Skocz do zawartości
IGNORED

JVC x7900 bardzo mały obraz i buczenie


fetek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałem dzisiaj podłączyć tytuły sprzęt, postawiłem na stoliku ~1,5 metra od ekranu i mam jakieś 55'' z zoomem, w dodatku gdy urządzanie zaczyna wyświetlać obraz dziwnie i drażniąco buczy. 

ktoś ma jakieś pomysły ? walnięty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz wcale nie jest mały. Z 1,5 metra to jest normalny rozmiar przy max zoomie, co możesz sobie sprawdzić w kalkulatorze na projectorcentral.
Co do buczenia to musiałbyś to nagrać, bo ciężko coś więcej powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że obraz wymiata :) Też się szykuję do wymiany na JVC, ale jeszcze nie teraz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, rambo54 napisał:

gradacji/degradacji

a co to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie da się tego jednoznacznie ocenić. Mnie w JVC najbardziej podoba się jego niemal absolutna czerń. I to chyba jedyne projektory które potrafią to robić tak idealnie. Ale już odwzorowanie kolorów minimalnie lepsze ma ta nowa laserowa Optoma. Są bardzo dokładne testy tych projektorów na yt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie ustawiłem bo muszę trochę przemeblować pomieszczanie, projektor chodzi z ustawieniami fabrycznymi i praktycznie w każdym materiale szczena opada.

na szybko co mi się podoba w samym obrazie:
- ogólna plastyka
- odwzorowanie koloru
- ostrość (tak ostrego obrazu na TV LCD nie widziałem)
- czarny i szarości, ilość detalu, ogólnie odbiór jest zupełnie inny
- czystość i płynność obrazu.

Ogólnie przeskok jest kolosalny.

4 godziny temu, qbakos napisał:

Ale już odwzorowanie kolorów minimalnie lepsze ma ta nowa laserowa Optoma. Są bardzo dokładne testy tych projektorów na yt.

tylko masz jakieś ~4k różnicy w cenie na korzyść JVC. Pytanie czy jest sens dopłacać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.