Skocz do zawartości
IGNORED

streamer do 5k


Konrad Kieliszkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu myślę o zwykłym Kowalskim a nie fachowych testach i zawartości kapsaicyny. Na rankingach AV w gazecie też się opierasz? Dla większości te najbardziej ostre są nie znane, jaki sprzęt z górnej listy rankingowej np. AV test. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 10.04.2019 o 06:30, Konrad Kieliszkowski napisał:

Kiedyś myslalem o wynalazkach typu Malina lecz nie chce mi sie bawić w struganie przyzwoitej obudowy. A i koszty tak przygotowanego streamera to juz nie 500 zł a conajmniej 2k i nadal by prezentowalo sie jak druciarnia. Mam jednak inne poczucie estetyki dlatego takie rozwiazanie odpada.

Na zamówienie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  złoży Ci maline w pięknej obudowie z drewnianym wykończeniem, zasilaczem liniowym i cena przystępna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Malina na wypasie, warto wypróbować. Jak nie podejdzie to można oddać do 14 dni bez konsekwencji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rucia1 napisał:

Na zamówienie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  złoży Ci maline w pięknej obudowie z drewnianym wykończeniem, zasilaczem liniowym i cena przystępna.

zamówiłaś ? :)

Godzinę temu, Hanss napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Malina na wypasie, warto wypróbować. Jak nie podejdzie to można oddać do 14 dni bez konsekwencji. 

Malinę na digione signature z dwoma osobnymi zasilaczami liniowymi w ładnej, dużej obudowie masz za nieco więcej niż połowę tej kwoty - zlecając wykonanie. A jeśli ktoś sam sobie dłubnie (bo lubi i potrafi), to za mniej niż połowę tej kwoty :)

Ale wiadomo, co kto woli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Malinę na digione signature z dwoma osobnymi zasilaczami liniowymi w ładnej, dużej obudowie masz za nieco więcej niż połowę tej kwoty - zlecając wykonanie. A jeśli ktoś sam sobie dłubnie (bo lubi i potrafi), to za mniej niż połowę tej kwoty :)
Ale wiadomo, co kto woli...
A kto konkretnie złoży Ci to za grosze? Skąd osoba, która się na tym nie zna, ma mieć pewność, że to na pewno będzie zmontowane OK? Przecież sama nie zrobi projektu i tym bardziej nie będzie go nadzorować. Firmy, które składają komputery zarabiają też na prowizji z komponentów a tu wszystko trzeba sprowadzać osobno i raczej nie w cenie hurtowej. Już widzę te kolejki chętnych, żeby świadczyć taką wydumaną usługę za 200 złotych. Bardziej racjonalne jest zakupienie osobnych pudełek ale wtedy wracamy do "druciarstwa".

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, dzarro napisał:

A kto konkretnie złoży Ci to za grosze? Skąd osoba, która się na tym nie zna, ma mieć pewność, że to na pewno będzie zmontowane OK? Przecież sama nie zrobi projektu i tym bardziej nie będzie go nadzorować. Firmy, które składają komputery zarabiają też na prowizji z komponentów a tu wszystko trzeba sprowadzać osobno i raczej nie w cenie hurtowej. Już widzę te kolejki chętnych, żeby świadczyć taką wydumaną usługę za 200 złotych. Bardziej racjonalne jest zakupienie osobnych pudełek ale wtedy wracamy do "druciarstwa".

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

To nie jest wątek na temat maliny i nie chce mi się nic, szczególnie tobie udowadniać. Malina nie jest dla każdego i widzę, że dla ciebie na pewno nie. W twoim wypadku, przy takim podejściu, bardziej racjonalne wydaje się nieposiadanie maliny i tego się trzymaj.

Nie zrobię ci także przyjemności i nie podam osoby, która wykonuje streamer dobrze i w rozsądnych pieniądzach.  Za grosze nie wykonuje nikt. 

Kto chce mieć transport oparty na malinie zagłębi temat zasilania, kosztów, itp. Gwarantuję, że zlecenie budowy to nie majątek, ale 200 zł też nie kosztuje, hahaha

Pisząc o druciarstwie, piszesz o zdecydowanej większości użytkowników maliny, którzy mają zasilacze i malinę w osobnych obudowach i dla których to dźwięk liczy się najbardziej. 

40 minut temu, dzarro napisał:

A kto konkretnie złoży Ci to za grosze?

za grosze ? gdzie tak jest napisane? Czytaj proszę ze zrozumieniem. Odnosiłem się do tego urządzenia, kosztujęcego 1000eur (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Nieco więcej niż połowa, to są dla ciebie grosze ?  Bo dla mnie nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po zabawie z daphile i maliną zdecydowałem się na miniDSP SHD 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to trochę przekracza 5k (opłaty celne ok 1200 zł) ale miałem dość restartów czy aktualizacji. Streamer na Volumio, DAC dobrze oceniany i DIRAC Live. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam odsłuch Rotela t14

W cenie £350 za ex demo, miałem Technicsa c700 ale ten nie ma Spotifaja ale ma Bluetooth. 

Sonicznie u mnie w systemie Rotel lepszy

Polecam jak ktoś szuka a dostanie Rotelka w dobrej cenie. 

Leci przez Dac, nie puszczałem go po analogu jeszcze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie 5tys chyba najlepszym rozwiązaniem byl by najtańszy wszystko mający strimer onkyo ns 6130 jako transport , a do tego w cenie 3.5-4tys używany DAC. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie najtańszy, przed Rotelem grałem Spotifaja że tableta po usb. 

Po wpięciu t14 różnica jest słyszalna od pierwszej nuty?

Dac niestety nie załatwi sprawy z kiepskim źródłem, musi mieć dobry sygnał do "obróbki" 

Następny ruch to kupno Audiolab 6000cdt a Denona sprzedam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, Floki napisał:

przed Rotelem grałem Spotifaja że tableta po usb

każdy streamer zagra lepiej niż to co miałeś, co tu w ogóle porównywać. Chociaż w tidala zainwestuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Rucia1 said:

każdy streamer zagra lepiej niż to co miałeś, co tu w ogóle porównywać. Chociaż w tidala zainwestuj.

Tak, dałem porównanie bo młodzi myślą że wystarczy sygnał cyfrowy a Dac go ładnie obrobi. 

Tidal dlaczego? Bo ma lepszą jakość? U mnie Spotify gra zacnie. Kiedyś brnąłem w krystalicznie czysty dźwięk teraz barwa mnie interesuje. 

Dla mnie Tidal jest jak remaster starego albumu death metalowego z lat '90 w stosunku do Spotify. Ma brzmieć ładnie, pozbawiony zakresu dynamicznego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
14 minut temu, Floki napisał:

Tidal dlaczego? Bo ma lepszą jakość? U mnie Spotify gra zacnie. Kiedyś brnąłem w krystalicznie czysty dźwięk teraz barwa mnie interesuje. 

Chyba inaczej słyszymy :) W moim torze słychać wyraźną różnicę na plus dla tidala, głębia, szczegóły, scena ...

Spotify to tylko jakość mp3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Rucia1 said:

Chyba inaczej słyszymy ? W moim torze słychać wyraźną różnicę na plus dla tidala, głębia, szczegóły, scena ...

Spotify to tylko jakość mp3

Zapewne ?

Pewnie Tidal potestuje dla fun, moje obcowanie z muzyką już nie to samo co na początku 2004r.

Spotify ma lepsze playlisty jak dla mnie, w taxi się sprawdza podczas pracy. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, Floki napisał:

Spotify ma lepsze playlisty jak dla mnie, w taxi się sprawdza podczas pracy.

Tu masz rację w samochodzie też słucham spotify ale w domu na dobrym sprzęcie to tylko tidal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify używa kodeka ogg vorbis, który ponoć jest tak zaprojektowany, żeby dawać subiektywne poczucie przyjemności słuchania kosztem wierności. Niestety na dłuższą metę taka prezentacja robi się ciężkostrawna - to tak jakby cały czas jeść tanie landrynki albo tzw. "pianki".

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Floki napisał:

 

?

Dac niestety nie załatwi sprawy z kiepskim źródłem, musi mieć dobry sygnał do "obróbki" 

Ja tam nie słyszę różnic między transportami, a jeżeli już to efekt jest taki że wydasz krocie a może coś usłyszysz a może to autosugestia. Przy takich kwotach trzeba inwestować najwięcej w rzeczy które wnoszą najwięcej. Ale byli i tacy co kupowali kable zasilajace za 600zl do wzmacniacza za 1200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Ja tam nie słyszę różnic między transportami, a jeżeli już to efekt jest taki że wydasz krocie a może coś usłyszysz a może to autosugestia. Przy takich kwotach trzeba inwestować najwięcej w rzeczy które wnoszą najwięcej. Ale byli i tacy co kupowali kable zasilajace za 600zl do wzmacniacza za 1200.

Rafał, miałem tego Onkyo jako transport, dźwiękowo ok, ale powiedzmy w jego zakresie cenowym. Gorzej z obsługą, trochę się zrazilem do chromecast, często się rozłączął z Tidal. Transport ma znaczenie i to nie podlega wątpliwości. Czy ma duże znaczenie ? to zależy... bo Dac na pewno ma.. ale dobry Dac, jeśli podlaczysz do niego kiepski transport cudów nie zdziała. Np. chromecast za 120zl jak dla mnie kiepski. Nie mogłem tego na dłuższą metę słuchać, a kupiłem żeby sprawdzić, bo ludzie zachwalali jako transport.

Odnośnie transportów, różnicę robi zasilanie, jego jakość, powinno być ultra ciche, nie generować szumów własnych. Z tym jest na prawdę różnie. Popatrz na porządne transporty,  jak mają rozbudowane zasilanie, jak dopracowany zegar. Popatrz teraz na tego Onkyo. Zasilanie impulsowe, delikatnie mówiąc niezbyt rozbudowane... Ale ten Onkyo kosztuje nowy 1200zl. W tym marża producenta, dystrybutora, sklepu, podatki, inne koszta, np. ładna obudowa i pilot, koszta marketingu i serwisu (też są wliczone w cenę).. Ile zostaje na sam streamer ? 100USD? A gdzie solidny zegar, zasilanie, dac i jego implementacja? Onkyo to nie jest transport i nie ma co wierzyć w cud, że gra tak samo jak Lumin, Auralic czy nawet malina zbudowana na digione 1.2 lub signature z porządnym zasilaniem liniowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Floki napisał:

Dac niestety nie załatwi sprawy z kiepskim źródłem, musi mieć dobry sygnał do "obróbki" 

 

To sygnal cyfrowy moze byc zly albo dobry? Ja do tej pory myslalem, ze to zera i jedynki i albo sa, albo ich nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Witek.K napisał:

To sygnal cyfrowy moze byc zly albo dobry? Ja do tej pory myslalem, ze to zera i jedynki i albo sa, albo ich nie ma...

No tak... I kablem cyfrowym też płyną zera i jedynki.. a tranporty dedykowane typu Lumin to audiovodoo.. Wystarczy chromecast audio za 120zł..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słyszałem różnicy między typowym transportem CD a zwykłym CD Playerem. 

Jak ktoś ma mega dopracowany system dobrej klasy i odpowiednie pomieszczenie i hopla na punkcie audio to może się bawić w zegary, transporty itd. Tymczasem polecacie ludziom z ograniczonym budżetem zakupy wypasionych transportow. To wyzwalanie kasy w błoto. Inaczej tego nie można nazwać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafal735r napisał:

Ja nie słyszałem różnicy między typowym transportem CD a zwykłym CD Playerem. 

Jak ktoś ma mega dopracowany system dobrej klasy i odpowiednie pomieszczenie i hopla na punkcie audio to może się bawić w zegary, transporty itd. Tymczasem polecacie ludziom z ograniczonym budżetem zakupy wypasionych transportow. To wyzwalanie kasy w błoto. Inaczej tego nie można nazwać. 

kto poleca ludziom wypasione transporty??? Przecież to jest wątek o temacie transport do 5000zł. A Ty wpadasz i robisz zamieszanie. Jak nie słyszysz transportów to ok, ale temat wątku jest zgoła inny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dedal75 napisał:

Chyba streamer do 5tys. Różnica jest. 

Tak streamer

 tak różnica duża 

7 minut temu, Witek.K napisał:

Dla niektorych nie ma.

A co plynie?

prąd ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Dawid Hare napisał:

Przecież to jest wątek o temacie transport do 5000zł. A Ty wpadasz i robisz zamieszanie. Jak nie słyszysz transportów to ok, ale temat wątku jest zgoła inny. 

Kto robi zamieszanie? Może dla ciebie transport i odtwarzacz sieciowy to to samo. Jeżeli tak to może warto wrócić do podstaw? 

Autor wątku kupil kombajn. Strimer z możliwością pracy jako DAC, bo chciał podłączyć jeszcze inne źródła. Tak samo jak i ja. Dlatego zaproponowałem tani strimer w roli transportu i DAC, najlepiej uzywke. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, rafal735r napisał:

Kto robi zamieszanie? Może dla ciebie transport i odtwarzacz sieciowy to to samo. Jeżeli tak to może warto wrócić do podstaw? 

Autor wątku kupil kombajn. Strimer z możliwością pracy jako DAC, bo chciał podłączyć jeszcze inne źródła. Tak samo jak i ja. Dlatego zaproponowałem tani strimer w roli transportu i DAC, najlepiej uzywke. 

przejęzyczylem się, bo rozmawialiśmy na temat transportów...o ile można się tu przejezyczyc...Nie musisz mnie z tego powodu obrażać, znam roznice  ??

A tak gwoli ścisłości, to nie mam nic do tego Onkyo, miałem go i calkiem fajnie sobie grał. Miałem z nim problem bo zrywa mi często połączenie z Tidal. To jednak jest tylko średniej jakości streamer a nie dobry transport o tego się trzymajmy.

Miłej soboty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra z dakiem Teac całkiem dobrze, lepiej jak nie jeden drogi strimer. Nazwy nie będę wymienial, bo zaraz znów będzie płacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.