Skocz do zawartości
IGNORED

DAC do Accuphase czy karta


WojtekB1

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję rozwiązania dla mojego wzmacniacza Accuphase  i zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem

osobny DAC np. Chord Qutest czy wewnętrzna karta Accuphase DAC-50

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Chord Qutest i w swojej klasie cenowej według mnie jest to b. dobry DAC, użytkuję go razem z SOtM SMS-200 i Roon'em. Przy zewnętrznym DACu musisz jeszcze doliczyć koszt interkonektu.

Karty Accuphase nigdy nie słyszałem (podobnie jak wzmacniacza tej firmy), więc lepiej jak wypowie się ktoś, kto jej używa.

Z praktycznego punktu widzenia, w przyszłości przy ewentualnej wymianie komponentów systemu zewnętrzny DAC da większą elastyczność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, WojtekB1 napisał:

Poszukuję rozwiązania dla mojego wzmacniacza Accuphase  i zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem

osobny DAC np. Chord Qutest czy wewnętrzna karta Accuphase DAC-50

Kupując kartę skracasz ścieżkę sygnałową co ma plus . Oszczędzisz na kablu sygnałowym i sieciówce do  zewnętrznego DACa .

Mając kilka wzmacniaczy Accuphase szukałem też takiej odpowiedzi ale ciężko czegokolwiek się dowiedzieć . Jest gdzieś krajowy test A klasowego Accu ( bodajże E600 ) i nawiązanie do tej albo model wcześniejszy karty , poszukaj.

Najlepszym wyjście pożyczyć i porównać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pożyczonego E-370 w tym samym czasie co i Chord Qutest. Grałem z Node 2+ TIDAL.

O ile nie usłyszałem różnicy pomiędzy DACiem z Node i Qutestem, to usłyszałem różnice na korzyść karty Accuphase DAC-50. Poprawiły się szczegóły wybrzmienia, pojawiła się większa przestrzeń. Dzwiek się jakby wyostrzył. 

Ja osobiście wybrałbym kartę.

Z ekonomicznego punktu widzenia chyba karta jest tez korzystniejsza niż DAĆ, bo odchodzi Ci jeden kabel.

Ale jak napisano powyżej musisz posłuchać sam u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.