Skocz do zawartości
IGNORED

Trochę ciepełka do Hegla H100 - Odtwarzacz CD


KrzKra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 28.03.2019 o 00:27, Bumpalump napisał:

Zmien wzmacniacz, bedzie prościej. 

Na rynku jest cala masa lepszych wzmacniaczy od tych przereklamowanych hegli

I tu jesteś w błędzie, sprzęt nie jest przereklamowany tylko nie wart pieniędzy jakie kosztuje w Polsce. 

Zapominacie wszycy przez kogo jest on robiony i na jaki rynek. Weźmy prosty przykład, model H80. Wzmacniacz na poziomie wzmacniaczy za ok. 3 tys . W Polsce cena jeszcze raz taka niż w Norwegii . W Norge nówka kosztowała ok. 8 tys nok a czasami i 6 tys nok. Cena ok, kosmos się robi po wprowadzeniu sprzętu do Polski. Cło, podatek, marża i mamy na dzień dobry 100 procent więcej. Tak samo jest ze wszystkimi modelami, cena nowego h360 ,to ok. 25 tys w Norwegii można go czasami kupić za 29 tys nok. Wychodzi 13 tys PLN, według mnie tyle jest on wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na co sie Norwegią tak podniecać, a w kwestii hegla to wystarczy popatrzec na finn'a. Pelno hegli do sprzedania a np. Naima wcale, a Naima tez duzo norkow kupuje. O czyms to swiadczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak bez przerwy drążyć temat opierając się na gdybaniach. Czemu nikt nie powie nic o awaryjności? Jeśli psujący się na potęgę Naim jest produkowany w Chinach, to oczywiste, że koszty produkcji są znacznie mniejsze i cena jest bardziej atrakcyjna. Nie słyszałem o poważnych bolączkach Hegla.

12 minut temu, bartek_k napisał:

Nie na co sie Norwegią tak podniecać, a w kwestii hegla to wystarczy popatrzec na finn'a. Pelno hegli do sprzedania a np. Naima wcale, a Naima tez duzo norkow kupuje. O czyms to swiadczy.

Super porównanie xD U nas najwięcej jest w sprzedaży passatów, golfów, octavii. To znaczy, że są kiepskie? Ponadto Hegel to ich produkt narodowy. Każdy tam choć raz słuchał Hegla. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, paul klacska napisał:

Chyba jest się czym podniecać, bo za miesięczny dochód netto w Norge masz nówkę H360. Mam nadzieję kolego , że za swoją dochód miesięczny kupisz to samo w Polsce. 

Ale jestes norweski kozak/lol. Wiem ile sie zarabia i jak pracuje. Z autopsji, zresztą wieloletniej. Wiem tez sporo o wspanialosci naszych rodakow, i jak za pare koron potrafia sprzedac swoja godność... a historie które opowiadają. Taki miks przechwalek, dziadostwa, w dupe wlazenia i wmawiania norwegom jacy to glupi są i jak firm nie potrafią ptowadzić. Także pozdrawiam norweska polonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, paul klacska napisał:

Chyba jest się czym podniecać, bo za miesięczny dochód netto w Norge masz nówkę H360. Mam nadzieję kolego , że za swoją dochód miesięczny kupisz to samo w Polsce. 

Ale o to chodzi żeby nie kupić...bo wtedy to będzie "budżetowy" klamot ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, bartek_k napisał:

Ale jestes norweski kozak/lol. Wiem ile sie zarabia i jak pracuje. Z autopsji, zresztą wieloletniej. Wiem tez sporo o wspanialosci naszych rodakow, i jak za pare koron potrafia sprzedac swoja godność... a historie które opowiadają. Taki miks przechwalek, dziadostwa, w dupe wlazenia i wmawiania norwegom jacy to glupi są i jak firm nie potrafią ptowadzić. Także pozdrawiam norweska polonie.

Polacy jacy są za granicą to chyba wszyscy wiedzą. Rozmawiamy na zupełnie inny temat i tego się trzymajmy. Weźmy przykład kolegi co kupił h200 za 4 tys PLN. Powiedz mi , gdzie znajdziesz lepszy wzmacniacz za te pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, KrzKra napisał:

Jeśli psujący się na potęgę Naim jest produkowany w Chinach

Naim nie jest produkowany w Anglii w Salisbury? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, paul klacska napisał:

Polacy jacy są za granicą to chyba wszyscy wiedzą. Rozmawiamy na zupełnie inny temat i tego się trzymajmy. Weźmy przykład kolegi co kupił h200 za 4 tys PLN. Powiedz mi , gdzie znajdziesz lepszy wzmacniacz za te pieniądze ?

Ja sie moze troche odniosłem do Twoich przechwalek ile to zarabiasz i jaki piękny loanslipp ogladasz. Pewnie mnóstwo ludzi z tego forum pracuje za granicą i mają godziwe wyplaty, tylko jakoś tego tak nie oznajmiają.

Podalem przyklad naima bo znam kilku norwegow co maja i sobie chwala. Znam takich co maja electrocompaniety czy abrahamsena i tez nie sprzedaja ich na potęge. Hegli jest dużo do sprzedaży caly czas i często takich używanych przez ledwo miesiąc. Sam u ludzi słyszałem wiele sprzętow ale się nie wypowiadam, bo ja muszę taki sprzęt posłuchac u siebie przez dobre kilka tygodni i tak wyrobic sobie opinie. Miałem za to h160 swojego i nie podzielam entuzjazmu fanów hegla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, bartek_k napisał:

Ja sie moze troche odniosłem do Twoich przechwalek ile to zarabiasz i jaki piękny loanslipp ogladasz. Pewnie mnóstwo ludzi z tego forum pracuje za granicą i mają godziwe wyplaty, tylko jakoś tego tak nie oznajmiają.

Podalem przyklad naima bo znam kilku norwegow co maja i sobie chwala. Znam takich co maja electrocompaniety czy abrahamsena i tez nie sprzedaja ich na potęge. Hegli jest dużo do sprzedaży caly czas i często takich używanych przez ledwo miesiąc. Sam u ludzi słyszałem wiele sprzętow ale się nie wypowiadam, bo ja muszę taki sprzęt posłuchac u siebie przez dobre kilka tygodni i tak wyrobic sobie opinie. Miałem za to h160 swojego i nie podzielam entuzjazmu fanów hegla.

Już mi zaglądasz do portfela ? Tak cię boli , że nie masz norweskiej wypłaty? 

Nie jest tajemnicą ile się zarabia w Norge, ale jak masz z tym problem to już nie moja sprawa. Nikt się nie chwali ile zarabia ,ale widać że ciebie to boli. Myślę, że wiem jaki byłeś za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2019 o 10:55, tb82 napisał:

Słuchałem kilka razy tego CD, bardzo dobre granie jak za te pieniądze, po cieplejszej stronie nie dzieli "włosa na czworo" ale jest wystarczająco rozdzielczy, bardzo naturalny przyjemny w odbiorze do 5000zł za używkę niczego lepszego nie słyszałem...tylko jakość wykonania nie powala, taka mała wada jak dla mnie... widzę też, że jego ceny s/h poszły w górę przez ostatnie lata, to chyba dobrze o nim świadczy...

Dzięki za info. W takim układzie muszę się mu bliżej przyjrzeć. 

 

 

W dniu 28.03.2019 o 18:37, muda44 napisał:

Lector 0.6T gra z bardzo dobrą rozdzielczością , klarownie ale spokojnie . Barwnie z nieco wycofanym niższym środkiem ( wokale nie są wycofane ) ale całkiem obfitym basem .

A nie brakuje mu gęstości na średnicy przez to wycofanie niższej średnicy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu byłem odsłuchiwać h100 ze swoim wtedy jeszcze modyfikowanym Arcamem alpha 10 i ten cały hegel poległ totalnie na głębokim basie najnormalniej go nie było  i barwach, trzeba lubić to Norweskie granie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bumpalump napisał:

Nie latwo znalezc odtwarzacz ktory z suchotnika zrobi cieply dzwiek

Jeśli z moich kolumn miałaby się wydobywać zmulona magma, jaką tworzy Szajsui, to już wolę wyschniętego na wiór Hegla. A może to ten dziadziuś Sony tak się wysila, żeby jeszcze odtworzyć jakikolwiek płytę, że się grzeje, co daje ciepły dzwiek? Dzięki za rady kolego, ale idź bądź napinaczem gdzieś indziej ? Pozdrówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bumpalump napisał:

Po co piszesz o sansui czy sony o ktorym nie masz zielonego pojecia?

Owszem nie mam. Zrobiłem dokładnie to samo co Ty pisząc o Heglu. Tu się mamy ? Jak zabolało kakaowe oczko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, gabler napisał:

Kilka lat temu byłem odsłuchiwać h100 ze swoim wtedy jeszcze modyfikowanym Arcamem alpha 10 i ten cały hegel poległ totalnie na głębokim basie najnormalniej go nie było  i barwach, trzeba lubić to Norweskie granie

Co kto lubi. Hegel to trochę inna sztuka grania. Nie dopasowuje się do nagrań. Pokazuje to co jest nagrane. A jeśli to co jest nagrane Ci nie odpowiada, to kupujesz lampę, albo tranzystory które to przytuszują. Nic złego w tym nie widzę, ale po co mówić, że Hegel jest suchy. Jak mu zapodasz porządny materiał, a nie MP3 zrzucone na CD, to Ci kapcie spadną ? A faktycznie jak źle nagrana płyta, to ciężko słuchać Hegla. Jak się go kupuje, to należy brać to pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bumpalump napisał:

Kiedys sam do tego dojdziesz, a gdy bedziesz blisko dolnego slaska to serdecznie zapraszam ze swoim wzmacniaczem na odsluch. Pozdrawiam 

A co z naszym odsłuchem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Klecha86 napisał:

A co z naszym odsłuchem ?

Pamiętaj wziąć różne płyty np jazz . Jak tu jeden gościu stwierdził sansui to sprzęt na którym rozroznisz z jakiego drewna są zrobione pałeczki :)) to już nie hi end....to coś więcej ! ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, KrzKra napisał:

Co kto lubi. Hegel to trochę inna sztuka grania. Nie dopasowuje się do nagrań. Pokazuje to co jest nagrane. A jeśli to co jest nagrane Ci nie odpowiada, to kupujesz lampę, albo tranzystory które to przytuszują. Nic złego w tym nie widzę, ale po co mówić, że Hegel jest suchy. Jak mu zapodasz porządny materiał, a nie MP3 zrzucone na CD, to Ci kapcie spadną ? A faktycznie jak źle nagrana płyta, to ciężko słuchać Hegla. Jak się go kupuje, to należy brać to pod uwagę.

Uwierz, że Hegel 100 to taki dobry niestety nie jest, duuuużo mu brakuje   są dużo lepsze wzmacniacze,nawet wyższe modele Hegla odtważają najniższy bas o wiele lepiej, 100 kosztowała konkretną kwotę i nie może  odważać płyt tak jak są nagrane bo pewnych rzeczy nie przeskoczy, też kiedyś ją chciałem ale zrezygnowałem bo jest to specyficzny wzmak

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Pamiętaj wziąć różne płyty np jazz . Jak tu jeden gościu stwierdził sansui to sprzęt na którym rozroznisz z jakiego drewna są zrobione pałeczki :)) to już nie hi end....to coś więcej ! ;))

Bartosz wsiadaj w auto/pociag i zapraszam, w walbrzychu jest kilkanascie sansui, accuphase, krelli i masa innych wysokich modeli sprzetu mozemy porównywać caly dzien, napewno to lepsze niz puste dywagacje na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bumpalump napisał:

Bartosz wsiadaj w auto/pociag i zapraszam, w walbrzychu jest kilkanascie sansui, accuphase, krelli i masa innych wysokich modeli sprzetu mozemy porównywać caly dzien, napewno to lepsze niz puste dywagacje na forum

Chętnego na porównania już masz. Dywagacje są ok póki nie idą w absurdy jak ten post z pałeczkami 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Silver_85 napisał:

Dzięki za info. W takim układzie muszę się mu bliżej przyjrzeć. 

 

 

A nie brakuje mu gęstości na średnicy przez to wycofanie niższej średnicy ? 

Jak pisałem jest potencjał więc warto się postarać . Trzeba by mu po 1 dać lepsze lampy , po 2 dać inne kondensatory na wyjściu i wtedy dobrać RCA + sieciówkę .

Ja ten egzemplarz będę sprzedawał tylko wyczyszczę i na nowo mu przesmaruję mechanizmy .

Stan jest niemal idealny jakbyś był zainteresowany a sam szukam transportu CD.

5 godzin temu, KrzKra napisał:

Wszystkie Wasze kłótnie Panowie pomagają mi znaleźć odtwarzacz, który się będzie zgadzał z moim H100 ?

Podałem Ci idealne rozwiązanie to się śmiałeś .

Wypożycz , oceń , napisz .

 

Hegle bardzo dobrze grają z sieciówkami Cardas Beyond które dają im barwy , plastyczności , naturalności dając jeszcze większą klarowność.

Tu jest to fajnie opisane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałem Byond ale wtedy ćwiczyłem wzmacniacze Accuphase a do nich lepszy jest Clear - jaśniejszy .

Można się śmiać ale ten kto naprawdę tego szuka niech sobie sprawdzi a później oceni czy warto .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, muda44 napisał:

Podałem Ci idealne rozwiązanie to się śmiałeś .

Wypożycz , oceń , napisz .

Wybacz moją reakcję. No ok, jeszcze sieciówkę mogę wypożyczyć. Niby nie wierzę, ale co mi tam, lubię sprawdzać. Z PD-50 będzie już znaaacznie gorzej, ponieważ innej opcji jak kupno by posłuchać, to nie widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.