Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do tonsil zgn 200-model-8-594?


wamax

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę dokupić do tego subwoofera kolumny, do wyboru mam:

1. Tonsil Maestro II 130 - 600 pln

2. Tonsil Excellence ex-1f - 800 pln

Subwoofer jest 8 omowy, pierwsze 8 a drugie 6 omowe .

Wiem, że nie przepadacie z Tonsilem, ale ogólnie które są lepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię rozczarować. To sub z kompletu Sub-sat 2. Do niego były konstrukcyjnie dopasowane odpowiednie satelity i powinien prawidłowo współpracować wyłącznie z nimi. Impedancja znamionowa to nie wszystko- tu istotna jest impedancja faktyczna w częstotliwości podziału i skuteczność kolumn podłączonych do zwrotnicy subwoofera pasywnego.

To nie jest sub aktywny, który ma zestaw regulacji do "zszycia" z większością kolumn, lecz sub pasywny- jest to część konstrukcyjna jednego zestawu głośnikowego podzielonego na 3 skrzynki. Szukaj satelit z zestawu Sub-Sat 2 lub panelu filtracyjno- wzmacniajacego do przeróbki sub'a na aktywny. Znając jednak band-pass'y z Tonsilu, lepiej by Ci było pozbyć się złoma.

Wiem, co piszę- w dawnych czasach miałem Sub-Sat 1.1. Był to zestaw głośnikowy, z którym wytrzymałem chyba tylko 2 lub 3 miesiące, a cieszyłem się jak dziecko, jak udało się go w końcu sprzedać. (Ze sporą stratą, bo kupiłem ten zestaw jako nowy.)

Po prostu kup Excellence, jak już masz parcie ma Tonsil, a sub'a się pozbądź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maestro mi nie podpasowały- kiedyś miał znajomy i nie raz słuchałem- coś jest nie tak z głośnikami z membranami z PP stosowanymi w tych seriach. 

Jak już musisz, to Excellence, a lepiej Premium, ale te z pierwszego okresu, nie obecnie produkowane, bo z prawdziwych Premium teraz została tylko nazwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.