Jump to content
kuros77

Kolumny ok 25 tys do 45 m

Recommended Posts

1 godzinę temu, azis_light napisał:

Wyższe modele Studia 16 Hertz to można śmiało napisać jedne z lepszych kolumn produkowanych obecnie na świecie a nie tylko w Polsce.

Wystarczy porównać komponenty a zawstydzą wiele "światowych marek" za nawet 10 x wyższe ceny.

Co tam za magiczne komponenty siedzą kpl.glosnikow w detalu do arcady 2.5 czy ethosów to 6700zł. Czy zawstydzą inne 10razy droższe to inna sprawa dlatego warto posłuchać kilku propozycji. Do 45m2 warto sprawdzić kolumny na wiekszym basowcu ok 12" który w mojej opinii gra bardziej swobodnie na basie niż 2x18cm.

• Like 2

18 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań Woźna napisał:

Gato też fajnie, ale dość miekko i nisko zestrojone. Barwne granie, łagodnie podany dźwięk. Kolumny te potrzebują szybkiego i żywego pieca. W takich gabarytach jak D48 to model FM-50 warto odsłuchać.

To prawda. Grają dość łagodnie i barwnie. Nie dzielą włosa na czworo , za to podają muzykę w bardzo przyjemny sposób. Gdzieś to wpisuję w mój gust. Nawet w warunkach wystawowych (Audio Show) dobrze się prezentują. Ostatnio FM-8 zagrały dość spektakularnie jak na takie maleństwa.  

6 godzin temu, Silver_85 napisał:

Ostatnio FM-8 zagrały dość spektakularnie jak na takie maleństwa.  

zgadzam się. Dźwięk jak z kolumn podłogowych. Grają z ogromnym rozmachem. Nie ma co się bać niepozornych gabarytów. Rewelacyjnie zgrywają się z Gato DIA-250 albo DIA400

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

W dniu 13.04.2019 o 17:03, ira napisał:

Sugerujesz ,że kolega Nikimaj jest "przedstawicielem" Top HiFi? Jeśli tak to nieładnie...

Nie sugeruje tylko jest. Myślałem, że już wszyscy to wiedzą. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forowiczów

sklep.rms.pl/wyprzedaz-okazyjna

W dniu 11.04.2019 o 19:57, zibii napisał:

28kzł za proaki to troszkę przesada (wiadomo wszyscy muszą zarobić), posłuchaj konstrukcji od YBaudio a zmienisz zdanie odnośnie brzmienia no i jeszcze zostanie ci parę grosza w kieszeni;-). Sam gram na ich kolumnach i jest rewelacja. Tutaj masz za dobrą kasę

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-yb-audio-phoenix-CID99-IDzgO1J.html

ja również polecam sprawdzone DIY np. YB Audio - piękne wykonanie i jakość zastosowanych przetworników (zależnie od modelu), lub Studio 16 Hertz. jakość grania kolumn markowych cenax3 choć przy odsprzedaży to wiadomo, że tego nie dostaniesz co zapłaciłeś. ja mam DYI i jestem Happy i wiem, że jeśli chce coś lepiej markowego to musze zapłacić x3

natomiast jak koniecznie chcesz mieć markowe to --- ATC SCM 40. Można ich posłuchać w paru salonach i są opinie na naszym forum o nich - bardzo pozytywne.

z twoim wzmakiem powinno być super. wiem ze z Musical Fidelity się bardzo dobrze zgrywają. 

Edited by Marcin Wielgus

W dniu 14.04.2019 o 12:02, morawka napisał:

W takim metrażu świetnie odnajdą się JBL 250Ti i sporo kaski zostanie 

morawka a słyszałeś je ? kiedyś na nie chorowałem ale zabrakło mi odwagi. była na alledrogo wersja signature numerowana. jak grają ? jak jest z basem ? 

Mialem

17 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

morawka a słyszałeś je ? kiedyś na nie chorowałem ale zabrakło mi odwagi. była na alledrogo wersja signature numerowana. jak grają ? jak jest z basem ? 

Miałem je jakieś 10 lat temu, właśnie w podobnym metrażu ( kumpel ma takie w ok. 25m i to już nie to ) według mnie najlepsza jest starsza wersja w brązowym drewnie. Co do basu, to jest on bardzo "kulturalny" i nie pompuje cały czas , ale jak trzeba potrafi zejść bardzo nisko i zatrząść chałupa . Do tego świetna kontrola ( zwłaszcza jak na bass- refleks ) szybkość jak na tak duży głośnik i zróżnicowanie 

W dniu 14.04.2019 o 15:41, ira napisał:

No ,tak rasowe kolumny ,ale byle czym tego nie napędzi.Jaki kolega ma wzmacniacz? Tu jest problem ,ponieważ do poważnych głośników do 45 m ten Krell jest za słaby. A można kupić porządne głośniki do takiego metrażu ,tylko przydałaby się końcówka mocy . Mocna integra też będzie ,ale to inny budżet. i tak w kółko.

To oczywiste , ze do takich kolumn wzmacniacz musi być podobnej klasy , wiec także z podobnej polki cenowej

Thiele grają z monoblokami Mark Levinson no 20.6 ( o ile nie pomyliłem coś z cyferkami )