Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Definitive Technology BP6


Szubrawiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Kolumny mam jak w temacie, aktualnie napędzane z Kyocery R-451 na MOSFETach. Niby gra to nieźle, ale średnica jakaś taka sucha i trochę wycofana, niby gra to fajnie, ale czegoś brakuje.  I teraz jest taka akcja, że bardzo się napaliłem na MYRYADa Z240, ale nie mam go gdzie przesłuchać, a w ciemno nie wyłożę 4 kafli na wzmak, na rynku wtórnym ani widu, ani słychu. Jest coś starszego z ich stajni, co mu odpowiada charakterologicznie i możnaby było przetestować za mniejsze pieniądze? A może w ogóle polecacie coś innego? Za sugestie wielce będę wdzięczny. W zakresie kasy to myślę, że im mniej tym lepiej, chyba, że warto to po prostu nieco się zakup odwlecze- na chwilę obecną jestem w stanie wyłożyć na ten cel jakieś 2500 (chociaż nie ukrywam, że CD też muszę jakieś kupić, bo od miesiąca jadę na DVD Pioneera puszczonego przez DAC :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kolumny Definitive Technology BP6 charakteryzują się właśnie takim charakterem dźwięku jak opisałeś. Aby to poprawić i dodać więcej plastyki, ciepła, musimy zastosować wzmacniacz o takim brzmieniu. Moje propozycje to na pewno hybryda lampowa Vincent SV-500, Musical Fidelity M2si, Dayens Menuetto, Heed Elixir. Chyba że wchodzi w rachubę lampa, wtedy spójrz na Haiku Audio Origami (to bardziej delikatne, plastyczne, typowo lampowe granie) oraz potężny Yaqin MC-100C.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może u. Nas mało znana firma Monrio z Serii MJ to włoska manufaktura. Wzmacniacz w klasie D. Nowy kosztował około 9 tys zł. Powiedzmy że 2800 nie przekroczysz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle co sobie pooglądałem, poczytałem to najbardziej mi się widzi Menuetto. Boli brak phono, bo to jednak dodatkowy wydatek na preamp gramofonowy. Funkcjonalnie idealnie wychodzi Heed, ale żonie się nie podoba ? Muszę koniecznie przesłuchać Menuetto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

 

W dniu 22.03.2019 o 01:48, Szubrawiec napisał:

Cześć! Kolumny mam jak w temacie, aktualnie napędzane z Kyocery R-451 na MOSFETach. Niby gra to nieźle, ale średnica jakaś taka sucha i trochę wycofana, niby gra to fajnie, ale czegoś brakuje. 

Wątek dość stary bo założony niespełna pół roku temu ale uważam, że warto odgrzać kotleta choćby z powodu nadziei na to, że ktoś przypadkowo odkryje wiedzę o tych nietypowych amerykańskich jednostkach. Kolego Jesteś jednym z niewielu na polskim rynku który doświadcza świadomej niewiedzy polskich sprzedawców audio w temacie jak wyżej opisany. 

Posiadasz wyjątkowe kolumny nie skażone teorią snutych opinii niedoświadczonych entuzjastów ślepo wierzących w przepłacone i sponsorowane logo. Powtórzę, te kolumny są wyjątkowe i z tego właśnie powodu muszą mieć rozsądnie dobrany pozostały tor systemu w jakim będą oddawać to co w nich najlepsze. Twój obecny wzmacniacz nie jest w stanie sprostać ich wymaganiom bowiem posiada skromne 45 na kanał. To zdecydowanie za mało. Ze swojego doświadczenia wiem, że doskonale spiszą się pod francuską manufakturą od Atolla. Dopiero skromne 100 na kanał lub wyżej daje nam w ich przypadku pełen oddech w przestrzeni. W przypadku mało wydajnych wzmacniaczy efekt niedosytu i braku czegoś jest namacalny. Propozycje sparowania z MYRYADa Z240 jest słuszna albowiem poparta opiniami dawnego dystrybutora Defów na Polskę, mianowicie firmę RAFO. Musisz jednak sam sprawdzić. 

Ja na chwilę obecną mam je podpięte pod polską manufakturę lampową od FEZZ AUDIO, mianowicie model Titania. Jest dość zadowalająco niemniej trzeba pamiętać, że nasze kolumny graja dość jasno i należy to uwzględnić przy doborze przyszłego wzmacniacza. 

Sam zauważyłeś ile jest pod Twoim wątkiem wypowiedzi i znawców. Skąd ja to znam. Jednak jeśli trafisz na znawcę tematu, a są w Polsce tacy sprzedawcy to odkryjesz, że nie tylko Jesteś wyjątkowy ale masz to szczęście że gościsz wśród prawdziwych melomanów a nie osób dla których dźwięk liczy się tylko wówczas gdy wydobywa się z urządzeń sponsorowanych rekinów audio biznesu.      

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Jeszcze ktoś tu zagląda :D Bardzo mi miło :)
Co do wyjątkowości tych kolumn- nie będę się wypowiadał, za mało w życiu słyszałem, ale generalnie pozwalają mi cieszyć się muzyką- to wiem na pewno. To, że są niedoceniane i raczej mało osób je poleca- wiem, ale cóż z tego? Kiedyś kupiłem jako jeden z pierwszych iPoda Nano pierwszej generacji. Śmiechu było co nie miara, że przecież apple nie gra. A grał i to całkiem przyzwoicie :D

Wzmacniacza poszukuję dalej, bo pieniądze roztrwoniłem na dom i dzieci. Staram się teraz odzyskać formę. Na razie na placu boju pozostał mi Menuetto i Z240. Atolla brałem pod uwagę na początku, potem poczytałem porównania z Menuetto i jakoś tak, zawierzając opiniom, skierowałem się w stronę Serbską. Martwi mnie jedynie 50W na kanał (zarówno w menuetto jak i w myryadzie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2019 o 08:56, Q21 napisał:

Cześć,

kolumny Definitive Technology BP6 charakteryzują się właśnie takim charakterem dźwięku jak opisałeś.

Panowie z branży, a jeśli mogę zadać pytanie wprost to proszę powiedzieć na jakiej podstawie macie Państwo doświadczenie z tymi własnie kolumnami. Sprecyzuję i zawężę temat do dwóch typów, mianowicie BP 6 i BP 10. Przecież nie tak dawno, a posiadam BP 10 od niespełna 5 lat nie byliście w stanie racjonalnie podać propozycji zestawienia krocząc wokół pozycji sprzedawanych na czasie. Nie jest to stricte zarzut w Waszym kierunku niemniej podając publicznie na tym czy innym forum informacje winny one być podparte wiedzą w konfiguracji, a nie posiadanym stanem handlowym i polityka zbycia. Panowie wiecie o czym tu piszę. Oczywiście wiadomo, że znane i dobrze sponsorowane firmy będą miały zdecydowanie większy popyt wśród mało doświadczonych nabywców niż produkty przeznaczone dla melomanów. 

Skądinąd wiem dlaczego marka Defów jest tak marginalnie traktowana w Polsce, ale w żadem sposób nie usprawiedliwia to obecnej polityki sprzedaży. Skoro mieliście je Panowie w swojej ofercie to proszę zadbać o to, aby miały one równe szanse w konkurowaniu mówię tu o tzw. zdrowej konkurencji. Wiemy, że nie są to jednostki przeznaczone wyłącznie do pracy w typowym kinie domowym, a tak niestety są postrzegane. Tak na marginesie własnie te kolumny polecił mi nie sprzedawca operujący w obszarach powszechnego rynku audio, a meloman i znawca tematu. po prostu muzyk. 

Wiecie również Panowie że jako zagorzały poszukiwacz prawdy posunąłem się do eksperymentów związanych np. z próbą zbycia tych kolumn na kilku znanych portalach aukcyjnych oczekując potwierdzenia mojej tezy. I tak po ponad roku prób zbycia i przeszło 3 tysiącach odkryć zainteresowanych tylko dwie osoby nawiązały kontakt z czego jedna kierowała zapytanie, bowiem posiada już takowe kolumny. Wszystko to świadczy o jednym, że obecność i pozycja tej firmy na polskim  rynku jest  mało znana. Wiele straciłem czasu przekonując kolegów z tego forum o znaczeniu tej firmy poza Europą, narażając się niejednokrotnie na szykany, przy tym zrzucając  odpowiedzialność za dokonany zakup zaszeregowano mnie w zakładce - kupiłeś takie egzotyczne kolumny to teraz nie wylewaj żalów że nie możesz ich odsprzedać. Nikt natomiast nie zapytał konkretnie o brzmienie. Dlaczego ? a dlatego, że obecnych posiadaczy wszelakich urządzeń mami polityka sponsorowanych opinii i magia uzyskania jak największych upustów. Dźwięk jest drugoplanowy. Więc o czym my tutaj dywagujemy.  

Reasumując Panowie, proszę rozwinąć temat konfiguracji tych podłogówek wszak mieliście je Panowie w swoim asortymencie.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szubrawiec napisał:

To, że są niedoceniane i raczej mało osób je poleca- wiem, ale cóż z tego?

Dokładnie tak Kolego jednak nie ma co zalewać żali i do tych kolumn cierpliwie poszukiwać odpowiedniego wzmacniacza pod warunkiem, że to spory piecyk i wiem co piszę.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie dobrze by było dać im nieco prądu. Chociaż generalnie to dosyć sprawne kolumny. Ale jak mówisz, że rozkwitną pod większym prądem to nie pozostaje mi nic innego jak spróbować :D 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Szubrawiec napisał:

i Z240

O czyli jednak zakupiłeś albo też posiadasz to cudo inżynierów NADa. 

2 minuty temu, Szubrawiec napisał:

Ale jak mówisz, że rozkwitną pod większym prądem to nie pozostaje mi nic innego jak spróbować :D 

Wiem co piszę i to sprawdzone rozwiązanie w ich przypadku

Mój atoll wypadał ponad 120 na kanał i było prawie idealnie. 

IN 200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrella41 napisał:

O czyli jednak zakupiłeś albo też posiadasz to cudo inżynierów NADa. 

Niestety nie. Jedynie się nad nim zastanawiam. Umknęła mi okazja za fajne pieniądze i od tej pory nie udało mi się takiego znaleziska powtórzyć. Ale rozważam odsłuch, bo lokalny sklep audio jest mi w stanie to zorganizować. Co do atolla- nie ma szans, żebym szarpnął się na 200. IN100 jest jeszcze w zakresie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 200 to spory ubytek w budżecie. Oczywiście to tylko moja propozycja. Spróbuj z tym Z240. Dystrybucja RAFO wydawała się być dość wiarygodna w propozycjach wszak sprzedawała na polski rynek Defy.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szubrawiec, miej tylko na uwadze, że Atoll in100se gdy chodzi o plany, głębie sceny jest kiepski, to granie  pierwszym planem, głębi brak (i żadne kolumny tego nie zmienią). Do tego kontrola niskich tonów pozostawia bardzo wiele do życzenia. Z drugiej strony to niby tylko 4kzł za nowy piec więc … 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowane hybrydy raczej bym pominął, a chiński lampowiec choć bardzo dobry, dla nich mógłby być niewystarczający. 

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Miej tylko na uwadze, że Atoll in100se gdy chodzi o plany, głębie sceny jest kiepski, to granie typowi pierwszym planem, głębi brak (i żadne kolumny tego nie zmienią).

W zupełności się zgadza, dlatego proponowałem 200 lecz Koledze nie zgadza się budżet i trzeba szukać kompromisów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adam 38 napisał:

Szubrawiec, miej tylko na uwadze, że Atoll in100se gdy chodzi o plany, głębie sceny jest kiepski, to granie  pierwszym planem, głębi brak (i żadne kolumny tego nie zmienią). Do tego kontrola niskich tonów pozostawia bardzo wiele do życzenia. Z drugiej strony to niby tylko 4kzł za nowy piec więc … 

I bądź tu człeku mądry i pisz wiersze. :) Menuetto wydawał mi się fajny barwowo do niego, czytając recenzje porównawcze z atollem wszyscy jednak wskazywali na Menuetto. Koniec końców będę musiał się zdać na swoje ucho- do tej pory mnie nie zawiodło :) Co do kwestii pieniężnej- 4 tysiące na piec to dla mnie kwota dosyć znaczna, nie niemożliwa, ale wolałbym w błoto nie wyrzucić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szubrawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak widać branża zawsze ma intratne dla siebie rozwiązanie typowe pod klienta 

1 minutę temu, Szubrawiec napisał:

Koniec końców będę musiał się zdać na swoje ucho

Trafione w sedno 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukac ciepłego mocnego wzmaka np

https://sklep.rms.pl/exposure-1010-series-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-50w

https://sklep.rms.pl/nuprime-ida-8-ida8-zintegrowany-cyfrowy-wzmacniacz-stereo-2x100w-z-przetwornikiem-dac

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobrze ucelowane sparowanie - widzę że lekcje zostały odrobione - pozdr. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koniec końców będę musiał się zdać na swoje ucho"

A może chciałbyś sprawdzić Pathos'a Classic One. 

Nie słuchałem DT, ale znając Pathosa, którego użytkowałem dość długo, można się spodziewać, że razem zagrają. Wzmak ma barwny  i wypełnionym charakter brzmienia i radził sobie bez problemu nawet z trudnymi kolumnami. U mnie ostatnio grał z Gradient Evidnce. 

Gdybyś był zainteresowany zapraszam na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomek 1685 napisał:

A może chciałbyś sprawdzić Pathos'a Classic One. 

O grubo Szanowny Kolega poleciał z tym zacnym sprzętem hybrydowym, ciekawe czy chodzi o MK II czy też III. Nie to żebym się wtrącał ale Nasz założyciel wątku poszukuje wzmacniacza w określonym budżecie a Twój jest i był dość drogi, nowy chyba około 12 tysięcy. No ale cóż sorki za komentarz, to tylko z czystej ludzkiej ciekawości.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o tym Pathosie w odniesieniu do wspomnianego wcześniej NuPrime'a (który swoją drogą cholernie mnie zaciekawił, nie wiedziałem, że stoją za tym ludzie od NuForce). W każdym razie, Pathos fajny, ale to za wysokie finansowe progi ? Poza tym ja jeszcze chyba za mały jestem w tym odcinku na coś, co ma lampę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szubrawiec napisał:

NuPrime'a (który swoją drogą cholernie mnie zaciekawił, nie wiedziałem, że stoją za tym ludzie od NuForce)

Dokładnie. Gdzieś w internecie szaleje filmik z połączenia sprzętu Nuprime z Defami, niemniej były to jednostki w własnymi wzmacniaczami klasy D w obudowach. O ile pamiętam była to wystawka na prezentacji Defów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Szubrawiec napisał:

Czytałem trochę o tym Pathosie w odniesieniu do wspomnianego wcześniej NuPrime'a (który swoją drogą cholernie mnie zaciekawił, nie wiedziałem, że stoją za tym ludzie od NuForce). W każdym razie, Pathos fajny, ale to za wysokie finansowe progi ? Poza tym ja jeszcze chyba za mały jestem w tym odcinku na coś, co ma lampę ?

Ja chcę sprzedać swój używany wzmacniacz,  a nie  proponuję Ci zakupienie nówki. 

Mój egz.  to mk1, zakupiony przeze mnie w 2002 r.  Technicznie jest 100% i nosi normalne ślady używania. 

Boisz się lampy zupełnie niepotrzebnie. Ja grałem przez cały okres użytkowania na jednej parze, która cały czas jest sprawna. Poza tym,  w tym układzie pracuje w bardzo komfortowych warunkach i podlega nieznaczne u zużyciu. 

Zresztą gdybym sprzedawał wzmaka,  założył bym oryginalne lampy,  dołączone przez producenta,  których nie używałem. 

Co do ceny,  to zdaję sobie sprawę z tego w jaką półkę celujesz.  Inaczej nie zwracałbym głowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Gdyby kogoś to jeszcze interesowało to wszedłem w posiadanie Myryada Z240. Jestem zadziwiony jak wielką  różnicę zrobił wzmacniacz. Słucham tego zestawienia od dwóch dni, więc niezbyt wiele mogę na ten temat powiedzieć. Na pewno jest to zestaw zestrojony dosyć wysoko, wokalom brakuje dociążenia i takiego "ciepła", mimo iż zestaw gra środkiem. Natomiast scena, lokalizacja źródeł, szczegóły i kontrola nad basem (zwięzłym i punktowym)- miód. W moim odczuciu to taki analityczny dość chłodny zestaw. Ale może za mało w życiu słyszałem. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Ja Bp10 parowałem z elektroniką wielokrotnie od nich droższą i za każdym razem było bardzo dobrze, ale faktycznie im większa moc i raczej ciepłe, dociążone granie tym lepiej. Aktualnie mam zestaw dzielony BATa, końcówka 200W przy 4ohmach w czystej klasie A i przedwzmacniacz lampowy z sześcioma lampami na pokładzie i jest bardzo grubo, ale wątpię, żeby ktoś szarpał się na takie połączenie. Zresztą BP10 są moim drugim i już raczej zapasowym zestawem kolumn. Niezłe efekty były z Unison Research S6 i to połączenie polecam, trzeba tylko pobawić się lampkami sterującymi, kablami, źródłem, bo jak tego się nie dopilnuje to bas jest słabo kontrolowany. Ale jak się przyłożyć to wychodzi pięknie. One mają generalnie bardzo duży potencjał, są jednak niedoceniane, bo tak jak napisałem potrzebują dobrego towarzystwa i pomieszczenia. Wtedy ta ponoć chłodna średnica robi się niesamowita i wokale brzmią tak czysto i namacalnie, że chce się och aż dotknąć. Same z siebie mają hiper przestrzenność, ale jak poustawiałem za nimi dyfuzory rozpraszające to głębia zrobiła aż niesamowita. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek80 napisał:

ale jak poustawiałem za nimi dyfuzory rozpraszające to głębia zrobiła aż niesamowita. 

Postawiłeś na ścianie bliższej czy dalszej kolumn ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kolumnami, ponieważ one mają komplet przetworników także na tylnej ściance i nie powinno się ich tam tłumić tak jak robi się to w klasycznych kolumnach. To była zresztą porada dobrego akystyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Jakieś świeże informacje od uczestników tego wątku? Co sie wydarzyło na przestrzeni tych lat? Ktoś nowy stał się właścicielem tej marki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.