Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase DP-500 kontra Marantz sa 11s3


Jazzman81xx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na etapie wymiany odtwarzacza na nowy. W grę obecnie wchodzi m.in Accuphase DP-500 i Marantz sa 11s3. Czy ten Accuphase zagra lepiej niż Marantz? Marantz słuchałem, a nie mam możliwości odsłuchu Accuphase DP-500. Czy warto inwestować w x-letniego Accuphase czy lepiej szukać w dobrej cenie Marantza? Odtwarzacz ma służyć jako źródło do systemu słuchawkowego złożonego z Final Sonorous vi, wzmacniacza słuchawkowego ifi Can Se. No i ważne jest dla muzyka klasyczna, piękne wokale,dynamika.

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O DP-500 znajdziesz testy w sieci i masę informacji na tym forum .

Marantz to SACD , tu masz tylko CD , ALE tani i dostępny laser za grosze . Z wymianą takowego w Marantzu może być kiedyś problem.

DP-500 to specyficzne brzmienie , takie przygaszone , spokojne z wygładzonymi konturami . Podobne do np DP-400 a zupełnie inne jak np DP-65.

 

Bardzo lubię klocki Accuphase ale ja bym rozważy jeszcze jeden odtwarzacz . Docet Lector 707 .

Potarguj się , dołóż trochę i kup nowy . Tam jest i barwa i MUZYKA . Są lampy a więc kolejny OGROMNY atut - możliwość dopasowania sobie brzmienia poprzez zmianę lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O awaryjność Marantza bym się nie martwił. 5 lat użytkowaniem sa15 bez żadnych usterek. Obecnie mam sa11s3 na której  SACS brzmią  cudownie,kolejnym plusem są gniazda USB  I optyczne.wykonanie na najwyższym poziomie ,dac jest ten sam co w na11 .do zabawy są jeszcze 2 filtry 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają być piękne wokale to ja bym sie porozglądał za czymś na buforze lampowym, oprócz wymienionego przez Muda Lectora 707, warto odsluchać Unison Research cd uno lub due

5 minut temu, Ronaldo9 napisał:

O awaryjność Marantza bym się nie martwił. 5 lat użytkowaniem sa15 bez żadnych usterek. Obecnie mam sa11s3 na której  SACS brzmią  cudownie,kolejnym plusem są gniazda USB  I optyczne.wykonanie na najwyższym poziomie ,dac jest ten sam co w na11 .do zabawy są jeszcze 2 filtry 

ale nie jest tak że na zwykłych cd Marantz gra zauważalnie gorzej? Takie chodzą głosy po recenzjach w pismach branżowych 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minutes ago, pharel1 said:

Jak mają być piękne wokale to ja bym sie porozglądał za czymś na buforze lampowym, oprócz wymienionego przez Muda Lectora 707, warto odsluchać Unison Research cd uno lub due

ale nie jest tak że na zwykłych cd Marantz gra zauważalnie gorzej? Takie chodzą głosy po recenzjach w pismach branżowych 

Różnica  jest Ale to nie jest tak że cd brzmi źle. Sacd brzmi bardzo dobrze A cd dobrze.ktos może pomyśleć że właśnie płyty cd brzmią gorzej A to nie prawda,po prostu sacd gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum w zakładce DIY ktoś pisał o problemach z naprawą jakiegoś Marantza czytającego SACD - nawet serwis nie dawał rady .

Czy to jest odosobniony przypadek , nie wiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, muda44 said:

Na tym forum w zakładce DIY ktoś pisał o problemach z naprawą jakiegoś Marantza czytającego SACD - nawet serwis nie dawał rady .

Czy to jest odosobniony przypadek , nie wiem .

Zauważyłem  na tym forum że ludzie w Polsce mają ciagotki to grzebania I ulepszania  sprzętu na własną rękę. Więc nie ma się co dziwić że puzniej serwis się poddaje 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Zauważyłem  na tym forum że ludzie w Polsce mają ciagotki to grzebania I ulepszania  sprzętu na własną rękę. Więc nie ma się co dziwić że puzniej serwis się poddaje 

Nikt tam nie grzebał . ktoś napisał z prośbą o pomoc z odtwarzaczem którego serwis nie potrafił naprawić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, muda44 said:

Nikt tam nie grzebał . ktoś napisał z prośbą o pomoc z odtwarzaczem którego serwis nie potrafił naprawić .

Pytanie o który. Model chodzi bo marantz w swojej ofercie , sacd ma od groma.A po drugie  to na kilkaset sztuk może zdążyć się  że pare modeli ma jakąś usterkę,jest tak że wszystkim.Ja miałem  już 

Pm Pearl lite,,sa15s2, pm14se, przez pare ladnych lat a na ta chwile mam pm11s3,sa11s3.nr1608 ,sr7005 I prócz wymiany bateri  nic nie musiałem robić. Wsumie korzystam ze sprzętu marantzmarantza od 10 lat i do dzisiaj żadnej awari.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Pytanie o który. Model chodzi bo marantz w swojej ofercie , sacd ma od groma.A po drugie  to na kilkaset sztuk może zdążyć się  że pare modeli ma jakąś usterkę,jest tak że wszystkim.Ja miałem  już 

Pm Pearl lite,,sa15s2, pm14se, przez pare ladnych lat a na ta chwile mam pm11s3,sa11s3.nr1608 ,sr7005 I prócz wymiany bateri  nic nie musiałem robić. Wsumie korzystam ze sprzętu marantzmarantza od 10 lat i do dzisiaj żadnej awari.

Nie wiem jaki model i nie che mi się szukać , zainteresowany sam sobie znajdzie . Fakt jest taki że takiego KSM213 z DP-500 wymieni prawie każdy sam , z SACD może być różnie .

Sprzęt Marantza miewam regularnie od 1995r , nawet teraz mam pod transport CD72SE ?

Dzisiejszy mi nie odpowiada ale my tu nie o tym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, muda44 napisał:

O DP-500 znajdziesz testy w sieci i masę informacji na tym forum .

Marantz to SACD , tu masz tylko CD , ALE tani i dostępny laser za grosze . Z wymianą takowego w Marantzu może być kiedyś problem.

DP-500 to specyficzne brzmienie , takie przygaszone , spokojne z wygładzonymi konturami . Podobne do np DP-400 a zupełnie inne jak np DP-65.

 

Bardzo lubię klocki Accuphase ale ja bym rozważy jeszcze jeden odtwarzacz . Docet Lector 707 .

Potarguj się , dołóż trochę i kup nowy . Tam jest i barwa i MUZYKA . Są lampy a więc kolejny OGROMNY atut - możliwość dopasowania sobie brzmienia poprzez zmianę lamp.

Może ktoś porównywal e/w odtwarzacze z Naim CDX-2? 

Jakie jest ryzyko zakupu tego modelu na allegro? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, f16 napisał:

Może ktoś porównywal e/w odtwarzacze z Naim CDX-2? 

Jakie jest ryzyko zakupu tego modelu na allegro? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

NAIM CDX2 jest w dwóch wersjach . Ja miałem tą pierwszą i wcześniejszy CDX .

Wtedy bardziej mi się podobał Pioneer PD-50 z lepszą sieciówką , zwłaszcza grając płyty SACD czy pliki DSD.

Sprzedający ( JAFI ) chyba jest na tym forum ( sklep ) więc ryzyko raczej niewielkie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź. Ta wersja do sprzedaży jest to samo co tutaj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy to wogole inna wersja? Czy źle zrozumiałem wypowiedź? ?

Czy do takiego cd można od razu podłączyć wzmacniacz sluchawkowy, czy w tym wypadku do Naima należy, dokupić inny kabel? 

28 minut temu, muda44 napisał:

NAIM CDX2 jest w dwóch wersjach . Ja miałem tą pierwszą i wcześniejszy CDX .

Wtedy bardziej mi się podobał Pioneer PD-50 z lepszą sieciówką , zwłaszcza grając płyty SACD czy pliki DSD.

Sprzedający ( JAFI ) chyba jest na tym forum ( sklep ) więc ryzyko raczej niewielkie .

I jeszcze pytanie, czy w tych pieniądzach można kupić lepsza uzywke? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, f16 napisał:

 

?

I jeszcze pytanie, czy w tych pieniądzach można kupić lepsza uzywke? 

Jasne że nożna kupić, najważniejsze to twoje preferencje i reszta toru, akustyka. Czasem lepiej sie zgra i bardziej spodoba klocek 2-3 razy tanszy niz yem z recenzji czy polecany przez kogos. Z tych cd co wymieniasz to kazdy ma inne zalety, najpierw zastanoe sie czrgo Ci brakuje najbardziej i dopiero zacznij szukać,wtedy duzo sprzetów juz na wstępie odpadnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, f16 napisał:

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź. Ta wersja do sprzedaży jest to samo co tutaj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy to wogole inna wersja? Czy źle zrozumiałem wypowiedź? ?

Czy do takiego cd można od razu podłączyć wzmacniacz sluchawkowy, czy w tym wypadku do Naima należy, dokupić inny kabel? 

I jeszcze pytanie, czy w tych pieniądzach można kupić lepsza uzywke? 

Z tego co pamiętam to pierwsze wypusty CDX-2 miały inne napędy . Miałem ten z początku produkcji a później nie zagłębiałem się w temat .

Ma wyjścia RCA więc można podpiąć wzmacniacz słuchawkowy z wejściami RCA.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, muda44 napisał:

KSM213

A tyle kiedyś się naczytałem, że inżynierowie Accu opracowali własny napęd. A to tylko zwykłego najtańszego soniacza kawałkiem blachy obłożyli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Misio38 said:

A tyle kiedyś się naczytałem, że inżynierowie Accu opracowali własny napęd. A to tylko zwykłego najtańszego soniacza kawałkiem blachy obłożyli?

Nie ma chyba sensu wymyslac od nowa kola. Jezeli cos jest tanie, dostepne i sprawdza sie to po co.

Ja na miejscu autora wzialbym pod uwage cd od Coplanda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Misio38 napisał:

A tyle kiedyś się naczytałem, że inżynierowie Accu opracowali własny napęd. A to tylko zwykłego najtańszego soniacza kawałkiem blachy obłożyli?

Napęd tak , pomysł zaczerpnęli z Sony i faktycznie majestatycznie i niemal bezszelestnie pracuje szuflada .

Fotki DP-400.

Niby tani mechanizm ale z drugiej strony to grosze kosztuje . Nie jest  też tak że tu pracuje jak w jakimś budżetowym odtwarzaczu bo to zupełnie inne  sterowanie . Nie jest to co prawda 272 ale jest naprawdę dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20170806_103844.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, muda44 napisał:

Napęd tak , pomysł zaczerpnęli z Sony i faktycznie majestatycznie i niemal bezszelestnie pracuje szuflada .

Fotki DP-400.

Niby tani mechanizm ale z drugiej strony to grosze kosztuje . Nie jest  też tak że tu pracuje jak w jakimś budżetowym odtwarzaczu bo to zupełnie inne  sterowanie . Nie jest to co prawda 272 ale jest naprawdę dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20170806_103844.jpg

A jak z brzmieniem w wersji Accuphase dp 400 w porównaniu do np Marantz sa 14s1? Czy będzie to postęp wymianę Marantz 14s1 na Accuphase DP-400 albo inny model Accuphase? Bo sprzedałem swojego Marantz 14s1. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bumpalump napisał:

W cenie dp-500 lepiej zainteresowac sie dp-67

Ale to zupełnie inne granie . Tam gdzie będzie pasował DP-500 nie będzie pasował DP-67 i na odwrót .

DP-65 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

52 minuty temu, f16 napisał:

A jak z brzmieniem w wersji Accuphase dp 400 w porównaniu do np Marantz sa 14s1? Czy będzie to postęp wymianę Marantz 14s1 na Accuphase DP-400 albo inny model Accuphase? Bo sprzedałem swojego Marantz 14s1. 

Jak pisałem nie wchodziłem w nowsze CD tej firmy . DP-400 to ciepła barwa , podbity basik , góra i wokale . Tworzy to łagodne i ciekawe brzmienie .

Dla mnie poniżej 10 000zł za nowy to Pioneer PD-50 + mod + porządna sieciówka .

Sam coś ta testuję i chciałbym znaleźć coś takiego co z butów wyrywa pod 10 000zł ale takie coś   to np MBL 1531 , AR , Reimyo  czyli pod 20 000zł .

Bardzo dobry jest Accu DP-75 ale dostać w ładnym stanie graniczy z cudem no i tam już trochę brakuje muzyki . Wybitna rozdzielczość , precyzja ale gorzej z barwami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, muda44 napisał:

Ale to zupełnie inne granie . Tam gdzie będzie pasował DP-500 nie będzie pasował DP-67 i na odwrót .

DP-65 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak pisałem nie wchodziłem w nowsze CD tej firmy . DP-400 to ciepła barwa , podbity basik , góra i wokale . Tworzy to łagodne i ciekawe brzmienie .

Dla mnie poniżej 10 000zł za nowy to Pioneer PD-50 + mod + porządna sieciówka .

Sam coś ta testuję i chciałbym znaleźć coś takiego co z butów wyrywa pod 10 000zł ale takie coś   to np MBL 1531 , AR , Reimyo  czyli pod 20 000zł .

Bardzo dobry jest Accu DP-75 ale dostać w ładnym stanie graniczy z cudem no i tam już trochę brakuje muzyki . Wybitna rozdzielczość , precyzja ale gorzej z barwami .

A jak wyglada porownanie brzmieniowe z Ayon cd 5s lub 3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.