Skocz do zawartości
IGNORED

Układ i instalacja Kina domowego w nowym mieszkaniu


darecki86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym w nowym mieszkaniu rozmieścić kino domowe które będę przenosił z mieszkania.
zestaw to YAMAHA RX-V483 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
głośniki 5.1 ELAC CINEMA 5 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


1. Jak najlepiej rozmieścić głośniki na tej przestrzeni? - (NOWY ZAŁĄCZNIK)
2. Mieszkanie jest w stanie deweloperskim, więc chcemy okablowanie puścić pod tynk/podłogę a na ścianach założyć gniazdka. Czy to ma sens? I jakie gniazdka nagłośnieniowe najlepiej?
3. Jak najlepiej zrobić połączenie projektor - HiFi? Ciągnąć kabel bezpośrednio od i do, czy znowu lepiej gniazdka HDMI przy wierzy i projektorze?
4. Jakie uchwyty do powieszenia na ścianie i na suficie polecacie by zawiesić te głośniki?

RZUT SALON_Nagłośnienie_nowe.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wczytać się. Napisałem, że sprzęt już posiadam i przenoszę z innego mieszkania. Nie interesują mnie opinie odnośnie zestawu. Interesują mnie kwestie rozmieszczenia. Poprowadzenia instalacji, gniazdek itd. Jak pisałem w poście. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2019 o 09:45, darecki86 napisał:

1. Jak najlepiej rozmieścić głośniki na tej przestrzeni?

Jeżeli masz dużą swobodę w ustawianiu glośników spróbuj je ustawić na planie koła (niewiele jest salonów ktore na to pozwalają). Teoretycznie powinieneś wysunąć frony do przodu, centralny lekko wycofać, środek kola to miejsce referencyjne do odsłuchu wtedy surround się trochę cofną i jeden (LS) będziesz mógł powiesić na ścianie (ściana z wanną). Wstaw jeszcze rzut bez naniesionych zmian to zaproponuję coś dokładniejszego.

Oczywiście kolumny dokręcone do słuchacza - tak jak to zrobiłeś, mój program tego nie uwzględnił.

 

Ja bym tak zrobił osobiście.

W dniu 8.04.2019 o 09:45, darecki86 napisał:

4. Jakie uchwyty do powieszenia na ścianie i na suficie polecacie by zawiesić te głośniki?

Spróbuj Adam hall SUWMB10, - wydają się solidne. Da się je zamontować na suficie. Problem jest taki, że surround powinny być niżej niż sufit. Jeżeli masz możliwość umieszczenia ich na wysokości 180cm to będzie jkiś kompromis między kinem a funkcjonalnością mieszkania. Sam będę je kupował ale wydatki nowego mieszkania skutecznie mi w tym przeszkadzają więc niestety nie polecę Ci jako użytkownik praktyczny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zrzut ekranu 2019-04-10 o 11.46.51.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW wiem, że nie chcesz słyszeć o wymianie sprzętu ale musisz zdać sobie sprawę że na tej powierzchni, którą będziesz miał zestaw, którym operujesz może okazać się nieskuteczny. Tak czy inaczej zacząłeś od dobrej strony, najpeirw w ustawienie - sprzęt pewnie zmienisz prędzej czy później. Potencjał w pomieszczeniu moim zdaniem jest duży więc warto później zainwestować w coś lepszego.

Jeżeli będziesz mial projektor to może się okazać, że dźwięk jest "za mały" w stosunku do obrazu. Wyobraź sobie końcową scenę np. z Szeregowca Rayana gdzie na głównego bohatera jedzie czołg ( który na ekranie projekcyjnym będzie wielki), a wydaje dźwięk jak fiat 126p. Przy przyzwoitym nagłośnieniu ten czołg masz poczuć jakby jechał u Ciebie w salonie. 

Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem Atmos ale może warto pomyśleć nad instalacją kabli także pod ten format (tym bardziej że jestem przekonany że sprzęt będziesz zmieniał i jesteś na dobrym etapie wykończenia mieszkania). Jak wyślesz goły rzut to nakreślę Ci moją wizję ustawienia 5.1 a inni koledzy z forum może dodadzą swoje uwagi w tym Atmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.