Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Marcin_75 napisał:

A w temacie.Powiedzcie mi kiedy właściwie vintage to vintage.Ile musi mieć lat?

A to zależy :-)))).

Jeszcze w okolicach 2010 roku za vintage uchodził sprzęt z lat 70-tych :-))).

Dziś za vintage możemy uznać już ten z 90- tych :-)))))))))))))))))))))). Granica się przesuwa, my nie młodniejemy ;-)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SynSama napisał:

 Granica się przesuwa, my nie młodniejemy ;-)).

Wiedziałem!

Wiedziałem, że musi być jakaś przyczyna tego że kace coraz cięższe, a ręce jakby za krótkie.

A to to ?

No to w takim razie w sporej części też jadę na ‚vintydżu’.Bez wdawania się w porównania do nowego, to brzmi całkiem całkiem.Ale nowoczesne technologie plikowe tyż lubię.

Oczywiscie budżet swoje robi.Też chętnie powozilbym się z leemą, moonem czy lyngdorfem, ale...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin_75 napisał:

Oczywiscie budżet swoje robi.Też chętnie powozilbym się z leemą, moonem czy lyngdorfem, ale..

Z tańszych rozwiązań pozostaje leem-moon iada :-)))))))))))))). Na upały w sam raz z liściem mięty :-)))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SynSama napisał:

Z tańszych rozwiązań pozostaje leem-moon iada :-)))))))))))))). Na upały w sam raz z liściem mięty :-)))))))))))

A wiesz, że lubię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, SynSama napisał:

To jest jak kura znosząca złote...Sansui :-))))))))))))))))))))))))))).

Akurat na HiFi do jest sansui 607 mr za 1700 zł. Takie ogromne ceny są w Japonii:))) wystarczy sprowadzić, dopieprzyc wymyślone koszty ( no bo u nas panie ceny inne) i promować z cena 10 tysięcy jak to ten sprzęt kosi wszystko. I kasa leci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

Akurat na HiFi do jest sansui 607 mr za 1700 zł. Takie ogromne ceny są w Japonii:))) wystarczy sprowadzić, dopieprzyc wymyślone koszty ( no bo u nas panie ceny inne) i promować z cena 10 tysięcy jak to ten sprzęt kosi wszystko. I kasa leci

Widziales w polsce kiedys zeby ktos 607 sprzedawal za 10tys?

 

Są za to 2x 907MR jedna wyjdzie 9tys druga 11tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dawid Hare napisał:

Nadal nie odpowiedziałeś na żadne z moich powyższych pytań. Nawet nie wiem z czym porównywaleś te chińczyki, do tych 10razy droższych,  że tak łatwo wydajesz takie opinie, że ludzie je stawiają na równi z 10 krotnie drozszymi.

Nadal manipulujesz moją wypowiedzią , albo po prostu masz problem z jej zrozumieniem. Zalecam więc cofnąć się i przeczytać jeszcze raz - tym razem uważniej.

Rzucasz się na prawo i lewo, wciskasz mi do brzucha dziecko i jeszcze wymagasz żebym za ciebie odwalił robotę. No i oczywiście wiesz lepiej - bo przecież czytasz i pamiętasz wszystkie wątki.

Tu masz o Weilangu, a Xiangu i reszcie to już sobie szukaj sam bo jakoś mi specjalnie nie zależy, żeby Tobie coś udowadniać. Przecież i tak Twoja będzie Twojsza.

 

A z czym testuję klamoty to możesz sobie poczytać w moim profilu, chyba że znów nie będzie ci się chciało szukać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi se sansui 907 xr za 9900 zł na allegro. Wisiał za 12600 zł ale widać nie znaleźli jelenia. Teraz uwaga! Ten model chodzi na aukcjach za 2700 zł. Tak! Dopieprzyli 10000 zł kosztów. To jest biznes! Teraz najlepsze. Jakiś agent na innym forum usilnie tłumaczył że 907 xr po sprowadzeniu plus koszty musi kosztować UWAGA 16 tysięcy złotych. Wyszło biedakowi 13 tysięcy kosztów!!! Ciągle mowa o niskim modelu sansui. To żaden top!!! 

Ludzie biorę się za ten biznes. Przecież to fura kasy za te tanizne 907 xr ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak doliczysz wszystkie koszt to pewnie wyjdzie połowa ceny wyjściowej, a narzut 100% nie jest w biznesie niczym szczególnym :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, matoole napisał:

Były Weiliangi, były/są Xiangi- którym non stop coś trzeba wymienić,a który miałem okazje słuchać. Nie postawiłbym go wyżej od zwykłego irDaca. A postów o muzykalności- tych i innych DAC'ów - wartej x10 to już musisz sobie sam poszukać - bo chyba nie ja mam to zrobić.

Tutaj muszę się zgodzić . Pełen entuzjazmu i dobrych opinii na forum zakupiłem XiangSheng DAC-05A i namiętnie testowałem w swoim systemie z rdac . Różnice były, w pewnych aspektach lepiej w innych gorzej . Dac w swojej cenie dobry ale na pewno nie rozwali konkurencji 10x wartej . Cudów tutaj nie ma jak z resztą to ,że stare klocki będą grały do końca świata i jeden dzień dłużej .

Bumpalump z czystej ciekawości zapytam skąd ta zmiana koncepcji ? Pamiętam jeszcze dobrze jak z 2 lata temu może więcej sam jechałeś po  tej marce a teraz jesteś takim obrońcą  .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie może być z tym vintagem. Kupie sobie starego wzmaka, oddam do regeneracji, to czy wstawią oryginalne części z lat produkcji, czy będą selekcjonowane tym samym algorytmem i jak długo będą części. Albo inny problem - do jakiego stanu regenerować vintaga...jak zszedł z taśmy produkcyjnej, czy do stanu, że działa. Rzecz kolejna czy warto inwestować, to z czyjego punktu widzenia? Zainwestuje, w pewnym momencie nie odpali i jak wartość opiera się na super brzmieniu, to po inwestycji, ale jak inne vintage wcześniej się zepsują, to mogę zarobić, ale czy to jest fair. To może lepiej być handlarzem. Kupuje się tanio, czyli wtedy jak ludzie myślą, że coś jest niewiele warte i sprzedawać drogo innym ludziom, którzy sądzą że to samo jest jednak więcej warte. Tyle, że ludzie w każdej chwili mogą zmienić zdanie i zostaje się z górą sprzętu i świadomością, że nic nie jest wieczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, margaryna85 napisał:

Bumpalump z czystej ciekawości zapytam skąd ta zmiana koncepcji ? Pamiętam jeszcze dobrze jak z 2 lata temu może więcej sam jechałeś po  tej marce a teraz jesteś takim obrońcą  .

Trochę wiecej jak 2 lata, a no bylem takim samym człowieczkiem jak Bartek ktory nie slyszal a pisal, calkowicie przypadkiem uslyszalem 907mr u siebie w miescie w okolicach lutego 2017, juz wtedy publicznie przyznalem sie do bledu i przeprosilem tych ktorych kiedys opluwalem. Pozniej jeszcze kilka razy sluchalem 907mr jak i kilku innych i zapadla decyzja o zakupie, poszukiwania troche trwaly, poczatkiem 2019 roku udalo sie w koncu kupic.

Nie ma innej drogi jak odsluch. 

9 minut temu, J.Jerry napisał:

Różnie może być z tym vintagem. Kupie sobie starego wzmaka, oddam do regeneracji, to czy wstawią oryginalne części z lat produkcji, czy będą selekcjonowane tym samym algorytmem i jak długo będą części. 

Zalezy gdzie oddasz, dla jednych to standard, a innym trzeba wtraznie zaznaczyc ze wzmacniacz ma byc naprawiony profesjonalnie

 

10 minut temu, J.Jerry napisał:

Albo inny problem - do jakiego stanu regenerować vintaga...jak zszedł z taśmy produkcyjnej, czy do stanu, że działa.

Naturalnie im drozszy sprzet tym bardziej oplaca sie naprawiać zgodnie ze sztuka.

Nie ma co ukrywac, jak ktos ma wzmacniacz za 500zl to nie wyda drugich 500 na kondensatory i przegląd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bumpalump napisał:

Trochę wiecej jak 2 lata, a no bylem takim samym człowieczkiem jak Bartek ktory nie slyszal a pisal, calkowicie przypadkiem uslyszalem 907mr u siebie w miescie w okolicach lutego 2017, juz wtedy publicznie przyznalem sie do bledu i przeprosilem tych ktorych kiedys opluwalem. Pozniej jeszcze kilka razy sluchalem 907mr jak i kilku innych i zapadla decyzja o zakupie, poszukiwania troche trwaly, poczatkiem 2019 roku udalo sie w koncu kupic.

Nie ma innej drogi jak odsluch. 

Postaram się za haczyć na odsłuch.

Lubię stare rzeczy , kocham stare motocykle , podziwiam stare auta , przerzuciłem tony ziemi szukając skarbów z wykrywaczem ale nie kupię starej lodówki , telewizora , sprzętu audio . Nie wybiorę się w podróż starym wozem w którym też przez lata nic się nie zmieniło . Dalej są cylindry głowica wał , skrzynia biegów podwozie i 4 koła . Są po prostu rzeczy potrzebne do użytku codziennego a że ja słucham muzyki dość często to potrzebuje sprzęt który mi gra na zawołanie. Nie muszę się martwić o wszelkiej maści naprawy , przegląd dostępność części itp. A przy okazji nie urosną mi rogi przepłacając za jakiś sprzęt który ma swoje lata i jest polecany na AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że czas zakładać drugie konto na forum i zacząć sprowadzac sansui. Bump i spółka elegancko naganiają nawet na niskie modele. Sprowadzać te graty co chodzą po 2-3 tysiące w Japonii i trzepać kasę. Opowiadać bajki o docelowym sprzęcie za 3 tysiące i kosić hajs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, margaryna85 napisał:

Postaram się za haczyć na odsłuch.

Lubię stare rzeczy , kocham stare motocykle , podziwiam stare auta , przerzuciłem tony ziemi szukając skarbów z wykrywaczem ale nie kupię starej lodówki , telewizora , sprzętu audio . Nie wybiorę się w podróż starym wozem w którym też przez lata nic się nie zmieniło . Dalej są cylindry głowica wał , skrzynia biegów podwozie i 4 koła . Są po prostu rzeczy potrzebne do użytku codziennego a że ja słucham muzyki dość często to potrzebuje sprzęt który mi gra na zawołanie. Nie muszę się martwić o wszelkiej maści naprawy , przegląd dostępność części itp. A przy okazji nie urosną mi rogi przepłacając za jakiś sprzęt który ma swoje lata i jest polecany na AS.

Super że te nowe rzeczy nie psują się wogóle!.  Sprzedawca/producent nawet na gwarancji potrafią cuda wymyślać byle  by nie naprawiać. Akurat świeży przypadek znajomego i zakupionego monitora znanej firmy. Odesłali po niby naprawie zupełnie inny  egzemplarza ale z inną wadą  dyskwalifikującą dalsze użytkowanie  z twierdzeniem że jest ok. Teraz to chyba został sąd.

Mam sprzęt który chyba już się kwalifikuje pod vintage, użytkowanie go  sprawia  mi ogromną przyjemność i na dodatek  nie chce się psuć. Przyjemnie gra, ładnie wygląda to akurat wszystko co  potrzeba. 

Na tezę postawioną przez zakładającego wątek można powiedzieć że nie warto  ale jeśli komuś stary sprzęt sprawi radość to czemu nie kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele trudniej naprawic nowy sprzet o czym juz wielokrotnie pisalem. Niby mamy 2 lata gwarancji ale co potem, brak dostepnej dokumentacji, brak oznaczen na elementach, moduly bardzo czesto sa jednorazowe i po powaznej awarii spalony druk 2 warstwowy nie nadaje sie do naprawy. Producenci tez czesto nie chca naprawic sprzetu po gwarwncji, ostatni przypadek z krellem s300i, bardzo mocno wygrzane pcb, lewy kanal gra polowe ciszej, nie chca podjac sie naprawy, modulu koncowki mocy tez nie chca sprzedac bo maja tylko kilka sztuk na naprawy gwarancyjne. Wiec po 2 latach zostajesz z niczym. 

Do starego sprzetu mamy chociaz dokumentację i bardzo czesto wszystkie elementy sa wciaz dostępne, moze to byc zaskoczenie ale np do wiekszosci wzmacniaczy yamahy czy luxmana mozna kupic wszystkie polprzewodniki nawet po 40 latach, np luxman m-02 wszystkie tranzystory 2240/970 1145/1815 1015/2705 wszystko mozna kupic jako nowe.

Do sansui np nie kupisz nic, ale nie ma co popadac w paranoje, powazne awarie sa najczesciej wynikiem bledu uzytkowania.

A drobne usterki ktore dotykają 20 letni sprzet jak trzeszczace potencjometry czy przelaczniki to błahostki. Dla kontrastu moge dodac ze w nowym sprzecie tego typu usterki pojawiaja sie juz po kilku latach, a niektore wzmacniacze np NAD'a od nowości potrafia miec problemy z potencjometrami bo takie teraz produkuje sie elementy.

Druga sprawa, sprzet z japonii jest w wiekszosci przypadkow sprzedawany po przegladzie i objety min. roczna gwarancja 

27 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Ja myślę że czas zakładać drugie konto na forum i zacząć sprowadzac sansui. Bump i spółka elegancko naganiają nawet na niskie modele. Sprowadzać te graty co chodzą po 2-3 tysiące w Japonii i trzepać kasę. Opowiadać bajki o docelowym sprzęcie za 3 tysiące i kosić hajs.

Sprowadzaj to moze w koncu sie dorobisz dobrego sprzetu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, margaryna85 napisał:

A przy okazji nie urosną mi rogi przepłacając za jakiś sprzęt który ma swoje lata i jest polecany na AS.

Gdybyś wziął tego 907 xr za 9900 zł z allegro to z rogami byś w domu się nie zmieścił:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, margaryna85 napisał:

Postaram się za haczyć na odsłuch.

Lubię stare rzeczy , kocham stare motocykle , podziwiam stare auta , przerzuciłem tony ziemi szukając skarbów z wykrywaczem ale nie kupię starej lodówki , telewizora , sprzętu audio . Nie wybiorę się w podróż starym wozem w którym też przez lata nic się nie zmieniło . Dalej są cylindry głowica wał , skrzynia biegów podwozie i 4 koła . Są po prostu rzeczy potrzebne do użytku codziennego a że ja słucham muzyki dość często to potrzebuje sprzęt który mi gra na zawołanie. Nie muszę się martwić o wszelkiej maści naprawy , przegląd dostępność części itp. A przy okazji nie urosną mi rogi przepłacając za jakiś sprzęt który ma swoje lata i jest polecany na AS.

Samochody, sprzet agd to trochę inna bajka, to przedmioty uzytku codziennego, maja spelniac swoja role, o sprzecie audio ciezko tak powiedzieć, bo dzwiek poplynie rownie z telefonu jak i sprzętu za 100tys.

Ja starego samochodu nie kupie rowniez, bo musi mnie zawsze zawiezc z punktu A do punktu B, ale od sprzetu audio oczekuje dzwieku ktory daje przyjemność ze sluchania, oczywiście nowy sprzet tez moze to zapewnic ale zamiast wydac 10tys na sansui musialbym wydac 40 na ML 585 ktory swoja droga tez nie jest wzorem niezawodnosci

Serwis umywa rece, producent umywa rece

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obrażacie inteligencję czytających, mdłości wzbierają jak się czyta to wasze bezkrytyczne naganiactwo. I te chamskie odzywki to oczywiste jak to świadczy o waszej inteligencji i prawdomówności. Po prostu karykatura a nie forum dyskusyjne."

 a powyżej cytat z innego forum gdzie szaleją sansujowcy. To samo co tutaj, bezkrytyczne peany na temat sansui i naganianie . Jednemu sprzedali grata który miał być Perfect a po otworzeniu okazało się że różowo nie jest. Ktoś na prochach zapewne wspominał o sansui au 07 za 40 tys złotych...w Japonii chodzi po 8 tysięcy. Niezły zysk 32 tyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w naszym klubiku sansui można znaleźć wpis samego guru który chwalił się że kupił sansui 907 dr. Po czym od razu zaczął naganiać i ustalać jedynie słuszne ceny za sprzęt. 907 dr jak pisalem chodzą w okolicy 2500 zł a guru od razu skoczył do 10 tysięcy za ten sprzęt pisząc że ma już chętnych! Na koniec guru stwierdził skromnie że za 907 dr to on by dał (bez kozery ) 15 tysięcy :) no zawsze to 12 tysięcy zysku . Deer huntering

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dzwiek sansui jest o wiele wiecej wart niz te urzadzenia kosztuja nawet w polsce, ale skad Ty to mozesz wiedziec

I nie huntering tylko hunting, z takim angielskim to Ty lepiej audiokarmy nie czytaj ? bo znowu cos przekrecisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bumpalump napisał:

Bo dzwiek sansui jest o wiele wiecej wart niz te urzadzenia kosztuja nawet w polsce, ale skad Ty to mozesz wiedziec

I nie huntering tylko hunting, z takim angielskim to Ty lepiej audiokarmy nie czytaj ? bo znowu cos przekrecisz

No. Już lecę wydać 15 tysięcy na sprzet warty 2500

A poniżej wpis kogoś kto słyszał te cuda i w ogóle tego super dźwięku nie usłyszał

 

"Wybaczcie, ale nie podzielam Waszych obserwacji.

 

Trzy razy miałem sposobność porównać wzmocnienia Nakamichi ( TA 4E i Ca7 + PA 7 z Sansui 907i i modyfikowaną 911).

Moim zdaniem, za każdym razem Sansui... przegrał

Posiadałem też model AU-717, ale ów choć dawał duże nadzieje, kompletnie nie sprawdził się ze starymi Infinity RS 2,5."

 

 

jak widać żadnego Graala nie ma. Ot jednym się podoba bo mają taki gust innym się nie podoba. Czy zdanie naganiaczy którzy twierdzą że oto sansui to cud miód i warto za sprzęt wart 2500 wydać 15 tysięcy jest warte zaufania?? W żadnym razie

21 minut temu, Bumpalump napisał:

I nie huntering tylko hunting,

Rozumiem że zostały ci tylko osobiste docinki. O mój angielski się nie martw. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

907i to najnizszy i najstarszy model wiec co Ty porownujesz do XR czy MR...

907i kosztowal niecale 200tys jenow i jest starszy o 9 lat! Od MR

To znaczaca roznica bo miedzy tymi modelami zaszlo kilka znacznych ulepszen ukladu Alpha X-Balanced. Poza tym co bylo zrodlem sygnału?  Sansui jest w pelni zbalansowany i powinien grac po XLR zeby wykorzystac jego możliwości 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Bumpalump napisał:

Bo dzwiek sansui jest o wiele wiecej wart niz te urzadzenia kosztuja nawet w polsce

Taaa jasne zwłaszcza AUX-901 za 5tyś i po tjuningach dobre... Ty kolego to już pisz lepiej tylko w tych klubach bo zaczynasz robić to samo co kiedyś z tymi Sony ES gdzie wychwalałeś to wszędzie gdzie się dało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bumpalump napisał:

907i to najnizszy i najstarszy model w

Zajrzyj na audiodatabase . 907i to ani najniższy model ani najstarszy . 

Ja cię rozumiem nawet . Zapłaciłeś 10 tysięcy za sprzęt który chodzi po ok 3 tysiące to co masz mówić? Wiadomo że będziesz bronił sansui i opowiadał bajki o graalu audio który kosztuje 3 tys a gra jak za 10 tys. Wiadomo będziesz chciał kiedyś kasę odzyskać :) powodzenia

 

 

2 minuty temu, zeta-j napisał:

. Ty kolego to już pisz lepiej tylko w tych klubach bo zaczynasz robić to samo co kiedyś z tymi Sony ES gdzie wychwalałeś to wszędzie gdzie się dało.

Taa opowiadał o tych cudach Sony aż ktoś się u niego zjawił że swoim wzmacniaczem i skopał d... temu Sony. Bump sie chwali ile on to sprzętu przewalił a i tak miał gówniany sprzęt . Widac albo ma kiepski słuch albo tak kiepski gust albo i to i to.Tak samo teraz z sansui. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Zajrzyj na audiodatabase . 907i to ani najniższy model ani najstarszy . 

Ja cię rozumiem nawet . Zapłaciłeś 10 tysięcy za sprzęt który chodzi po ok 3 tysiące to co masz mówić? Wiadomo że będziesz bronił sansui i opowiadał bajki o graalu audio który kosztuje 3 tys a gra jak za 10 tys. Wiadomo będziesz chciał kiedyś kasę odzyskać ? powodzenia

 

 

Taa opowiadał o tych cudach Sony aż ktoś się u niego zjawił że swoim wzmacniaczem i skopał d... temu Sony. Bump sie chwali ile on to sprzętu przewalił a i tak miał gówniany sprzęt . Widac albo ma kiepski słuch albo tak kiepski gust albo i to i to.Tak samo teraz z sansui. 

Jak zmienie to tylko na au-07

25 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Bump sie chwali ile on to sprzętu przewalił a i tak miał gówniany sprzęt .

Ty nadal masz ale jeszcze o tym nie wiesz bo nic lepszego nie slyszales, brak Ci doświadczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kszyho napisał:

Super że te nowe rzeczy nie psują się wogóle!

Wszystko się psuję , tylko że niektórzy próbują wmówić że stare bardzo  rzadko o po remoncie to przez kolejne 30 lat ma się spokój.

Ja uparcie tłumacze że nic wieczne nie jest .

Kolega kupił kupę lat temu nowy odtwarzacz cd es model 5xx coś tam . Wytrzymał mu trochę dłużej jak gwarancja obejmowała i padł .Kolega bumpalump pisze że te odtwarzacze są niemal nieśmiertelne. Znam kolegę osobiście i uważam za dobrego człowieka ale z takimi tezami jakie piszę na forum nigdy się nie zgodzę ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątki sie zdarzaja, jakis % tych zabawek napewno padło po kilku latach, przy produkcji masowej jest to nieuniknione, tak jest ze wszystkim i trzeba sie z tym pogodzic, albo kupic nowe i miec nadzieje ze zbyt szybko sie nie zepsuje a jeśli to naprawa bedzie mozliwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, margaryna85 napisał:

Wszystko się psuję , t

Wszystko się psuje a jeśli ktoś twierdzi że coś jest wieczne to kłamie. Nawet słynący z reputacji sprzętu nie awaryjnego accuphase też się potrafi zepsuć. Trzeba mieć tego świadomość przy kupnie vintage. Im starszy sprzęt tym większe ryzyko awarii a dostęp do części jest ograniczony. Tymbardziej wydawane olbrzymich kwot na vintage to ruletka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.