Skocz do zawartości
IGNORED

ciemny kabel


hoskafrajt

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam ciekawą rzecz miałem kolumny odchylone do tyłu zgodnie z testem w stereophile...moje vienny mozart to pierwsza wesja, "wyprostowałem je" czyli zmieniłem plaszczyznę poziomą i jest lepiej ale to nie rozwiązało do końca problemu. Zmianie uległo obrazowanie przestrzeni lepsze na głębokość tzn. drugi plan jest wyrażniejszy, lekkiej poprawie uległa też barwa złagodzeniu uległo ewidentne rozjaśnienie występujące poprzednio na górnej średnicy i dolnych wysokich. Spróbuję jednak z doradzanym kablem mogami moze vdh może starym resonem. teraz gram na głośnikowym furutechu fs-alpha sieciówkach furutecha i acrolinka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym końcu recenzji Atkinsona w Stereophile taka ciekawostka

- zmiana polaryzacji kopułki  ?  - można spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, fafarskid napisał:

Sam też stosuję "koc", ale z wycięta dziurą na tweeter. A właściwie nie koc, a rodzaj wytłumienia powierzchni wokół wysokotonowki. Tak że sprawdzone rozwiązania nie są mi obce.

Znam to rozwiązanie. W moich Quadralach (Montan) cała ściana przednia, nie tylko powierzchnia w okolicach wstęgi - jest pokryta pluszem. Na pewno konstruktorzy nie wymyślili tego tylko po to aby przytulanie się do tej kolumny było milsze... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audioburak napisał:

Na samym końcu recenzji Atkinsona w Stereophile taka ciekawostka

- zmiana polaryzacji kopułki  ?  - można spróbować.

Cos sobie przypominam...ale jak zmienic polaryzacje kopulki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tzw "pierścień antydyfrakcyjny". Stosował to Eltax, Elac i jeszcze chyba parę firm.

3 minuty temu, hoskafrajt napisał:

Cos sobie przypominam...ale jak zmienic polaryzacje kopulki?

Wykręć głośnik i zamień miejscami przewody doprowadzące sygnał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, porlick napisał:

To tzw "pierścień antydyfrakcyjny". Stosował to Eltax, Elac i jeszcze chyba parę firm.

Wykręć głośnik i zamień miejscami przewody doprowadzące sygnał.

Hmm, troche siee boje nigdy nie grzebie w sprzecie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, hoskafrajt napisał:

Hmm, troche siee boje nigdy nie grzebie w sprzecie...

Ale śrubokręt jesteś w stanie utrzymać w dłoni? Jeśli do głośnika przewody są podłączone na wsuwki, trzeba po prostu je zamienić, jesli są lutowane, trzeba po prostu je zamienić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, porlick napisał:

Ale śrubokręt jesteś w stanie utrzymać w dłoni? Jeśli do głośnika przewody są podłączone na wsuwki, trzeba po prostu je zamienić, jesli są lutowane, trzeba po prostu je zamienić ?

Jesli są na wsuwki to podejmę się tego, ale jeśli są lutowane to przekroczy moje możliwości techniczne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak lutowane to też się nie bój , kable zazwyczaj mają lekki zapas , nie musisz odlutowywać przy samym głośniku , przetnij kabel ok.3-4 cm od głośnika i wtedy zamień masz pewność że nic nie ''usmażysz'' :) w głośniku  przy wielokrotnej zmianie , jak zamiana nic nie da to wtedy usuniesz te 3-4 cm i masz ''oryginał'' :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jarekb napisał:

jak lutowane to też się nie bój , kable zazwyczaj mają lekki zapas , nie musisz odlutowywać przy samym głośniku , przetnij kabel ok.3-4 cm od głośnika i wtedy zamień masz pewność że nic nie ''usmażysz'' ?w głośniku  przy wielokrotnej zmianie , jak zamiana nic nie da to wtedy usuniesz te 3-4 cm i masz ''orygiał'' ?

Ale ja nie lutowałem nigdy, no mam nadzieję że są wsuwki...

Przyjaciele kochani ja nawet nie mam lutownicy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, hoskafrajt napisał:

Jesli są na wsuwki to podejmę się tego, ale jeśli są lutowane to przekroczy moje możliwości techniczne...

Lutownica to podstawowy element wyposażenia audiofila, nawet takiego który nie ma pojęcia o elektronice. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszyskim za cenne wskazówki, szczególne podziękowania dla audioburaka za przypomnienie fragmentu testu w stereophile dot. odwocenia polaryzacji kopułki. Ale wszystkim dziękuję za pomoc jutro pokombinuję ze zmianą okablowania kopułek...jutro bo dziś niedziela. Napiszę co z tego wyszło, a jeśli nie wyjdzie zabiorę się za polecone kable. A teraz życzę wam spokojnego wieczoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, hoskafrajt napisał:

Muda44... myslalem nad vdh ale obawiam sie ze na basie jest mocny a ja porzebuje ciemny kabel ale ze slabym basem. Chyba ze sie myle ...co do basu vdh. Dzieki za podpowiedz.

Jeszcze wazna rzecz, problemem nie jest kopulka w kolumnach ale ...wzmacniacz-lekko rozjasniony i z wzmocnionym dolnym basem. Wiem ze leczenie tego problemu kablami jest kontrowersyjne ale próbuje atolowi dać ostanią szansę...

Mały bas , ciemny i dźwięczna góra . Ciężko i tylko ten kabel mi przychodzi do głowy ( inne VDH jakie znam odpadają  ).

Znam jeszcze jeden . Może nie jest ciemny , taki stonowany , mały bas i dźwięczna góra - Stereovox SEI600 ale to trochę inne pieniądze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, muda44 napisał:

Mały bas , ciemny i dźwięczna góra . Ciężko i tylko ten kabel mi przychodzi do głowy ( inne VDH jakie znam odpadają  ).

Znam jeszcze jeden . Może nie jest ciemny , taki stonowany , mały bas i dźwięczna góra - Stereovox SEI600 ale to trochę inne pieniądze .

Dzięki muda sprawdzę tego vdh, natomiast streovox....hmmm:)...no wiesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, hoskafrajt napisał:

Dodam ciekawą rzecz miałem kolumny odchylone do tyłu zgodnie z testem w stereophile...moje vienny mozart to pierwsza wesja, "wyprostowałem je" czyli zmieniłem plaszczyznę poziomą i jest lepiej ale to nie rozwiązało do końca problemu. Zmianie uległo obrazowanie przestrzeni lepsze na głębokość tzn. drugi plan jest wyrażniejszy, lekkiej poprawie uległa też barwa złagodzeniu uległo ewidentne rozjaśnienie występujące poprzednio na górnej średnicy i dolnych wysokich. Spróbuję jednak z doradzanym kablem mogami moze vdh może starym resonem. teraz gram na głośnikowym furutechu fs-alpha sieciówkach furutecha i acrolinka.

A jak długo masz te kolumny, że dopiero teraz zrobiłeś ten test? Pytam, bo ta drobna zmiana powinna ci uświadomić, jak mocno w twoim pomieszczeniu gra akustyka. I teraz pytanie, czy to nie pokój robi ci taką robotę, czy nie masz wrednych odbić itd. Jesteś pewien, że w tej materii jest wszystko ok? Bo to od tego powinieneś zacząć, a nie dać się nakręcić na grzebanie w zacnych kolumnach, szczególnie jeśli nie masz w tej materii doświadczenia.

Ja kilka miesięcy temu zaliczyłem przeprowadzkę i nieźle się zdziwiłem, jak różnie gra ten sam zestaw, we wcale nie tak różnych niby pomieszczeniach.

Powodzenia i powstrzymania się od pochopnych ruchów życzę. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Stachu19 napisał:

A jak długo masz te kolumny, że dopiero teraz zrobiłeś ten test? Pytam, bo ta drobna zmiana powinna ci uświadomić, jak mocno w twoim pomieszczeniu gra akustyka. I teraz pytanie, czy to nie pokój robi ci taką robotę, czy nie masz wrednych odbić itd. Jesteś pewien, że w tej materii jest wszystko ok? Bo to od tego powinieneś zacząć, a nie dać się nakręcić na grzebanie w zacnych kolumnach, szczególnie jeśli nie masz w tej materii doświadczenia.

Ja kilka miesięcy temu zaliczyłem przeprowadzkę i nieźle się zdziwiłem, jak różnie gra ten sam zestaw, we wcale nie tak różnych niby pomieszczeniach.

Powodzenia i powstrzymania się od pochopnych ruchów życzę. ?

Witam, te kolumny mam już hohoho....kilkanascie lat. W międzyczasie próbowałem wielu innych ale zawsze wracałem do tych. Na szczęście ich nie sprzedałem choć już miałem taki zamiar. Nie są łatwe...wzmaciaczy parę juz tez zmieniłem. oczywście zdaję sobie sprawę z roli akustyki pomieszczenia. Ale musze iść na kompromisy jak większosc poza wybrancami ktorzy maja pokoje odsluchowe.

Teraz, hoskafrajt napisał:

Witam, te kolumny mam już hohoho....kilkanascie lat. W międzyczasie próbowałem wielu innych ale zawsze wracałem do tych. Na szczęście ich nie sprzedałem choć już miałem taki zamiar. Nie są łatwe...wzmaciaczy parę juz tez zmieniłem. oczywście zdaję sobie sprawę z roli akustyki pomieszczenia. Ale musze iść na kompromisy jak większosc poza wybrancami ktorzy maja pokoje odsluchowe.

A test zrobiłem dopiero teraz bo atola mam od niedawna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stachu19 Jakbyś trochę poprzeglądał testy czy w Stereophile czy w naszym AUDIO a i na forach

niemieckich, podejrzewam że i Twoja opinia o "zacnych kolumnach" uległa by

dużej modyfikacji. Produkuje się na rynek, a jak chcesz mieć naprawdę dobre to najczęściej

albo robisz sam, albo sprzedajesz nerkę  ? Pozostaje jeszcze oczywiście upgrade,

ale trzeba bardzo dokładnie wiedzieć, gdzie są błędy w gotowcach i co można poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, audioburak napisał:

@Stachu19 Jakbyś trochę poprzeglądał testy czy w Stereophile czy w naszym AUDIO a i na forach

niemieckich, podejrzewam że i Twoja opinia o "zacnych kolumnach" uległa by

dużej modyfikacji. Produkuje się na rynek, a jak chcesz mieć naprawdę dobre to najczęściej

albo robisz sam, albo sprzedajesz nerkę  ? Pozostaje jeszcze oczywiście upgrade,

ale trzeba bardzo dokładnie wiedzieć, gdzie są błędy w gotowcach i co można poprawić.

Ale ja naprawdę bardzo lubię moje vienny...:) graja pięknie oczywiscie w zależnosci od wzmacniacza prezentują sie inaczej ale zawsze grają pięknie. Wczesniej miałem musicala fidelity a ostatnio dzielonego luxmana izawsze bylo pieknie. Ale wiadomo szuka sie zawsze czegoś nowego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie znam tych kolumn, sama marka zawsze budziła mój respekt jakością wykonania "bud". Gdzieś otarłem się o opinię, że są nierówne. Mozart Grand miał chyba długo forumowicz Violet prowadzący bloga Stereo i kolorowo. A wpis autora wątku, że dopiero niedawno robił test ze zmianą ustawień sugerował, że może i kolumny mieć niedawno.

Z IC polecam spróbować Chord Cobra, na pewno nie rozjaśnią, a wiadomo, czy przyniosą jakiś skutek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są naprawdę świetnie wykonane i mogą stanowić ozdobę salonu.

Tego modelu nie słyszałem; inne VA tak i zdaję sobie sprawę, że można je polubić na stałe.

Lepiej szukać nowej muzyki, niż czegoś nowego ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

Są naprawdę świetnie wykonane i mogą stanowić ozdobę salonu.

Tego modelu nie słyszałem; inne VA tak i zdaję sobie sprawę, że można je polubić na stałe.

Lepiej szukać nowej muzyki, niż czegoś nowego ? 

Mogę tylko potwierdzić. Oczywiście grają specyficznym "miękkim" dzwiekiem, i trzeba takowe lubić. Ale prezentacja przestrzeni barwa jest przepiękna moim zdaniem. Jak pisalem wcześniej , co wydaje się oczywiste wiele zależy od pozostałych elementow. Nie mniej jednak nie sądzę żebym w najbliższym czasie je zmienił na inne. to może już zakończę wychwalanie moich kolumn...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audioburak napisał:

Są naprawdę świetnie wykonane i mogą stanowić ozdobę salonu.

Tego modelu nie słyszałem; inne VA tak i zdaję sobie sprawę, że można je polubić na stałe.

Lepiej szukać nowej muzyki, niż czegoś nowego ? 

Co do muzyki...pełna zgoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc. Zmiana kabelków w głośnikach nie była trudna, były wsuwane a nie lutowane. Zmiany ,których oczekiwałem nastąpiły. Będę teraz słuchał i oceniał. Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów w łapaniu 'króliczka". Hos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.