Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe bez 5.1


Vetovhs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien pytanie względem podłączenia kina domowego. Mianowicie kino to nie posiada wejścia na kabel optyczny a chciałbym podłączyć go do mojego komputera z wykorzystaniem 5.1. Nie zależy mi na uzyskaniu jakiegoś 100% efektu lecz symulacji. Posiadam kartę dźwiękową Creative sound blaster x fi surround 5.1 która potrafi wizualizować środowisko dolby digital live. Niestety w dalszej kwestii podłączenia jestem zielony. Wymagane jest zakupienie konwertera dac aby umozliwić sobie uruchomienie tej opcji ? Czy jest w ogóle taka możliwość uporania sobie z takim problemem ? 

Chciałbym zaznaczyć iż nie chciałbym wymieniać zbytnio amplitunera na nowy.

Proszę o pomoc 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wejścia optycznego nie połączysz tego z amplitunerem. Za pomocą wyjść analogowych możesz jedynie podpiąć komputerowe aktywne głośniki i to wszystko. A tak swoją drogą jaki amplituner nie ma wejścia optycznego? Przecież to podstawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kino domowe "LG HT306SF" . Tutaj znajduje się specyfikacja 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jak na razie mam to kino połączone szeregowo na 2.1 ale chciałbym wykorzystać potencjał każdego kanału i głośnika. Słyszałem że takie kino odpala 5.1 z płyty ale czy da się je uruchomić za pośrednictwem jakieś innej opcji ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie wspominaja wyjscie HDMI. Czy to jest tylko wyjscie? Czy mozesz uzyc zewnetrznego zrodla i odtowrzyc sgnal przez to samo gniazdo HDMI jako "wejscie"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze wyjście to raczej będzie tylko wyjście... chociaż cuda się zdarzają, najlepiej sprawdzić.
Problem w tym, że to nie jest amplituner tylko odtwarzacz dvd z funkcjami amplitunera, ale okrojonymi do granic możliwości. Raczej stereo to będzie wszystko co uda się z tego wycisnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać w instrukcji zestaw ma tylko wejście stereo więc potrzebujesz kabel z wtykiem mini jack stereo od strony komputera a z drugiej strony 2 wtyki cinch."Kino" zapewne ma jakiś dekoder pro-logic więc namiastka dźwięku surround będzie.Nic innego z tego zestawu nie uzyskasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.