Skocz do zawartości
IGNORED

Bzyczenie z wykotonówki.


fido920

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zauważyłem, a w zasadzie usłyszałem dzisiaj z wysokotonówki takie bzyczenie z leciutkim szumem w obu kanałach, tylko jak przykładam ucho do kopułki...Wcześniej tego nie robiłem, więc nie wiem czy tak było...To jest bardzo ciche, kiedy wzmacniacz jest zimny w ogóle tego nie słyszę, ale po chwili nagrzewania już zaczyna być słyszalne...Dźwięk jest bardzo cichy, ale na pewno słyszalny z bliska. Kręcenie potencjometrem nie zmienia głośności tego dźwięku-jest cały czas tak samo...Macie może pomysł czego to zasługa? Zastanawiam się czy to nie lampy już dają o sobie znać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie normalne. Dźwięk pewnie pochodzi z sieci. Dopóki nie przeszkadza w słuchaniu to bym się nie przejmował. Można się tego pozbyć używając filtrów sieciowych. Lampy też mogą mieć swój szum ale nie wiem czy to byłoby słyszalne w kolumnach. I także jest to normalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to uciążliwe, po prostu nachyliłem się zupełnie przez przypadek "uchem do kolumny", w domu był cicho jak nigdy ? i dopiero to usłyszałem. Wzmacniacz gra ok. W sumie to w poprzednim tranzystorze Rega Brio-R miałem tak, że jak zwiększałem poziom głośności (transport wyłączony) było słychać szum...Sprzęt miał jeszcze jeden defekt-zawieszał się selektor wejść, a po czasie przeskakiwał o kilka pozycji kiedy naciskałem przycisk tylko raz, więc bez problemu wymiana na nowy przez Regę-duży plus, dostałem nowszą wersję Brio-Amp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl podobny problem. Bzyczenie nie bylo zalezne od polozenia galki glosnosci, bzyczalo nawet na maksymalnie sciszonym. Z dnia na dzien bylo coraz glosniej i zauwazylem ze glosniki basowe tez zaczely bzyczec. Lampy 100% sprawne. Wzmacniacz byl nowy i zostal oddany do sklepu a szkoda bo zakochalem sie w lampowym brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że to lampy szumią ( i nie mam na mysli przydźwieku sieci). Szczegolnie te, ktore są na wykonczeniu lub w jakis sposob uszkodzone. Swierszczenie, lekki brumik itd. Ale przy sprawnym calym ukladzie ciszę mozna uzyskać.

Fido, jesli masz jednakowy szum w obu kanałach to nie przejmowałbym się. Mozesz ewentualnie zmienić polaryzację na kablach, lub ją sprawdzić. Mozesz też poukladać kable tak zeby nie lezały na sobie. Moze to cos da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.