Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawienie kolumn w pokoju


Kubek76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co byście radzili do tak kiepsko ustawnego pomieszczenia fotka w załączeniu dla kolumn. Mam obecnie stare Jamo Studio 120 i myślałem o zmianie. Tylko czy się nie rozczaruję. Szerokość pokoju to 3,6m a odległość obecnie do głośników od kanapy 3,9m. Czy dać małe podłogówki Dali Oberon 5 lub MA Bronze 5 po obu stronach szafki RTV przed komorą i witryną czy wyższe jak Elac Debut F5.2 czy Heco Aurora 700 na brzegach przy ścianach bocznych tylko wtedy jedną kolumną ląduje za stołem i dlatego pomysł z wysoką podłogową kolumną aby kopułka i średni znalazł się ponad blatem stołu. No chyba, że lepiej pozostać przy takim ustawieniu i myślałem o monitorach kef q350 czy Elac B6.2 Mój sprzęt budżetowa Yamaha A-S500 i CD-300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Cholerka nie masz łatwej sytuacji , nie masz pola manewru. Żeby nie demolować pokoju i móc się swobodnie poruszać kolumny muszą stać tam gdzie stoją .

Widzę u Ciebie kolumny podstawkowe, ale konstrukcja zamknięta, postawione na jakiejś płycie kamiennej + jakieś ustroje akustyczne po bokach telewizora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamienić ten stolik rtv z komodą i tam postawić  na komodzie kolumienki to przynajmniej one będą gdzieś na wysokości ucha..tak ze zwykłej ciekawości..bez demolowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ipodziak napisał:

Może zamienić ten stolik rtv z komodą i tam postawić  na komodzie kolumienki to przynajmniej one będą gdzieś na wysokości ucha..tak ze zwykłej ciekawości..bez demolowania?

Niestety nie wchodź zamiana w grę drugą połową jest jeszcze w domu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak sie zmiesci?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszny ścisk. Nie można przestawić tej szafy albo komody?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, xajas napisał:

Czy tak sie zmiesci?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety nie da rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań Woźna napisał:

straszny ścisk. Nie można przestawić tej szafy albo komody?

Żona lubi muzykę, nawet kupuje mi wynyle przy różnych okazjach ale nie do tego stopnia aby aby pozbyć się swoich szkiełek i nie da ruszyć. Przesunąć też już nie ma gdzie. Czasami zazdroszczę młodym ludziom jak się urządzają i nie są obarczeni spadkami i darowiznami po rodzicach i nie mają tego wszystkiego do poupychania w domu. A wywalić kieliszki z dobrego kryształu niektóre po nawet po 100 za sztukę trochę chore. Przy tych kolumnach co mam najlepsze warunki do sluchania są gdy je jeszcze zozsunę  0,5 - 1,0m i ustawię na wys. uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Kubek76 napisał:

Przy tych kolumnach co mam najlepsze warunki do sluchania są gdy je jeszcze zozsunę  0,5 - 1,0m i ustawię na wys. uszu.

Powtórzę to co już napisałem - kolumny podstawkowe, ale konstrukcja zamknięta, postawione na jakiejś płycie kamiennej + jakieś ustroje akustyczne po bokach telewizora. Nie masz w pokoju innego miejsca, chyba ,ze przemeblujesz.

Nie kombinuj z żadnymi standami bo na szafce będzie to nieciekawie wyglądało. Wystarczą jakieś solidne( kamienne lub betonowe) "podstawki'' pod kolumny w kształcie lekkiego klina  ,żeby odizolować je od blatu szafki (ten twój pusty w środku blat musi nieźle rezonować). Klin musisz tak dobrać ,żeby dźwięk dolatywał na wysokość dzioba.

Zrobiłem ci nawet szkic .  Mam nadzieję ,ze do odsłuchów zakładasz beret. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, matoole napisał:

 

Powtórzę to co już napisałem - kolumny podstawkowe, ale konstrukcja zamknięta, postawione na jakiejś płycie kamiennej + jakieś ustroje akustyczne po bokach telewizora. Nie masz w pokoju innego miejsca, chyba ,ze przemeblujesz.

Nie kombinuj z żadnymi standami bo na szafce będzie to nieciekawie wyglądało. Wystarczą jakieś solidne( kamienne lub betonowe) "podstawki'' pod kolumny w kształcie lekkiego klina  ,żeby odizolować je od blatu szafki (ten twój pusty w środku blat musi nieźle rezonować). Klin musisz tak dobrać ,żeby dźwięk dolatywał na wysokość dzioba.

Zrobiłem ci nawet szkic .  Mam nadzieję ,ze do odsłuchów zakładasz beret. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten gościu w fotelu przypomina mi Pata z czeskiej kultowej dobranocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał o podłogowych wysokich kolumnach jak opisałem na samym początku więc uznaję to zły pomysł i mam sobie odpuścić takie rozwiązanie, i że nie zda to egzaminu. Pożyczę standy i popytam kamieniarzy o takie płyty aby zapobiec rezonowaniu szafki tv. Porównam co będzie lepsze. Jeśli chodzi o kolumny podstawkowe w cenie do 3tysi za parę to nie wiem czy będzie tak różowo. Zamierzam odsłuchać Kef q150 350, B&W z serii 600 i Elac Debut 2.0B i Uni-Fi BS U5 oraz Mission QX-3 ale wszystkie z BR

4 minuty temu, Pszczyna napisał:

Jeżeli ma to być Stereo  to rozstaw głośników  powinien być 1,5 m w prawo i lewo od centrum 

Masz rację najlepszy efekt miałem gdy ustawiłem to co mam w odległości 1,8-2m od siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie standy to i druga połowa zaakceptuje :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj puki są 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Kubek76 napisał:

Nikt nie wspomniał o podłogowych wysokich kolumnach jak opisałem na samym początku więc uznaję to zły pomysł i mam sobie odpuścić takie rozwiązanie, i że nie zda to egzaminu

Kolumny podłogowe to sam w sobie pomysł dobry ,ale czy przy Twoim umeblowaniu?
Po pierwsze, prawą kolumnę będą zasłaniały krzesła , a sama kolumna utrudni dostęp do gramofonu.Dwa, lewą będziesz musiał przesuwać za każdym razem ,gdy będziesz chciał coś wyjąć z kredensu.

  Ale możesz ustawić podłogówki na twardych podstawkach z przymocowanymi małymi kółkami i bezproblemowo przesuwać je po całym pokoju, gdy będziesz słuchał muzyki. W jednym z moich zestawów układ pomieszczenia jest nieciekawy i mam takie rozwiązanie zastosowane, i fajnie działa - przemyśl to, może to rozwiązanie dla ciebie

26 minut temu, Pszczyna napisał:

Kupuj puki są

Te podstawki absolutnie nic nie dadzą ,dźwięk pójdzie na kolana. Muszą być kliny.

 

20 godzin temu, Kubek76 napisał:

Zamierzam odsłuchać Kef q150 350, B&W z serii 600 i Elac Debut 2.0B i Uni-Fi BS U5 oraz Mission QX-3 ale wszystkie z BR

Żadnych kolumn z BR z tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za sugestie. Bez pożyczenia podłogowych kolumn i sprawdzenia manualnie, i na wlasne ucho nie stwierdze jak to bedzie z taką konstrukcją w moim nieszczęsnym pokoju. Poprzesuwam, po ustawiam i zobaczę jak zagra to. Druga opcja która mi się nasunęła to nieduże podstawki ale "dopalone" subwooferem zamkniętym. Dam znać co się sprawdziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden pomysl.

zamiast stawiac glosniki na regale, mozesz je powiesic na odpowiedniej wysokosci na scianie.

sa do tego odpowiednie „wysiegniki“, podobne do mocowania telewizorow.

wtedy mozesz wybrac wlasciwa wysokosc (polowa telewizora) i odizolowac sie od regalu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Kubek76 napisał:

Dzieki bardzo za sugestie. Bez pożyczenia podłogowych kolumn i sprawdzenia manualnie, i na wlasne ucho nie stwierdze jak to bedzie z taką konstrukcją w moim nieszczęsnym pokoju. Poprzesuwam, po ustawiam i zobaczę jak zagra to. Druga opcja która mi się nasunęła to nieduże podstawki ale "dopalone" subwooferem zamkniętym. Dam znać co się sprawdziło.

Tylko, gdzie ustawisz taki subwoofer albo pożyczone podłogówki? Spróbuj wcześniej przekonać druga połowę do ustawienia szafki ze szkłem i komody placami na ścianę lewą i prawą zyskasz więcej miejsca na kolumny. Podłogówki czy monitory będą miały wreszcie czym oddychać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2019 o 08:12, Kubek76 napisał:

Dzieki bardzo za sugestie. Bez pożyczenia podłogowych kolumn i sprawdzenia manualnie, i na wlasne ucho nie stwierdze jak to bedzie z taką konstrukcją w moim nieszczęsnym pokoju. Poprzesuwam, po ustawiam i zobaczę jak zagra to. Druga opcja która mi się nasunęła to nieduże podstawki ale "dopalone" subwooferem zamkniętym. Dam znać co się sprawdziło.

obecne ustawienie kolumn bardzo mocno ogranicza możliwości Twojego obecnego systemu. Gdybyś tylko zdołał przekonać swoją połówkę żeby zgodziła się na przerzucenie komody i/lub szafy na inne ściany (tylną lub boczną) to umieszczając swoje kolumny na solidnych standach zyskasz tak dużo(bez wymiany kolumn, za darmo!!!), że być może okaże się że na jakiś czas zapomnisz o zmianach. Twoje obecne ustawienie kolumn łamie większość zasad prawidłowego ustawienia/akustyki w stereo, i niestety, ale to nie może dobrze zagrać. Dopóki nie zmienisz ustawienia, nie ma sensu inwestować w droższe kolumny, a o tych z tylnym bass refleks zapomnij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kubuś...z całym szacunkiem, pomijając ustawienie to te kryształy nieźle muszą "grać"...

W dniu 23.03.2019 o 21:55, Pszczyna napisał:

Jeżeli ma to być Stereo  to rozstaw głośników  powinien być 1,5 m w prawo i lewo od centrum 

A niby dlaczego akurat tyle?

W dniu 22.03.2019 o 18:40, Kubek76 napisał:

Co byście radzili do tak kiepsko ustawnego pomieszczenia fotka w załączeniu dla kolumn

Zmiana kolumn niewiele tu wniesie...

Co zmieniłeś po poradach kolegów wyżej?

Skręciłeś je chociaż do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dlaczego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2019 o 21:55, Pszczyna napisał:

Jeżeli ma to być Stereo  to rozstaw głośników  powinien być 1,5 m w prawo i lewo od centrum 

to nie do konca jest prawda, szczególnie w przypadku tego konkretnego pomieszczenia gdzie nie ma możliwości umieszczenia miejsca odsłuchowego 3m od lini kolumn, tj. mniej więcej na środku pokoju. Przed takimi poradami to może warto poczytać podstawy akustyki i oraz zasady ustawienia kolumn w stereo. Ta szerokość rozstawienia zależy od wielu czynników. Ziko369 dobrze zrobił podając Ci te linki do przeczytania.

niestety większość z nas nie wykorzystuje możliwości swoich systemów właśnie przez kiepską akustykę... sama poprawa ustawienia kolumn, nie raz wnosi węcej niż ich wymiana na teoretycznie lepiej grający model. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.