Skocz do zawartości
IGNORED

Bi-amping


bjj1989

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać wszystkich serdecznie.

Jako osoba z krótkim stażem w systemach audio mam pytanie do osób z doświadczeniem.Przechodząc do rzeczy,mam kolumny głośnikowe Dali opticon 6 podłączone do Cambridge cxa80 a ostatnio przewinął mi się temat bi-ampingu(?).
Zainteresowałem się tym ponieważ mam jeszcze jeden "klocek" leżący w szafie i zajmujący tylko miejsce,jest to także produkt marki Cambridge-topaz sr10.Chciałbym Was zapytać czy ja to wszystko dobrze rozumiem.Mianowiecie czy miałbym połączyć ze sobą te dwa klocki za pomocą RCA po czym z jednego z nich pociągnąć kabel do wysokotonowych (topaz sr10) a z drugiego do sredniotonowych (cxa80)? 
Czy w ten sposób glośnikom nie stanie się "krzywda"i czy ma to w ogóle sens ? 

P.S
Tak wiem że przed podłączeniem w ten sposób należy zdjąć mostek łączący oba gniazda w głośniku.

Mam nadzieję że napisałem moje pytanie w zrozumiały sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze podzielić sygnał na odpowiednie pasma przed wzmacniaczami, a z kolumn pozbyć się zwrotnic.

W innym przypadku to tylko namiastka bi-ampingu, bez najważniejszej jego zalety, jaką jest bezpośrednie zasilanie głośników, bez strat i zniekształceń wnoszonych przez pasywne zwrotnice kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bjj1989

Jest mozliwe.

Podlacz wejscie (np. CD) receivera SR10 do wyjscia Pre-Out wzmacniacza CXA80

Podlacz lewy glosnik do CXA80

Podlacz prawy glosnik do SR10

Dobieraj/dopasuj glosnosc na SR10 tak dlugo, az obydwa glosniki beda graly tak samo glosno.

Zapamietaj sobie to polozenie glosnosci na SR10 i nigdy go juz nie zmieniaj

Teraz mozesz przelaczyc glosniki tak jak powinny byc pdlaczone

- sredniotonowe do CXA

- wysokotonowe do SR10

 

Ale nie oczekuj cudow. Efekt koncowy moze byc nawet gorszy ze wzgledu na nizsza klase SR10

 

Ja bym tego nie robil.

Sprzedaj SR10 i kup jeszcze lepsze glosniki (albo subwoofer) to osiagniecz wieksza poprawe :-),  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2019 o 13:24, bjj1989 napisał:

Powitać wszystkich serdecznie.

Jako osoba z krótkim stażem w systemach audio mam pytanie do osób z doświadczeniem.Przechodząc do rzeczy,mam kolumny głośnikowe Dali opticon 6 podłączone do Cambridge cxa80 a ostatnio przewinął mi się temat bi-ampingu(?).
Zainteresowałem się tym ponieważ mam jeszcze jeden "klocek" leżący w szafie i zajmujący tylko miejsce,jest to także produkt marki Cambridge-topaz sr10.Chciałbym Was zapytać czy ja to wszystko dobrze rozumiem.Mianowiecie czy miałbym połączyć ze sobą te dwa klocki za pomocą RCA po czym z jednego z nich pociągnąć kabel do wysokotonowych (topaz sr10) a z drugiego do sredniotonowych (cxa80)? 
Czy w ten sposób glośnikom nie stanie się "krzywda"i czy ma to w ogóle sens ? 

P.S
Tak wiem że przed podłączeniem w ten sposób należy zdjąć mostek łączący oba gniazda w głośniku.

Mam nadzieję że napisałem moje pytanie w zrozumiały sposób.

Rozumowanie jest po części dobre, lecz zasadnicze pytanie po co? CXA 80 spokojnie napędza te kolumny. Nie ma sensu tak kombinować. Następną sprawą CXA80 jakościowo zagra lepiej niż Topaz. 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.