Jump to content
feluś

Accuphase DP90 +DC91L czy warto ?

Recommended Posts

Obecnie chyba nie ma odtwarzaczy ktore wzmacniacz rf mialy by wykonane na elementach dyskretnych, ale moge sie mylic bo moim glownym zainteresowaniem jest vintage 

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

W dniu 27.04.2019 o 20:36, 747 napisał:

Który z nich posiada wzmacniacz RF wykonany w technologii dyskretnej ?

Witam

Raczej nie znajdziesz. Większość to lepsza lub gorsza implementacja "scalaków do wszystkiego" czyli wzmacniacz RF w wersji scalonej zintegrowany z cyfrówką do serwo. Śmiecenia i problemów od groma ale tanio ... bardzo tanio.

Większość starszych (rok 2000 - 2007) odtwarzaczy SACD ma problem z odczytem po kilkuletnim leżakowaniu w szafie. Elementy wykonane z starzejących się materiałów, scalaki które nie wytrzymują kilku lat. Choćby mini aferka z "błędem UE22" i naprawy na koszt producenta ale tylko "za wielką wodą".

Może ktoś z forumowiczów miał i zna taki odtwarzacz z RF "na piechotę" ? Nawet topowy transport Wadia 971 bazuje na gotowcu ... http://cn.streamunlimited.com/products/optical-storage/pb_cd-100leaflet.pdf

Pozdrawiam

Posted (edited)

Oczekuj dalej 747.

Edited by sly30

15 godzin temu, Bumpalump napisał:

Obecnie chyba nie ma odtwarzaczy ktore wzmacniacz rf mialy by wykonane na elementach dyskretnych

Dziękuję za odpowiedź.

Potrzebowałem jej aby przedstawić czarno na białym przyjacielowi / Kolega Magnepan / , który oskarżył mnie o niekompetencję kiedy nie wskazałem mu natychmiast, jaki napęd jest przeze mnie uznany za bardzo dobry, po prostu zacząłem to sprawdzać, trwało to jakiś czas, odpowiedziałem po godzinie.

Odpowiedź forum trwała nieco dłużej... więc po latach się okazało że nie jest ze mną tak źle, jak sądził wówczas Magnepan, a obecnie Sly 30.

7 godzin temu, preatorius napisał:

Większość to lepsza lub gorsza implementacja "scalaków do wszystkiego" czyli wzmacniacz RF w wersji scalonej zintegrowany z cyfrówką do serwo. Śmiecenia i problemów od groma ale tanio ... bardzo tanio.

No właśnie.

Jak miałem wówczas komuś polecić urządzenie wykonane w technice jak to Kolega opisuje ?

Oczywiście osoby takie jak Sly30, nie dość że byliby skłonni polecić, to jeszcze sami czegoś podobnego słuchają, uważając się przy tym że mają prawo do oceny innych i ich zachowań na płaszczyźnie co najmniej źródeł tzw cyfrowych lub innych z tematyki audio.

Na ostatnim AVS, źródło analogowe Yamaha GRAŁO tak fantastycznie, bez żadnych przymiotników, że nie wyobrażam sobie aby istniał CD, dostępny dziś na rynku, aby mógł stanąć obok i polepszyć przekaz.

Wsłuchiwałem się w zakłócenia, doszukiwałem się  najmniejszych nawet możliwych wskazań, że gra płyta winylowa, nie było nic, najmniejszego szmeru, absolutnie nic, nośniki były zmieniane, nie było nic na żadnym - wyszedłem z prezentacji zszokowany, mając w pamięci WPISY Kolegi Sly30, który w właściwy sobie sposób opisywał cechy dźwięku z tzw analogu vs źródło CD.

Dowodzi to po latach ile warte są czyje wpisy na forum.

Jeśli ktoś wybiera dźwięk z systemu CD zbudowanego z układów scalonych vs dźwięk z źródła, które ma szansę i oczywistą możliwość być konstrukcją z el dyskretnych, nawet z samych lamp, to cóż począć ?

To jakby na forum wędkarskim ktoś rozpisywał się na temat połowów ..prądem.

Hi end operuje na wartościach niezwykle głęboko artystycznych, taką materią jest twórczość muzyczna, nie sposób przetransportować jej właściwości układami scalonymi o słabych parametrach  - dalej do systemu i do ucha słuchacza.

Pozdrawiam Kolegę Serdecznie.

3 godziny temu, sly30 napisał:

Oczekuj dalej 747.

Mniej dla mnie choć odrobinę litości - bardzo proszę.