Jump to content
feluś

Accuphase DP90 +DC91L czy warto ?

Recommended Posts

Nie ma guru bo zawsze jest ktos kto ma jeszcze wieksze doswiadczenie

4 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

. Do niedawna wychwalałes pod niebiosa Sony

W swoim budzecie Sony jest bdb, nadal polecam jesli ktos szuka wzmacniacza do 3tys

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

19 minut temu, karol48 napisał:

Trzeba sluchac i samemu wyciagac wnioski. Opisy brzmienia sa nalo wiarygodne, bo sa subiektywne i oparte na testach w przypadkowych warunkach. Zdrowy rozsadek przede wszystkim. Z drugiej strony te wszystkie audiofilskie dylematy sa w gruncie rzeczy dosc komiczne, jesli patrzy sie na nie z perspektywy tego, czemu ma ten sprzet sluzyc, czyli muzyki. Ktos, kto nauczy sie ja doceniac i jest w  stanie sluchac naprawde, dojdzie szybko do wniosku, ze te wszystkie roznice teaca na znaczeniu wobec tego co niesie ze soba interpretacja, struktura kompozycji, instrumentacja, aranzacja itd.  Do tego trzeba jednak dojrzec. Trzeba zdawac sobie sprawe z tego, ze od pewnego poziomu sprzetu progresja jest fikcja. 

Sprawa nie jest taka prosta, bo w gre wchodza tu emocje, sentymenty, ambicja i inne czynniki, ktore doprowadzaja do nieporozumin, bedacych w gruncie rzeczy bez znaczenia.

Bardzo czesto o wyborze sprzetu nie decyduja jego waliry brzmieniowe, choc wydaje sie to niemozliwe 😉

Przepraszam za literowki, chwilowo pisze z telefonu, czego nie lubie, w zwiazku z czym ewentualne dalsze wypowiedzi nastapia pozniej.

Znaczy ze jeden z nielicznych dojrzałeś, łatwo oceniasz audiofilów. Twoje wnioski i doświadczenia sa ponad innymi, świadomość masz lepsza od większości tutaj
A po opisach "interpretacja, struktura kompozycji, instrumentacja, aranzacja" posiadasz prawdopodobnie najlepiej złożony system
Skromnie trzeba przyznać

Z mojego systemu jestem zadowolony i dla mnie jest on dobrze zestawiony. Jest to oczywiście subiektywna opinia i komu innemu mógłby on zupełnie nie odpowiadać z takich czy innych względów.

Nie zjadłem wszystkich rozumów i nie aspiruję, w przeciwieństwie do niektorych do roli guru. Moje wnioski wynikają z tego, że bawię się już w te klocki dość długo i myślę, że po tak długim czasie każdy dojdzie do podobnych. Wskazują na to doświadczenia innych osób, myślących podobnie do mnie i z równie długim stażem.

Swego czasu była tu na forum grupa osób, bawiąca się w tzw. hi-end i trzeba z przykrością przyznać, że ich wiadomości na temat technicznych podstaw audio były, łagodnie mówiąc, bardzo skromne, w przeciwieństwie do wysokiej samooceny i pretendowania do roli ekspertów. Powodowało to generowanie całej masy bzdurnych poglądów i przekonań, przyczyniając się do tego, że słowo audiofil nabrało satyrycznego wyrazu. Na szczęście już ich tu nie ma, przynajmniej oficjalnie - założyli sobie zamknięte forum. Ten krok akurat należy pochwalić, ponieważ ilość bzdurzenia znacznie zmalała. Pamiętam szczególnie jedną osobę, która dumnie chwaliła się posiadaniem demagnetyzera winyli (!), na dodatek chełpiąc się bez zażenowania tym, że owo urządzenie pochodziło z limitowanej serii (!!!!!).  Dlatego też wyżej pisałem o komicznych audiofilskich rozterkach.

44 minuty temu, karol48 napisał:

Z mojego systemu jestem zadowolony i dla mnie jest on dobrze zestawiony. Jest to oczywiście subiektywna opinia i komu innemu mógłby on zupełnie nie odpowiadać z takich czy innych względów.

Nie zjadłem wszystkich rozumów i nie aspiruję, w przeciwieństwie do niektorych do roli guru. Moje wnioski wynikają z tego, że bawię się już w te klocki dość długo i myślę, że po tak długim czasie każdy dojdzie do podobnych. Wskazują na to doświadczenia innych osób, myślących podobnie do mnie i z równie długim stażem.

Swego czasu była tu na forum grupa osób, bawiąca się w tzw. hi-end i trzeba z przykrością przyznać, że ich wiadomości na temat technicznych podstaw audio były, łagodnie mówiąc, bardzo skromne, w przeciwieństwie do wysokiej samooceny i pretendowania do roli ekspertów. Powodowało to generowanie całej masy bzdurnych poglądów i przekonań, przyczyniając się do tego, że słowo audiofil nabrało satyrycznego wyrazu. Na szczęście już ich tu nie ma, przynajmniej oficjalnie - założyli sobie zamknięte forum. Ten krok akurat należy pochwalić, ponieważ ilość bzdurzenia znacznie zmalała. Pamiętam szczególnie jedną osobę, która dumnie chwaliła się posiadaniem demagnetyzera winyli (!), na dodatek chełpiąc się bez zażenowania tym, że owo urządzenie pochodziło z limitowanej serii (!!!!!).  Dlatego też wyżej pisałem o komicznych audiofilskich rozterkach.

Moze gdybyś poznał ich bliżej, zmieniłbyś zdanie wyssane z palca, ja ich poznałem a nawet należę do założycieli
Ludzie który nie zagłębiają się w budowę techniczną, sa tez tacy którzy budują sprzęty a nawet Inżynierowie, ludzie którzy sa tez na tym forum
Ludzie ktorzy nie sa na tamtym forum i czytają tą zakładkę, tez są Audiofilami, nie oceniajmy kogoś, prosze
Osobiście tez jestem ze swojego systemu zadowolony, ale poza tym przywiązuje wagę do wibracji, izolacji i akustyki

Edited by .:Gerard:.

Nie piszę o wszystkich uczestnikach tamtego forum, a jedynie o kilku osobach. Z oczywistych powodów nie będę podawał nicków. Wystarczy poczytać teksty sprzed paru lat, by zorientować się o kogo chodzi.

Bądźmy realistami, na którym forum jest zgodność ? Tym, tamtym czy innym tez sa zwady i różne poglądy

Tez idealny nie jestem i ciągle tutaj banowany, ponoszą mnie emocje, chciałbym grzecznie pisać a co raz się trafi "orzeł" (nie do ciebie), Jestem tylko człowiekiem, chce pisać tylko o audio

Edited by .:Gerard:.

Godzinę temu, karol48 napisał:

Nie piszę o wszystkich uczestnikach tamtego forum, a jedynie o kilku osobach. Z oczywistych powodów nie będę podawał nicków. Wystarczy poczytać teksty sprzed paru lat, by zorientować się o kogo chodzi.

To co wchodzi w skład tego Twojego systemu? Chętnie poznam receptę na dobry dźwięk bez bzdurzenia.

6 hours ago, sly30 said:

To co wchodzi w skład tego Twojego systemu? Chętnie poznam receptę na dobry dźwięk bez bzdurzenia.

8 hours ago, karol48 said:

17 godzin temu, SynSama napisał:

Ulalala, mocne słowa :-). Chyba pierwsza osoba na forum, która zarzuca Accuphase,owi lipę :-)))))))))))))))))))))))))

Ja jestem chyba drugi. Nie wypowiadam się bo doświadczenie mam w sumie znikome, u siebie słuchałem tylko DP-500 i E-408. Pamiętam że jak podłączyłem ten wzmacniacz to się zastanawiałem czy nie jest zepsuty. Kiedyś też sprzedałem koledze monitorki ProAc Response 2s, on miał wtedy końcówkę Accuphase A-45 (???). Opowiadał mi jaki to najlepszy wzmacniacz na świecie, czysta klasa A itp. Ja wtedy akurat zmieniałem i kolumny i wzmacniacz mówię mu weź moją starą koncówę posłuchaj sobie zobaczysz jak będzie u Ciebie. Nic się do mnie nie odzywał przez 3 dni, jak zadzwonił pierwsze o co zapytał to ile za niego chcę.