Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R-N803D + CD-S300


Bob S

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.03.2019 o 02:36, Bob S napisał:

Skłaniam się do R-N803D + CD-S300 pewnie z Tannoy XT.
Wczytałem się w specyfikacje i różnice pomiędzy R-N803D, a A-S701 jakie znalazłem to szum residualny 70 vs 40 μV oraz przetwornik DAC. Czy moje uszy to zauważą? Nie mam pojęcia. Różnica pomiędzy CD-S300, a CD-NT670D wydaje się większa. Chodzi o zniekształcenia harmoniczne 0.003 % vs 0.05 %. Jeśli miałbym już coś zauważyć to chyba szybciej te 0.05 % niż 70 μV. Najbardziej chyba jednak prawdopodobne jest, że żadnej różnicy organoleptycznie nie zauważę. Wybór jest więc podyktowany również tym, aby CD było osobnym urządzeniem.

Trochę odpowiedzi zachwiały moim przekonaniem, że już prawie dokonałem wyboru kolumn. Słuchałem również Pylon Diamond 25/Sapphire 31, Kef Q750 i Focal Chorus 726 (oraz paru innych, ale tamte już nie brzmiały jakbym chciał) i każde miały jakieś przewagi nad innymi, ale i gdzie indziej przegrywały. Co do Heco Aurora 1000 to nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Może powinienem posłuchać, choć recenzje nie zachęcają. Widzę, że wskazówki generalnie są takie, że o XT8F z tej klasy wzmacniaczami jakie rozważam lepiej zapomnieć. Na pewno zmiana wzmacniacza to dobry pomysł (słuchałem CA CXA 80 i była wyraźna różnica na plus w stosunku do A-S701), ale ograniczenia budżetowe to ograniczenia budżetowe.

Wymiana kabla rozruchowego na lepszy to dobra rada, a na kabel w cenie wzmacniacza to już bardzo cenna rada.

Zamiast CDS300 to Ty sobie kup dysk zewnętrzny po USB , zripuj płyty i tak graj. Bedzie lepiej .

AS701 i nieważne co nie będzie lepszym rozwiązaniem niż to co podałem wyżej . Znam to zestawienie a grały u mnie sprzęty i kable za pierdylion ?

 

Dodatkowo -YPAO .

Najlepszy sprzęt nie da to co YPAO jak ktoś ma skopaną akustykę czy ustawienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Knjaz napisał:

As-701 nie posiada YPAO.
Dysk, dyskiem, ale nic nie jest takie przyjemne, jak włożenie krążka do napędu.

Sent from my phone using my fingers.
 

gadasz glupoty

ja pozegnalem cd wcale nie zaluje

jaka magia jest w wkladaniu plastikowego krazka na tacke

wychowalem sie na kasetach i plytach cd - ale po przejsciu na pliki - juz nie ma powrotu - wygoda korzystania ze streamera jest niesamowita - smartfon kilka ruchow kciuka i mam dostep do calej bliblioteki  a cd i plik - przeciez to cyfra i to cyfra

reszta to urojenia i przyzwyczajenia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie dyskutuje kolego. Nie nazywaj czyichś subiektywnych odczuć głupota, bo to faux paux.
Tobie lepiej, innym nie. To bardzo dobrze, bo wciąż każdy z nas ma możliwości.

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

Zamiast CDS300 to Ty sobie kup dysk zewnętrzny po USB , zripuj płyty i tak graj. Bedzie lepiej .

Miałem piękny dysk z prawie całą twórczością Bacha. Ale niestety wynająłem ludzi do malowania domu. Jeden z malarzy buchnął dysk, zauważyłem za późno. Nauczka by robić kopie.

YPAO przemawia za R-N803D, a CD też się przyda, choć rzeczywiście to już chyba archaizm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz YPAO w 803. Jest jeszcze korekcja barwy. Dodatkowo można się przecież wspomóc. Ponadto po co trzymać muzykę na USB? Jest jeszcze dysk sieciowy. Yamaha przecież to łyka po Muciccast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam zastosowanie YPAO wyłącza chyba możliwość korekcji barwy. Więc albo to albo to. Inna sprawa, że YPAO to faktycznie dobra sprawa.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Bob S said:

 

YPAO przemawia za R-N803D, a CD też się przyda, choć rzeczywiście to już chyba archaizm.

Jezeli CD to archaizm, to jak nazwiesz winyle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, margaryna85 napisał:

Ja bym wolał wzmacniacz as 701 i cd z funkcją sieciową  cdn 301 

Jak będziesz kiedyś wymieniał sprzęt to na wzmacniaczu zawsze nie stracisz tyle. Apli się rozwija co rusz to nowe wejścia nowe formaty plików itp. Stare lecą wtedy na łeb na szyję. Jak potrzeba więcej wejść cyfrowych to najlepszym rozwiązaniem jest kupno osobno dac. 

To już raczej przeszłość co piszesz. Dziś rynek wymaga funkcjonalności. Bardziej będzie zainteresowany zakupem  z drugiej ręki produktu który wszystko ma A niż samego wzmacniacza. Po za tym w obecnych ampli stereo nie ma się co tam zestarzeć przez najbliższych kilka lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić ampel, do tego głośniki i lecisz dopóki nie wybierzesz sobie odpowiadającego Tobie cd. Ze zwykłym wzmakiem tak nie zrobisz.


Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Uchatek napisał:

Jezeli CD to archaizm, to jak nazwiesz winyle?

Tak samo tylko bardziej, cylinder do fonografu Edisona podobnie.

Jeszcze 20 lat temu dominował pogląd, że aparaty cyfrowe nie nadają się do profesjonalnej fotografii, jednak dziś praktycznie nie używa się już kliszy. To samo czeka CD, sentymenty nic nie pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bob S napisał:

Miałem piękny dysk z prawie całą twórczością Bacha. Ale niestety wynająłem ludzi do malowania domu. Jeden z malarzy buchnął dysk, zauważyłem za późno. Nauczka by robić kopie.

YPAO przemawia za R-N803D, a CD też się przyda, choć rzeczywiście to już chyba archaizm.

A to już nie wina dysku , ja robię kopie na dwóch dodatkowych .

Ja też  lubię fizyczny nośnik ale w tym przypadku chodzi o to że ten amplituner ma niskiej jakości wejścia analogowe RCA a dobre cyfrowe  ( co ciekawe gramofonowe ma naprawdę dobre ) .

Próbowałem podpinać nawet kosztującego 14000zł CECa CD5 czy Accuphase DP-65 i po RCA grały KIEPSKO .

Chcesz grać z CD to użyć coś co ma dobrej jakości wyjście coax i porządny kabel coax , inaczej nie ma to sensu bo z dysku będzie grać lepiej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Knjaz napisał:

czy pod to gramofonowe mogę podpiąć cd?

pod gramofonowe jak sama nazwa wskazuje podpinamy gramofon, ponieważ jest tam wbudowany pre gramofonowy. CD możesz podłączyć pod każde inne wejście RCA, tylko nie pod phono

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica napięć na phono i na zwykłym rca. Podłączenie pod phono może doprowadzić do uszkodzenia głośników. Generalnie nie eksperymentuj. W RN 803 jest tyle gniazd, że chyba coś wolnego Ci zostanie ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2019 o 18:40, Knjaz napisał:

@muda44, a czy pod to gramofonowe mogę podpiąć cd?

Nie nie można! W każdym bądź razie pięknie to nie gra - nie próbuj. Różnica napięć. ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2019 o 18:40, Knjaz napisał:

@muda44, a czy pod to gramofonowe mogę podpiąć cd?


Sent from my phone using my fingers.
 

A kto Ci zabroni ?

 

?

 

Nie , nie podpinaj . W najlepszym wypadku tylko przesterujesz wzmacniacz , w najgorszym coś spalisz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten... przyjmijmy, że to pytanie, to był wczesny żart prima aprilisowy.

Mam do wyboru cd Marantz CD 52 i Pioneer PD 9700, i nie wiem który będzie do Y803D lepiej pasować. Nie mogę ich odsłuchać, będą podpięte coaxem. Różnica w cenie 100 funtów :(

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Knjaz napisał:

To ten... przyjmijmy, że to pytanie, to był wczesny żart prima aprilisowy.

Mam do wyboru cd Marantz CD 52 i Pioneer PD 9700, i nie wiem który będzie do Y803D lepiej pasować. Nie mogę ich odsłuchać, będą podpięte coaxem. Różnica w cenie 100 funtów ?

Sent from my phone using my fingers.
 

Pioneer będzie ciut lepszy ale i też będzie inaczej grał . Więcej basu , bardziej dociążone brzmienie . CD52 zwiewniej .

Tu nie mniej jest ważny kabel coax . Do 9700 Kimber D60 Illuminations - doda mu dynamiki i precyzji .

Do CD52 Tara RSC Ai Digital 75.

 

Mam w tym momencie  po raz drugi do zabawy 803D i z ciekawości dzisiaj zamówiłem pod transporty Cambridge CXC i Yamahę CDS700 a w domu mam modyfikowanego pod transport Marantza CD72SE.

Będzie co porównywać . PD-9700 sam bym jeszcze kupił ale nic ciekawego od dawna nie widziałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muda44 właśnie to mi po głowie chodzi. Ten Pioneer, CD 52, Yamaha, albo kembridż w roli transportu. O ile dwa ostatnie mogę między sobą porównać, to dwa pierwsze niestety nie.
Te kable są u mnie niedostępne, jeden d60 kiedyś się pojawił i kosztował £260.

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Yamahy i CXC dużą rolę będzie odgrywać kabel zasilający . Nie będzie tanio ale można uzyskać sporo .

Nie wiem jak grają z 803D więc na tą chwilę nie pomogę .

Wart uwagi jest jeszcze Teac jak np VRDS T1 ale tam padają zębatki ( do dostania ) a najlepszy jaki znam to Theta Data Basic , Tag McLaren CDT20R  .

No i  lepszy od CD52 Marantz 72 ale albo zwykły albo SE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba z piec, szesc lat temu napisales, ze CD72 gra lekko gorzej po coaxie. ?

Znalazlem McLarena i zastanawiam sie, czy warto kupowac uzywki w cenie dwukrotnie wyzszej od takiej Yamahy CD-S300. Nowa, ze sklepu jako refurb Yamahy z dwuletnia gwarancja, to £150. No i jest srebrna! 

A, w cenie tego McLarena znalazlem (no troszke tanszy nawet) PIONEER PD-S901. Oczywiscie z drugiego konca Anglii, wiec odsluchac to sobie bym mogl co najwyzej, jakbym do niego zadzwonil. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem . Z czasem okazało się że o ile CD52 w różnych wersjach grają jako transporty w zasadzie podobnie to 72 różnią się w zależności od wersji . I tak najgorszy jako transport  jest 72MKIISE  i MKII . Najlepszy SE i za nim zwykła wersja .

 

Tag MacLaren  CDT20R nowy kosztował około 10 000zł , dzisiaj ta cena by wynosiła z 2x tyle więc co tu porównywać ?

Tylko to ma już trochę lat więc istnieje duże ryzyko kupienia trupa .

 

Tak wygląda w środku .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9700 jest dwukrotnie tańszy. A jak lasery? Z tego co wyczytałem, to w pionku nie muszę się zbytnio o to martwić.
Te dylematy... :)
A jak wygląda porównanie pionów (9700 i 901) względem McLarena i CD52/72 w zależności od ich wersji? Wiem, że pytanie szczegółowe i trudno na nie odpowiedzieć z racji subiektywnych wrażeń odsluchowych.
PS - zauważyłem, że marantz i pionek częściej się pojawia na ebayu.

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pioneera chyba już nie ma oryginalnych laserów a nawet jak były to mało kto potrafił je założyć i skalibrować . Jest pewne opcja z przeszczepem z np PD7700 .

Do CDT20R lasery i całe mechanizmy są dostępne .

Chyba mało wyraźnie napisałem - ten TM to  lepsze brzmienie nawet od modyfikowanego Marantza CD72SE a od Pioneera czy fabryczne Marantze to tak 2-3 klasy wyżej .

Tylko stan sprawdź .

Mało ich bo wiele osób szuka dobrych transportów CD a akurat Tag MaClaren jest mało znany chociaż to w zasadzie rozwiniecie Audiolaba 8000CDM a Camtech CD Laufwerk na rynek niemiecki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale kurde czarny jest, a robili też wersję Silver. Trzeba polować, aczkolwiek używki to ryzykowna gra, a szczególnie, kiedy kupujesz wysyłkowo.

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na zdjęciach srebrne , w zasadzie bardziej szare kolory .

Tu się nie wybrzydza . Jak jest to się bierze .

 

CXC już u mnie gra , póki co przechodzi testy techniczne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.