Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Bumpalump napisał:

chociazby wspomniany wczesniej esoteric d-05, skoro dac za 40tys nie powala to jaki ma powalic? ten za tysiaka?

 

(oczywiscie pieniadze nie graja, ale mamy tu do czynienia z firma legenda ktora raczej uczuciwie wycenia swoje produkty)

Caly czas odnosisz się do wszystkich współczesnych dac. Takie opinie są na prawdę mało poważne. Wszystkie współczesne dac włącznie z Esoteric za 40 tyś mają biedny zasilacz, grają sucho i bezbarwne. A 40 letni magnetofon Sony ma lepiej zaimplementowany i brzmiący dac niż wszystkie obecne przetworniki do 1kzl. 

Nie wiem po jakim spozyciu ty przeprowadzasz swoje odsłuchy i w jakim referencyjnym systemie, ale pozostaje mi pogratulować poczucia humoru i dobrego słuchu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bumpalump napisał:

mialem w roli transportu to co bylo pod reka, kupno dedykowanego transportu przewyzszylo by kilkukrotnie wartosc tych dacow

Nie tylko Vintage, ale na wspolczesne klocki grajace jak ten Vintage mnie nie stac osobiscie, mowie otwarcie

a co to jest 1000zl? to pułap najtanszych urzadzen, czego wiec spodziewac sie po tym? niewiele mniej kosztuje denon dcd500ae w MM, serio nie rozumiem co Ciebie tak dziwi porownanie sredniej klasy magnetofonu cyfrowego z najtanszymi przetwornikami na rynku

A gdzie napisałem, że 1000zl na dac to dużo? Za taka kwotę ledwie kupisz podstawowy,  budżetowy model... to oczywiste.

Dziwi mnie i będzie dziwić twoja tendencja do tak mocnego uogólniania i nadmiernego mitologizowania wszystkiego co vintage. Trochę pokory by się przydało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Bumpalump napisał:

a tak naprawde caly ten watek jest o wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkiej Nocy.

co kto lubi, a jak ktos nie wie co lubi to niech poslucha, inaczej gustu sie nie wyrobi, kazdy woli inne brzmienie i wydaje swoje ciezko zarobione pieniadze by to brzmienie uzyskac, jak mantre powtarzam ze zawsze trzeba posluchac przed zakupem a nie dokonywac wyborow na podstawie opinii w sieci. Pozdrawiam

Amen .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy jakich nagrań (styl, okres) chce się słuchać.

2. Zależy, jak chce się słuchać - czy wyczynowo czy komfortowo.

3. Retro to zbyt obszerny worek, aby to łatwo skwitować, a na start sprzętowy za drogie w Polsce.

Opłacalność inwestycyjna ? To kompletnie pominę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kidyś Akai AA1050. Grało to świetnie i grało by pewnie do dzisiaj gdyby nie zmęczył mnie brak pilota. Teraz zaś jak już wyżej pisałem używam kolumny Arcus i wiem, że nie wrócę do współczesnych słupków (na które zdecydowanie za dużo kasy w życiu wydałem) z siłowo wymuszonym dźwiękiem z małych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bumpalump napisał:

Jak ktos lubi wyprane z barwy i suche brzmienie to moze mu sie SACD i pliki podobac. Na 1 odsluch robi to wrazenie bo jest niby wiecej szczegolow i przestrzeni ale to wszystko jest takie sztuczne ze powrot do CD pozbawia nas zludzeń

Do SACD mialem tez "grube" sprzety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To zależy , u mnie np. Gęste pliki 24/96-192 grają zdecydowanie lepiej od płyty CD, właśnie z lepsza barwa , nasyceniem i jakby mniej cyfrowo.

pozbylem się już odtwarzaczy CD i nie wyobrażam sobie powrotu, do nośnika , który wg. mnie w najbliższych latach stanie się nisza 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nikifor napisał:

moim zdaniem jest tak że jeśli ktoś lubi analizować dzwięk to zdecydowanie sprzęt z nowej epoki,jelsi lubimy ciepły,cukierkowy analogowy dzwięk to stary vintage,chodż tutaj bym tez się zastanawiał bo przetworniki AKM grają bardzo muzykalnie i dokładniej od starych TDA

ma trochę starych klamotów,ale trzymam to wszystko w garażu bo w domu nie mam miejsca,a dzwięk nie powala aż tak aby zagracać mieszkanie,zdecydowanie wolę coś mniejszego z nowszych sprzętów

To nie wiem co ty za sprzęty vintage posiadasz. Mam na stanie ,oprócz nowych klocków, sporo starych klamotów i tak zaczynając - Pioneer A77X/A88X , Dual CV 441,Yamaha CDX 1060/1120, Braun Atelier CD5 - który z wymienionych gra cukierkowo?! Braun bez kompleksów staje w szranki z moim Cllase 202.

Słuchałeś Ty w ogóle czegoś porządniejszego ze starych sprzętów ,ze telefon gra ci lepiej? Nie wiem co ty tam posiadasz w garażu ,ale na Marantzu 65 świat starych klamotów sie nie kończy.

 

12 godzin temu, Misio38 napisał:

Ja napoiszę tak. Kupiłem niedawno stare kolumny Arcus

Jakie masz Arcusy? W sypialni słucham TM88.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, morawka napisał:

To zależy , u mnie np. Gęste pliki 24/96-192 grają zdecydowanie lepiej od płyty CD, właśnie z lepsza barwa , nasyceniem i jakby mniej cyfrowo.

pozbylem się już odtwarzaczy CD i nie wyobrażam sobie powrotu, do nośnika , który wg. mnie w najbliższych latach stanie się nisza 

Ja pozbyłem się gramofonu i winyli. CD jest w rezerwie, bo trochę płyt jeszcze zostało. Jeśli już kiedykolwiek, np. na emeryturze wrócę do nośnika fizycznego, to tylko do winyli, i tylko z sentymentu :)

Fizyczny nośnik CD powoli staje się niszą. Popatrz co dzieje się w USA, Niemczech czy UK. Znikają największe sklepy z CD, szczególnie w USA. Coraz więcej albumów, szczególnie nowych zespołów nie już jest wydawanych na CD.

Polska i Japonia jeszcze mocno się opierają. Oczywiście Polacy z innych powodów niż Japończycy :) 

Media streamingowe z roku na rok rosną w siłę bardzo szybko.  Tendencja jest oczywista, czy się to komuś podoba czy nie. 

Oczywiście CD nie zniknie prędko, ale pozostanie w sferze niszy, dla ludzi którzy nie rezygnują z tego nośnika z czysto sentymentalnych powodów lub dlatego, że mają tak duży zbiór płyt CD, gromadzony latami, że żal im jest z tego rezygnować na rzecz nośników nie fizycznych -  co rozumiem.

Pisanie że pliki brzmią tak ..a CD tak..., to wierutna bzdura, nie mająca żadnego podparcia w faktach.

Muzyka grana z plików potrafi zabrzmieć bardzo przyjemnie, wciągająca i czarująco. Tak samo muzyka z CD potrafi być sucha, płaska i bezbarwna. Dużo zależy głównie od źródła, reszty systemu i akustyki. Nośnik ma drugorzędne znaczenie. W ocenianiu muzyki z plików vs Cd jest zbyt wiele stereotypów wynikających z przyzwyczajeń i głęboko zakorzenionych wzorców myślenia. A tak naprawdę muzyka ma sprawiać przyjemność i o to w tym chodzi. Nośnik to tylko nośnik.

Dla mnie osobiście pliki i streaming są po prostu wygodne, a ponieważ bywam leniwy, lubię sobie upraszczać życie i przy okazji trochę zaoszczędzić, nie wydając zbyt dużych pieniędzy na fizyczne nośniki, na które w końcu zaczęło mi brakować miejsca. Teraz na dysku NAS mam 10 000 albumów i dostęp do nich w kilka sekund.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Klecha86 napisał:

Niekiedy ten stary klamot za 1tys zagra dużo lepiej od nowej igiełki że sklepu co po okresie gwarancyjnym po prostu się wysra  ?

Pół biedy jak się zepsuje i da naprawić. Ostatnio przecież ktoś się pożalil że jego  sprzęt z nowej produkcji zepsuł się i w serwisie nie mogli go naprawić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Pół biedy jak się zepsuje i da naprawić. Ostatnio przecież ktoś się pożalil że jego  sprzęt z nowej produkcji zepsuł się i w serwisie nie mogli go naprawić!

rozumiem, że do starych sprzętów masz bez problemu dostępne oryginalne części zamienne ?

Nawet z głupimi potencjometrami bywa problem. Stare Alpsy też dostępne, tak ? :

No chyba, że one się nie psują, bo w przypadku zużycia wystarczy zregenerować :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dawid Hare napisał:

Muzyka grana z plików potrafi zabrzmieć bardzo przyjemnie, wciągająca i czarująco. Tak samo muzyka z CD potrafi być sucha, płaska i bezbarwna. Dużo zależy głównie od źródła

Oczywiście ,ze tak z tym zastrzeżeniem że najwięcej zależy od źródła. Możesz mieć budżetowy sprzęt i przy bardzo dobrze zrealizowanym nagraniu będzie on brzmiał nieźle. Przy sprzęcie z pułapu High-end kiepskie źródło (loudness war) zrobi z klocków sprzęt budżetowy. Chociaż słyszałem już opinie ,że takie klocki "podrasują " nagranie. Czary Panie,czary.

Dlatego stereaming nie dorówna płytom, czy też plikom posiadanym w domu - bo o ile kolekcjonując płyty/pliki masz wpływ na wybór jakości realizacji to odtwarzając stereaming jesteś skazany na jakość biblioteki dostawcy. Nikt mi nie powie ,że właściciel mediów strumieniowych będzie szukał najlepszych realizacji. Miałem przez jakiś czas tidala i ... ciężko mi było słuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dawid Hare napisał:

rozumiem, że do starych sprzętów masz bez problemu dostępne oryginalne części zamienne ?

Nawet z głupimi potencjometrami bywa problem. Stare Alpsy też dostępne, tak ? :

No chyba, że one się nie psują, bo w przypadku zużycia wystarczy zregenerować :)

 

 

Wielu części brakuje ale szanując vintage jest duża szansa że pogra wiele lat. Chyba przyznasz że coś jest nie tak skoro są przypadki że współczesny sprzęt pada i naprawić się nie da?

 

9 minut temu, matoole napisał:

Nikt mi nie powie ,że właściciel mediów strumieniowych będzie szukał najlepszych realizacji. Miałem przez jakiś czas tidala i ... ciężko mi było słuchać

Wielu wraca do grania z płyt CD na wyższej klasy odtwarzaczach cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, matoole napisał:

Oczywiście ,ze tak z tym zastrzeżeniem że najwięcej zależy od źródła. Możesz mieć budżetowy sprzęt i przy bardzo dobrze zrealizowanym nagraniu będzie on brzmiał nieźle. Przy sprzęcie z pułapu High-end kiepskie źródło (loudness war) zrobi z klocków sprzęt budżetowy. Chociaż słyszałem już opinie ,że takie klocki "podrasują " nagranie. Czary Panie,czary.

Dlatego stereaming nie dorówna płytom, czy też plikom posiadanym w domu - bo o ile kolekcjonując płyty/pliki masz wpływ na wybór jakości realizacji to odtwarzając stereaming jesteś skazany na jakość biblioteki dostawcy. Nikt mi nie powie ,że właściciel mediów strumieniowych będzie szukał najlepszych realizacji. Miałem przez jakiś czas tidala i ... ciężko mi było słuchać

Wiesz, że to kolejna rozmowa nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi ? Nie ma sensu...

Nie zgadzam się że najwięcej zależy od źródła. Źródło jest ważne, bo rzeczywiście potrafi zepsuć nawet najlepszy system. Tak naprawdę najwięcej zależy od akustyki, kolumn i wzmacniacza. Ale przede wszystkim AKUSTYKI !!!

Streaming streamingiem, ma swoje zalety jak i wady. Jeśli chodzi o kwestie użytkowe to właśnie dzięki nim jego popularność rośnie tak szybko, a płyty CD wchodzą w niszę. Takie są fakty. Wystarczy poczytać statystyki.

Dla mnie głównym medium jest NAS na którym mam 10 000 płyt, tych zripowanych i tych zdobytych od znajomych i z sieci ... 

I to jest piękne, mam pod ręką w jednej bibliotece, tak wiele płyt, że nie wyobrażam sobie powrotu do nośnika fizycznego. Gwarantuję ci że moje zripowane płyty i pliki z NAS grają czarująco i absolutnie CD nie ma nad nimi żadnej przewagi. Wystarczy dobrej klasy transport i przyzwoity DAC. Bez żadnej filozofii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dawid Hare napisał:

Dla mnie głównym medium jest NAS na którym mam 10 000 płyt, tych zripowanych i tych zdobytych od znajomych i z sieci ... 

I to jest piękne, mam pod ręką w jednej bibliotece, tak wiele płyt, że nie wyobrażam sobie powrotu do nośnika fizycznego. 

Rozumiem że kupiłeś te 10 tys płyt? Czy "zdobyłeś" z sieci? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Wielu części brakuje ale szanując vintage jest duża szansa że pogra wiele lat. Chyba przyznasz że coś jest nie tak skoro są przypadki że współczesny sprzęt pada i naprawić się nie da?

 

Wielu wraca do grania z płyt CD na wyższej klasy odtwarzaczach cd

Wielu wraca do płyt CD, bo przechodzą z plików i streamingu ? To jakiś nowy trend na rynku ? :) Dobre :)

Ten wątek coraz bardziej mnie rozbawia :)

Ale cóż, zaklinaj sobie swoją rzeczywistość, ale i tak jej nie zmienisz. 

4 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

Rozumiem że kupiłeś te 10 tys płyt? Czy "zdobyłeś" z sieci? ?

A to już nie twoja sprawa kolego...

Powiedzmy, że mam hojnych kolegów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dawid Hare napisał:

to już nie twoja sprawa kolego...

No i wszystko jasne. ? wiadomo ze powrotu do nośnika sobie nie wyobrażasz skoro darmo można "zdobywać" pliki ? ja zamiast "zdobytych" 10 tys płyt wolę mieć kupione legalnie kilkaset. Honor mi nie daje " zdobywać" płyt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

No i wszystko jasne. ? wiadomo ze powrotu do nośnika sobie nie wyobrażasz skoro darmo można "zdobywać" pliki ? ja zamiast "zdobytych" 10 tys płyt wolę mieć kupione legalnie kilkaset. Honor mi nie daje " zdobywać" płyt...

Nic nie jest jasne, piszesz o czymś o czym za bardzo nie masz pojęcia.

Wyobraź sobie, że zgranie 1000 płyt z dysku znajomego zajmuje dosłownie chwilę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dawid Hare napisał:

to jest piękne, 

Dla artystów którzy nie dostali za te kopie zapłaty na pewno to piękne nie jest 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Dla artystów którzy nie dostali za te kopie zapłaty na pewno to piękne nie jest 

zaklinaj sobie swoją rzeczywistość :)

co do artystów, to płacę abonament za Tidal HiFI,a zawsze mógłbym sobie wykupić roczny abonament na All... za 30zł  :)   A kolegom za fatygę, płacę w postaci dobrego whisky, które i tak wspólnie konsumujemy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

No i wszystko jasne. ? wiadomo ze powrotu do nośnika sobie nie wyobrażasz skoro darmo można "zdobywać" pliki ? ja zamiast "zdobytych" 10 tys płyt wolę mieć kupione legalnie kilkaset. Honor mi nie daje " zdobywać" płyt..

Proszę Cie też, żebyś czytał moje posty ze zrozumieniem...W takim razie trochę podstaw:

Zripostowanie, oznacza zgranie do pliku właśnie z fizycznego nośnika. Ten fizyczny nośnik musiał wcześniej być zakupiony a nie zdobyty :)  Nie zdobyłem tych 10 000 płyt z powietrza, chociaż część z nich w pewnym sensie tak  :)

Synonimy słowa "zdobywać",to mi.in.

"obejmować w posiadanie,dokonywać zakupu,odnosić,wyrabiać sobie,wyrabiać sobie pracą,ogarnąć,opanować,posiąść,poznać,przyswoić sobie,zyskać,dostać,odebrać,otrzymać,uzyskać,wziąć,kosić,osiągnąć,zgarniać,pojmać,zabiegać o coś,nakłonić,obłaskawiać,otrzymywać w nagrodę, skombinować..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dawid Hare napisał:

Wyobraź sobie, że zgranie 1000 płyt z dysku znajomego zajmuje dosłownie chwilę...

Wyobraź sobie że to też piractwo. Twój kolega nie ma prawa do kopiowania i rozpowszechniania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Wyobraź sobie że to też piractwo. Twój kolega nie ma prawa do kopiowania i rozpowszechniania.

Skończyły Ci się argumenty, i zaczynasz mnie umoralniać, tatusiu :)

Ta dyskusja nie ma sensu. Szkoda twojego i mojego czasu. 

Wesołych Swiąt :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki procent osób grających z plików jedzie na nielegalnie ściągniętych z netu lub od kumpli kopiach. No tacy rzeczywiście nie wyobrażają sobie powrót do nośników CD i płacenia skoro mogą mieć gratis ? tyle off topu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Ciekawe jaki procent osób grających z plików jedzie na nielegalnie ściągniętych z netu lub od kumpli kopiach. No tacy rzeczywiście nie wyobrażają sobie powrót do nośników CD i płacenia skoro mogą mieć gratis ? tyle off topu

Czy ty jesteś chory człowieku? Czytaj ze zrozumieniem całość, a nie wybiórczo. Podałem kilka argumentów, a ty sobie wybierasz jakiś urywek i jeszcze masz czelność minie umoralniać.  Zero merytorycznych argumentów z twojej strony.

Żyj sobie w swoim świecie vintage i ciesz się kupowaniem muzyki na nośniku CD, jeśli tylko sprawia ci to przyjemność.... nie wiem tylko jak długo będą dostępne. Nikt tego nie wie. Sorry, ty na pewno wiesz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widac po sprzedazy plyt zeby nosnik fizyczny umieral, zreszta plyta vinylowa tez umiera juz 3 dekade

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bumpalump napisał:

Jakoś nie widac po sprzedazy plyt zeby nosnik fizyczny umieral, zreszta plyta vinylowa tez umiera juz 3 dekade

Nie piszemy tutaj o winylach. To już kwestia mody i nostalgii w dużej mierze. Teraz ludzi stać na coś o czym marzyli kiedy byli młodzi.

Płyta CD nie umiera, ale dodaj, że w PL. Już wyżej o tym pisałem. Popatrz na statystyki z największych rynków, tj. USA i UK. Tendencja jest jednoznaczna. Oczywiście, że CD jeszcze długo przetrwa, ale udział w rynku będzie wciąż malał. CD staje się niszą, ale dla pewnych osób wciąż jedynym nośnikiem i tak pozostanie.

Ale dosyć tego off top, kończymy tą dyskusję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bumpalump napisał:

Jakoś nie widac po sprzedazy plyt zeby nosnik fizyczny umiera

Oczywiście sprzedaż płyt spadła w porównaniu do końca lat 90. Dlaczego? Powód jest jeden. Wyniki sprzedaży spadają od czasów powstania złodziejskiego napstera i stron z nielegalnie uploadowanymi plikami. Tylko i wyłącznie dlatego, nie dlatego że płyta CD jest kiepsko nagrana, jest kiepskim formatem itd

Sa na szczęście oazy gdzie CD ciągle ma duże wyniki sprzedaży np Japonia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Oczywiście sprzedaż płyt spadła w porównaniu do końca lat 90. Dlaczego? Powód jest jeden. Wyniki sprzedaży spadają od czasów powstania złodziejskiego napstera i stron z nielegalnie uploadowanymi plikami. Tylko i wyłącznie dlatego, nie dlatego że płyta CD jest kiepsko nagrana, jest kiepskim formatem itd

Sa na szczęście oazy gdzie CD ciągle ma duże wyniki sprzedaży np Japonia. 

Po części jest to powód, ale tylko po części. Największą ilość rynku płyta CD traci na rzecz serwisów streamingowych. 

Pisząc że powód jest jeden, czyli napster i serwisy z nielegalnymi plikami, wypisujesz brednie. Wiele osób, szczególnie młodych idzie w stronę streamingu. Nic w tym złego. Takie czasy.

10 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

 

Sa na szczęście oazy gdzie CD ciągle ma duże wyniki sprzedaży np Japonia. 

haha, tak czytasz moje posty, pisałem o tym wcześniej.

Ameryki nie odkryłeś...Japonia i podejście Japończyków jest bardzo specyficzne. Duże znaczenie ma starzejące się społeczeństwo. Japonia ma z tym problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bumpalump napisał:

a przeciez sa jeszcze SHM-CD, roznica jest b.duza in plus

Shm, Platinum itd Nawet jest zbyt na SACD i ciągle jakieś nowości są wydawane. Japonia pokazuje jakby wyglądał rynek światowy gdyby skuteczniej walczono z piractwem

5 minut temu, Dawid Hare napisał:

haha, tak czytasz moje posty, pisałem o tym wcześniej.

O rynku japońskim wiem nie od dziś i nie od wczoraj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.