Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase DP90 +DC91L czy warto ?


feluś

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma guru bo zawsze jest ktos kto ma jeszcze wieksze doswiadczenie

4 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

. Do niedawna wychwalałes pod niebiosa Sony

W swoim budzecie Sony jest bdb, nadal polecam jesli ktos szuka wzmacniacza do 3tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, karol48 napisał:

Trzeba sluchac i samemu wyciagac wnioski. Opisy brzmienia sa nalo wiarygodne, bo sa subiektywne i oparte na testach w przypadkowych warunkach. Zdrowy rozsadek przede wszystkim. Z drugiej strony te wszystkie audiofilskie dylematy sa w gruncie rzeczy dosc komiczne, jesli patrzy sie na nie z perspektywy tego, czemu ma ten sprzet sluzyc, czyli muzyki. Ktos, kto nauczy sie ja doceniac i jest w  stanie sluchac naprawde, dojdzie szybko do wniosku, ze te wszystkie roznice teaca na znaczeniu wobec tego co niesie ze soba interpretacja, struktura kompozycji, instrumentacja, aranzacja itd.  Do tego trzeba jednak dojrzec. Trzeba zdawac sobie sprawe z tego, ze od pewnego poziomu sprzetu progresja jest fikcja. 

Sprawa nie jest taka prosta, bo w gre wchodza tu emocje, sentymenty, ambicja i inne czynniki, ktore doprowadzaja do nieporozumin, bedacych w gruncie rzeczy bez znaczenia.

Bardzo czesto o wyborze sprzetu nie decyduja jego waliry brzmieniowe, choc wydaje sie to niemozliwe ?

Przepraszam za literowki, chwilowo pisze z telefonu, czego nie lubie, w zwiazku z czym ewentualne dalsze wypowiedzi nastapia pozniej.

Znaczy ze jeden z nielicznych dojrzałeś, łatwo oceniasz audiofilów. Twoje wnioski i doświadczenia sa ponad innymi, świadomość masz lepsza od większości tutaj
A po opisach "interpretacja, struktura kompozycji, instrumentacja, aranzacja" posiadasz prawdopodobnie najlepiej złożony system
Skromnie trzeba przyznać

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego systemu jestem zadowolony i dla mnie jest on dobrze zestawiony. Jest to oczywiście subiektywna opinia i komu innemu mógłby on zupełnie nie odpowiadać z takich czy innych względów.

Nie zjadłem wszystkich rozumów i nie aspiruję, w przeciwieństwie do niektorych do roli guru. Moje wnioski wynikają z tego, że bawię się już w te klocki dość długo i myślę, że po tak długim czasie każdy dojdzie do podobnych. Wskazują na to doświadczenia innych osób, myślących podobnie do mnie i z równie długim stażem.

Swego czasu była tu na forum grupa osób, bawiąca się w tzw. hi-end i trzeba z przykrością przyznać, że ich wiadomości na temat technicznych podstaw audio były, łagodnie mówiąc, bardzo skromne, w przeciwieństwie do wysokiej samooceny i pretendowania do roli ekspertów. Powodowało to generowanie całej masy bzdurnych poglądów i przekonań, przyczyniając się do tego, że słowo audiofil nabrało satyrycznego wyrazu. Na szczęście już ich tu nie ma, przynajmniej oficjalnie - założyli sobie zamknięte forum. Ten krok akurat należy pochwalić, ponieważ ilość bzdurzenia znacznie zmalała. Pamiętam szczególnie jedną osobę, która dumnie chwaliła się posiadaniem demagnetyzera winyli (!), na dodatek chełpiąc się bez zażenowania tym, że owo urządzenie pochodziło z limitowanej serii (!!!!!).  Dlatego też wyżej pisałem o komicznych audiofilskich rozterkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, karol48 napisał:

Z mojego systemu jestem zadowolony i dla mnie jest on dobrze zestawiony. Jest to oczywiście subiektywna opinia i komu innemu mógłby on zupełnie nie odpowiadać z takich czy innych względów.

Nie zjadłem wszystkich rozumów i nie aspiruję, w przeciwieństwie do niektorych do roli guru. Moje wnioski wynikają z tego, że bawię się już w te klocki dość długo i myślę, że po tak długim czasie każdy dojdzie do podobnych. Wskazują na to doświadczenia innych osób, myślących podobnie do mnie i z równie długim stażem.

Swego czasu była tu na forum grupa osób, bawiąca się w tzw. hi-end i trzeba z przykrością przyznać, że ich wiadomości na temat technicznych podstaw audio były, łagodnie mówiąc, bardzo skromne, w przeciwieństwie do wysokiej samooceny i pretendowania do roli ekspertów. Powodowało to generowanie całej masy bzdurnych poglądów i przekonań, przyczyniając się do tego, że słowo audiofil nabrało satyrycznego wyrazu. Na szczęście już ich tu nie ma, przynajmniej oficjalnie - założyli sobie zamknięte forum. Ten krok akurat należy pochwalić, ponieważ ilość bzdurzenia znacznie zmalała. Pamiętam szczególnie jedną osobę, która dumnie chwaliła się posiadaniem demagnetyzera winyli (!), na dodatek chełpiąc się bez zażenowania tym, że owo urządzenie pochodziło z limitowanej serii (!!!!!).  Dlatego też wyżej pisałem o komicznych audiofilskich rozterkach.

Moze gdybyś poznał ich bliżej, zmieniłbyś zdanie wyssane z palca, ja ich poznałem a nawet należę do założycieli
Ludzie który nie zagłębiają się w budowę techniczną, sa tez tacy którzy budują sprzęty a nawet Inżynierowie, ludzie którzy sa tez na tym forum
Ludzie ktorzy nie sa na tamtym forum i czytają tą zakładkę, tez są Audiofilami, nie oceniajmy kogoś, prosze
Osobiście tez jestem ze swojego systemu zadowolony, ale poza tym przywiązuje wagę do wibracji, izolacji i akustyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę o wszystkich uczestnikach tamtego forum, a jedynie o kilku osobach. Z oczywistych powodów nie będę podawał nicków. Wystarczy poczytać teksty sprzed paru lat, by zorientować się o kogo chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy realistami, na którym forum jest zgodność ? Tym, tamtym czy innym tez sa zwady i różne poglądy

Tez idealny nie jestem i ciągle tutaj banowany, ponoszą mnie emocje, chciałbym grzecznie pisać a co raz się trafi "orzeł" (nie do ciebie), Jestem tylko człowiekiem, chce pisać tylko o audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karol48 napisał:

Nie piszę o wszystkich uczestnikach tamtego forum, a jedynie o kilku osobach. Z oczywistych powodów nie będę podawał nicków. Wystarczy poczytać teksty sprzed paru lat, by zorientować się o kogo chodzi.

To co wchodzi w skład tego Twojego systemu? Chętnie poznam receptę na dobry dźwięk bez bzdurzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, sly30 said:

To co wchodzi w skład tego Twojego systemu? Chętnie poznam receptę na dobry dźwięk bez bzdurzenia.

 

8 hours ago, karol48 said:

Z mojego systemu jestem zadowolony i dla mnie jest on dobrze zestawiony. Jest to oczywiście subiektywna opinia i komu innemu mógłby on zupełnie nie odpowiadać z takich czy innych względów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SynSama napisał:

Ulalala, mocne słowa :-). Chyba pierwsza osoba na forum, która zarzuca Accuphase,owi lipę :-)))))))))))))))))))))))))

Ja jestem chyba drugi. Nie wypowiadam się bo doświadczenie mam w sumie znikome, u siebie słuchałem tylko DP-500 i E-408. Pamiętam że jak podłączyłem ten wzmacniacz to się zastanawiałem czy nie jest zepsuty. Kiedyś też sprzedałem koledze monitorki ProAc Response 2s, on miał wtedy końcówkę Accuphase A-45 (???). Opowiadał mi jaki to najlepszy wzmacniacz na świecie, czysta klasa A itp. Ja wtedy akurat zmieniałem i kolumny i wzmacniacz mówię mu weź moją starą koncówę posłuchaj sobie zobaczysz jak będzie u Ciebie. Nic się do mnie nie odzywał przez 3 dni, jak zadzwonił pierwsze o co zapytał to ile za niego chcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, karol48 napisał:

 

 

To jest właśnie bzdurzenie. Skoro krytykuje się innych i ich podejście do audio, a jednocześnie twierdzi się, że samemu ma się świetny system, to konkret poproszę, a nie takie uniki. A skoro są takie uniki tzn, że w audio nie ma się nic do powiedzenia. Wielu mogłoby skorzystać na dobrej radzie, a tak nikt nie ma pożytku z takich wpisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
7 godzin temu, kaviter napisał:

Ja jestem chyba drugi. Nie wypowiadam się bo doświadczenie mam w sumie znikome, u siebie słuchałem tylko DP-500 i E-408. Pamiętam że jak podłączyłem ten wzmacniacz to się zastanawiałem czy nie jest zepsuty. Kiedyś też sprzedałem koledze monitorki ProAc Response 2s, on miał wtedy końcówkę Accuphase A-45 (???). Opowiadał mi jaki to najlepszy wzmacniacz na świecie, czysta klasa A itp. Ja wtedy akurat zmieniałem i kolumny i wzmacniacz mówię mu weź moją starą koncówę posłuchaj sobie zobaczysz jak będzie u Ciebie. Nic się do mnie nie odzywał przez 3 dni, jak zadzwonił pierwsze o co zapytał to ile za niego chcę.

Ja słuchałem kilka integr Accuphase (niskie i średnie modele) też nigdy nie byłem w stanie zrozumieć skąd wzięła się legenda tych sprzętów. Nie powiem, że źle ale szału też nie było. Ani dynamika, ani barwa mnie nie powaliła. Niby moc spora ale w ogóle nie było tego czuć. Dźwięk przyjemny, ładnie poukładany, wszystko do siebie pasowało, ale oprócz tego nic nadzwyczajnego tam nie słyszałem nigdy. 

Może wyższe modele grają lepiej, ale i tak jakby nie patrzeć stosunek jakość/cena bardzo niekorzystny IMO. 

Jeśli ja miałbym iść w Accuphase to odtwarzacze CD wydają mi się ciekawsze, niż wzmacniacze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele Accuphase od ok 3 lat, to nowa szkoła grania. Znacznie lepsza. Jest to dobre co było wcześniej, ale dochodzi dynamika, szybkość, świetny bas, przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
4 minuty temu, sly30 napisał:

Nowe modele Accuphase od ok 3 lat, to nowa szkoła grania. Znacznie lepsza. Jest to dobre co było wcześniej, ale dochodzi dynamika, szybkość, świetny bas, przestrzeń.

A to bardzo możliwe, nowych nie słyszałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, sly30 said:

To jest właśnie bzdurzenie. Skoro krytykuje się innych i ich podejście do audio, a jednocześnie twierdzi się, że samemu ma się świetny system, to konkret poproszę, a nie takie uniki. A skoro są takie uniki tzn, że w audio nie ma się nic do powiedzenia. Wielu mogłoby skorzystać na dobrej radzie, a tak nikt nie ma pożytku z takich wpisów.

Stara śpiewka. Audio jest subiektywne i takie porady nic nie dają, tylko służą tworzeniu legend, wykorzystywanych potem do różnych oszustwa a la kable sieciowe, podstawki, platformy antywibracyjne, demagnetyzery winyli, supersprzęt przeceniony 10 krotnie w górę itd.

A ponieważ kolega jest przedstawicielem wyznawców religii kablowej, więc trudno się dziwić, że posługuje się tym odgrzewanym kotletem nie mając nic konkretnego do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konkretnie, jaki to system gra świetnie bez tych gadżetów których tak nie lubisz? Stara śpiewka to wiem ale nie powiem, mam ale nie pokaże itd. Wielkie teorie w zakładce High End, krytyka innych, a całe doświadczenie to Radmor i Altusy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly i jak sądzę bum proponuje założyc temat w stereo -inne lub dyskutowac w audiomitach

EOT

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, sly30 said:

To konkretnie, jaki to system gra świetnie bez tych gadżetów których tak nie lubisz? Stara śpiewka to wiem ale nie powiem, mam ale nie pokaże itd. Wielkie teorie w zakładce High End, krytyka innych, a całe doświadczenie to Radmor i Altusy. 

Tak piszą ci, którzy są wiecznie nabierani starymi sztuczkami przez chytrych producentów. A ponieważ intuicyjnie czują pismo nosem stąd emocjonalne reakcje, które wyłączają myślenie i zdrowy rozsądek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sly30 napisał:

Nowe modele Accuphase od ok 3 lat, to nowa szkoła grania. Znacznie lepsza. Jest to dobre co było wcześniej, ale dochodzi dynamika, szybkość, świetny bas, przestrzeń.

Witam

Potwierdzam , słyszący ludzie na właściwym miejscu ...

10.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2019 o 16:30, muda44 napisał:

jako dawcę można kupić SONY CDP-X339ES za około 700zł i znowu na lata spokój .

Wątpię że "na lata spokój" bo ten dawca jest równie stary jak biorca. 

DAC DC91 jest wybitny bezdyskusyjnie. Gdyby dało się go kupić luzem, to warto rozważyć. 

Zakup transportu jest ryzykowny, kiedy padnie laser będzie problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wspomnieć także o warstwie antyodblaskowej napylonej na niektórych soczewkach i pryzmatach w laserach. Jeśli ktoś sądzi że kupi sobie laser 30 letni sprawny i będzie go trzymał 10 lat w szafie na czarną godzinę to się może kiedyś zdziwić. Nie wszystkie soczewki są pokryte tą warstwą ale wielokrotnie widywałem pod silną lupą zdegradowane soczewki z łuszczącą się warstwą.  Nie wiem jak jest w tym konkretnym przypadku ale wspomina o tym bo często czytam czyjeś wypowiedzi cyt" kupiłem sobie laser wsadziłem do szafy i śpię spokojnie" ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, McGyver napisał:

Wątpię że "na lata spokój" bo ten dawca jest równie stary jak biorca. 

DAC DC91 jest wybitny bezdyskusyjnie. Gdyby dało się go kupić luzem, to warto rozważyć. 

Zakup transportu jest ryzykowny, kiedy padnie laser będzie problem.

Pamiętam  Twoje wpisy o takich laserach i dawcach sprzed kilkunastu lat.

Lata mijają a one nadal działają ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
41 minut temu, muda44 napisał:

Pamiętam  Twoje wpisy o takich laserach i dawcach sprzed kilkunastu lat.

Lata mijają a one nadal działają ?

 

Nie wszystkie.

Sam znam przypadki w których przeszczepy zbyt wiele nie zdały, bo dawca był w podobnym stanie co odbiorca...

Przestań już naginać rzeczywistość, bo ile można tego słuchać. 

Lasery się zużywają - koniec kropka! Lasery nie są produkowane - koniec i kropka!  

Czyli prędzej czy później dojdzie do sytuacji, że nie będzie ani dawców, ani możliwości zakupu nowego lasera (to już praktycznie nastąpiło). Więc pisanie, o nieśmiertelności starych CDeków, to najzwyklejsze wprowadzenie forumowiczów w błąd i naginanie rzeczywistości.

Jedynie to można dyskutować, co obiektywnie jest ryzykiem: jeden nie kupi sprzętu bez pełnej możliwości serwisu inny uważa za racjonalny zakup 25 letniego CDeka w którym od 10 lat nie ma możliwości kupić nowego lasera - wiedząc że to element eksploatacyjny.

Ale nie zmienia to faktu, że lasery padają, a metoda na dawcę nie jest wieczna - co chyba dla każdego powinno być oczywiste. Ciągłe pisanie tej bredni będę odbierał za trolling i świadome wprowadzanie ludzi w błąd. 

Niech każdy kupuje co chce, ale ze świadomością co kupił i czy oraz jak można go ewenetualnie serwisować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, plastik1989 napisał:

Nie wszystkie.

Sam znam przypadki w których przeszczepy zbyt wiele nie zdały, bo dawca był w podobnym stanie co odbiorca...

Przestań już naginać rzeczywistość, bo ile można tego słuchać. 

Lasery się zużywają - koniec kropka! Lasery nie są produkowane - koniec i kropka!  

Znamy te Twoje przypadki, jak ktos nie zrobil kalibracji to mogl nawet fabrycznie nowa glowice wstawic a efekt byłby podobny.

Lasery sie zuzywaja, jakies 3% na kazde 10 lat.

Wieczne nie sa ale po 30 latach sa nadal w swietnym stanie, za to ze odtwarzacz nie czyta plyt lub ma problemy odpowiada automatyka i mechanika. NIE SAM LASER

1. W transportach sony z silnikiem bsl nowego typu trzeba wymienic polimerowe kondensatory 10uf 16v, one odpowiadaja na nieprawidlowa prace silnika a tym samym za odtwarzanie płyt. 

2. Druga kwestia, prowadnice silnika liniowego karetki, usunąć trzeba resztki piankowego oringu ktory fabrycznie nasaczony byl olejem, po latach rozpada się dostając wewnątrz tuleji i utrudnia posuw karetki, prowadnice zdemontowac i wymyc tuleje, następnie nasmarowac olejem do maszyn szybkoobrotowych.

3. Regulacje, podobnie jak rozjezdza sie bias we wzmacniaczach tak samo rozjezdzaja sie ustawienia odtwarzacza, potrzeba jednak do tego juz oscyloskopu, generatora, bardzo czesto przystawki serwisowej, plyty serwisowej i przede wszystkim wiedziec co i w jakiej kolejnosci ustawic.

 

To nie jest wiedza tajemna, ja tez sie tego uczyłem z ksiazek, trzeba wiedzieć jak dziala dioda laserowa, jakie uklady steruja praca lasera, jak przebiegaja sprzężenia zwrotne pomiedzy blokami, co to jest wzmacniacz rf i sygnal eye pattern, co to sa figury lissajous i jak za ich pomoca w trybie pracy oscyloskopu x-y skalibrowac glowice.

Wiec jeszcze raz powtorze, lasery nie sa wieczne ale 30 lat pracy to utrata emisji o zaledwie ok 10% 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, muda44 napisał:

Pamiętam  Twoje wpisy o takich laserach i dawcach sprzed kilkunastu lat.

Lata mijają a one nadal działają ?

 

Owszem, już wtedy pisałem o tym, bo zaliczyłem pady kilku laserów Sony z posuwem magnetycznym oraz kilku Philipsów CDM4 i CDM9. Wtedy właśnie wyleczyłem się całkowicie z cedeków z nieserwisowalnymi napędami, choć miałem ochotę na Sony CDP-X7ESD albo na jakiegoś Accuphase. Owszem, wiele z cedeków z takimi laserami wciąż funkcjonuje, ale jeszcze więcej padło i skończyło na złomie. Osobiście zutylizowałem takich kilkanaście sztuk. Z roku na rok jest z tym coraz gorzej bo cedeki coraz starsze, dawców coraz mniej, w coraz wyższych cenach i z coraz starszymi laserami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, McGyver napisał:

Owszem, już wtedy pisałem o tym, bo zaliczyłem pady kilku laserów Sony z posuwem magnetycznym oraz kilku Philipsów CDM4 i CDM9. Wtedy właśnie wyleczyłem się całkowicie z cedeków z nieserwisowalnymi napędami, choć miałem ochotę na Sony CDP-X7ESD albo na jakiegoś Accuphase. Owszem, wiele z cedeków z takimi laserami wciąż funkcjonuje, ale jeszcze więcej padło i skończyło na złomie. Osobiście zutylizowałem takich kilkanaście sztuk. Z roku na rok jest z tym coraz gorzej bo cedeki coraz starsze, dawców coraz mniej, w coraz wyższych cenach i z coraz starszymi laserami. 

CD z CDM4/19 używam od 1995r . Miałem ich między 50 a 70 sztuk i w żadnym nie było problemów z laserem .

Rozumiem że złomowałeś z tego powodu jakiegoś Philipsa 604 za 100zł ale nie uwierzę że był to np Marantz CD52/72 w przypadku którego już warto pokusić się o ewentualny przeszczep . Dodatkowo na rynku pojawiły się nowe CDMy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeżeli zaś chodzi o wysokie Sony czy Accuphase , to wybacz ale za cholerę nie uwierzę że takie odtwarzacze złomowałeś .

A jeżeli tak jest to biorę każdy złomowany Accuphase ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, plastik1989 napisał:

Nie wszystkie.

Sam znam przypadki w których przeszczepy zbyt wiele nie zdały, bo dawca był w podobnym stanie co odbiorca...

Przestań już naginać rzeczywistość, bo ile można tego słuchać. 

Lasery się zużywają - koniec kropka! Lasery nie są produkowane - koniec i kropka!  

Czyli prędzej czy później dojdzie do sytuacji, że nie będzie ani dawców, ani możliwości zakupu nowego lasera (to już praktycznie nastąpiło). Więc pisanie, o nieśmiertelności starych CDeków, to najzwyklejsze wprowadzenie forumowiczów w błąd i naginanie rzeczywistości.

Jedynie to można dyskutować, co obiektywnie jest ryzykiem: jeden nie kupi sprzętu bez pełnej możliwości serwisu inny uważa za racjonalny zakup 25 letniego CDeka w którym od 10 lat nie ma możliwości kupić nowego lasera - wiedząc że to element eksploatacyjny.

Ale nie zmienia to faktu, że lasery padają, a metoda na dawcę nie jest wieczna - co chyba dla każdego powinno być oczywiste. Ciągłe pisanie tej bredni będę odbierał za trolling i świadome wprowadzanie ludzi w błąd. 

Niech każdy kupuje co chce, ale ze świadomością co kupił i czy oraz jak można go ewenetualnie serwisować. 

Ty jakiegoś notorycznego pecha masz że tak podchodzisz do tematu ?

?

Nic nie jest wieczne a idąc Twoim tokiem myślenia to nie należy nic kupować bo to może się kiedyś zepsuć .

Z tą różnicą że te stare odtwarzacze były cholerne żywotne a i da się kupić dawcę za grosze a jak ktoś się uprze to i nieużywane lasery jak podałem przykład wyżej ( KSS 272 też da się kupić nowy . Drogo ale się da ) . A kup sobie dzisiejszy odtwarzacz za dużą kwotę i spróbuj go naprawić za 10 lat . Może być ciężko albo zupełnie niemożliwe . Bardzo optymistycznie zakładając że laser albo współczesna elektronika wytrzyma te 10 lat .

Ba! Ty sobie kup nowy oryginalny KSS213 a gwarantuję Ci że tylko co któraś sztuka będzie działać poprawnie .

Czasy trwałych napędów i laserów minęły i ja wolę takiego w średnim stanie staruszka niż współczesne badziewie . A co do serwisu tych współczesnych odtwarzaczy to można by napisać duży wątek . Kontaktują się ze mną w tej sprawie załamani użytkownicy kilkuletnich odtwarzaczy które nowe nawet kilkadziesiąt tysięcy kosztowały ...

 

Jaki trolling ?

Ja nie mam nic z napraw sprzętu bo sprzętu nie naprawiam .Ale miałem dziesiątki różnych odtwarzaczy i kontakt z setkami użytkowników na przestrzeni wielu lat. To o czym piszę to są moje doświadczenia z 30 lat zabawy z tym hobby .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele CD oferuje Esoteric, Accuphase, Gryphon, Audio Research, McIntosh, Burmester, MBL, Luxman, MSB, Marantz, Denon i wiele innych. Jakoś problemu z dostępnością laserów nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sly30 napisał:

Nowe modele CD oferuje Esoteric, Accuphase, Gryphon, Audio Research, McIntosh, Burmester, MBL, Luxman, MSB, Marantz, Denon i wiele innych. Jakoś problemu z dostępnością laserów nie mają.

Nie chcę podawać przykładów bo to nie o tym wątek ale Ty kupujesz nowy sprzęt co kilka lat .

Dzisiaj  tak . Pogadamy za 10 lat.

 

Tyle z mojej strony w temacie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.