Jump to content
IGNORED

MF A5 - prosba o recenzje zza kanalu

PauluS

Recommended Posts

Prosilbym szczegolnie forumowiczow mieszkajacych na Wyspach i majacych wiecej mozliwosci porownan z innymi konstrukcjami brytyjskimi (jak i produktami MF) o krotka recenzje najnowszego produktu z serii A, wzmacniacza Musical Fidelity A5.

Szczegolnie ciekawi mnie, poza walorami brzmieniowymi, podawane przez producenta mocy 350 W w przypadku kolumn 4 Ohm i przelozenie sie tej wartosci na jakosci brzmieniowe.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie mieszkam na Wyspach,ale niedawno miałem okazję wypróbować A5. Waga urządzenia idzie w parze z ciepłokluchowatym brzmieniem lądującym na twarzy. A 3.2,który i tak nie zrobił nam mnie większego wrażenia bardziej mi odpowiadał. A 5 to moim zdaniem to znaczny krok wstecz w stosunku do świetnego A 300.

Hidden Content

• 2 years later...

Dla poszukiwaczy informacji o mf a5 spróbuję odświeżyć wątek.

Od kilku tygodni jestem posiadaczem wzmacniacza a5. Przed zakupem przesłuchałem oczywiście spore grono innych wzmaków. Postawiłem sobie dwa zasadnicze kryteria. Po pierwsze wzmacniacz musi wysterować B&W 804s (plan zakupu do końca roku). Po drugie musi to grać muzykalnie i "przyjaźnie". Pierwsze kryterium jest w miare obiektywne a drugie to oczywiście kwestia gustu.

I ci cię okazało? Otóż bardzo wiele klocków "z wyższej półki" po prostu nie za dobrze pracuje z B&W (nie będę wyciagał zbyt daleko idących wniosków, że sa to kłopoty z wysterowaniem ;-). Jest to jednak na tyle słyszalne i bezpośrednie, że z żalem odpusciłem kilka skądinąd ładnych, dobrze wykonanych klocków o świetnych patametrach, recenzjach itp.

W zasadzie na placu boju zostały jedynie krell 400xi i właśnie MF a5. Krell jak dla mnie jest zbyt "twardy" Tak więc pomimo estetycznych wątpliwości do do wzornictwa nowych musicali podjąłem decyzję. Jak na razie nie żałuję. Pracuje to u mnie na razie z B&W 602 s3 i - szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że mam w domu tak dobre kolunmy :-)))

Konkluzja: do jasnych przejrzystych kolumn mf a5 jest na pewno opcją wartą rozważenia (i posłuchania).

I jeszcze jedno. Przypadkowo okazało się, że pilot a5 steruje cd marantza 7001. Drobiazg a cieszy.

Hidden Content

Ta rzekomo monstrualna moca A5 nie ma sie chyba sensu ekscytowac bo zdaje sie ze jest w jakiejs tam czesci na papierze. Co z tego ze producent podaje "250 W" skoro "Audio" zmierzylo zaledwie 117/262 W przy 8/4 ohm a taki np. skromny Denon 2000 z zaledwie "80W", wg producenta, wg pomiarow wykazuje w pomiarach odpowiednio 138/207W.

Hidden Content

> JarlBjorn,

Masz rację. Rzeczywiście przed zakupem przeglądałem tą recenzję i miałem podobne wątpliwości. Wprawdzie Audio ma błąd w tabelce, bo w tescie źródłowym (nie pamiętam numneru) jest 177 w przy 8 ohm, ale rzeczywiście daleko do 250 W. Inne zachodnie rezenzje podają różne pomiary - najlepiej chyba coś ponad 200 W / 8 ohm.

Nie ukrywam też, że cały marketing MF i Michaelsona (te częste zmiany moodeli, z których każdy jest najlepszy na świecie itp.) zdecydowanie nie jest w moim typie.

Tyle tylko, że jak się to podłączy do prądu to a5 po prostu "dobrze gra" z 804s. I wtedy masz ten dylemat - wierzyć swoim uszom czy nie. Od kiedy onegdaj w ciemno zamówiłem ampli onkyo 494 bo dostał nagrodę EISA nie kupuję nic bez uwaznych odsłuchów.

A Denon 2000 to rzeczywiście świetny wzmak. Nie mogłem go odsłuchać z 804 bo inny dystrybutor itp. Tak w ogóle to cały ten cyrk z podziałem rynku na dystrybotorów po prostu utrudnia życie audiofila... Myślałem dla siebie o zakupie cd serii 2000 ale nie mam tyle kasy

Hidden Content

jesli chodzi o moc podawana przez MF to akurat jestem w temacie, jako posiadacz A3.5.

MF podaje moc swoich urzadzen przy wysterowaniu 1 kanalu przy 8Ohm i 1kHz. moj A3.5 ma wedlug tych kryteriow 2x150W. jednak wedlug ogolnie przyjetych zasad, powinno sie podawac moc w calym pasmie od 20Hz do 20kHz, przy wysterowaniu obu kanalow. wtedy okazuje sie, ze w rzeczywistosci moj wzmacniacz ma "tylko" 2X120W @ 8Ohm i 2X187W @ 4Ohm (zamiast 240 w papierach). ale to i tak calkiem sporo i do tego brzmi genialnie :-)

Hidden Content

Pamietam , że MF A3 wg producenta ma 2x85/8 i 2x170/4. Pomiary AUDIO wykazały 2x96/8 niestety nie pamietam ile im wyszło przy 4ohm. Widzę, że MF teraz pisze w papierach co Chińczyk każe.

Hidden Content

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

w przypadku A3.5 pomiary wykonane przez Australian Hi-Fi pokrywaly sie z danymi producenta, z zastrzezeniem tej drobnej manipulacji, o ktorej napisalem ;-)

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

nie az tak dokladne ale cos mam. A5 ma w papierach moc 2X250W @ 8Ohm, ale podobnie jak w przypadku A3.5 jest to moc przy 1kHz dla jednego kanalu. znalazlem recenzje, w ktorej zmierzono wartosc dla 8 Ohm i 1 kHz przy wysterowaniu obu kanalow - wynosi 235W, ale nie udalo mi sie znalezc mocy w calym pasmie, tak jak powinno sie mierzyc. ale pewnie z 200 bedzie ;-)

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.