Jump to content
Sign in to follow this  
fhvbn

Mało płyt BD a drogie kino

Recommended Posts

5 godzin temu, qbakos napisał:

Ale ta ilość płyt nie ma żadnego znaczenia, nie wiem coś się tak tego uczepił. To nie jest jedyne źródło dobrej jakości filmów. Koledzy we wcześniejszych postach coś Ci już sugerowali, nie wiem czy zauważyłeś.
Poza tym, ilość wyłożonej gotówki nie jest żadnym wyznacznikiem jakości, ani w kinie, ani w stereo. Potrzeba jeszcze sporo wiedzy i zaangażowania... poczytaj choćby wątki prawdziwych pasjonatów, którzy opisywali tu budowę swoich salek kinowych to może coś więcej zrozumiesz, bo na razie Twoje podejście jest zwyczajnie słabe. Jak słyszę, że Sony nawet nie dał rady i musi być JVC to mnie to po prostu śmieszy... no chyba że ten wątek to jakiś żart, to nawet Ci się udał 😉

Przecież wiele testów potwierdza że Sony ma gorszą czerń od JVC oraz nie naturalne i sztuczne kolory i nie ważne który model do którego modelu byśmy porównali.

A wzoruje się na https://www.heimkinobau.de/heimkinobau-projekt-mit-grobikino-in-der-naehe-von-nettetal/

Nie ma tam tylko Oppo, ale są Rubicony, Ampli Denon oraz właśnie N7(RS2000).

Godzinę temu, fetek napisał:

i wszystkie to dno 😛

sygnał będzie mega słaby, wymień na customowy dekoder to będziesz miał lepszy efekt niż komplet o którym mówisz. Osobiście z "kina" wszystkie dekodery wyniosłem bo tego się po prostu oglądać nie da, ramówka i tak jest tragiczna.

Tak samo nie rozumiem po co idziesz w DB atmos skoro nic z ww źródeł tego nie obsługuje.

normalnie wypisz wymaluj teściu 😛

za bardzo się rozwadniasz, nawet słaby materiał na dobrym sprzęcie będzie robił wrażenie, osobiście bym nie wydał tyle kasy na projektor, zwłaszcza że N7 nie taki kozak i dopłata nadzwyczajnie może nie mieć sensu.

Po za tym weź firmę która zrobi Tobie kompleksowy projekt, robienie samemu metodą prób i błędów będzie jednym wielkim nie ustającym remontem.

Ramówka tragiczna Adeo co ty piszesz masz lepszy ekran? A Atmosa robię bo akurat kilka z tych 20 płyt BD ma taką ścieżkę. Dokładnie to robię 7.2.4 na dwóch SVS.

6 minut temu, fhvbn napisał:

Ramówka tragiczna Adeo co ty piszesz masz lepszy ekran?

lol, czytaj ze zrozumieniem albo się z kontekstu domyśl...

26 minut temu, fetek napisał:

lol, czytaj ze zrozumieniem albo się z kontekstu domyśl...

Ramówka czyli miałeś na myśli to co leci w tv, a mecz ligi mistrzów na projektorze to gdzie obejrzę jak nie na dekoderze, po za tym filmy są na HBO Cinemax Polsat Film Filmbox itp, nie martw się będę miał co oglądać, ale też nie ma co przesadzać bo lampa do nowych modeli strasznie zdrożała.

15 godzin temu, fhvbn napisał:

Ale co z tego co tam mają? Kup coś, potestuj, wymień na coś lepszego, sam dojdź do czegoś, zdobędziesz doświadczenie. Będziesz wiedział co Ci się podoba, co ma dla Ciebie znaczenie, a co można sobie odpuścić.
A jeśli już koniecznie chcesz iść w "gotowca" to wynajmij firmę, która zrobi Ci kompleksowy projekt i wszystko ustawi. Inaczej wtopisz tylko kupę kasy, a efekt może być mizerny.

I poważnie, odpuść sobie ten dekoder TV w kinie. Sam się przekonasz, że na tak dużym ekranie to się nie sprawdzi... do tego reklamy, które urwą Ci głowę swoją głośnością.

Posted (edited)

Ok kupię to na co mnie maksymalnie stać w aktualnym momencie, wolę mieć 20 płyt w kinie za 100 tys zł niż 500-700 płyt w kinie za 5-10 tys zł.Nie każdy akceptuje jazdę Oplem niektórzy muszą mieć Mercedesa.

Edited by fhvbn
  • Like 1
  • Haha 1

W Multikinie Cinema City czy Helios też są reklamy i jakoś to ludziom nie przeszkadza i tam chodzą, więc ja u siebie też dam radę będę ściszał głośność po prostu, Dekodera CP nie wyrzucę bo muszę mieć na mecze LM akurat kanały Polsat Sport Premium Super HD nadają w wysokim bitrate i nie będzie to słabo wyglądało a sam proj JVC może podbić rozdzielczość i będzie to wyglądało jeszcze lepiej, nie wszystko zależy od źródła ale sam sprzęt też jest w stanie poprawić ostateczny odbiór audycji.

Ludzie kupują dekodery Polsatu i podłączają je do tv 4K 65-75 cali i mówią że jest ok ja będę miał tylko "trochę więcej cali".

Posted (edited)

Fhvbn

A jakiej wielkości planujesz dać ten ekran ramowy? Ja u siebie mam 90" i wystarczy bo szerokość pomieszczenia mam 290cm a po bokach kolumny więc jest na styk. 

Zastanawiam się nad wymianą materiału projekcyjnego na transparentny akustycznie bo centrala chciał bym umieścić za ekranem macie jakieś propozycję co do firmy i dobrej ceny. Zależy mi też na wiekszym gainem bo pomieszczenie jasne.

Edited by zibii

4 godziny temu, fhvbn napisał:

wolę mieć 20 płyt w kinie za 100 tys zł niż 500-700 płyt w kinie za 5-10 tys zł.

Stać cię na kino za 100 tysięcy a nie możesz dokupić kilkudziesięciu płyt? Filmy blu-ray są teraz tanie.Jakieś sztuczne problemy sobie wymyślasz :-).

• Like 3

Godzinę temu, retha napisał:

Stać cię na kino za 100 tysięcy a nie możesz dokupić kilkudziesięciu płyt? Filmy blu-ray są teraz tanie.Jakieś sztuczne problemy sobie wymyślasz :-).

bez sensu kupować, do filmów się nie wraca.

Może ja faktycznie nie kupuję ale na pewno wracam do niektórych. I to po kilka razy. Mam swoje tzw perełki. Lub ulubione pozycje/tematy.
Np Marvela czy Gwiezdne wojny. I jeszcze parenaście innych z zaje..stymi efektami dźwiękowymi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Dobra ok stanęło na JVC N7(RS2000) do tego Adeo Plano, Marantz i Dali Rubicon cały set 7.1.4 Atmosy to do zabudowy i suby SVS.Jako źródło posiadany już Cambridge(Oppo) 4K oraz tuner tv sat i PS4.

Co to tym sądzicie w tym tygodniu startuje z remontem, zamawiam szafkę na sprzęt, wykładzinę i panele akustyczne i fotele kinowe. Kable głośnikowe puszcze strychem, oświetlenie kinkiety.

Muszę znaleźć salon w którym kupię te wszystkie produkty w dobrej cenie.

Dobra ok stanęło na JVC N7(RS2000) do tego Adeo Plano, Marantz i Dali Rubicon cały set 7.1.4 Atmosy to do zabudowy i suby SVS.Jako źródło posiadany już Cambridge(Oppo) 4K oraz tuner tv sat i PS4.
Co to tym sądzicie w tym tygodniu startuje z remontem, zamawiam szafkę na sprzęt, wykładzinę i panele akustyczne i fotele kinowe. Kable głośnikowe puszcze strychem, oświetlenie kinkiety.
Podejrzewam,że salony same się znajdą.

Powodzenia

Dzięki ale nie wszyscy wszystko mają, Marantz Dali SVS to raczej wszyscy mają, ale Adeo a już JVC to nie każdy może sprzedawać. Czy warto iść w ekran Kauber?

Ja bym się Kauberem zainteresował. Świetny polski sprzęt.

36 minut temu, STELVIO napisał:

Np Marvela czy Gwiezdne wojny. I jeszcze parenaście innych z zaje..stymi efektami dźwiękowymi.

trochę oksymoron, filmy marvela mają tragiczny dźwięk, efekty są słabe i mocno psują seans.

37 minut temu, STELVIO napisał:

Może ja faktycznie nie kupuję ale na pewno wracam do niektórych. I to po kilka razy. Mam swoje tzw perełki. Lub ulubione pozycje/tematy.

no ok, ja też mam (na płytach) ale wracam do nich.. nie wracam, leżą na półce.

21 minut temu, fhvbn napisał:

panele akustyczne

nie wiesz jaki będzie efekt i czego będziesz potrzebował a już kupujesz. Znasz chociaż podstawowe problemy swojego pomieszczenia ? suby masz przeliczone ?

26 minut temu, fhvbn napisał:

Marantz

jaki konkretnie ?

27 minut temu, fhvbn napisał:

w jednym tego nie kupisz, na drogi sprzęt można załatwić naprawdę dobre ceny ale to często musisz się sam fatygować albo dzwonić.  Pamiętaj o kablach, tam też poleci parę setek.

29 minut temu, fhvbn napisał:

Po co chcesz zamawiać panele akustyczne jak nie masz zrobionego pokoju i jakie np.mody trzeba będzie zastosować ( absorbery, dyfuzory czy pułapki basowe). Ogarnij najpierw to sprzętowo a później zamów firmę, która Ci to pomierzy i zrobi korekty( no chyba, że kogoś takiego już masz).

Powodzenia i czekamy na fotki z placu boju.

10 godzin temu, zibii napisał:

Po co chcesz zamawiać panele akustyczne jak nie masz zrobionego pokoju i jakie np.mody trzeba będzie zastosować ( absorbery, dyfuzory czy pułapki basowe).

To właśnie pisałem. Gość chce kupować na pałę. Gdzieś tam coś wyczytał i jedzie... Gdybym kierował się wyłącznie tym co wyczytane na forach to pewnie miałbym Onkyo, Klipsche i sub SVS, bo to ostatnio najmodniejsze.

• Haha 1

Akurat Onkyo i Klipsch nie biorę pod uwagę, ale suby SVS są chwalone i na pewno lepsze od Velodyne.

W dniu 14.04.2019 o 20:27, fetek napisał:

Ty nie wracasz, ja wracam.

Nie mierz wszystkich swoja miarą.

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

Czy lepsze zależy kto w jakich kategoriach je rozpatruje. Kilka mniejszych subów zagra szybciej i z większym impulsem niż jeden duży i ciężki głośnik. 

8 minut temu, zibii napisał:

Czy lepsze zależy kto w jakich kategoriach je rozpatruje. Kilka mniejszych subów zagra szybciej i z większym impulsem niż jeden duży i ciężki głośnik. 

Ale zejście czyli masaż niestety będzie słabsze...

Onkyo Rz830, Klipsch RP280F, RP450, R115SW, Canton Inceiling 865, Atmos 7.1.2

Ale zejście czyli masaż niestety będzie słabsze...
Coś w tym jest. Ale wypełnienie zdecydowanie lepsze. Jak już jesteśmy i tak nisko, to nie ma takiej przepaści.

Z jakościowo dobrego głośnika 10" będzie zejście w okolice 20, 25hz w zależności od strojenia i mając np.4szt takich głośników niż jeden 15". Sam się zastanawiam czy zrobić 4 suby na 10" głośnikach czy 2 na 15"?

Czyli lepsze przykładowo 2x SVS PB1000 od 1x PB3000, oraz 2xPB2000 od np. 1x PB4000,  i taka sama klasyfikacja mam rozumieć w serii SB. Czy dobrze to rozumiem?

Czyli lepsze przykładowo 2x SVS PB1000 od 1x PB3000, oraz 2xPB2000 od np. 1x PB4000,  i taka sama klasyfikacja mam rozumieć w serii SB. Czy dobrze to rozumiem?
Ja Ci podpowiem, że wystarczą 2xSVS PB-16 ULTRA. Nie musi być już 4szt innych.

Powiem szczerze że gdzieś mi uciekło. Ile masz m2 w tym pomieszczeniu?

Posted (edited)
21 minut temu, fhvbn napisał:

dwa suby w każdej konfiguracji to podstawa. Wszystko powinno być dobrane do Twojego pomieszczenia i jego problemów. Oczywiście możesz kupić na pałę i postawić dwa duże kloce, których w życiu nie wykorzystasz a grać "jakaś będą".

Duży mocny głośnik z racji swojej "doskonałości" nawet przy złym pomieszczeniu zagra rozsądnie ale to będzie zaledwie ułamek jego prawdziwych możliwości.

Edited by fetek

Posted (edited)

Raczej nie dokupię bo nie mam miejsca w pokoju, jest dosyć mały na poddaszu, dwa suby to maks no chyba że jeden ale duży ale to chyba zły pomysł. Założenie jest 7.2.4 Atmos więc raczej nie wiecej jak dwa.

Osobiście bym wolał 1x PB4000 niż 4x PB1000 cenowo wychodzi na to samo a mniej problemów z podłączeniem do prądu i amplitunera i widzę w tym pokoju 1 sub pokroju PB4000 ale nie ma szans na to aby wstawić aż 4 PB1000.

Edited by fhvbn

Raczej nie dokupię bo nie mam miejsca w pokoju, jest dosyć mały na poddaszu, dwa suby to maks no chyba że jeden ale duży ale to chyba zły pomysł. Założenie jest 7.2.4 Atmos więc raczej nie wiecej jak dwa.
No i o to chodzi. Jeśli małe pomieszczenie to 7.2.4 to może być przerost formy nad treścią. Ja na 17m2 dążę do 5.2.4. I przy dobrej kalibracji będzie optymalnie. Przy 7.2.4 tylnie boczne mogą się mieszać z tylnym atmosem. Tu jest problem przy małym metrażu.

Posted (edited)

a ściany są z ? do tego pewno skosy tony wełny i pojedynczy kg ?

już kilka osób Ci pisało do czego masz zacząć a Ty dalej swoje, wydasz kupę kasy i się tylko wq... że gra słabo.

Edited by fetek

Osobiście bym wolał 1x PB4000 niż 4x PB1000 cenowo wychodzi na to samo a mniej problemów z podłączeniem do prądu i amplitunera i widzę w tym pokoju 1 sub pokroju PB4000 ale nie ma szans na to aby wstawić aż 4 PB1000.