Skocz do zawartości
IGNORED

Open baffle po raz pierwszy


Klarkson

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, by-2006 napisał:

nie

ja mam 20cm

kombinuj dalej

i podpowiem że żaden z tego typu głosników nie zadziała

Z czym mam kombinować? Napisałem, że uzyskanie liniowego i nisko schodzącego basu jest możliwe za pomocą taniego głośnika i tak to działa, co mogę potwierdzić symulacjami i pomiarami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, by-2006 napisał:

odejdzmy od tego typu.......

powiem tyle

że jest to naprawdę zabawne😃 jak zaglądają do szafek😃 i szukają

podążając po kablach

gdzie jest schowany sub?😃😃

a to poważni ludzie

 

sorki ale to przednia zabawa

na AVS facet miał pulpit z zasłonką i kazał szukać suba , byl to jeden z trików prezentacji kolumn z PR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawek.xm napisał:

na AVS facet miał pulpit z zasłonką i kazał szukać suba , byl to jeden z trików prezentacji kolumn z PR

ale zabawne jest jak zawodowy akustyk projektujący nagłośnienia

otwiera szuflady w poszukiwaniu  -przyznaj

 

ty podałeś wymóg OB i nawet bdb wyjaśniłeś 

ale jak to zrobić? w praktyce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcinStereo napisał:

fonics alphard? poważnie czy to żart?

A co w tym niepoważnego? Proszę o konkrety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, meloV8 napisał:

A co w tym niepoważnego? Proszę o konkrety. 

bo materiały użyte (losowo) do budowy tego głośnika to żart

to jak granie w totka - łudząc się że zagra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Miałem za małolata kilka tych chińskich pseudo głośników z których nie dało się nic sensownego wydobyć już nawet rozwalone Tonsile bez zawieszenia grały o niebo lepiej,a te ich parametry z kosmosu np. moc 120w a szły z dymem już przy niecałej połowie świadczyły tylko o jakości tego syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, by-2006 napisał:

ale zabawne jest jak zawodowy akustyk projektujący nagłośnienia

otwiera szuflady w poszukiwaniu  -przyznaj

fakt 🙂

4 minuty temu, by-2006 napisał:

ale jak to zrobić? w praktyce

skoro jesteś zadowolony to już wiesz 🙂

załóż wątek opisz i sprawdzimy czy mam się też będzie podobać 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slawek.xm napisał:

skoro jesteś zadowolony to już wiesz 🙂

załóż wątek opisz i sprawdzimy czy mam się też będzie podobać 🙂

jak to pytanie Sławku

to tak -zadowolony!

ale to nie ja się wywołałem do tablicy-lecz poddanie krytyce moich kolumn

 

ja wolę sobie was poprostu poczytać - może coś się nauczę 

 

i nikogo nie namawiam by robił kopie moich

już jedne powstały , są w Londynie -i to wielkim poświęceniem szacun dla Jarka bo się chłop zawziął

 

 

 

3 godziny temu, Scout napisał:

Każdy musi swoje koło wymyślić od nowa jak mniemam, bo nikt się gotowym projektem nie pochwali przecież 🙂

gotowe projekty?        są w sklepach i się nimi chwalą

 

i jaka to  zabawa kopiowanie innych😃  (projektów)

 

to jakby poprosić listonosza by zrobił ci potomka😃

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, by-2006 napisał:

ale to nie ja się wywołałem do tablicy-lecz poddanie krytyce moich kolumn

ja nie krytykuję Twoich kolumn , bo ich nie znam

napisałem tylko tyle , że subiektywne odczucia weryfikuje pomiar

była to aluzja , która została bez echa

dlatego nie ma ani nad czym się zachwycać ani co krytykować

można tylko złożyć gratulacje że właścicielowi i odwiedzającym gościom się bardzo podoba

co niniejszym czynię

moje gratulacje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawek.xm napisał:

można tylko złożyć gratulacje że właścicielowi i odwiedzającym gościom się bardzo podoba

o i to jest bardzo miłe słowo z twojej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, by-2006 napisał:

i jaka to  zabawa kopiowanie innych😃  (projektów)

 

to jakby poprosić listonosza by zrobił ci potomka

dosadny jesteś , ale masz wiele racji 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, by-2006 napisał:

bo materiały użyte (losowo) do budowy tego głośnika to żart

to jak granie w totka - łudząc się że zagra

 

39 minut temu, MarcinStereo napisał:

Miałem za małolata kilka tych chińskich pseudo głośników z których nie dało się nic sensownego wydobyć już nawet rozwalone Tonsile bez zawieszenia grały o niebo lepiej,a te ich parametry z kosmosu np. moc 120w a szły z dymem już przy niecałej połowie świadczyły tylko o jakości tego syfu.

Zdaje sobie sprawę, że jest to glosnik dość niskiej jakości, ale mimo wszystko nadaje się do zbudowania pierwszych odgród przyzwoitej jakości. Z reszta, ten sam glosnik był/jest stosowany w odgrodach Lampizatora i jeśli dla niego i recenzentów oferuje odpowiedniej jakości bas, to dla amatorów tym bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powtarzalność parametrów jest na przyzwoitym poziomie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że dla glosnikow basowych w odgrodach 100% dokładność parowania nie jest bezwzględnie konieczna.  Oczywiście ten glosnik ma swoje słabe strony, ale jeśli weźmiemy pod uwagę jego rozmiar i cenę, to są one do zaakceptowania.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, by-2006 napisał:

ja wolę sobie was poprostu poczytać

cytat

1. Less is More (*except see #2)
When it comes to baffles, less is more. That is to say that you will get the best off-axis response when you use minimal or no baffle. This is one reason why SL's LX521 is shaped like it is - minimal baffle. He showed in a recent presentation why large baffles with a small driver mounted more or less centrally is bad, acoustically speaking.

Make the baffle dimensions as close to the diameter of the driver as possible for even off-axis response. You can even use no baffle at all, the "nude driver" system. It's most useful for frequencies above 800-1k Hz where even "minimal baffle" is still too much baffle.

The downside of little to no baffle is a 6dB per octave loss at lower frequencies, below the "dipole peak" (the first peak in a dipole's response). The peak is at about +6dB WRT the inifinite baffle SPL, and below this it will drop off a 6dB/oct. When the driver is small this peak can be above 1kHz - for a 4" driver this might be as high as 2.5kHz if the driver is used "nude". This causes so much loss at lower frequencies (e.g. by 200Hz) that the driver's maximum power input or driver excursion cannot sustain output relative to the SPL near the dipole peak. There is just way too much dipole cancellation! But the best way to solve this is NOT to make the baffle larger.

A better solution to this problem is to use more and different sized drivers. Each driver can then operate in a band that is closer to the dipole peak and not too far above and below it. Again, this is one reason why SL's LX521 is 4-way. When you try to construct a system from a small full-ranger and a woofer, you have to make the baffle large so that the fullranger dipole losses are not too large at low frequencies. This leads to the off-axis response issues I mentioned above, which many builders don't seem to know about or care about but if you want your system to sound good, it's important to not go overboard with a huge (planar) baffle. Thus we are back to small baffles, large dipole losses, and the need for some kind of driver to fill in the hole between the (sub) woofer and the fullranger. This "hole" is often spanning frequencies from 150Hz to 500-750Hz. A large (e.g. 15" or 18") low Xmax, high sensitivity pro driver is perfect for this application. Because of the size of the driver cone, just put it in a planar baffle not much wider than the driver frame and you are done. Most 18" pro driver that are not designed to be a dedicated subwoofer can reach 500Hz.

2. Load that BASS!
The exception to the rule of "less is more" comes at the lowest frequencies, that is below 150Hz. Remember, we are designing a DIPOLE system so we need a dipole (sub) woofer. Otherwise the radiation pattern will change from (mid) driver to (sub) driver and it will be difficult to blend them properly. At the lowest frequencies you want a LONG front-to-back pathlength to reduce dipole cancellation as much as possible. But because the frequencies are low and wavelengths are long, the problems with large baffles do not apply here like they do for high frequencies. You can even get away with folding the baffle info a U- M- or H-frame if you know how the internal resonances of these structures will influence the response. When you fold the baffle into these shapes you are forming a short transmission line, which has a 1/4 wave resonance. You can only use the 'frame BELOW about half this resonance frequency. The resonance causes a null in the response, and the response starts falling off into this null at about half this frequency below a peak that will also form. Useful depths (one side depth) of a 'frame are from 8-16 inches, which corresponds to bandwidth up to a max of about 275Hz and 125Hz respectively.

We want to make the losses for our subwoofer as low as possible, so we might as well make the 'frame as deep as possible so that where the response is rolling off into the TL resonance null is about where we want to cross over to the next (e.g. mid) driver. This determines the "depth" dimension of our 'frame.

There will still be dipole losses at the lowest frequencies. These add on top of the driver's own high pass response (around its resonance frequency). The size of the 'frame also influences this end of the subwoofer response. It turns out that the deeper you make the 'frame the more the mass of air within the frame couples to the moving mass of the driver. When you add mass to a driver, Qts goes up and Fs goes down. Any increase in Qts is useful in a dipole woofer system because by and large the driver's own Q is relatively low (e.g. 0.5 or less) with the exceptions being "high Q" OB specific drivers. With an OB even a Qts of 1.5 is not "too high", so in this case higher is always going to be better in terms of the amount of bass energy that the 'frame can generate per Watt of input power. In fact, I find that using an H-frame maximizes this effect because there is air loading on BOTH sides of the driver. Thus I suggest that you use an H-frame type system for your subwoofer.

The last piece of the puzzle for a 'frame is how WIDE to make it. The width influences the Q of the peak in the response just below where the response is falling off into the TL resonance null I mentioned above. It also has some influence on the overall efficiency of the 'frame system and the amount of airload. When the H-frame is wide, the Q will be low. This makes it relatively easy to employ simple filtering to create the crossover and accommodating the peak is not a problem. The classic example of this is Martin King's Eminence Alpha-15 subwoofer that he describes in his 2008 (?) paper comparing planar, U-, and H-frames with this woofer. He could simply use a second order low-pass filter to both flatten the response and, along with the natural rolloff into the TL null, cross over to the mid driver. He used a ratio of about 2-to-1 of WIDTH-to-DEPTH and this worked well with only slight peaking at the crossover point to the mid for the H-frame. I suggest this ratio, or even a bit more if/when possible and when the size can be accommodated in your listening space.

So, in summary, load that subwoofer with an H-frame. The crossover point to the mid should determine the depth of the frame. Note that the depth (in inches) of 8-16 inches is on EACH SIDE of the H-frame, e.g. the total depth dimension is 16-32 inches, front-to back, plus the thickness of the baffle supporting the driver. Make the width about twice the one-side depth, or a little more (more is better here), so if you use a one-side depth of 8 inches the H-frame will be 16x16 inches internal height and width. In this case you would get roughly a cube measuring around 18-20 inches (external dims) on a side (accounting for thickness of material used to construct it.

3. In Conclusion...
From the above lines of reasoning we can conclude that at least a 3-way system is required. This is comprised of an H-frame subwoofer, a large format pro driver "midrange" from 200-700Hz in a minimal baffle, and other driver(s) covering higher frequencies. A fullranger can be used, however, better would be to sue a small (e.g. 4-6") driver nude plus a dipole tweeter such as the B&G neo 3PDR crossed over around 3.5kHz or as low as the tweeter can support the output requirement. This results in a 4-way design, however, the added complexity does improve the response and the tradeoff is worth it if you are striving for the highest sound quality in your loudspeaker designs.

These design criteria are what I currently use to design my own OB/dipole systems.

cały wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic ja na dzień dzisiejszy   pomału szukam inspirację i możliwości wykonania projektu accutonów- monitor  bliskiego pola z czterema lub sześć wysoko tonowymi dookoła accu

i dzięki Ci jeszcze raz Sławek za namiary

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, by-2006 napisał:

Krzych Ty byłeś 2 razy 

musisz trzeci ?

Cóż zobaczyłem na własne oczy, usłyszałem na własne uszy i zwyczajnie zrozumiałem czym jest prawdziwe granie. 

Musieć nie muszę bo mam w kosmos dobre granie w domu😀 i nie szukam go jak narkoman. 

Ale chętnie jeszcze przyjadę z jakimś domowym jedzonkiem dla  ludzi a nie małpek😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, by-2006 napisał:

nic ja na dzień dzisiejszy   pomału szukam inspirację i możliwości wykonania projektu accutonów- monitor  bliskiego pola z czterema lub sześć wysoko tonowymi dookoła accu

i dzięki Ci jeszcze raz Sławek za namiary

 

nie ma sprawy

4 minuty temu, krzysieks_2007 napisał:

Musieć nie muszę bo mam w kosmos dobre granie w domu

też masz odgrody?

jeśli nie to opisz proszę różnicę w brzmieniu swojego systemu i by-2006

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krzysieks_2007 napisał:

Ale chętnie jeszcze przyjadę z jakimś domowym jedzonkiem dla  ludzi a nie małpek😀

a zapraszam

może być goloneczka w kapuście😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slawek.xm napisał:

cytat

 

ja to wszystko znam ,dużo czytam wszystko prawda

ale to u kolegi  skończyło się 21" głośnikiem i żeliwną ramą łącznie 150kg szt

gdzie sens

ja przy głośnikach 20cm- miałem wizytę funkcjonariuszy o 22:30

sąsiadka z klatki obok podpieprzyła

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, by-2006 napisał:

ja to wszystko znam ,dużo czytam wszystko prawda

ale to u kolegi  skończyło się 21" głośnikiem i żeliwną ramą łącznie 150kg szt

gdzie sens

ja przy głośnikach 20cm- miałem wizytę funkcjonariuszy o 22:30

sąsiadka z klatki obok podpieprzyła

 

"gdzie sens"

duża powierzchnia membrany to mniejsze wychylenie i wynikające z tego faktu mniejsze zniekształcenia, chociaż oczywiście to tylko jeden  z  aspektów

 

masa konstrukcji też jest uzasadniona

 

mieszkam w swoim domu , i na szczęście nie mam problemów z sąsiadami

a z najbliższym sąsiedztwem staram się zyć w przyjaźni to procentuje 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slawek.xm napisał:

a z najbliższym sąsiedztwem staram się zyć w przyjaźni to procentuje 🙂

widzisz a ta była słodka i miła

i na pytanie czy coś przeszkadza -oczywiste o nie

3 razy  mnie podała za 3-cim przyjechali i spisali

ale już się wyprowadzili

echhh

zrobie teraz ultra precyzyjną konstrukcję małej mocy

wysokiej sprawności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez by-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, slawek.xm napisał:

jeśli nie to opisz proszę różnicę w brzmieniu swojego systemu i by-2006

Przede wszystkim jakim brzmieniu, brzmienie to bzdura. 

Różnica między moim sprzętem a Krzyśka:

Na moim sprzęcie raz na 10 płyt jakiś utwór zagra słabiej, mniej wciąga. 

U Krzyska gra absolutnie wszystko, każdy utwór nawet jakieś dziwadła, koszmarne realizacje itp,wywołują ciary jak to zajebiście gra.Jest wszystko co zostało zapisane na płycie podane w idealnej harmonii i to niewiarygodnie głęboko.

Nie ma czegoś takiego jak rozdzielczość tylko i wyłącznie idealna całościowa spójność. 

Jego sprzęt bardzo mocno oddaje emocje choć i mój potrafi przekonać każdego w 10 minut że to granie na innym poziomie. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale komedia się zrobiła z tematu, który mnie osobiście bardzo interesuje bo sam odgrody mam u siebie.

Trzech kolegów (atmeg, by-2006, krzysieks_2007) zaczeło pisać półsłówkami o tym jak to powinno się budować OB i jak to osiągnęli audiofilską nirvanę, ale oczywiście żaden nie poda jakie przetworniki zastosował.

Panowie, specjalnie piszę ironicznie bo to zakładka DIY a nie High end.

Nagle okazuje się, że pełne pasmo da się uzyskać z głośnika 12cm w odgrodzie. Nawet u mnie jako dużego fana odgród i  osoby która zapewne pozostanie z odgrodami na długie lata budzi to jedynie uśmiech na twarzy.

Koledzy meloV8 i sławek.xm podają merytoryczne informacje, które muszą zderzyć z odczuciami po drugiej stronie....

No właśnie odczucia... bez podania informacji o zastosowanych przetwornikach i konstrukcji jako takiej cała dyskusja sprowadzi się właśnie do rozmowy o odczuciach.

A odczucia są z natury subiektywnie także z całym szacunkiem, może i dla Was jest to granie referencyjne dla Was ale dla nas to bezużyteczne informacje.

Wyjścia są dwa albo się obrazicie na to co napisałem (bezzasadnie) albo zaczniemy rozmawiać o konkretach. Jeśli zastosowaliście jakieś bardzo wyszukanie i drogie przetworniki, to spokojnie nie zaskoczycie tu nas niczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebasbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sebasbox napisał:

to spokojnie nie zaskoczycie tu nas niczym

mówisz o sobie  w trzeciej osobie?

atmeg nie znam

krzysieks_2007 znam bo się pofatygował 700 kilosów zrobić dla wiedzy!! i się przekonać - szacun -bo mało kto wsiądzie w auto i zrobi sprawdzam!!!!!!

dwukrotnie 

ja się tu niczym nie chwale- gdzie to wyczytałeś????

i lubię poczytać Sławka .xm bo operuje wiedzą a nie poglądami

i nikt mnie nie zmusi by się z nim zgadzać lub nie

a jak ktoś kieruje pytanie to powinno się z reguły jednak odpowiadać

czy coś jeszcze????

ok

zadałem sobie trud przeczytania wszystkiego co tu napiałeś

zostawie bez komętarza

i pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez by-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, by-2006 napisał:

mówisz o sobie  w trzeciej osobie?

a na podstawie czego taki wniosek wysunąłeś? "nie zaskoczycie nas..." to wg. Ciebie mówienie o sobie w trzeciej osobie?

Pisałem o osobach uczestniczących dyskusji w tym temacie (w tym też o sobie).

Powiem szczerze, że cały Twój post niczego nie wniósł i nie wiem co właściwie chciałeś przekazać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem 

niegrzecznie jest nie odpowiadać

napisz coś konkretnego w stylu Sławka.xm

a obiecuję że przeczytam

na razie nie widzę potrzeby

ale jak zapytasz na pewno odpowiem

pozdrawiam i miłego...........

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez by-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, uprzejmie pytam, jaką masz u siebie konstrukcje OB? Na jakich przetwornikach? Jakie podziały zastosowałeś (jeśli oczywiście gra więcej niż jeden przetwornik)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sebasbox napisał:

No więc, uprzejmie pytam, jaką masz u siebie konstrukcje OB? Na jakich przetwornikach? Jakie podziały zastosowałeś (jeśli oczywiście gra więcej niż jeden przetwornik)?

jak już powyżej napisałem nie będę się tu chwalić

ja wolę tu zadawać pytania

chcesz -oceń ,przyjedz

podzielę się z tobą wiedzą i spostrzeżeniami

przemyślisz skrytykujesz itp

co Ci po moich nic nie dających opisach

jak tego bez słuchania nie ocenisz

możesz wziąć sobie pomiar co chcesz

wtedy będziesz obiektywny i miarodajna twoja opinia

chyba zrozumiałeś???? bezcelowość opisywania tego czego nie chcesz posłuchać

chyba wyczerpująco

pozd

ps. uwierz ludzie naprawdę potrafią umówić się przyjechać

i nawet przenocować pozdrawiam Tomusia

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez by-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, by-2006 napisał:

przemyślisz skrytykujesz itp

trzeba być strasznym bucem by otwarcie krytykować system gospodarza od którego dostało się zaproszenie i gościnę 🙂

np marslo pisał że mu dudni bas i musi skręcać woofery do "akceptowalnego " poziomu

a mimo to zaproszony bezkompromisowy sly napisał , że gralo dobrze

Twój kolega również postawil Twój system wyżej od swojego nie znajdując w Twoim żadnych niedoskonałości

dlatego można wyrobić sobie zdanie o systemie gospodarza ale na pewno nie da się go w jakikolwiek sposób otwarcie skrytykować 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.