Skocz do zawartości
IGNORED

[projektor] wrażenia FHD + darbee VS 4K ??


fetek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam i 4K i darbee. Ciężko to porównać i sam do końca nie mam jednoznacznej opinii - choć gdybym miał wydać pieniądze kupując projektor, wolałbym lapszy fhd + darbee niż słabszy 4k. Darbee sztucznie wyostrza obraz i wydobywa szczegóły przez co efekt jest bardziej widoczny niż samo fhd vs 4k, aczkolwiek widać czasem artefakty które wprowadza darbee.  Obraz 4k wydaje się bez tego podbicia mniej szczegółowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja mogę się odnieść do porównania Oppo105D+ Epson 9400 ,6600 i Oppo 205 plus te same projektory. 

Przy modelu 6600 różnice nie wielkie, raczej bym się skłaniał ,kto jakie ma preferencje. Przy modelu 9400 darbee przegrywa i to wyraźnie. System skalowania w epsonie 9400 do 4k jest super. Minusem można powiedzieć jest to, że jak przejedziemy na tym projektorze ze źródła fullhd na źródło 4k ,to nie ma opadu szczęki. Różnica oczywiście jest ale nie jest ona aż tak wielka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem Epson 9400 robi mega robotę. Ja cały czas szukam okazji na 7300. Może po wakacjach chyba, że cos ciekawego wypuści Optoma, tzn ma ciekawe modele, ale jeszcze trochę drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Benq W1070 na chwile obecna i robi super robotę, ale mam totalną jaskinie i wszystko przygotowane pod kino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś też tak myślę, ale na chwile obecną to bym zbierał tylko zęby, aby odkładać na raty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oppo i darbee z sony 55,;aktualnie mam natywny projektor 4k sony. Mogę tylko powiedzieć że to zupełnie inny obraz. Natywne projektory 4k skaluja obraz z plyt blu ray przepięknie.  Myślałem że oppo i darbee jest bardzo dobre ale po przesiadce na natywny projektor jest dużooo lepiej. Obraz nie dość że zyskał na ostrości i czystości tła  to jakość samych kolorów robi niesamowitą robotę z płyt blu ray.

Niestety obraz np.z jvc + e shift nie robi takiej pracy z płytami blu ray jak np. Rs 1000. Dlatego jeśli ktoś ma bardzo duża kolekcje płyt blu ray polecam projektor natywny 4k a zobaczy swoje płyty blu ray na nowo... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednym słowem Epson 9400 robi mega robotę. Ja cały czas szukam okazji na 7300. Może po wakacjach chyba, że cos ciekawego wypuści Optoma, tzn ma ciekawe modele, ale jeszcze trochę drogie.
Mam dla Ciebie okazję .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zakupię x5900 więc e-shift 5, bardziej zależy mi na WG i HDR niż samej rozdzielczości. Mam obecnie dvp-5000s i to co robi z dobrym obrazem jest niesamowite (detale na twarzy etc), zastanawiam się czy rezygnacja na rzecz 4k nie będzie krokiem w tył, mimo wszystko filmów FHD mam najwięcej.

Inaczej, może lepiej kupić tańszy projektor FHD np HW65 poczekać kilka lat i wymienić zabawki.

W1070 już mnie męczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, RAF77 napisał:

Tylko, że rs520 jest FHD emoji3.png

Tak?

Poczytaj więc: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  to może się czegoś nowego dowiesz.

W dniu 1.04.2019 o 19:18, Bipo napisał:

Miałem oppo i darbee z sony 55,;aktualnie mam natywny projektor 4k sony. Mogę tylko powiedzieć że to zupełnie inny obraz. Natywne projektory 4k skaluja obraz z plyt blu ray przepięknie.  Myślałem że oppo i darbee jest bardzo dobre ale po przesiadce na natywny projektor jest dużooo lepiej. Obraz nie dość że zyskał na ostrości i czystości tła  to jakość samych kolorów robi niesamowitą robotę z płyt blu ray.

Niestety obraz np.z jvc + e shift nie robi takiej pracy z płytami blu ray jak np. Rs 1000. Dlatego jeśli ktoś ma bardzo duża kolekcje płyt blu ray polecam projektor natywny 4k a zobaczy swoje płyty blu ray na nowo... ?

To bardzo ciekawa teoria.

Piszesz, że do płyty blu-ray fullHD nalezy uzywać proja z natywną matrycą 4K, a do płyt BD-UHD proja z e-shiftem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Piszesz, że do płyty blu-ray fullHD nalezy uzywać proja z natywną matrycą 4K, a do płyt BD-UHD proja z e-shiftem?

Nie napisał nic takiego. Nadinterpretacja.

Mnie się efekt działania Darbee nie podoba, bo manipuluje dodatkowo kontrastem, zamiast tylko wyostrzyć. Wiem, że Darbee ma swoich zwolenników, więc to może się podobać. Dla mnie lepiej działa wyostrzenia z madVR (Adaptation Sharpen, jeśli dobrze pamiętam) lub praktycznie to samo wyostrzenie (pewnie ten sam algorytm) z proja Panasonic pt-at6000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To bardzo ciekawa teoria.
Piszesz, że do płyty blu-ray fullHD nalezy uzywać proja z natywną matrycą 4K, a do płyt BD-UHD proja z e-shiftem?
Trzecia linijka z twojego linku.
Matryca 0.7 cala 1920*1080.

To co może wyświetlać a jaka jest matryca, to dwie różne rzeczy.

fea24a9e8805ca7032725fbd3c42fb7b.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w ten sposób to na razie jedynym na rynku JVC z natywną matrycą 4K jest Z1. Bo tych nowych jeszcze nikt w sklepach na oczy nie widział.

Ale jeśli Ty nie widzisz róznicy pomiędzy matryca zwykłą fullHD, a matrycą z e-shiftem to ja na to nic nie poradzę.

BTW nie wiem skąd cytujesz ale nie wszystkie parametry przez Ciebie sa podane. Ja linkowałem stronę JVC, przedstawicielstwo w Polsce.

Godzinę temu, RAF77 napisał:

Trzecia linijka z twojego linku.

 

Gwoli ścisłości trzecia linijka to:

Rozdzielczość       3840 x 2160*1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pmcomp napisał:

Tak?

Poczytaj więc: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  to może się czegoś nowego dowiesz.

To bardzo ciekawa teoria.

Piszesz, że do płyty blu-ray fullHD nalezy uzywać proja z natywną matrycą 4K, a do płyt BD-UHD proja z e-shiftem?

Napisałem że natywny projektor lepiej skaluje obraz full hd do 4k niż projektor z e shiftem. Testowałem to na :

JVC rs 540, jvs rs2000 i sony 270/570.

co do płyt 4k nic nie napisalem. Mowa jest o filmach 1080p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Patrząc w ten sposób to na razie jedynym na rynku JVC z natywną matrycą 4K jest Z1. Bo tych nowych jeszcze nikt w sklepach na oczy nie widział. Ale jeśli Ty nie widzisz róznicy pomiędzy matryca zwykłą fullHD, a matrycą z e-shiftem to ja na to nic nie poradzę.

BTW nie wiem skąd cytujesz ale nie wszystkie parametry przez Ciebie sa podane. Ja linkowałem stronę JVC, przedstawicielstwo w Polsce.

Gwoli ścisłości trzecia linijka to:

Rozdzielczość       3840 x 2160*1

 

Zależy, jak kto linijki liczy.Co ja widzę a czego nie widzę, to o tym nie pisałem. Sam sobie jakieś wnioski wyciągasz.

Ja fakty piszę.

To JVC jest FHD.

A że ma e-shift i może wyświetlać 4k to inna sprawa.

 

Bipo.

Kolega najwyraźniej lubi sobie "dopisywać" rzeczy których w postach nie ma

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RAF77 napisał:

To JVC jest FHD.

Projektor FHD nie ma HDR, nie obsługuje wide-gamut i 1080 jakieś takie "gorsze"... materiał UHD też wygląda lepiej... więc na pewno nie jest to projektor FHD co najwyżej nie jest to projektor UHD w pełnej krasie.

Panowie jakie kabelki (10metrów) do JVC ? ponoć są mega kapryśne... tylko proszę ostrożnie z kasą bo i tak zrobiłem wszystkie skarbonki.

 

10 godzin temu, qbakos napisał:

Dla mnie lepiej działa wyostrzenia z madVR (Adaptation Sharpen, jeśli dobrze pamiętam) lub praktycznie to samo wyostrzenie

czy przy natywnej rozdzielczości jest różnica ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bipo napisał:

Napisałem że natywny projektor lepiej skaluje obraz full hd do 4k niż projektor z e shiftem. Testowałem to na :

JVC rs 540, jvs rs2000 i sony 270/570.

co do płyt 4k nic nie napisalem. Mowa jest o filmach 1080p.

Teraz jasne.

10 minut temu, fetek napisał:

Panowie jakie kabelki (10metrów) do JVC ? ponoć są mega kapryśne... tylko proszę ostrożnie z kasą bo i tak zrobiłem wszystkie skarbonki.

 

Jedynie światłowodowy HDMI AOC.

4 godziny temu, RAF77 napisał:

Zależy, jak kto linijki liczy.Co ja widzę a czego nie widzę, to o tym nie pisałem. Sam sobie jakieś wnioski wyciągasz.

Ja fakty piszę.

To JVC jest FHD.

A że ma e-shift i może wyświetlać 4k to inna sprawa.

 

Ty wiesz swoje, ja wiem swoje.

Wyświetl mi na projektorze fullHD ... np. JVC X7 albo SONY 65 zawartość z płyty BD-UHD w 4K z HDR i szeroką paletą ... powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, fetek napisał:

czy przy natywnej rozdzielczości jest różnica ?

Jest spora. Ostatnio na próbę wyłączyłem wyostrzanie to nie dało się oglądać, bo obraz wydawał mi się rozmyty... jednak człowiek się do tego przyzwyczaja. Sprawdziłem, algorytm nazywa się AdaptiveSharpen i z domyślnym ustawieniem 0,5 jest o tyle fajny, że praktycznie nie wprowadza typowych efektów ubocznych jak pogrubione kontury, białe obwódki wokół linii itp. Oczywiście jeśli podejść do ekranu bardzo blisko to coś tam da się wyłapać, ale w normalnym oglądaniu zupełnie to nie przeszkadza. Efekt Darbee niestety widać z daleka i ja to odbieram jako sztuczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, qbakos napisał:

Jest spora. Ostatnio na próbę wyłączyłem wyostrzanie to nie dało się oglądać, bo obraz wydawał mi się rozmyty... jednak człowiek się do tego przyzwyczaja. Sprawdziłem, algorytm nazywa się AdaptiveSharpen i z domyślnym ustawieniem 0,5 jest o tyle fajny, że praktycznie nie wprowadza typowych efektów ubocznych jak pogrubione kontury, białe obwódki wokół linii itp. Oczywiście jeśli podejść do ekranu bardzo blisko to coś tam da się wyłapać, ale w normalnym oglądaniu zupełnie to nie przeszkadza. Efekt Darbee niestety widać z daleka i ja to odbieram jako sztuczne. 

darbee bardzo mocno degraduje obraz, tzn wprowadza artefakty i szumy. Na monitorze nie widzę różnicy, zastanawiam się czy jest sens robić jakiegoś mini-pc pod madvr, nie interesuje mnie skalowanie tylko jak najlepsze odtworzenie w rozdzielczości wyświetlanej. 

56 minut temu, pmcomp napisał:

Jedynie światłowodowy HDMI AOC.

czyli rozumiem że ten "hybrydowy" ? np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

producent byle jaki czy tutaj też lecą w kulki ? odcinek około 1 metra odtwarzacz -> avr rozumiem zwykły miedziach wystarczy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, fetek napisał:

 

czyli rozumiem że ten "hybrydowy" ? np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

producent byle jaki czy tutaj też lecą w kulki ? odcinek około 1 metra odtwarzacz -> avr rozumiem zwykły miedziach wystarczy ?

Może byc ten choc taka cena powinna być raczej za 20m.

N 1m wystarczy dobry miedziany, który  przepuście całę 18Gbps.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Może byc ten choc taka cena powinna być raczej za 20m.

ogólnie nie rozumiem tych cen, światłowody były drogie 20 lat temu,

Ktoś poleci jakiś sklep lub konkretny model kabla ? za bardzo nie ma w czym wybierać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, fetek napisał:

darbee bardzo mocno degraduje obraz, tzn wprowadza artefakty i szumy. Na monitorze nie widzę różnicy, zastanawiam się czy jest sens robić jakiegoś mini-pc pod madvr, nie interesuje mnie skalowanie tylko jak najlepsze odtworzenie w rozdzielczości wyświetlanej. 

Zależy w co chcesz iść. Jak domyślnie ma być projektor z e-shiftem, który przeskaluje materiał do 4K to już bym raczej nic nie kombinował, bo może być za dużo ingerencji w obraz... Ja mam czyste FullHD, poza tym Panasonic nie należy do bardzo ostrych projektorów, więc u mnie ten efekt wychodzi super. Oczywiście zawsze można też spróbować wyostrzania przy skalowaniu do 4K, ale nie powiem Ci jak to wyjdzie.
No i oczywiście podstawowa reguła, że materiał traktowany takim wyostrzaniem musi być dobrej jakości, bo inaczej wzmocnisz wszystkie szumy, defekty itp. Przy niższej rozdzielczości mam wyłączone wyostrzanie, więc mowa tylko o rozdz. natywnej (można sobie w madVR zdefiniować profile, kiedy ma się załączać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RAF77 napisał:

Na Amazonie sobie kup.

 

200zl za 10m

HDMI AOC 10 metrów za 200 zł ??? Możesz podlinkować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Należy jednak uważać.

Chciałem sobie zakupic krótki, a tu taki kwiatek: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ... tylko 10,2Gbps.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.