Jump to content
fhvbn

Mało płyt BD a drogie kino

Recommended Posts

Witam mam takie pytanie planuję poważną instalację kina domowego opartego na JVC N7 4K, ale mam dylemat mam bardzo małą ilość płyt BD raptem 20 kilka i teraz pytanie czy do tak drogiego projektora warto kupić porządny amplituner i drogie głośniki, czy to ma sens, przy małej ilości płyt w kolekcji od razu zaznaczam że nie chcę Netflixa nie interesuje mnie to co jest na Netflixie, projektor nabyłem z myślą o filmach i głównie telewizji mam Cyfrowy Polsat więc HBO jak i Cinemaxy, czy warto pod sam dekoder CP budować kino na porządnych klockach oparte na JVC DLA N7B oraz Cambridge CXUHD.

DSC_0212.JPG

No wiesz to wszystko zalezy jaki masz budzet, co chcesz osiagnac i czy potrafisz kombinowac.
To ze masz tylko kilka plyt BD i zakichany tuner z polsatu czy nki ( tez mam i wiecznie sam badziew tam leci) to nie oznacza ze jestes ograniczony. Sa inne zrodla i sposoby na ogladanie filmiw w dobrej jakosci i z systemami audia.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Do takiego projektora to teraz kupuj płyty UHD 4K 

A są filmy dla których warto mieć porządny sprzęt i zobaczyć piękny obraz oraz poczuć i posłuchać świetnego dźwięku. Jak kasa nie stanowi problemu to jak najbardziej bierz dobry zestaw a nie pożałujesz.

Onkyo Rz830, Klipsch RP280F, RP450, R115SW, Canton Inceiling 865, Atmos 7.1.2

Tyle ze plyt uhd jest jak na lekarstwo. I to jeszcze zeby bylo z HDR bo sama wieksza rozdzielka az takich wrazen nie daje.

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

O rany. Z takim sprzętem to grzech nie iść dalej. Ludzie mają podstawowe projektory i budują świetne kina. Tak jak przedmówcy. Jeśli jest budżet to na pewno warto.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Zaasze warto isc do przodu. Zgadza sie. Tylko ze nie wszystko idzie w parze i tu sie chyba zgodzicie. Tv 4k juz dobre pare lat sa na rynku a plyty i bd dopiero od jakiegos czasu sie pokazuja. A na to juz nic nie poradzimy.

Są nie tylko płyty. Ale to już jak kto woli.

Są nie tylko płyty. Ale to już jak kto woli.

O tym insynuowalem wyzej. Heh

• Like 1

Pod dekoder TV to nie warto. Szkoda by mi było włączać projektora na tą "jakość".

Co rozumiesz przez poważną instalację? Możesz zaadoptować salon czy osobny pokój pod kino?

• Like 1

Posted (edited)

Pokój dedykowany ale mały na poddaszu JVC N7(RS2000) plus do tego myślałem ekran ramowy Adeo albo Kauber, jakiś Denon lub Marantz i komplet Dali Opticon lub Rubicon 7.1.4 Atmos i SVS PB2000 i się robi ok 90 tys zł. A jako źródło wspomniane CXUHD dekoder EVOBOX nie wiem czy macie lub znacie i PS4 Pro.

Czy dla tych kilku płyt warto tyle hajsu wydać. Wiem to tak jakby salonowym Porsche jezdzić tylko po mieście i w ogóle nie śmigać autostradami.

Edited by fhvbn

Ja olałem hobby 🙂 za dużo mniejsze pieniądze także może być fajnie w KD 

Za chwilę  ( kilka tygodni ) koledzy będą wyprzedać swoje zabawki , bo wchodzi HDMI 2.1 

I cała gonitwa za Królikiem zaczyna się od nowa 🙂

Od pierwszego logo 4K ile się zmieniło ? HDR , HDR 10 ,  Dolby Vision ... zawsze coś wymyślą,  aby tylko wydoić 😞

Teraz jestem szczęśliwy i mam wszystko w d... 

• Haha 1

Ja olałem hobby za dużo mniejsze pieniądze także może być fajnie w KD 
Za chwilę  ( kilka tygodni ) koledzy będą wyprzedać swoje zabawki , bo wchodzi HDMI 2.1 
I cała gonitwa za Królikiem zaczyna się od nowa
Od pierwszego logo 4K ile się zmieniło ? HDR , HDR 10 ,  Dolby Vision ... zawsze coś wymyślą,  aby tylko wydoić
Teraz jestem szczęśliwy i mam wszystko w d... 
Ok. Każdy robi jak chce. To teraz wróciłeś do radia?

Co właściwie daje HDMI 2.1 po za 8K.

Jak już decydujesz się na projektor z wyższej półki to warto zainwestować w tor audio a dokładnie kolumny i porządny sub bo w tym temacie przez lata nic nowego nie wymyślili. Ja zdecydowałbym się na procesor plus końcówki mocy napewno lepiej to zagra niż amplituner. Sam jestem na etapie budowy takiego małego kina tyle, że bardziej kładę nacisk na brzmienie niż na wysokie modele projka i ekranu bo jakoś mi szkoda kasy. Mam epsona tw6600 i ekran ramowy projecta i za jakiś czas zaczynam działać. 

10 godzin temu, snikers89 napisał:

Tyle ze plyt uhd jest jak na lekarstwo. I to jeszcze zeby bylo z HDR bo sama wieksza rozdzielka az takich wrazen nie daje.

Ze 400 ?

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

11 godzin temu, fhvbn napisał:

Pokój dedykowany ale mały na poddaszu JVC N7(RS2000) plus do tego myślałem ekran ramowy Adeo albo Kauber, jakiś Denon lub Marantz i komplet Dali Opticon lub Rubicon 7.1.4 Atmos i SVS PB2000 i się robi ok 90 tys zł. A jako źródło wspomniane CXUHD dekoder EVOBOX nie wiem czy macie lub znacie i PS4 Pro.

nie wiem po co takie wynalazki do dupnego sygnału TV i tragicznej ramówki. Jeśli cie stać to rób, jeśli nie to zrób porządne 5.2

BTW: jak już to 7.2.4 zwłaszcza że masz małe pomieszczenie.

10 godzin temu, zibii napisał:

Jak już decydujesz się na projektor z wyższej półki to warto zainwestować w tor audio a dokładnie kolumny i porządny sub bo w tym temacie przez lata nic nowego nie wymyślili. Ja zdecydowałbym się na procesor plus końcówki mocy napewno lepiej to zagra niż amplituner. Sam jestem na etapie budowy takiego małego kina tyle, że bardziej kładę nacisk na brzmienie niż na wysokie modele projka i ekranu bo jakoś mi szkoda kasy. Mam epsona tw6600 i ekran ramowy projecta i za jakiś czas zaczynam działać. 

A jakiej marki jeżeli można wiedzieć masz procesor, końcówki mocy oraz kolumny i subwoofer i jaki odtwarzacz BD bo ja mam na bazie Oppo UDP 203 Cambridge CXUHD.

Sam sprzęt to jedno ale trzeba pomyśleć o akustyce ja będę dawał wykładzinę po całości i prawie 8m grubych zasłon na ściany i sufit. Też pewnie znajdzie się miejsce na jakiś panel akustyczny, zresztą jak zacznę robić ten pokój to wstawie zdjecia.

W kinie tak samo ważny jest obraz jak dzwięk a może nawet i ważniejszy przynajmniej dla mnie nie w drugą stronę, zdecydowanie wolę wysoki model projektora\wyświetlacza i jakiś tam amplituner niż system dzielony procesor i końcówkę z niskim modelem Epsona.

Jakiej marki masz te klocki?

4 godziny temu, fetek napisał:

nie wiem po co takie wynalazki do dupnego sygnału TV i tragicznej ramówki. Jeśli cie stać to rób, jeśli nie to zrób porządne 5.2

BTW: jak już to 7.2.4 zwłaszcza że masz małe pomieszczenie.

Dekoder Polsatu sobię chwalę w innym pokoju, sygnał nie będzie słaby ponieważ mam CXUHD na bazie Oppo UDP 203 więc jezeli chodzi o obraz to najwyższa liga, a ekran Adeo jest chwalony przez wszystkich Kauber też podobno niczego sobie Polska marka.

17 godzin temu, fhvbn napisał:

Pokój dedykowany ale mały na poddaszu JVC N7(RS2000) plus do tego myślałem ekran ramowy Adeo albo Kauber, jakiś Denon lub Marantz i komplet Dali Opticon lub Rubicon 7.1.4 Atmos i SVS PB2000 i się robi ok 90 tys zł.

Z tą ceną to przesadziłeś... wygląda jakbyś zaczynał zabawę z tym hobby i chcesz się od razu ładować w takie koszty? Nie lepiej zacząć od czegoś z niższej półki i zobaczyć czy to Cię w ogóle wciągnie? Czytałem już tu opowieści takich co to wyłożyli majątek na sprzęt po czym korzystali ze swojego kina raz w miesiącu... Czy to ma sens? Nie wiem, dla mnie nie... ale niech każdy robi jak chce.

1 godzinę temu, fhvbn napisał:

Dekoder Polsatu sobię chwalę w innym pokoju, sygnał nie będzie słaby ponieważ mam CXUHD na bazie Oppo UDP 203 więc jezeli chodzi o obraz to najwyższa liga

A myślisz, że CXUHD jakoś magicznie ulepszy Ci ten obraz? To tak nie działa. Dekodery sat jakość obrazu i dźwięku mają bardzo przeciętną i to że przepuścisz go przez lepszy sprzęt kompletnie nic nie da. Sam się przekonasz jak tylko wyświetlisz go na dużym ekranie, a potem porównasz np. z filmem na BD.

Ale coś trzeba oglądać a płyt mam mało więc z polsatu nie zrezygnuję Dali Rubicon mi się bardzo podobają ma mój kuzyn są świetnie wykonane i bardzo dobrze grają tym bardziej że pokój będzie zaadaptowany pod audio.

JVC widziałem w akcji i nie było mowy o Optomie Benq czy Epsonie ba nawet Sony nie dał rady.\

Wiem od czegoś trzeba zacząć ale nie uznaje słabych głośników czy słabego projektora tym bardziej że mam świetne źródło(Cambridge) które wymaga dobrych głośników i klasowego wyświetlacza.

Wiem że jak się zrobi prawo jazdy to trzeba kupić najpierw używaną Skodę aby zobaczyć czy jazda autem w ogóle mnie kręci, ale jeżeli ktoś ma odłożoną kasę na coś lepszego to dlaczego nie mogę kupić salonowego Porsche oto takie porównanie sprzętu A/V do samochodów.

To że mam 20 płyt BD to wcale nie oznacza że nie mogę na kino tyle wydać, denerwują mnie sytuację odwrotne jak ktoś a znam takich ma np. kilkaset płyt lub nawet kilka tysięcy płyt BD a ogląda na małym telewizorku z marketu a sprzęt audio za 3 tys zł to mnie przeraża bo on nie wykorzysta tych płyt na tym systemie.

Papcio buduje teraz podobny pokój co ja tylko w piwnicy a ja na poddaszu zapytajcie go jakiej klasy sprzęt zamierza kupić i ile ma płyt BD w kolekcji, pewnie podobną ilość co ja albo tylko trochę więcej. Wolę wydać na kino te 90 tys zł na 20 płyt niż na odwrót mieć 700 albo nawet 2000 płyt a na kino dać 5-15 tys zł.

Masz rację. Masz kasę to ją wydawaj. Po to ona jest. Ja zrobiłbym to samo. Najlepszy i najładniejszy na jaki byłoby mnie w danym momencie stać.

A dużo masz filmów BD? STELVIO

Tu na forum np. w galerii zdjęć nasze zestawy Pacman ma super kino na poddaszu na dwóch projach Sony i JVC ma tam ekran ramowy Adeo, właśnie Oppo(CXUHD) Marantza Parrasound Bowersy sprzęt drogi jak diabli, a ile ma filmów BD też może niezbyt dużo, dlaczego miałby niby mieć dużo kilkaset czy kilka tysięcy, są inne żródła sygnału NC+ czy Polsat, Amazon prime itp.

Tak czy siak o postępach prac w moim pomieszczeniu będę informował na bieżąco i wklejał zdjęcia z realizacji.

21 minut temu, fhvbn napisał:

a znam takich ma np. kilkaset płyt lub nawet kilka tysięcy płyt BD a ogląda na małym telewizorku z marketu a sprzęt audio za 3 tys zł to mnie przeraża bo on nie wykorzysta tych płyt na tym systemie.

telewizorki są raczej tylko z marketu, kwestia możliwości lokalowych, dla mnie 55 cali jest w sam raz, na przykład

mnie to nie przeraża 😉 nawet jestem w stanie zrozumieć...

Posted (edited)

A Bipo ma 130 cali rzucane z Sony VW270ES i podobno ogląda z 3,5m można? Można.

Edited by fhvbn

3 minuty temu, fhvbn napisał:

są inne żródła sygnału NC+ czy Polsat, Amazon prime itp.

te inne żródła mnie przerażają, jakość wiele do życzenia

Sprzet nie ma nic do posiadania owych plyt. Ja takze mam kilka plyt a za to na serwerze kilka tys filmow zaczynajac od 720p konczac na uhd z hdr.
Takze rob co masz robic i czekam na zdjecia

A dużo masz filmów BD? STELVIO
Tu na forum np. w galerii zdjęć nasze zestawy Pacman ma super kino na poddaszu na dwóch projach Sony i JVC ma tam ekran ramowy Adeo, właśnie Oppo(CXUHD) Marantza Parrasound Bowersy sprzęt drogi jak diabli, a ile ma filmów BD też może niezbyt dużo, dlaczego miałby niby mieć dużo kilkaset czy kilka tysięcy, są inne żródła sygnału NC+ czy Polsat, Amazon prime itp.
Tak czy siak o postępach prac w moim pomieszczeniu będę informował na bieżąco i wklejał zdjęcia z realizacji.
Na dysku 5TB dużo Full Hd i mnóstwo UHD HDR z DOLBY ATMOS. Do wyboru do koloru. Nie mam odtwarzacza i pewnie mieć nie będę. Także mówię: rób co trzeba i też czekam na foto.

• Like 2

2 godziny temu, fhvbn napisał:

Jakiej marki masz te klocki?

Pre to anthem avm50 końcówka hmm mam kilka cyfrowe monobloki B&O, amerykańskiego Carvera ale do kina podepnę qsc cx168 8 kanałów. Jako sygnał bd xbox. Jeśli chodzi o kolumny to oczywiście robione na zamówienie na głośnikach accutona, suby (2 szt) dopiero będę robił na topowych głośnikach od focala utopia 38cm. Na razie jest epson bo to 1 mój projek i nie chciałem wydawać kasy zanim nie sprawdzę a z drugiej strony nie będę miał całkowicie zaciemnionego pokoju gdzie możliwości jvca wogóle nie wykorzystam szkoda więc szkoda wywalać kasę. Jak będzie więcej materiału 4k to wtedy można się skusić bo jak na razie to nie ma sensu tak uważam.

Ale ta ilość płyt nie ma żadnego znaczenia, nie wiem coś się tak tego uczepił. To nie jest jedyne źródło dobrej jakości filmów. Koledzy we wcześniejszych postach coś Ci już sugerowali, nie wiem czy zauważyłeś.
Poza tym, ilość wyłożonej gotówki nie jest żadnym wyznacznikiem jakości, ani w kinie, ani w stereo. Potrzeba jeszcze sporo wiedzy i zaangażowania... poczytaj choćby wątki prawdziwych pasjonatów, którzy opisywali tu budowę swoich salek kinowych to może coś więcej zrozumiesz, bo na razie Twoje podejście jest zwyczajnie słabe. Jak słyszę, że Sony nawet nie dał rady i musi być JVC to mnie to po prostu śmieszy... no chyba że ten wątek to jakiś żart, to nawet Ci się udał 😉

qbakos

Masz dużo racji sprzęt za kupę kasy o niczym nie świadczy jeśli jest źle zamontowany i zestrojony. Każdy kto ma kasę może sobie kupić porsche czy inny supercar ale jak nie potrafi jeździć to go nawet w 30% nie wykorzysta 🙂 albo rozbije. Więc budując fajne kino trzeba się napracować w pocie czoła jeśli chcemy dużo rzeczy sami zrobić i zaoszczędzić kaskę bo w innym przypadku damy zarobić salonom audio. Jeśli planujesz salę przygotowaną akustycznie to zapewne będziesz robił pomiary i korekcje i tutaj kłania się procesor i końcówki mocy gdzie w tor wpinasz dsp aby to wszystko ustawić.

4 godziny temu, fhvbn napisał:

dlaczego miałby niby mieć dużo kilkaset czy kilka tysięcy, są inne żródła sygnału NC+ czy Polsat, Amazon prime itp.

i wszystkie to dno 😛

7 godzin temu, fhvbn napisał:

Dekoder Polsatu sobię chwalę w innym pokoju, sygnał nie będzie słaby ponieważ mam CXUHD na bazie Oppo UDP 203

sygnał będzie mega słaby, wymień na customowy dekoder to będziesz miał lepszy efekt niż komplet o którym mówisz. Osobiście z "kina" wszystkie dekodery wyniosłem bo tego się po prostu oglądać nie da, ramówka i tak jest tragiczna.

Tak samo nie rozumiem po co idziesz w DB atmos skoro nic z ww źródeł tego nie obsługuje.

5 godzin temu, fhvbn napisał:

To że mam 20 płyt BD to wcale nie oznacza że nie mogę na kino tyle wydać, denerwują mnie sytuację odwrotne jak ktoś a znam takich ma np. kilkaset płyt lub nawet kilka tysięcy płyt BD a ogląda na małym telewizorku z marketu a sprzęt audio za 3 tys zł to mnie przeraża bo on nie wykorzysta tych płyt na tym systemie.

normalnie wypisz wymaluj teściu 😛

za bardzo się rozwadniasz, nawet słaby materiał na dobrym sprzęcie będzie robił wrażenie, osobiście bym nie wydał tyle kasy na projektor, zwłaszcza że N7 nie taki kozak i dopłata nadzwyczajnie może nie mieć sensu.

Po za tym weź firmę która zrobi Tobie kompleksowy projekt, robienie samemu metodą prób i błędów będzie jednym wielkim nie ustającym remontem.

• Like 1