Skocz do zawartości

PabloLZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od nie dawna jestem w posiadaniu wzmacniacza Arcam A49 pytanie dotyczy jego wejść XLR, czy za nimi jest tor sygnału w pełni zbalansowany.Dlaczego pytam ponieważ, kupiłem kable XLR i połączyłem następująco od źródła  CXC -> coaxial -> CXNV2 -> xlr -> A49. Wiadomo jest że przy połączeniu powinno być słychać różnicę w jakości dźwięku a ja tej poprawy nie słyszę, jedynie mam wrażenie jakby delikatnie było ciszej ale prawie nie zauważalne. Więc zastanawiam się jeżeli nie słychać różnicy między wejściem XLR zbalansowanym wykorzystując przewody za 1tyś. a wejściem RCA z przewodem za 200zł. Czy z tymi wejściami XLR to tylko ściema? Czy się mylę? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PabloLZ napisał:

Witam.Od nie dawna jestem w posiadaniu wzmacniacza Arcam A49 pytanie dotyczy jego wejść XLR, czy za nimi jest tor sygnału w pełni zbalansowany.

Jest zbalansowany. Jest to wyjasnione w instrukcji obsługi. Nie wiem jakich zmian oczekujesz, bo to w głównej mierze źródło powinno zmieniać brzmienie skoro podaje zbalansowany lub nie sygnał.

Jeśli inna kość obsługuje w źródle RCA, a inna wyjścia XLR, to będzie to słychać.

A49 nie ma tu nic do gadania w tej materii, taka jego konstrukcja, że nie zmieni się diametralnie brzmienie w momencie podłączeniu XLR, jeśli to źrodło nie dokonuje jakiś słyszalnych zmian przy zmianie wyjścia.

Swego czasu posiadając tak A49 oraz C49 i P49 przy podłączaniu do nich CDS27 via RCA czy XLR różnice były słyszalne. Ale to efekt samego CDS27, nie A49 czy C49.

Nie spodziewaj się niczego wielkiego, skoro CXN "gra tak samo" czy przez rca czy XLR. podłącz mu urządzenie, które obsługuje na różnych kościach DAC różne swoje wyjścia i usłyszysz różnice.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, arkadowski napisał:

Jest zbalansowany. Jest to wyjasnione w instrukcji obsługi. Nie wiem jakich zmian oczekujesz, bo to w głównej mierze źródło powinno zmieniać brzmienie skoro podaje zbalansowany lub nie sygnał.

 

 

Czyli jest zbalansowany.Dziękuję za wyjaśnienie że problem leży po stronie źródła.Czyli warto zostawić przewody a kiedyś zmienić źródło na coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, PabloLZ napisał:

Czyli jest zbalansowany.Dziękuję za wyjaśnienie że problem leży po stronie źródła.Czyli warto zostawić przewody a kiedyś zmienić źródło na coś lepszego.

Źródło masz dobre (CXN), tylko nie dające wyraźniej zmiany brzmienia przy zmianie z RCA na XLR. Dla przykładu - CDS27 Arcam'a brzmiał na pewno inaczej przy zmianie z RCA na XLR (ze wskazaniem na XLR) i jako odtwarzacz ogólnie - świetny wybór pod względem napędu i brzmienia... ale masa problemów w temacie streamer'a. 

CXN broni się mocno brzmieniem i obsługą. A na pewno - pozostawienie XLR jest dobrym wyborem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, arkadowski napisał:

Źródło masz dobre (CXN), tylko nie dające wyraźniej zmiany brzmienia przy zmianie z RCA na XLR. Dla przykładu - CDS27 Arcam'a brzmiał na pewno inaczej przy zmianie z RCA na XLR (ze wskazaniem na XLR) i jako odtwarzacz ogólnie - świetny wybór pod względem napędu i brzmienia... ale masa problemów w temacie streamer'a. 

CXN broni się mocno brzmieniem i obsługą. A na pewno - pozostawienie XLR jest dobrym wyborem.

 

Tak to prawda cxn jest dobre jestem zadowolony nawet bardzo wiem co piszę bo miałem T+A MP2000RMKii a to już wszystko tłumaczy. Myślałem żeby je zwrócić do salonu a w ich miejsce kupić lepsze RCA  obecnie mam  Wireworld Luna 7 i trzeba przyznać że też są bardzo dobre skoro chociażby nie słychać różnicy.Ale chyba zostawię bo  dostałem  je w dobrej cenie są to OEHLBACH XXL SERIES 1. OE 13132 1m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, PabloLZ napisał:

Tak to prawda cxn jest dobre jestem zadowolony nawet bardzo wiem co piszę bo miałem T+A MP2000RMKii a to już wszystko tłumaczy. Myślałem żeby je zwrócić do salonu a w ich miejsce kupić lepsze RCA  obecnie mam  Wireworld Luna 7 i trzeba przyznać że też są bardzo dobre skoro chociażby nie słychać różnicy.Ale chyba zostawię bo  dostałem  je w dobrej cenie są to OEHLBACH XXL SERIES 1. OE 13132 1m

Osobiście korzystam z Wireworld od lat i nie narzekam. na pewno są "lepsze" kable, na pewno są po prostu inne, mnie od lat pasują tej firmy i nie widzę potrzeby zmiany firmy. A swego czasu mocno inwestowałem w AudioQuest'a i jakoś mnie nie przekonały.

OEHELBACH jest cenioną firmą bardziej w PRO niż u audiofilii ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PabloLZ napisał:

Arcam A49 pytanie dotyczy jego wejść XLR, czy za nimi jest tor sygnału w pełni zbalansowany

Wzmacniacz nie jest w pełni zbalansowany

tak wygląda schematycznie wejście i wyjście syganłu na pare wyjściowa tranzytorów

sygnał z rca  i sygnał z xlr trafia na te same pary tranzystorów

Obie końcówki wyjściowe kanałów składają się z z trzech par tranów wyjściowych

 

aby wzmacniacz był w pełni zbalansowany dodatni sygnał z xlr powinien mieć swój tor wzmocnien ia i ujemny sygnał z xlr powinien miec swój własny tor wzmocnienia

wniosek , wzmacniacz w pełni zbalansowany musi miec dla wejść xlr cztery kanały wzmocnienia sygnału, Twój ma tylko dwa

dlatego nie słyszysz róznicy pomiędzy xlr a rca bo sygnał z xlr prawdopodobnie jest sumowany w przedwzmacniaczu do takiej postaci jaka ma przez wejście rca i tak jest podawany na wejście koncówki mocy

test

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

g klasa.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

Wzmacniacz nie jest w pełni zbalansowany

tak wygląda schematycznie wejście i wyjście syganłu na pare wyjściowa tranzytorów

sygnał z rca  i sygnał z xlr trafia na te same pary tranzystorów

Obie końcówki wyjściowe kanałów składają się z z trzech par tranów wyjściowych

 

aby wzmacniacz był w pełni zbalansowany dodatni sygnał z xlr powinien mieć swój tor wzmocnien ia i ujemny sygnał z xlr powinien miec swój własny tor wzmocnienia

wniosek , wzmacniacz w pełni zbalansowany musi miec dla wejść xlr cztery kanały wzmocnienia sygnału, Twój ma tylko dwa

dlatego nie słyszysz róznicy pomiędzy xlr a rca bo sygnał z xlr prawdopodobnie jest sumowany w przedwzmacniaczu do takiej postaci jaka ma przez wejście rca i tak jest podawany na wejście koncówki mocy

test

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

g klasa.jpg

Pomyśleć że A49 na początku był za 25tyś choć i na chwile obecną wiele salonów jeszcze trzyma tą cenę za tą cenę powinien już być zbalansowany a tu takie oszustwo marketingowe.

11 minut temu, arkadowski napisał:

Osobiście korzystam z Wireworld od lat i nie narzekam. na pewno są "lepsze" kable, na pewno są po prostu inne, mnie od lat pasują tej firmy i nie widzę potrzeby zmiany firmy. A swego czasu mocno inwestowałem w AudioQuest'a i jakoś mnie nie przekonały.

OEHELBACH jest cenioną firmą bardziej w PRO niż u audiofilii ?

 

Wyglądają na solidnie wykonane i są ciężkie przez co mało wygodne w podłączeniu wzmacniacz musiałem odsunąć od ściany.

54728096_809613269418824_5373672702034837504_o.jpg

18 minut temu, slawek.xm napisał:

Wzmacniacz nie jest w pełni zbalansowany

tak wygląda schematycznie wejście i wyjście syganłu na pare wyjściowa tranzytorów

sygnał z rca  i sygnał z xlr trafia na te same pary tranzystorów

Obie końcówki wyjściowe kanałów składają się z z trzech par tranów wyjściowych

 

aby wzmacniacz był w pełni zbalansowany dodatni sygnał z xlr powinien mieć swój tor wzmocnien ia i ujemny sygnał z xlr powinien miec swój własny tor wzmocnienia

wniosek , wzmacniacz w pełni zbalansowany musi miec dla wejść xlr cztery kanały wzmocnienia sygnału, Twój ma tylko dwa

dlatego nie słyszysz róznicy pomiędzy xlr a rca bo sygnał z xlr prawdopodobnie jest sumowany w przedwzmacniaczu do takiej postaci jaka ma przez wejście rca i tak jest podawany na wejście koncówki mocy

test

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

g klasa.jpg

Sławku a czy Hegel H190 jest w pełni zbalansowany czy też ta sama sytuacja. Dziękuję za odpowiedź na temat A49.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, PabloLZ napisał:

czy Hegel H190 jest w pełni zbalansowany

nie jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, PabloLZ napisał:

Sławku a czy Hegel H190 jest w pełni zbalansowany czy też ta sama sytuacja

 

z tym ,ze

jesli wejście xlr jest tylko jedno

"Wejścia analogowe: 2x RCA, 1x XLR"

to znaczy ,że Hegel prawdopodobnie moze pracowac jako monoblok i jeden wzmacniacz obsłuzy jeden kanał wzmacnijac sygnał własnie zbalansowany xlr

dlatego dla układu w pełni zblansowanego potrzebowałbys dwóch wzmacniaczy Hegel pracujących jako monobloki

nie jestem pewien czy tak opcja jaka wydedukowałem jest własnie w Heglu ale w poszukiwaniu wzmacniacza w pełni zbalansowanego nalezy iśc torem jaki opisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

 

z tym ,ze

jesli wejście xlr jest tylko jedno

"Wejścia analogowe: 2x RCA, 1x XLR"

to znaczy ,że Hegel prawdopodobnie moze pracowac jako monoblok i jeden wzmacniacz obsłuzy jeden kanał wzmacnijac sygnał własnie zbalansowany xlr

dlatego dla układu w pełni zblansowanego potrzebowałbys dwóch wzmacniaczy Hegel pracujących jako monobloki

nie jestem pewien czy tak opcja jaka wydedukowałem jest własnie w Heglu ale w poszukiwaniu wzmacniacza w pełni zbalansowanego nalezy iśc torem jaki opisałem

Rozumiem, dziękuję za wytłumaczenie tematu nieznanego dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

je sli miłabym wybierac tylko na podstawie danych technicznych to na pewno posłuchałbym w swoim systemie Hegla a na Arcama nawet nie spojrzał:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

je sli miłabym wybierac tylko na podstawie danych technicznych to na pewno posłuchałbym w swoim systemie Hegla a na Arcama nawet nie spojrzał:)

obsłuchałem jeden i drugi w salonie wybrałem A49, mam możliwość wymiany na  H190 i już się zastanawiam czy tego nie zrobić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PabloLZ napisał:

obsłuchałem jeden i drugi w salonie wybrałem A49, mam możliwość wymiany na  H190 i już się zastanawiam czy tego nie zrobić

i co ja narobiłem?

nie podejmuj pochopnie decyzji

ale sprawdź czy hegel zagra jako monoblok i jesli jest szansa i dxwiek Ci przypasuje to decyzja jest oczywista

ale najlepiej sprawdzić wszelkie opcje przed ostatecznym rozwiązaniem

doradztwo forumowe jest tylko małym przyczynkiem

pamietaj ,że to Ty będziesz słuchał sprzętu przez dłuższy czas i to Tobie ma sie podobac ostateczny wybór jest tylko Twój

pozdrawiam

ostateczny odsłuch tylko we własnym systemie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slawek.xm napisał:

i co ja narobiłem?

nie podejmuj pochopnie decyzji

ale sprawdź czy hegel zagra jako monoblok i jesli jest szansa i dxwiek Ci przypasuje to decyzja jest oczywista

ale najlepiej sprawdzić wszelkie opcje przed ostatecznym rozwiązaniem

doradztwo forumowe jest tylko małym przyczynkiem

pamietaj ,że to Ty będziesz słuchał sprzętu przez dłuższy czas i to Tobie ma sie podobac ostateczny wybór jest tylko Twój

pozdrawiam

ostateczny odsłuch tylko we własnym systemie:)

nie no spoko, wiesz ile się wahałem który wziąć, jeden i drugi mi pod pasował choć różnią się dźwiękowo,hegla słuchałem w swojej przestrzeni a A49 tylko w salonie Audio i tam mi lepiej zagrał niż w domu, tu kłania się akustyka mojego pomieszczenia do której lepiej przypasował się  Hegel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, slawek.xm napisał:

Wzmacniacz nie jest w pełni zbalansowany

tak wygląda schematycznie wejście i wyjście syganłu na pare wyjściowa tranzytorów

sygnał z rca  i sygnał z xlr trafia na te same pary tranzystorów

Obie końcówki wyjściowe kanałów składają się z z trzech par tranów wyjściowych

 

aby wzmacniacz był w pełni zbalansowany dodatni sygnał z xlr powinien mieć swój tor wzmocnien ia i ujemny sygnał z xlr powinien miec swój własny tor wzmocnienia

wniosek , wzmacniacz w pełni zbalansowany musi miec dla wejść xlr cztery kanały wzmocnienia sygnału, Twój ma tylko dwa

dlatego nie słyszysz róznicy pomiędzy xlr a rca bo sygnał z xlr prawdopodobnie jest sumowany w przedwzmacniaczu do takiej postaci jaka ma przez wejście rca i tak jest podawany na wejście koncówki mocy

test

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

g klasa.jpg

Sławku i jakby nie patrzeć masz rację, ale to o czym piszesz  - zasadne - traktowane jest przez producentów tego poziomu cenowego jako wyjście zbalansowane.

Pytanie było natury zgoła innej, czy usłyszymy zmiany w A49 po zastosowaniu XLR z RCA, tak - o ile samo źródło wnosi takie zmiany. W innym przypadku - nie.

ARCAM jako producent w instrukcji wprost informuje, że mamy zbalansowane wyjście/wejście XLR. I niestety nikt tego nie podważa producentom zarzucając kłam. 

Prawdziwie zbalansowane urządzenia to nie ta półka cenowa, gdzie od podstaw - od zasilania - mamy w pełni dwa monobloki w jednej obudowie. 

Musical Fidelity też w swoich konstrukcjach stosuje nazwę zbalansowanych wyjść/wejść na XLR, a w rzeczywistości dopiero najwyższe modele mogą pochwalić się... prawdziwym zbalansowanym torem:

5.thumb.jpg.ac4cbd51528536fbcd40eddebb6df770.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, arkadowski napisał:

Sławku i jakby nie patrzeć masz rację, ale to o czym piszesz  - zasadne - traktowane jest przez producentów tego poziomu cenowego jako wyjście zbalansowane.

To trzeba było napisać od razu koledze który pytał czy jest cyt. " w pełni zbalansowany" , że to ściema producenta , a nie odpowiadać że jest cytuje Twoją odpowiedź " Jest zbalansowany" . To , że producenci robią nas w konia, nie znaczy , że musimy to dalej powtarzać. Posiadanie  wejść XLR nie oznacza, że konstrukcja jest zbalansowana. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Silver_85 napisał:

To trzeba było napisać od razu koledze który pytał czy jest cyt. " w pełni zbalansowany"

 

Proponuję więcej luzu w dyskusji. Ta na początek. Tak - wyjścia są zbalansowane i wejścia też - tak mówi instrukcja A49. Masz z tym problem - pisz do Arcam'a. Znając ich podejście do klientów - oleją Cię jak i innych (w tym mnie). Wiele razy moja korespondencja w temacie produktów ARCAM'a wyglądała tak, że głowa mała. Jeśli czegoś nie ma - odpiszą "nie ma i już".

Problem jeśli już w tym temacie wyniknął z czego innego - z pytania o zmianę brzmienia po przejściu z RCA na XLR. I w tym temacie udzielona zostala odpowiedź. Reszta Kolego to nasze dywagacje i deliberacje w temacie, na który nie mamy wpływu. Za kilkanaście K (bo za tyle obecnie można kupić integre A49) oczekiwanie full-balanced jest niepoważne. 

Jeśli uważasz, że wejścia nie są zbalancowane - to masz problem, bo są! Tak twierdzi producent i tak stanowi konstrukcja - WEJŚCIA są zbalancowane. Tylko jest to nieistotne,  bo cała konstrukcja A49 nie jest full - balanced.

Czegoś nie rozumiemy z tej dyskusji i pytań, czy raczej szukasz zaczepki słownej? Dla mnie nie jest istotą sprawy wejście czy wyjście XLR w A49, tylko przekaz - to źródło musi w tym przypadku dać z siebie zmiany na różnych wyjściach, by to zostało w sposób słyszalny zauważone. 

A kolega ma źródło całkiem niezłe, warte zostawienia i nie przejmowania się wejściem XLR w A49

Daleki jestem od sporów o pietruszkę, więc odpuść sobie ten ton. Życzę jak zawsze spokojnej nocy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, arkadowski napisał:

Jeśli uważasz, że wejścia nie są zbalancowane - to masz problem, bo są! Tak twierdzi producent i tak stanowi konstrukcja - WEJŚCIA są zbalancowane. Tylko jest to nieistotne,  bo cała konstrukcja A49 nie jest full - balanced.

Nie szukam zaczepki . Pytanie było proste. Nie brzmiało czy wejścia są zbalansowane więc nie odwracaj kota ogonem.  Przytoczę : " czy za nimi jest tor sygnału w pełni zbalansowany" . Z mojego doświadczenia wynika , że jeśli to są "udawane" xlr to najczęściej jest głośniej , ale nie lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli temat jest techniczny i pytanie jasno  dotyczy konstrukcji za wejściami wzmacniacza to przed udzieleniem odpowiedzi nalezy sprawdzić czy udzielona odpowiedź nie jest czystym idotyzmem

gdyby odpowiedź na pytanie kolegi była poprawna nie byłoby sensu nic pisać

nie wystarczy miec dobre chęci i pewnośc siebie , bo jak widać na dzisiejszym przykładzie prowadzi to bezpośrednio do wprowadzania w błąd , a to gorsze niz brak jakiejkolwiek odpowiedzi

dlatego zamiast tłumaczenia lepiej napisać "przepraszam" by wyjśc z honorem i poszerzać wiedzę

jesli ma sie ochote dyskutowac na tematy techniczne

dobranoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Silver_85 napisał:

 " czy za nimi jest tor sygnału w pełni zbalansowany"

Faktycznie - mój błąd. Pominąłem w samej rzeczy najważniejsze - pytanie było o tor za, nie same wyjście/wejście XLR.

 

16 minut temu, slawek.xm napisał:

Jesli temat jest techniczny i pytanie jasno  dotyczy konstrukcji za wejściami wzmacniacza to przed udzieleniem odpowiedzi nalezy sprawdzić czy udzielona odpowiedź nie jest czystym idotyzmem

gdyby odpowiedź na pytanie kolegi była poprawna nie byłoby sensu nic pisać

nie wystarczy miec dobre chęci i pewnośc siebie , bo jak widać na dzisiejszym przykładzie prowadzi to bezpośrednio do wprowadzania w błąd , a to gorsze niz brak jakiejkolwiek odpowiedzi

dlatego zamiast tłumaczenia lepiej napisać "przepraszam" by wyjśc z honorem i poszerzać wiedzę

jesli ma sie ochote dyskutowac na tematy techniczne

dobranoc

Nie Sławeczku, nie jest idiotyzmem. Trzymałem się kurczowo wejść/wyjść - pominąłem zasadniczą kwestię, jakie obejmowało pytanie - o cały tor.

Twoje uwagi o poszerzaniu wiedzy w takim tonie proponowałbym sobie odpuścić - chyba, że znów szukasz zaczepki. Wyjaśniłem to w poście, który sam raczyłeś podsumować "amen". 

Wskazałem wyraźnie, że A49 nie jest w pełni zbalansowany i być nie może. Od pierwszego dnia jak tylko A49 ukazała się na rynku, później model C49+P49 użytkowałem i widziałem od środka te "skrzynki" i ciężko by było, bym upierał się nad jego "zbalansowaną" konstrukcją. O tym też pisałem powyżej - nie jest to full balanced sprzęt audio.

Popełniłem zasadniczy błąd omijając pytanie o tor, co nie oznacza, że możesz wyskakiwać o honorze i poszerzaniu wiedzy. 

Odpuść sobie.

 

A wracając do meritum - by nie wprowadzać faktycznie w błąd - tor nie jest zbalansowany i tutaj koledzy mają w 100% rację. Same wejścia pomimo oznaczenia "XLR BALANCED" nic w tej konstrukcji nie wnoszą. Dlatego zmiany musiałyby (o czym pisałem) w brzmieniu następowac w samym źródle. 

Jestem przekonany, że teraz mamy wszyscy powód do radości poza użytkownikami A49... no może też nie do końca, bo to całkiem udana konstrukcja, dająca niezły sound i gwarantująca wiele lat bezawaryjnej pracy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, PabloLZ said:

Dziękuję koledzy za wyczerpujące odpowiedzi które pomogły mi zdobyć wiedzę na temat zbalansowania, nie potrzebnie doszło do małych zgrzytów ?

Ja na szczęście  przed kupnem  XLR,wypozyczylem  parę kabli ze sklepu ,zaczynając od taniego VAN DAM kończąc  na drogim CHORD SARUM T pod rca podpięty  był chord cobra.I tak w moim systemie  Marantz Pm11s3 +sa11s3  XLR nie wniosły nic . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Ja na szczęście  przed kupnem  XLR,wypozyczylem  parę kabli ze sklepu ,zaczynając od taniego VAN DAM kończąc  na drogim CHORD SARUM T pod rca podpięty  był chord cobra.I tak w moim systemie  Marantz Pm11s3 +sa11s3  XLR nie wniosły nic . 

Ja kupiłem Arcama A49 i XLR-y ale z możliwością zwrotu, już napisałem maila do salonu i nie ma żadnego problemu mogę zwrócić jedno i drugie, XLR--y na pewno odeślę bo po co mi skoro nic nie wnoszą,tylko zastanawiam się nad zwrotem A49 a w jego miejsce wziąć H190, mam czas do poniedziałku najpóźniej we wtorek musiałbym odesłać.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, PabloLZ said:

Ja kupiłem Arcama A49 i XLR-y ale z możliwością zwrotu, już napisałem maila do salonu i nie ma żadnego problemu mogę zwrócić jedno i drugie, XLR--y na pewno odeślę bo po co mi skoro nic nie wnoszą,tylko zastanawiam się nad zwrotem A49 a w jego miejsce wziąć H190, mam czas do poniedziałku najpóźniej we wtorek musiałbym odesłać.  

Tego hegla nie słyszałem,ale 49 pre/Power  tak.grało to z pmc 25 24.Jak.dla mnie zbyt analitycznie.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

Że się delikatnie wtrącę w temacie zbalansowania i półki cenowej.

 

Yamaha A-S2100 jest w pełni zbalansowana i dużo tańsza od Arcama A49. Zresztą nawet A-S3000 też

 

I jeszcze taka ciekawostka.

Yamaha A-S1100 ma zbalansowaną końcówkę mocy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Sine Metu napisał:

Że się delikatnie wtrącę w temacie zbalansowania i półki cenowej.

 

Yamaha A-S2100 jest w pełni zbalansowana i dużo tańsza od Arcama A49. Zresztą nawet A-S3000 też emoji3.png

 

I jeszcze taka ciekawostka.

Yamaha A-S1100 ma zbalansowaną końcówkę mocy.

 

 

Szczerze ? to już wolę nie zbalansowany tor w Arcam A49 niż w pełni zbalansowaną A-S2100 ale to moje uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sine Metu napisał:

Że się delikatnie wtrącę w temacie zbalansowania i półki cenowej.

 

Yamaha A-S2100 jest w pełni zbalansowana i dużo tańsza od Arcama A49. Zresztą nawet A-S3000 też emoji3.png

 

I jeszcze taka ciekawostka.

Yamaha A-S1100 ma zbalansowaną końcówkę mocy.

 

 

co do ceny A S-3000 nie wiem jak by było ale kosztuje około 17tyś. A49 za nówkę sztukę w salonie dałem prawie połowę ceny AS3000 , nie patrz że nie które salony trzymają cenę 24.980zł bo, właśnie w salonie w którym kupowałem była taka cena i bez większego problemu sprzedali poniżej 10tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.