Skocz do zawartości
IGNORED

Wyciszenie podlogi


luki99

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

pokoj na poddaszu, chce tam dac dwan 1cm  o taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak wiem, ze najlepiej mega gruby shaggy ale nie wchodzi w gre (zona itd:)). Jednoczesnie chcialbym troche wyciszyc podloge zeby tak nie nioslo na dol... czy ktos stosowal pod dywan cos takiego i co o tym myslicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład 2 mm na pewno nie daje "ograniczenia hałasu o 17 db" ? chyba że w jakiejś częstotliwości 10 kHz... ale działanie jest w sumie spoko. Domyślam się że grubość podkładu również będzie bardzo istotna, dlatego wybrałeś 2 mm, ale to musisz się liczyć z tym że nawet takie 400 kg/m3 może mieć na tyle małą sztywność i ugięcie statyczne że "dotknie się" podłogi przy chodzeniu po tym czy coś, a wtedy redukcja jest bardzo słaba. Jeśli nie ma absolutnie opcji na nic grubszego... no to nie masz wyboru. Pamiętaj jednak żeby zachować dylatację pomiędzy dowolnym typem podłogi i samą pianką, minimum 0.5 cm od ściany na całym obwodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

Podkład 2 mm na pewno nie daje "ograniczenia hałasu o 17 db" ? chyba że w jakiejś częstotliwości 10 kHz... ale działanie jest w sumie spoko. Domyślam się że grubość podkładu również będzie bardzo istotna, dlatego wybrałeś 2 mm, ale to musisz się liczyć z tym że nawet takie 400 kg/m3 może mieć na tyle małą sztywność i ugięcie statyczne że "dotknie się" podłogi przy chodzeniu po tym czy coś, a wtedy redukcja jest bardzo słaba. Jeśli nie ma absolutnie opcji na nic grubszego... no to nie masz wyboru. Pamiętaj jednak żeby zachować dylatację pomiędzy dowolnym typem podłogi i samą pianką, minimum 0.5 cm od ściany na całym obwodzie.

Być MOŻE dało by się coś takiego ale to niewiele grubszy bo 1,5cm:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dywan chciałem dać na cały pokój? - no prawie bo od wejścia ze względu na drzwi byłoby z 30cm odkryte. Co do pianki mogę dać więcej np dwukrotną warstwę pod głosniki i suba bo z niego najwięcej się nosi jeśli to dobry pomysł?

Możesz wyjaśnić co znaczy dylatacja:)  i dlaczego odstępy piankowe 0,5 cm od każdej ściany w pokoju? Myślałem, że najlepiej właśnie wypełnić całość nawet dać go w rogach za meblami - mniej się będzie nosić po konstrukcji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 cm to jakoś 8x więcej niż 2mm ? moim zdaniem duża różnica

Dylatacja - odstęp o "normalnej ściany", tak, że ani pianka, ani wykładzina nie dotyka ściany. Nie ma wtedy przewodnictwa między jednym a drugim , ale to tylko 0.5 cm, normalnie może być pod ścianami itd...

Nie jestem pewny czy jest sens dawać większa warstwę pod suba i głośniki... pewnie i tak będą na jakiś kolcach/podstawkach, a takie nawarstwianie wiele nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie, żeby zmniejszyć niesienie się basu w dół, konieczne są materiały ciężkie. Pod panele czy inną podłogę pływającą, układa się taką izolacje akustyczną i dopiero na to podłoga, a na nią dywan. Najlepiej sprawdzi się guma z rolki np. 3mm (im grubsza tym lepiej) a na nią można dołożyć podkład z takiej pianki, korek czy polistyren ekstrudowany, a na to dopiero podłoga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

1.5 cm to jakoś 8x więcej niż 2mm ? moim zdaniem duża różnica

Dylatacja - odstęp o "normalnej ściany", tak, że ani pianka, ani wykładzina nie dotyka ściany. Nie ma wtedy przewodnictwa między jednym a drugim , ale to tylko 0.5 cm, normalnie może być pod ścianami itd...

Nie jestem pewny czy jest sens dawać większa warstwę pod suba i głośniki... pewnie i tak będą na jakiś kolcach/podstawkach, a takie nawarstwianie wiele nie pomoże.

1.5cm dotyczyło dywanu, chbya nie otworzyłeś linka:)

0.5 cm jest do zrobienia, czy utrzymać trzeba tę odległość jeśli są listy przy ścianach ok 3centymetrowe? Tzn. od listwe musibyć te 0.5 czy niekoniecznie?

35 minut temu, bartek_k napisał:

Realnie, żeby zmniejszyć niesienie się basu w dół, konieczne są materiały ciężkie. Pod panele czy inną podłogę pływającą, układa się taką izolacje akustyczną i dopiero na to podłoga, a na nią dywan. Najlepiej sprawdzi się guma z rolki np. 3mm (im grubsza tym lepiej) a na nią można dołożyć podkład z takiej pianki, korek czy polistyren ekstrudowany, a na to dopiero podłoga.

No tak ale tutaj panele sa położone i nie ma opcji żeby to rozbebeszać i zmieniać dlatego zastanawiałem się nad taką pianką pod dywan,zawsze coś da pewnie więcej niż sam dywan:) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luki99 napisał:

zawsze coś da pewnie więcej niż sam dywan

Może coś da, zawsze takiego typu materiały jak dywany, tekstylia, tapicerowane meble, zasłony, firany, wszelkiego rodzaju pianki poprawiają w jakiś sposób akustykę, redukują pogłos w pomieszczeniu, z tym, że przesada też nie jest wskazana bo uzyskamy "pokój babci" :-). Tylko czy różnica z pianką i bez, będzie do określenia, ponad to co da sam gruby dywan? Z pewnością na ograniczenie przenoszenia dźwięków do innych pomieszczeń, wpływ będzie raczej symboliczny.

Jeśli chodzi o panele, to nie trzeba ich wymieniać, trzeba je po prostu "przełożyć" i podczas tego wymienić podkład. Możliwe jest nawet zrobienie tego po kawałku, i przenoszenie rzeczy na zrobiony już kawałek, żeby nie musieć wynosić wszystkiego z pomieszczenia. Ogólnie operacja na 1 dnień, a efekt izolacji stropu - w dół, znacznie lepszy w zależności od zastosowanego podkładu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daje pod wszystko pianomat, a ty jeśli chcesz żeby nie niosło na dół musisz zostawać jakąś gumę sbr i dopiero na to pianomat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata kasy. Jeśli przeszkadza tupanie załóż kapcie. Będzie tanio i skutecznie. Jeśli kwestia basu z kolumn to zapomnij o tym pianomacie i dywanie.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, arczi87 napisał:

Strata kasy. Jeśli przeszkadza tupanie załóż kapcie. Będzie tanio i skutecznie. Jeśli kwestia basu z kolumn to zapomnij o tym pianomacie i dywanie.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Uważasz, że gołe podłogi będą tak samo niosły jak z dywanem+podkład? Nie mówiąc już akustycznie o gołych podłogach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że gołe podłogi będą tak samo niosły jak z dywanem+podkład? I dodatkowo , że jeszce będzie to lepsze akustycznie z golutką podłogą?:D
Polecam książkę o przenoszeniu się dźwięków w budynku. Budownictwa kończyć nie musisz. Jak już poczytasz to głupawy uśmieszek z posta powinien odbić Ci się czkawką. Mierzi mnie twoja szydercza odpowiedź. O adaptacji nie wspominałem, ale pianomat plus dywan w kontekście adaptacji jest na poziomie zmiany zasłony na grubszą. Gadania więcej niż to warte.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że lepiej nawet kapci nie kupować strata kasy lepiej na palcach chodzić, a paneli to w ogóle nie kłaść zostawić goła wylewkę bo szkoda kasy, za to pomieszczenie odwdzięczy nam się pięknym echem będziemy czuć się jak w operze... i to za darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie masz jak "krowie na rowie", iż wrzucony przez ciebie podkład jest podkładem pod panele i ma tłumić dźwięki uderzeniowe. Więc dywagacje o nim pod dywanem dowodzą że nie masz pojęcia o czym mówisz. Więc z szacunku do kasy wróć jednak do kapci.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, arczi87 napisał:

Polecam książkę o przenoszeniu się dźwięków w budynku. Budownictwa kończyć nie musisz. Jak już poczytasz to głupawy uśmieszek z posta powinien odbić Ci się czkawką. Mierzi mnie twoja szydercza odpowiedź. O adaptacji nie wspominałem, ale pianomat plus dywan w kontekście adaptacji jest na poziomie zmiany zasłony na grubszą. Gadania więcej niż to warte.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Fakt nie jestem specjalista, a raczej raczkuje w temacie. Ale prosty test robiłem słuchając postów kolegów z tego forum - stojąc w gołym pokoju echo było mocno słyszalne, jak do tego samego gołego pokoju położyłem dywan to już podczas mówienia słyszałem różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, arczi87 napisał:

Więc z szacunku do kasy wróć jednak do kapci

Wybacz nie muszę wolę takie rozwiązanie taki był mój cel aby wytłumić dźwięki uderzeniowe, poprawiając przy tym wytłumienie pomieszczenie i komfort.

 

12 godzin temu, luki99 napisał:

chcialbym troche wyciszyc podloge zeby tak nie nioslo na dol

Pisząc to co miałeś na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bl4ck napisał:

Wybacz nie muszę wolę takie rozwiązanie. 

 

Pisząc to co miałeś na myśli?

Żeby dzwieki mniej się nosiły. Czyli mówisz mata/y z gumy sbr pod?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie jestem specjalista, a raczej raczkuje w temacie. Ale prosty test robiłem słuchając postów kolegów z tego forum - stojąc w gołym pokoju echo było mocno słyszalne, jak do tego samego gołego pokoju położyłem dywan to już podczas mówienia słyszałem różnice.
Ale przenoszenia dźwięków na niższe kondygnacje nie ograniczysz dywanem. Zaś zmniejszyć echo możesz czymkolwiek patrząc z perspektywy zaawansowanego rozwiązania jakim jest dywan. Nie ma co bić o to piany. Co zostało zawarte w moim pierwszym poście.


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Ja myślę że lepiej nawet kapci nie kupować strata kasy lepiej na palcach chodzić, a paneli to w ogóle nie kłaść zostawić goła wylewkę bo szkoda kasy, za to pomieszczenie odwdzięczy nam się pięknym echem będziemy czuć się jak w operze... i to za darmo.


"Wybacz nie muszę wolę takie rozwiązanie"

Przecież ja się do ciebie słowem nie odzywam. Super mi dogadałeś w kwestii adaptacji. Kurczę widać że się znasz.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu się nie zrozumieliśmy i masz rację żadnymi wyżej opisanymi metodami nie rozwiąże problemy z niskim dźwiękiem który przechodzi do innych pomieszczeń, przecież ścianami pionowymi też idzie a izolowanie tego to będą bardzo dużo koszta i całkowita demolka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec wezmy inne pomieszczenie - tym razem na dole. Wyciszenie sciany dzielacej z sasiadem czyms takim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wersja 4cm i wykonczenie tego plytami GK akustycznymi?

Chyba wtedy mniej sasiad uslyszy i tym samym troche glosniej bedzize mozna pograc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.