Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Magnat transpuls 1500


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby budżetowy ideał?

Ktoś już słuchał może?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckich forach już z 200 postów napisali:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
W skrócie: dziwne brzmienie ale za taką cenę ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do nas na odsłuchy, mamy Transpulsy 1500 w ciągłej dostępności.

magnat_transpuls1500_01.thumb.jpg.ab6541bbf7980927a581356682146e21.jpgmagnat_transpuls1500_02.thumb.jpg.1d10430f496c28dbb6f18979fc66ef4d.jpgmagnat_transpuls1500_03.thumb.jpg.7890e96cbaa084ccf05c95369638b959.jpgmagnat_transpuls1500_04.thumb.jpg.619a9e3cf042d0540963d0320bff0508.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 ale jak grają? Napiszcie coś więcej... rzetelnie i obiektywnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grają? Jak na tą cenę - wybitnie. Nie jest to oczywiście kolumna dla każdego a osoba nieosłuchana ze sprzętem tego typu i konstrukcjami typu vintage może być zupełnie zaskoczona. Nie będę tutaj tworzył swojej recenzji, uważam, że zdecydowanie warto poświęcić im przynajmniej chwilę na odsłuch gdyż takiego brzmienia w zasadzie się już dziś nie produkuje. Swoim graniem przypominają mi bardzo mocno Klipsch Cornwall III, które za barwę, realizm przekazu, emocje, dynamikę, skalę i kontrolę dźwięku cenię sobie ogromnie. Magnat gra bardzo podobnie tylko w wersji ekonomicznej. Brakuje trochę wyczynowego wyrafinowania (myślę, że za sprawą góry pasma) ale to i tak olbrzymi komplement. Bas jest bardzo szybki i konturowy, jest go relatywnie mało, góra jest łagodna i nie popada w żadną natarczywość. Pierwsze skrzypce grają piękne, bogate i "papierowe" średnie tony, pierwszy plan i duża, nieskrępowana skala całego brzmienia. Każdy, kto słuchał konstrukcji typu Tannoy Glenair czy zwłaszcza dużych konstrukcji Klipsch z serii Heritage poczuje właśnie tego typu emocje. Dla fanów dyskotekowego brzmienia jest cała reszta oferty tej firmy, tutaj natomiast jest to produkt kierowany zdecydowanie do audiofili i melomanów ale z trochę mniejszym portfelem niż dziesiątki tysięcy zł ? Warto je docenić dobrym wzmacniaczem nie sugerując się ich (chyba za niską) ceną. Szczerze polecamy.

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do powyższego posta, na prawdę warto zatrzymać się na chwilę przy nich. 
Za dużo nie zostało mi do powiedzenia kolega wyżej dobrze to ujął. ?
Tak więc dla ciekawskich i rządnych doznań klientów zapraszam na odsłuch nowych Magnatów, u nas także je znajdziecie!

Pozdrawiam,
S4Home.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dotarły do mnie Transpulsy. Zapiąłem je do str-da6400es oraz cdp-x303es. Pomieszczenie 59m2, kolumny przy ścianie.  Poprzednio miałem jbl es 100. Rożnica w barwie ogromna, scena szersza, wysoka średnica mocno wycofana, Bas lekko podbarwiony w częstotliwościach 22Hz, 48Hz, 68Hz  ( taka huśtawka przynajmniej u mnie w pomieszczeniu) . Jeśli chodzi o wysokie w porównaniu z jbl bardziej piaskowe i grające o wiele wyżej oraz mniej dźwięcznie (w jbl aluminium+tytan) . W moim zestawieniu bas jest  potężny ale suchy, brzmi  jak na koncercie, mocno krótko i na temat. Co do średnicy, jest  mocno podkreślona w w dolnych partiach co powoduje bardzo ciepły i niemęczący przekaz, którego można konsumować 24h na dobę. Po poprzednich kolumnach, które "ryczały"  średnicą, zacząłem słuchać wszystkiego na okrągło. Ciary zaliczyłem na Indila, oraz P.Domagała.  Jeśli chodzi o materiał DTS-HD MA -  pierwszy raz coś takiego przeżyłem. Dopełnienie suba i satelit wbiło mnie w fotel. Dodam jeszcze,  co do napędzenia takich dość "ciężkich mechanizmów" trzeba się liczyć z faktem, że ciche słuchanie niesie za sobą konsekwencje płaskiego dźwięku (bas jest powściągliwy, przynajmniej w mojej konfiguracji - ES nie posiada loudnesu) . Przy większej mocy mamy pełną scenę i potęgę dźwięku barwą przypominający estradę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu ‎28‎.‎03‎.‎2019 o 10:49, Q21 napisał:

Jak grają? Jak na tą cenę - wybitnie.

 

czy moglibyście polecić jakiś wzmacniacz do tych kolumn w cenie do 6000 zł. Mam Denona 1520 AE i w połączniu z tymi kolumnami brzmienie jest tragiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety winą takiego brzmienia będzie właśnie wzmacniacz. Pomijam już fakt, że jego jakość brzmienia nie jest wybitna ale dodatkowo nie bardzo pasuje charakterem brzmienia. Polecam połączenie z Vincentem SV-227MK, Atoll IN100, Haiku Bright mk5. Napisz coś więcej, co to znaczy tragiczne brzmienie, co chciałbyś zmienić. Łatwiej będzie doradzić coś konkretnego. Z moim doświadczeń wiem, że z tymi wzmacniaczami te kolumny zgrywają się dobrze ale wszystko zależy od tego czego szukamy w dźwięku.

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ale one nie są symetryczne - wizualnie by mnie bardzo wnerwiały. Wyglądają na solidne, ciężkie skrzynie w przystępnej cenie. Szkoda, że producent tnąc koszty zrobił tylko wersję prawą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Q21 napisał:

. Napisz coś więcej, co to znaczy tragiczne brzmienie, co chciałbyś zmienić. Łatwiej będzie doradzić coś konkretnego. 

do tej pory korzystałem z takiego zestawu

Wharfedale Jade 7 i denon PMA 1520 AE

W salonie odsłuchowym kiedy pojechałem kupić magnaty były one podłączone podobno pod następce mojego Denona i grały super jak dla mnie.

Lubię miękki bas , jak słyszalna jest stopa perkusisty w utworze i wokale które brzmią jak by wokalista był wysunięty do przodu i te kolumny to miały w salonie. Po przywiezieniu ich do domu dźwięk tragiczny, bas twardy jak by ktoś tłukł w karton i jeżeli go skręcę na wzmacniaczu to jest go mało jak dam go więcej to nieprzyjemnie buczy zagłuszając wszystkie inne dźwięki. W zasadzie brzmi to tak jakby w ogóle w utworze muzycznym nie było perkusisty tylko sama gitara basowa, zero przestrzeni w brzmieniu, wokale cofnięte  i w zasadzie ogólny mętlik . Stare unitry tonsil zg 40 podłączone z jakimś tanim wzmacniaczem technicsa grają o niebo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawa (a w zasadzie nieciekawa) sytuacja. Przy dość sporych gabarytowo kolumnach akustyka będzie odgrywała sporą rolę. Z moich doświadczeń z tymi kolumnami wynika, że potrzebują one sporo czasu na wygrzanie. Głośniki są zawieszone bardzo sztywno i muszą się one po prostu rozruszać. Do tego standardowy aspekt wygrzania choćby samych elementów na zwrotnicy. Kolumny wyjęte z pudełka a takie grające już powiedzmy 100 godzin to inna bajka. Uważam jednak, że Denon, którego posiadasz ma właśnie tendencje do "kartonowego" grania i podbijania specyficznej części wyższego basu, wchodząc nawet na niższe średnie tony. Kolumny mogą to po prostu pokazywać a bardzo duży głośnik basowy będzie to potęgował. Spróbuj może wypożyczyć jakiś inny wzmacniacz aby sprawdzić na ile się zmieni brzmienie. Jeśli będzie tak samo źle może to oznaczać, że pomieszczenie nie radzi sobie z tymi kolumnami. Na tą chwilę obwiniam jednak Denona. Następca tego wzmacniacza gra jednak trochę inaczej, bardziej miękko i aksamitnie.

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Moje pomieszczenie ma 25 m2 , w salonie gdzie ich słuchałem było podobne wymiarowo. Co do wygrzewania kolumn to tutaj nic się nie zmieni bo zakupiłem te same kolumny których słuchałem i nie wiem czy były już wygrzane czy nie. Będę musiał sprawdzić jakiś inny wzmacniacz.Dziękuję za podpowiedź w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Před 7 hodinami napsal Q21:

To je zajímavá situace (v zásadě nezajímavá) situace. Při velkém rozměrech bude hrát významnou roli akustiky. Zkušenosti s těmito informacemi, které potřebují hodně času na zahřátí. Reproduktory jsou zaváženy velmi pevně a musí se pohybovat. Pro tento standardní aspekt vytápění a prvky. Reproduktory vyjmuté z krabice a ti, kteří říkají 100 hodin, je jiný příběh. Myslím si, že Denon, který vlastní, má tendenci "hrát" hrát dobývat některé části horních basů, efekt i vstupovat do nižších středních tónů. Reproduktory mohou ukázat, a velmi velký basový reproduktor na zesílí. Vyzkoušejte si jiný typ zesilovače a zkontrolovat, jak moc se zvuk změní.Pokud je to stejné, může to znamenat, že tyto místnosti nebudou zvládnuty těmito reproduktory. Momentálně obviňuji Denonu. To znamená, že se zlepší.

S pozdravem,

Michael.

Doporučuji zesilovač Musical Fidelity. Mám doma Magnat Transpuls 1500 a hraju spolu skvěle, vzdušně. Díky citlivosti integrovaného zesilovače je perfektní. S pozdravem, Karle. ?

spoiler

 

 

spoiler

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2019 o 17:35, HADWAO napisał:

W zasadzie brzmi to tak jakby w ogóle w utworze muzycznym nie było perkusisty 

Niestety, mimo bardzo pozytywnego nastawienia do koncepcji tych kolumn miałem podobne odczucia. Magnaty były sparowane z Supernaitem. Nastawiałem się na  mocą, wyraźną stopę perkusji a tu d*pa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w salonie były spięte z Denonem PMA 1600  ale nie wiem z jakiej modelem cd były puszczane utwory. Słuchałem Dire Straits i byłem zadowolony, stopa była dobrze słyszalna a średnie tony nienachalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, HADWAO napisał:

Panowie te kolumny naprawdę grały dobrze w salonie odsłuchowym , więc nie twierdził bym że za tą kasę  się nie da.

Da się...wiem o tym...

Pan DJ ni słuchu ni widu ich...

Za to OLX uważnie śledzi...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was słuchał kolumn Audio Design

bardzo fajnie wykonane

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez HADWAO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Z tym olx-em bym był ostrożny. Był taki moment, że w niemieckim sklepie wysyłkowym można było kupić transpulsy za 3400 minus 10% . Przesyłka była gratis . Komplet mieliśmy za 3kpln . Myślę że część mogła trafić na olx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

@jabbaa kolumny pewnie masz już wygrzane. Jakie wrażenia po kilku miesiącach? No i co mnie ciekawi najbardziej, jak się sprawują przy cichym graniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Sorry, dawno nie zaglądałem. Zmieniłem amplituner na Sony STR-ZA2100ES. Ten amp gra kompletnie inaczej. Ciche słuchanie jest przyjemnością, bas  potrafi zejść bardzo  nisko, a zarazem delikatnie. Jeśli chodzi o średnicę to tak jak pisałem bardzo ciepła, wyraźna na swój sposób, ponieważ wycofana jest część wysokiego pasma tej średnicy. To także przyczynia się do analityczności wysokich tonów. Całość stwarza wrażenie powagi dźwięku. Na okrągło odkrywam nową jakość w płytach, które omijałem dalekim łukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest dobrze. To dobrze, bo też zamówiłem, ale @S4Home coś się grzebie z dostawą?. Boję się tylko, czy dadzą radę w 16metrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.