Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa kolumn na Sonido SWR 096a


davidc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

Przymierzam się do budowy kolumn opartych na głośnikach Sonido SWR-096a z tego projektu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To będą moje pierwsze kolumny, nie mam pojęcia o budowaniu skrzynek, ale chcę to zrobić dobrze i poprawnie, stąd moja prośba do Forumowiczów o pomoc. Wybrałem chyba prosty projekt, mam nadzieję, że się z nim uporam:) Na początek jednak  kilka pytań:

1. Czy zastosować MDF czy sklejkę brzozową? Rzekomo ta druga opcja lepsza. Albo MDF + HDF? I czy polecacie kogoś, kto wytnie mi to na wymiar, bo sprzętu nie mam...

2. Czy stosować tylko klej (czytałem gdzieś, że tak się "powinno"), czy wzmocnić skrzynkę kołkami? I jaki klej?

3. W projekcie są podane 2 różne wartości wytłumienia, u góry skrzynki 300 g, na dole 500 g - do jakiej wysokości powinno być 500? I co zastosować? Czytałem, że wełna mineralna owinięta filcem to dobra opcja, ale może polecacie coś innego?

4. W projekcie otwory bass reflex to po prostu dwie dziury - czy tak to zostawić, czy trzeba tam włożyć jakąś "rurę" (we wszystkich moich kolumnach są rury wędrujące do wnętrza kolumny)?

5. Montaż samego głośnika - czytałem, że od zewnątrz plus gąbka około 1mm. Jak to w praktyce wygląda? Gąbkę daję pod zewnętrzny pierścień głośnika i przykręcam do kolumny, czy też się to klei?

6. Czy terminal głośnikowy też uszczelniać?

 7. Podstawa kolumny - w projekcie takowej nie ma. Wystarczą gumowe podparcia plus osobna kamienna płyta, czy coś polecacie?

Przepraszam za zapewne naiwne pytania, ale wolę się upewnić, podpytać doświadczone osoby. Z góry dziękuję za każdą radę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.