprzęt jest dobry, a który nie. Gdyby od Ciebie to zależało, istniałoby 10 marek audio, a co 3 osoba miała taki sam zestaw. Tak to wygląda ? Trochę pokory i myślę, że będą z Ciebie ludzie. Ja np. jeździłem wieloma samochodami, a nie dyktuję jaki samochód jest dobry, jaki zły i jakim kto ma jeździć, żeby nie było szkoda kasy. Pozdrawiam Cię

6 minut temu, KrzKra napisał:

jesli prosisz o porade i dostajesz ja od osob doswiadczonych ale nie jest

Dostałem poradę? Wybrałem wzmacniacz na podstawie odsłuchu. Jeden z wielu! Szukam odtwarzacza, a dostaję porady, żebym zmienił wzmacniacz - chyba mam prawo się nie zgodzić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bumpalump napisał:

Znajdz mi chociaz jedna aukcje gdzie taki wzmacniacz wyjdzie 3 tys z transportem do polski

Na japońskim Yahoo było i jest wiele aukcji tego modelu. Sprzęt w różnym stanie. Cena max to ok 4400, średnio ok 3200. W audio union jp jest obecnie ten sansui też coś koło 3500. Ale nieważne. Twój wybór Twoja kasa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec kolejny raz prosilbym o przestanie pisania glupot o sprzecia na aukcjach yahoo jesli nigdy w zyciu nie sprowadziłeś nic osobiście o takim gabarycie i wadze jak te wzmacniacze. Sprowadzenie z yahoo nie jest niewykonalne ale conajmniej bardzo trudne i jest wielce prawdopodobne ze przecietny kowalski sobie z tym nie poradzi, a wysylanie tez nie jest takie oczywiste bo yahoo nie wysyla do europy wiec sklep musi miec posrednika ktory to ogarnie, kupujac na hifi.do.jp procedury sa duzo prostsze i w ok 7 dni po zakupie sprzet masz w Polsce

 

100 tys jenów to ok 1000 dolarów + 550 dolarów transport + cło i podatki czyli całośc x 1.3 = ok 2015 dolarów

1 dolar 3.8 czyli mamy 7650zł miedzy Twoimi 4400 a 7600 jest troche roznicy nie sadzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Bumpalump napisał:

Wiec kolejny raz prosilbym o przestanie pisania glupot o sprzecia na aukcjach yahoo jesli nigdy w zyciu nie sprowadziłeś nic osobiście o takim gabarycie i wadze jak te wzmacniacze. Sprowadzenie z yahoo nie jest niewykonalne ale conajmniej bardzo trudne i jest wielce prawdopodobne ze przecietny kowalski sobie z tym nie poradzi, a wysylanie tez nie jest takie oczywiste bo yahoo nie wysyla do europy wiec sklep musi miec posrednika ktory to ogarnie, kupujac na hifi.do.jp procedury sa duzo prostsze i w ok 7 dni po zakupie sprzet masz w Polsce

 

100 tys jenów to ok 1000 dolarów + 550 dolarów transport + cło i podatki czyli całośc x 1.3 = ok 2015 dolarów

1 dolar 3.8 czyli mamy 7650zł miedzy Twoimi 4400 a 7600 jest troche roznicy nie sadzisz?

Interesowała by Cię konfrontacja z h200 u mnie lub u Ciebie pisałem pw  Ale  nie można wysłać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Klecha86 napisał:

Interesowała by Cię konfrontacja z h200 u mnie lub u Ciebie pisałem pw  Ale  nie można wysłać 

Nie ma sprawy jesli mieszkamy blisko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak kolega chce to nie ma sprawy, chociaz ja juz takie porownania robilem

 

tedi02 wizualnie to one tez sie nie mogą równać, taka 907MR wyglada na tyle nowoczesnie ze niektorzy jak przyjezdzaja to pytaja co to za nowy denon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bumpalump napisał:

Wiec kolejny raz prosilbym o przestanie pisania glupot o sprzecia na aukcjach yahoo jesli nigdy w zyciu nie sprowadziłeś nic osobiście o takim gabarycie i wadze jak te wzmacniacze.

Ja tylko podałem w jakich kwotach chodzi ten sansui. Sprowadzanie to inna sprawa. Jak ktoś chce potem za wzmacniacz wart 3-4 tysiące wydać wielokrotność to już nie moja sprawa. 

37 minut temu, Klecha86 napisał:

Interesowała by Cię konfrontacja z h200 u mnie lub u Ciebie pisałem pw  Ale  nie można wysłać 

To może być ciekawe.  Do tego dochodzi gust osobisty plus muzyka jaką się słucha. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

Ja tylko podałem w jakich kwotach chodzi ten sansui. Sprowadzanie to inna sprawa

Ale co Europejczyka interesuje cena sprzetu w Japonii bez kosztów sprowadzenia? kupisz sobie za 4tys i go tam zostawisz?

To tak jakbys kiedys do handlarza autami powiedzial ze dasz za ten i ten model 10tys mniej bo przeciez Angliki po tyle chodza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tedi02 napisał:

Dawno sie tak nie uśmiałem ,hegla konfrontacje z sansui .Chyba że wizualną to tak.

Co wy tym śmiesznego? Generalnie Sansui powinien pozamiatać h200 Ale bierzmy pod uwagę że to inna epoka inne granie . Dla mnie to możliwość posłuchania czegoś innego A nóż lepszego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ,inne granie a posłuchać trzeba.Generalnie gust kazdego, to inna sprawa ale polecam posłuchać muzyki na żywo,najlepiej instrumentów akustucznych a wtedy wiemy jak sprzęt nasz to odzwierciedla .Kontrabas ma swoją wielkość ,gra nie tylko struną ale i całym pudłem a faktura do tego,że przy uderzeniu pałeczki o talerz najpierw słychać ją a dopiero talerz nie mówiąc że rodzaj drewna z którego wykonana jest też inaczej brzmi.Ech ciężka sprawa ,pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.