Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki gramofon do +/- 1500 zł. Copland CSA 14 +JBL LS80


wojciech90

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim.

Jestem Wojciech. Pierwszy mój post na forum.

Drodzy Państwo chciałbym prosić o poradę.

Kilka miesięcy temu zacząłem przygodę z gramofonem, wraz z moją drugą połówką bardzo się wkręciliśmy z racji tego, ze oboje jesteśmy melomanami.

Kupiłem Duala DT 250 AT3600L. Nie jestem zadowolony z jakości. Dźwięk jest płaski,. Brak sceny, brak basu, brak góry. Nie podoba mi się.

Przy ww. gramofonie pojawia się sprzężenie akustyczne od pewnej, dosyć niewielkiej głośności. 

Dla próby podłączyłem kabel 4 metrowy, wyniosłem gramofon na drugą stronę pokoju - dalej to samo, jednak dużo słabiej.

Typowy dźwięk sprzężania. Stwierdziłem iż gramofon zwrócę (może się uda)

Nie jestem znawcą tematu. Może wystarczy zmienić samą wkładkę, jednak jeżeli mam wydać 200 zł do kosza, bo okaże się, iż to nie jej wina, wówczas wolałbym za te pieniążki coś kupić córce.

Przykre jest to, iż nie mam możliwości odsłuchu jakiegokolwiek innego gramofonu u siebie. Jedyne co przychodzi mi do głowy to poprosić kogoś sprzedającego cokolwiek w poblisku, zaproponować pewną kwotę, aby przyjechał celem sprawdzenia jak gra. Jednak nie uśmiecha mi się fatygować i zajmować komuś czas.

Jechać dokądś, posłuchać gramofonu na zupełnie innym zestawie to chyba mija się z celem.

Tak więc proszę o poradę. Może ktoś jest przekonany, że to wina wkładki i jednak zostawić gramofon, a ktoś inny powie że ów Dual to śmiech na sali.

Dual (zakupiony w lidlu, czeka na zwrot - jutro z samego rana odsyłam)

Jeżeli jednak założymy iż warto kupić coś innego, proszę o propozycje do +/- 1500 zł

Sprzęt:

Copland CSA14, kolumny, JBL LS 80, okablowanie VDH.

Poniżej zaprezentuje zdjęcie dla czystej ciekawości.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnie się jedno pytanie: czy sprawdzałeś go na obu przedwzmacniaczach, czy tylko

na jednym. A jeśli - to na którym - to dość ważne przy próbach z kolejnym patefonem.

Może bardzo się różnią - ten wbudowany w Duala i ten w Coplandzie.

Ja miałem AT 95 i równowaga, bas przy lekkim osłabieniu góry pasma była niezła.

I to na wzmacniaczu zupełnie budżetowym i z jego wew. przedwzmacniaczem.

Pamiętaj, że w sumie decyduje wkładka i poczytaj zakładkę analog, albo przenieś

temat właśnie tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Problem z przydźwiękiem o którym piszesz najprawdopodobniej wynika z niewłaściwego uziemienia. Być może ten model go nie posiada lub jest ono nieodpowiednie. Jeżeli myślisz o budżecie ok 1500zł na gramofon mogę polecić Audio-Technikę AT-LP120 lub Pro-Jecta Debut III S Audiophile. Normalnie zaproponowałbym również Regę Planar 1, ale w Twoim przypadku tego nie uczynię ponieważ Rega ma wbudowane uziemienie w jeden z przewodów sygnałowych a to w takich przypadkach niestety nie zdaje egzaminu.

 

Pozdrawiam,

Rafał

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeden z powodów może być brak uziemienia, również możliwe jest przebicie na kablu, słabe ekranowanie cinch'a.
Warto spojrzeć i dorzucić do gramofonu Pro-Ject Debut Carbon 2M-RED.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za radę. 

 

Czy mogę prosić moderatora o przeniesienie wątku do działu analog i zmianę tematu na:

Dual DT250 jaka wkładka do 500 zł.

 

Od razu po powrocie do domu. Sprawdziłem wszystko jeszcze raz. Przeczytałem dokładnie instrukcję obsługi. Za daleko nasadziłem przeciwwagę ramienia. Powinna się znajdować bardziej na jego końcu (wedle zaleceń producenta 2,5g) Natomiast u mnie znajdowała się mniej więcej w połowie. Basowe buczenie zniknęło jak ręką odjął - poniżej zdjęcie po poprawnym ustawieniu

Jeżeli chodzi o odsłuch zależało by mi na czymś bardziej ciepłym, z troszkę mocniejszym basem i dobrą sceną. Wobec tego jaką wkładkę polecacie, tak aby była adekwatna cenowo. Może okazać się, iż ktoś napisze że nie warto wkładki za taką, a taką cenę, lepiej zmienić gramofon. Powiedzmy do 500 zł?

Wachlarz muzyki jest dosyć szeroki. Jednak jeżeli chodzi o analog najbliższy memu sercu jest jazz, funk, soul, rnb. Przez Archie Sheep, Marvina Gaye, Bensona, The Temptations, Qiuncy Jones, do Kate Bush, Marillion, Cure , Jackson i mógłbym pisać do rana. Jednak skupmy się na tych z pierwszej części powyższego zdania.

Pozdrawiam Was serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam jako były właściciel tego Coplanda.

Oczywiście ten gramiak to nie jest mistrzostwo świata, ale od czegoś trzeba zacząć.

Jeżeli chodzi o scenę jaką pokazują te Jbl to czy trochę eksperymentowałeś z ich ustawieniem?

Masz miejsce więc możesz trochę z nimi pojeździć. Popróbuj też skręcić je mniej do środka.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni "tańczę" jak tylko się da aby grało dla mnie koncertowo. Po ustawieniu kolumn do osi, dźwięk jakby się rozchodził i nie koncentrował na słuchaczu.  W najbliższym czasie planuje ustawić ustroje. Dlatego, że mam kilka wnęk w pokoju, podmurówka z cegieł, kominek z zabudową, między którym, a ścianą też jest wnęka. Pojawia się pogłos. Jeżeli chodzi o zestaw to z CD brzmi wybornie jest wszystko tego czego mi trzeba. Jednak jeżeli mówić o Dualu, to tylko płyta Sade, wydanie z 84 roku EPIC, brzmi bajecznie. Reszta jest płaska. Być może na ledwie około 100 płyt, które posiadam tylko ta jest dobrze tłoczona.  Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciech90 widzę że dopiero zaczynasz przygodę z gramofonem więc może zacznij od tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) mogłem to napisać tylko po co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.