Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki tranzystor 2-3k?


kamil79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jaki polecacie wzmacniacz do takiej kwoty z regulacja tonow?Gram na proac 1sc,meridian 508.20 i coplandzie cta405.Chcialbym sprobowac w tym zestawieniu jakiejs integry w stylu stary accu,denon 2000 ,moze marantz 17 lub 16 dla porownania do lampy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electrocompanieta starego albo Moona bym spróbował też. Za wolno Copland z tymi ProAcami, czy co ci się nie podoba? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copland gra super z nimi ale mam go juz dwa lata i troche mnie nosi by cos innego sprobowac .Tym razem chce miec regulacje tonow ,budzet moge zwiekszyc powiedzmy do 10k oczywiscie uzywka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kamil79 napisał:

Dlaczego akurat accu 206?A z drozszych np 406 lub 550??

406 10tys

550 18tys

 

W temacie napisales 2-3tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ale jak tak przegladam ogloszenia to apetyt wzrósł, znajac życie 2-3 tys to za malo by zastapic coplanda 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kamil79 napisał:

Copland gra super z nimi ale mam go juz dwa lata i troche mnie nosi by cos innego sprobowac .Tym razem chce miec regulacje tonow ,budzet moge zwiekszyc powiedzmy do 10k oczywiscie uzywka...

Od razu możesz odpuścić .

Próbowałem wielu wzmacniaczy z regulacją barwy do około 20 000zł w tym Marantza PM11S3 , Luxmana 5050uX , Accuphase E408 , E260 itd . Każde włączenie regulacji barwy na tyle degradowało brzmienie że wolałem jej nie używać .

Jedyny wzmak którego podbicie basu nie psuło brzmienia to Leben 300F ale ten mnie pod innymi względami nie zachwycił .

 

Najlepszą regulację jaką miałem to transport CD -> toslink ->  Behringer DEQ2496 -> toslink -> DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Witek.K napisał:

Ja bym się nie załamywal, tylko spróbował.  Ja na przykład, lubię sobie galkami podkręcić i na jakość dźwięku nie narzekam. ?

Bo to trzeba mieć złote uszy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wszelkie wynalazki z regulacją tonów. To prosta droga do degradacji brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kamil79 napisał:

Rafal Ty przerobiles te donony marantze i yamahy,co bys polecil?

Z Denona z perspektywy czasu to chyba nic. Z Marantza PM16, a z Yamahy AS2000, a jak chcesz wydać więcej to te nowsze ze wskaźnikami są jeszcze lepsze, ale ja akurat zakupiłem coś innego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Witek.K napisał:

Jak się nie słucha brzmienia, tylko muzyki, to regulacja tonów nie przeszkadza ?

Racja. Muzyka z byle jakim brzmieniem to też pewna opcja, ale wtedy chodzenie po forach o tematyce audio to strata czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, Krzysztof_54067 napisał:

Racja. Muzyka z byle jakim brzmieniem to też pewna opcja, ale wtedy chodzenie po forach o tematyce audio to strata czasu.

Też racja, pod warunkiem, że regulacja tonów jest równoważna z byle jakim brzmieniem i chodzenie po forach o tematyce audio jest gwarancją prawidłowego brzmienia, cokolwiek by to nie znaczyło ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą jest stwierdzenie,że regulacja barwy zawsze degraduje dżwięk.Staruszek Accu E-206 grał identycznie w trybie direct,jak i przez potencjometry regulacji barwy ustawione na 0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2019 o 10:57, bemol napisał:

Bzdurą jest stwierdzenie,że regulacja barwy zawsze degraduje dżwięk.Staruszek Accu E-206 grał identycznie w trybie direct,jak i przez potencjometry regulacji barwy ustawione na 0.

Accuphase jest pewnym odstępstwem od reguły (może jest więcej takich marek czy konkretnych modeli - nie wiem), w E-408 też nie zauważam różnic pomiędzy wyłączoną a włączoną regulacją z ustawieniem "na zero".
Nie korzystam z tego choć był taki moment w przejściowym, niedopracowanym systemie, kiedy owa regulacja się przydała. W tych wzmakach wiele kwestii jest bardzo dobrze rozwiązanych. Np. absolutna cisza, niezależnie od ustawienia potencjometru głośności (niby oczywista sprawa a tyle piecy zalicza wpadki, np. Supernait 2) i wiele innych choć to trochę odbiega od tematu.
Zresztą Accu mi się "kurzy" od dłuższego czasu i czeka spokojnie na przeprowadzkę.
Często za to zdarzało mi się korzystać z regulacji średnich i wysokich w poprzednich kolumnach. Działało to bardzo delikatnie i przy tym bardzo dobrze.

Jeśli nie boisz się stacoci, możesz posłuchać Harmanów typu PM-665/665 VXI, to bardzo dobre granie w swojej cenie, miło wspominam te wzmaki, oczywiście trzeba uważać i nie brać od handlarzy. Ja miałem 2 sztuki, kupione po 600 zł, obydwie grały identycznie. Ten wzmak zdeklasował u mnie Marantza PM-75, którego też uważam za całkiem udany model (ceny jednak poszybowały w górę na tyle, że nie opłaca się tego już teraz brać).
Z prywatnych rąk taki Harman do dostania w cenach poniżej 1000 zł a piec naprawdę może zaskoczyć. Równe granie z bardzo dobrą dynamiką, świetnym basem, piec bardzo wydajny. Regulacja tonów jest + loudness (z tego co pamiętam działają dość dobrze, w "dobrym" zakresie, nie pamiętam już jak dużą degradację wprowadzają, ale jeśli taki wymóg jest, owa regulacja występuje).

Do spróbowania jak znalazł (zważywszy na niską cenę zakupu, "chodliwość" i łatwość odsprzedaży bez większych strat no i trochę inny charakter niż Copland.

Za "trójkę" zaś powinieneś upolować HK990, to dużo młodszy piec i również bdb dźwięk w swojej cenie, trochę chyba nawiązujący do tych starych 665

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sa urzadzenia ktore regulacje barwy maja dodana w torze jako osobny uklad i te zazwyczaj brzmia kiepsko a sa tez takie gdzie regulacja odbywa sie w sprzezeniu zwrotnym przedwzmacniacz lub samej koncowki mocy i regulacje barwy w takim układzie nie sa degradujace dla brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke sie zmienilo ,copland sie sprzedal od reki i budzet wzrosl 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2019 o 21:33, muda44 napisał:

Każde włączenie regulacji barwy na tyle degradowało brzmienie że wolałem jej nie używać .

Sorry muda, ale o czym Ty......mówisz ? Jaka degradacja dźwięku ?! Matko jedyna, co za bzdury się tu wypisuje.

W dniu 11.04.2019 o 21:47, kamil79 napisał:

To mnie zalamales

Kamil nie słuchaj takiego pitolenia o degradacji dźwięku, bo to powtarzanie takich audiofilskich pseudo mądrości, nie mających za wiele wspólnego z prawdą. A co rozumiem przez prawdę ? Ano Twoje własne, subiektywne zadowolenie z odbioru muzyki. Jestem w stanie wiele znieść i zrozumieć. Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś wierzy w kable sieciowe i audiofilskie półki pod sprzęt. Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś wierzy w audiofilskie bezpieczniki i podkładki pod kable. Jeśli to wszystko w jego SUBIEKTYWNYM odczuciu poprawia mu dźwięk, to jego własny wybór. Natomiast BZDUR o degradacji dźwięku poprzez używanie regulacji tonów nie zniosę i jakem SynSama będę to piętnował, tępił z uporem Indianina :-)))))!!!!! Howgh !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Denonow to można polecić najwyższe modele S10 lub jeśli masz duże pomieszczenie S10II  ale z tego co widzę one juz będą  za tanie dla Ciebie:)

i trudno dostępne 

to może Denon S1 ?  ten to juz w ogóle niedostępny 

a Marantz to jesli masz dużą  kasę mógłby byc pm15 zamiast pm16, ponoć lepszy nawet od pm14 . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ProAc celowałbym w Sudgena..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2019 o 08:20, SynSama napisał:

Sorry muda, ale o czym Ty......mówisz ? Jaka degradacja dźwięku ?! Matko jedyna, co za bzdury się tu wypisuje.

Kamil nie słuchaj takiego pitolenia o degradacji dźwięku, bo to powtarzanie takich audiofilskich pseudo mądrości, nie mających za wiele wspólnego z prawdą. A co rozumiem przez prawdę ? Ano Twoje własne, subiektywne zadowolenie z odbioru muzyki. Jestem w stanie wiele znieść i zrozumieć. Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś wierzy w kable sieciowe i audiofilskie półki pod sprzęt. Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś wierzy w audiofilskie bezpieczniki i podkładki pod kable. Jeśli to wszystko w jego SUBIEKTYWNYM odczuciu poprawia mu dźwięk, to jego własny wybór. Natomiast BZDUR o degradacji dźwięku poprzez używanie regulacji tonów nie zniosę i jakem SynSama będę to piętnował, tępił z uporem Indianina :-)))))!!!!! Howgh !!!!

Zanim zaczniesz pisać takie mądrości zainteresuj się jak jest zbudowany typowy układ regulacji barwy . A typowo to jest zbudowany z kilkunastu do kilkudziesięcioleciu elementów przez który dodatkowo przechodzi sygnał .

Każdy element w torze sygnałowym wpływa na pogorszenie sygnału . Mniej lub więcej ale każdy .  Tu mamy takich elementów X lub XX i muszą wpływać na ten sygnał negatywnie . Do tego poczytaj na czym polega podbijanie pasma i co zniekształca .

Warto się też zastanowić dlaczego uważane za najlepsze wzmacniacze na świecie uchodzą te proste konstrukcje w tym lampowe SETy gdzie sygnał często przechodzi przez zaledwie kilka elementów .

 

To czy ktoś to słyszy czy nie to już jego sprawa .

 

Inna sprawa to nie zawsze układy regulacji barwy w danym wzmacniaczu są odłączane jak przy " DIRECT ".

Takim przykładem są np wzmacniacze NAD gdzie przycisk deaktywujacy regulację barwy niejako tylko mostkuje potencjometry a w sygnale nadal pozostają bufory przed i za układem regulacji i to one są odpowiedzialne za psucie brzmienia w tych wzmacniaczach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, muda44 napisał:

Zanim zaczniesz pisać takie mądrości zainteresuj się jak jest zbudowany typowy układ regulacji barwy . A typowo to jest zbudowany z kilkunastu do kilkudziesięcioleciu elementów przez który dodatkowo przechodzi sygnał .

Nie zmienia to mojego pytania muda.....o jakiej DEGRADACJI piszesz :-)))))))))))))))))))))))))). Będziesz przedstawiał cyferki, tabelki, liczby ? One mnie nie interesują. Interesuje mnie przyjemność słuchania.

To, że układ jest zbudowany z pierdyliona elementów - zgoda. To, że dla odbiorcy na końcu tego łańcuszka to degradacja to wymysł.. Dagostino wyraźnie mówi, że "audiofilskie" przekonanie o złym wpływie regulacji tonów, to bzdura wyssana z palca, a której źródłem był w latach 70-tych Mark Levinson, który taką teorię sobie wymyślił SAM, a reszta klakierów temu przyklasnęła i potem już taka zła prasa dla regulacji tonów stała się prawdą objawioną.....I tyle w temacie. Mnie możesz olać, za nim stoi jednak jakaś tam historia, prawda ?

O korekcji brzmienia dzięki "gałom" pod własne upodobanie już nawet nie wspominam, bo powinno być dla Ciebie oczywistością, że na końcu jest słuchacz i muzyka ma mu się podobać.

Tylko tyle i aż tyle, a masochizm w stylu " potnijcie mnie, ale za cholerę nie użyję korekcji, bo to nie audiofilskie " można sobie wsadzić w...buty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SynSama napisał:

Tylko tyle i aż tyle, a masochizm w stylu " potnijcie mnie, ale za cholerę nie użyję korekcji, bo to nie audiofilskie " można sobie wsadzić w...buty. 

Obecnie mam sprzęt bez żadnej korekcji i mi jej nie brakuje. Zresztą mój sprzęt tak różnicuje płyty ze na jednej płycie musiałbym kręcić przy prawie każdym kawałku. Po za tym jednak wolę usłyszeć HiFi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bartosz_70659 napisał:

Obecnie mam sprzęt bez żadnej korekcji i mi jej nie brakuje. Zresztą mój sprzęt tak różnicuje płyty ze na jednej płycie musiałbym kręcić przy prawie każdym kawałku. Po za tym jednak wolę usłyszeć HiFi .

A czy ja gdzieś twierdzę, że masochizm jest zabroniony :-)))))) ? Każdy robi w sypialni co lubi ;-))))

Nawołuję jedynie do tego, żeby nie szerzyć bzdur i głupot, jakoby korekcja masakrowała dźwięk, bo tak nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.