Skocz do zawartości
IGNORED

Wciągnięcie się głośnika


zubek29

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to precyzyjniej nazwać ale już tłumaczę. Kupiłem wzmacniacz Harman Kardon HK680 niby z delikatną usterką że przy kręceniu potencjometrami słychać trzaski; myślałem kontakt pr załatwi sprawę. Jeszcze nie psikałem ale już zauważyłem dziwną rzecz o którą chcę zapytać. Jak włączam wzmacniacz to głośnik basowy prawej kolumny zostaje zassany kilka mm do środka i pozostaje w tej pozycji podczas gdy z lewym nic się nie dzieje. Co to może oznaczać? Spalona główna cześć wzmacniacza i kasa wywalona w błoto czy bardziej jakieś styki czy coś w tym stylu? Dodam że lewy kanał nie gra, a jak ruszam balancem to coś tam trzeszczy i muzykę lekko słychać ale to myślę kwestia potencjometrów. O i jeszcze jak trochę więcej podgłoszę to na parę sekund znika dźwięk. Zaczynam się bać. Z góry dziękuję za pomoc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczenie regulatorów głośności to normalna sytuacja dla starszych wzmacniaczy. Trzeba wymienić potencjometr.
Co do głośnika, to ssanie głośnika może powodować napięcie stałe na wyjściu jednego z kanałów.
Wzmacniacz potrzebuję naprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zubek29 napisał:

Jak włączam wzmacniacz to głośnik basowy prawej kolumny zostaje zassany kilka mm do środka i pozostaje w tej pozycji podczas gdy z lewym nic się nie dzieje.

Nawet nie wiedziałem ,że takie coś jest możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ivan_70484 napisał:

Trzeszczenie regulatorów głośności to normalna sytuacja dla starszych wzmacniaczy. Trzeba wymienić potencjometr.
Co do głośnika, to ssanie głośnika może powodować napięcie stałe na wyjściu jednego z kanałów.
Wzmacniacz potrzebuję naprawy.

Ok, a orientujesz się może czy to kosztowna i pracochłonna naprawa czy raczej nic wielkiego? 

 

45 minut temu, matoole napisał:

Nawet nie wiedziałem ,że takie coś jest możliwe.

No tak, tylko ja mogę mieć takiego farta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ok, a orientujesz się może czy to kosztowna i pracochłonna naprawa czy raczej nic wielkiego? 


Tydzień temu wymieniałem dwa potencjometry + kilka kondensatorów (nie wiem dokładnie ile). Wyszło 190zł. Warszawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Ivan_70484 napisał:

 


Tydzień temu wymieniałem dwa potencjometry + kilka kondensatorów (nie wiem dokładnie ile). Wyszło 190zł. Warszawa

 

O to mnie uspokoiles, tak właśnie mialem nadzieję że będą to te granice cenowe. Czyli sugerując się swoim doświadczeniem twierdzisz że to że wsysa ten głośnik i to że przy większej głośności odcina dźwięk to wina kondensatorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
O to mnie uspokoiles, tak właśnie mialem nadzieję że będą to te granice cenowe. Czyli sugerując się swoim doświadczeniem twierdzisz że to że wsysa ten głośnik i to że przy większej głośności odcina dźwięk to wina kondensatorów?

 

Nie. Mówię tylko że trzask przy zmianie głośności to wina zużytych potencjometrów. I to, że wciągnięcie głośnika to stałe napięcie na końcówkach wzmacniacza. Gdyby to było napięcie zmienne, to głośnik by się poruszał. Przyczyn stałego napięcia nie znam. O przyczynach opowie Ci technik po diagnostyce.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Ivan_70484 napisał:

 

Nie. Mówię tylko że trzask przy zmianie głośności to wina zużytych potencjometrów. I to, że wciągnięcie głośnika to stałe napięcie na końcówkach wzmacniacza. Gdyby to było napięcie zmienne, to głośnik by się poruszał. Przyczyn stałego napięcia nie znam. O przyczynach opowie Ci technik po diagnostyce.

 

 

 

Dziękuję pięknie za informacje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.