Skocz do zawartości
IGNORED

Referencyjne sale kinowe


DACarz

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro mamy już wątki dotyczące naszych salek kina domowego to może warto dorzucić jakieś opisy instalacyjne do salek referencyjnych? Nie wiem, czy się przyjmie pomysł, ale warto chyba popatrzeć, jak to robią najlepsi…

Natchnął mnie do tego projekt sali kinowej w siedzibie CEDIA w USA, który jak się łatwo domyśleć z samego założenia musi być najbardziej referencyjnym miejscem, jeśli tak można nazwać. Miejsce służyć będzie m.in. do nauki kalibracji i projektowania systemów kinowych. Projektantem systemu jest Denis Erskine, kalibrację systemu robił Adam Pelz. Projekt adaptacji akustycznej Quest Acoustical Interiors.

Pomieszczenie z pełną izolacją akustyczną, specjalnie zaprojektowane drzwi i wykonane dla tego projektu. Z betonową wylewką wewnątrz konstrukcji drzwi, których ciężar wynosi ok 160kg. 

Widzowie siedzą w 2 rzędach, pierwszy składa się z 4 foteli zaś drugi z 5.

Projektor zainstalowany w pomieszczeniu technicznym za kinem. Barco Loki z ekranem o przekątnej 206” w formacie 2.35:1 firmy Stewart i procesorem Lumagen. Za kalibrację video odpowiadał Ken Whitcomb. Źródłem obrazu jest serwer video Kaleidescape Strato.

Nagłośnienie jest w systemie 11.4.8 – z 4 subwooferami Procella audio P18, z których każdy składa się z 2 głośników niskotonowych gdzie każdy z nich jest zasilany oddzielnie i oddzielnie kalibrowany. Przednie zestawy to 3x Procella Audio P815, efektowe 8x Procella Audio P6V, sufitowe 8x Procella Audio P8iW. Sumarycznie system w Trinnov Audio Altitude 32 traktuje nagłośnienie jako 30 niezależnych głośników. Końcówki mocy QSC DCA wraz z procesorem Q-SYS Cinema Core 510c.

Sterowanie całym systemem odbywa się za pomocą systemu Crestron.

Wizualnie może nie robi szału, ale techniczne to pewnie jedna z lepszych salek na świecie. Otwarcie pod koniec przyszłego tygodnia, więc pewnie pojawi się więcej informacji w sieci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cedia-2.jpg

Cedia-3.jpg

Cedia-4.jpg

Cedia-5.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Magog/CinemaPro zajmuje się takim tematem, jest na forum jego salka 

Może wrzuciłby kilka fotek swoich realizacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie szału nie robi? 

Wg mnie jest idealnie! Masz więcej zdjęć albo możesz dać jakiś temat gdzie jest szerszy opis? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie oni mają umiejscowione subwoofery i kolumny przednie? Zawsze wszyscy pieją, że kolumny powinny mieć przestrzeń. Chyba że w kinie jest inaczej.
Każdy kinomaniak chciałby mieć to w domu.
Super sprawa.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie oni mają umiejscowione subwoofery i kolumny przednie? Zawsze wszyscy pieją, że kolumny powinny mieć przestrzeń. Chyba że w kinie jest inaczej.
Każdy kinomaniak chciałby mieć to w domu.
Super sprawa.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Bo wielu ludzi dużo gada. Duża część użytkowników zestawów stereo jest trochę nawiedzona. Nie dopuszcza innych, czasami dużo lepszych rozwiązań. Puentując zabudowa kolumn in wall z natury uzyskuje lepszą liniowość w dziedzinie częstotliwości. Bez znaczenia czy będzie to zestaw stereo czy wielo kanałowy.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce offtopować, ale co myślicie o tych, trochę pstrokatych sufitach, typu gwieździste niebo? Nie przeszkadza to w oglądaniu, nie rozprasza? Wygląda fajnie na zdjęciach, ale... Właśnie, czy jest jakieś ale?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj tego nie ma. To jest zwykłe podświetlenie pomieszczenia. Chyba.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, STELVIO napisał:

Ale tutaj tego nie ma. To jest zwykłe podświetlenie pomieszczenia. Chyba.emoji848.png

Wiem, widzę, ale pytałem się właśnie o tego typu sufity. Dobra, koniec offtopu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RAF77 napisał:

Temat sufitu, jest jak najbardziej w temacie tego wątku.

A, jak tak, to spoczko ?

Taki sufit bym ,,przyjął''. Wygląda stonowanie, nie jest jakiś dziwnie podświetlony, bardzo fajnie to wygląda.

Tylko wtedy nie możemy mieć głośników sufitowych. Chyba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby być, ale wyłączany podczas projekcji. Mnie to by na 100% rozpraszało. No i podczas filmu ma być na maksymalne zaciemnienie, więc nie widzę sensu doświetlać sobie pomieszczenia takim czymś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, STELVIO napisał:

Ciekawe gdzie oni mają umiejscowione subwoofery i kolumny przednie

W większości przypadków centralny, fronty i suby są zamontowane za ekranem i są nie widoczne.

Bardzo dobrym rozwiązaniem na sufit jest zastosowanie zabudowy w formie żaluzji otwartej w stronę ekranu co niweluje odbicia światła od sufitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe, ale pewnie nie tanie. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wyłożenie materiałem typu czarny aksamit. Zerowe odbicia gwarantowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbakos z tym aksamitem podsunąłeś mi fajny pomysł jak zasłonić sufit bez malowania.  Jako że mam regips, myślę że wystarczy zszywacz tapicerski.. Testowałem wczoraj i trzyma się bardzo mocno.. musze tylko teraz znaleźć ten aksamit..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2019 o 13:40, DACarz napisał:

Pomieszczenie z pełną izolacją akustyczną, specjalnie zaprojektowane drzwi i wykonane dla tego projektu. Z betonową wylewką wewnątrz konstrukcji drzwi, których ciężar wynosi ok 160kg. 

W całym projekcie najciekawsze może być właśnie zagadnienie budowlano-akustyczne.

W dniu 22.03.2019 o 13:40, DACarz napisał:

Wizualnie może nie robi szału, ale techniczne to pewnie jedna z lepszych salek na świecie. Otwarcie pod koniec przyszłego tygodnia, więc pewnie pojawi się więcej informacji w sieci...

Salka jest bardzo elegancka ale ja zawsze lubię jak widać urządzenia i sprzęty i przednie kabelki ?

W dniu 24.03.2019 o 10:26, arczi87 napisał:

Puentując zabudowa kolumn in wall z natury uzyskuje lepszą liniowość w dziedzinie częstotliwości. Bez znaczenia czy będzie to zestaw stereo czy wielo kanałowy.

Skąd masz wiedzę w tym temacie? Zawsze wydawało mi się, że systemy oparte na wbudowanych głośnikach nigdy nie będą tak dobre jak te wolnostojące. Jestem ciekaw uzasadnienia Twojego wpisu.

23 godziny temu, Adi777 napisał:

Tylko wtedy nie możemy mieć głośników sufitowych. Chyba?

"gwiaździsty" sufit  nie jest w moim klimacie ale czemu miało by się nie dać zainstalować glośników? trzeba jedynie sprytnie poukładać "gwiazdy". Dużo zależy od powierzchni sufitu i wielkości glośników.

22 godziny temu, zibii napisał:

W większości przypadków centralny, fronty i suby są zamontowane za ekranem i są nie widoczne.

To oznacza że materiał nie jest tylko perforowany ale osadzony na jakiejś sztywnej ramie. Trudno uzyskać efekt w którym 4 suby nie będą falować płachtą przy większych ciśnieniach akustycznych. Ktoś ma  doświadczenie z takimi instalacjami?

W innych projektach tej firmy suby ustawione są pod ekranem i na tylnej ścianie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to sam się zastanawiałem z tymi drganiami ekranu. Z tego co widziałem to za ekranem stosują głośniki pro o dużej średnicy ale małym wychyleniu. Jak bym posiadał osobne pomieszczenie do kina to zrobił bym właśnie taką zabudowę z głośnikami za ekranem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelMitsu napisał:

Skąd masz wiedzę w tym temacie? Zawsze wydawało mi się, że systemy oparte na wbudowanych głośnikach nigdy nie będą tak dobre jak te wolnostojące. Jestem ciekaw uzasadnienia Twojego wpisu.

Poczytaj o Infinite baffle speaker design

np. tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

BOP_07-J3X_OXH_FUYwfAAVt_W5oKFzD7XMEpOx.jpg

fb3759b8b36555c319e99a58ef1b19c6.jpg

newtone_control_room_a_05.jpg

atc-scm110asl-pro-3-way-active-monitors-pair-962.jpg

atc_frontstage-300-+25.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, xajas napisał:

Poczytaj o Infinite baffle speaker design

np. tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rozumiem, że np. Sonus Faber Elipsa są zbudowane za pomocą tej techniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly business Home Audio to wielki kompromis :-)

Kto w domowych warunkach moze sobie pozwolic na zabudowanie/wpuszczenie wielkich glosnikow w sciane  :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, xajas napisał:

Kto w domowych warunkach moze sobie pozwolic na zabudowanie/wpuszczenie wielkich glosnikow w sciane ?

jak to kto? No ten kto moze sobie pozwolić...

oczywiste ze nie jest to „sport” dla każdego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adi777 napisał:

Naprawdę to jest jakiś wielki problem? Z czym dokładnie? Pytam się serio, nie ironicznie ?

Chodzi o cenę?

Sprobuj opisac, jak bys to zrealizowal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, xajas napisał:

Sprobuj opisac, jak bys to zrealizowal

Ja się na tym nie znam, więc zleciłbym to komuś, kto siedzi w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił ściankę zrobioną z szkieletu drewnianego taki projekt 3m szerokie 2.5m wysokie i głębokie na 0.5m. Obudowy pod kolumny zrobić zachowując odpowiedni litrarz i zamocować je na tym stelażu, wykończyć z zewnatrz jakaś fajną płytą fornirowana i zrobione. Wewnętrzne wolne przestrzenie wypełnić wełną oczywiście. Mi się podoba te studio gdzie są zamontowane dynaudio :-). Ciekawe jakby to zagrało jeśli miałbym pewność, że porównywalnie dobrze jak kolumny stojące to zrobiłbym u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.