Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?


nikifor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet kilkuletnie accu sie psuja, jakosc wykonania to jedno a poziom skomplikowania nowoczesnego sprzetu to drugie

Np AAVA, rozwiazanie ma swoje plusy ale bywa tez zawodne, a skomplikowane bardzo, plyta glowna + 4 karty rozszerzen tylko do obslugi regulacji głośności 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bumpalump napisał:

Bo dzwiek sansui jest o wiele wiecej wart niz te urzadzenia kosztuja nawet w polsce, ale skad Ty to mozesz wiedziec

I nie huntering tylko hunting, z takim angielskim to Ty lepiej audiokarmy nie czytaj ? bo znowu cos przekrecisz

Nie poznałem jeszcze najwyższych Sansui ale u mnie model AUX-701 który osiąga wysokie ceny na aukcjach nie sprawdził się  i w niczym nie był lepszy od Hitachi HA-007 za którego kiedyś zapłaciłem 300zł oba te wzmacniacze grały w tej samej klasie i oba kosztowały kiedyś podobne pieniądze, dalej  w porównaniu do JVC AX-1100 ten Sansui wypadł niekorzystnie dźwięk był jak z pod koca a bas spowolniony i bez kontroli. Jest to moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać jak coś...  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

701 jest warta z 1500zl, nijak nie porównywalna do topowych modeli o których tu piszemy.

Kiedys ceny byly nizsze, duzo nizsze, teraz tego Hitachi ponizej 1500 tez nie kupisz, za jvc rowniez trzeba wylozyc ok 2k, za model japonski czyli victora nawet i 3k, blizej do tego jvc jest au-x911dg 

I jeszcze jedna bardzo wazna kwestia, niektore modele sa bardzo wrażliwe na ustawienie punktow pracy, naleza do nich zarowno sansui jak i jvc.

Sansui ma 5 punktow na kazdy kanal, co daje razem 10 ustawien, rozregulowany zagra tak jak opisales, jvc tez mogl byc rozregulowany oczywiscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartosz_70659 napisał:

Tymbardziej wydawane olbrzymich kwot na vintage to ruletka. 

Bump po prostu lubi szum adrenaliny pompowanej żyłami z siłą wodospadu. I ma prawo, jego małpy, jego cyrk. Natomiast już średnio to wygląda od strony przekonywania do zakupów drogich klocków z lat minionych, bo można chcący lub niechcący wpakować kogoś na taką minę, że się  biedny w ogóle do zabawy w audio zniechęci....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Dune napisał:

Nie poznałem jeszcze najwyższych Sansui ale u mnie model AUX-701 który osiąga wysokie ceny na aukcjach nie sprawdził się  i w niczym nie był lepszy od Hitachi HA-007 za którego kiedyś zapłaciłem 300zł oba te wzmacniacze grały w tej samej klasie i oba kosztowały kiedyś podobne pieniądze, dalej  w porównaniu do JVC AX-1100 ten Sansui wypadł niekorzystnie dźwięk był jak z pod koca a bas spowolniony i bez kontroli. Jest to moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać jak coś...  

AU-X701 pomimo ze dosc niski model to jest to wzmacniacz o konstrukcji symetrycznej, na kazdy kanal skladaja sie 2 wzmacniacze mocy, ich wzajemne ustawienie i pozniej ustawienie obu kanalow wzgledem siebie jest kluczowe dla dzwieku, pozniej dochodzi ustawienie offsetow w 3 punktach na kazdy kanal + 4 punkty ustawienia pradu spoczynkowego daje nam wlasnie lacznie 10 punktow do ustawienia.

3 minuty temu, SynSama napisał:

Bump po prostu lubi szum adrenaliny pompowanej żyłami z siłą wodospadu. I ma prawo, jego małpy, jego cyrk. Natomiast już średnio to wygląda od strony przekonywania do zakupów drogich klocków z lat minionych, bo można chcący lub niechcący wpakować kogoś na taką minę, że się  biedny w ogóle do zabawy w audio zniechęci....

Jak kupi 3 letni sprzet po gwarancji i sie okaze ze nie da sie naprawic zniecheci sie tak samo.

Ryzyko jest zawsze, nawet ze jutro wyjde z domu i nie wroce ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym parę miesięcy temu kupiłem tego JVC za 900zł w świetnym stanie tego Hitachi też z rok temu za 300zł nawet jeden jest teraz na allegro wydaje mi się że ceny Sansui są dwukrotnie zawyżone i głownie płaci się tu za markę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Recenzja AX-1100 z którą zgadzam się w 100% 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niczego nie sprzedaję jak coś nie jestem handlarzem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio podobnie jak motoryzacja to drogie hobby, chcac miec z tego frajde niestety trzeba liczyc sie z kosztami i ryzykiem.

Moim celem na przyszly rok jest Leon Cupra R z oslawionym 2.0 TFSI i jakoś nie przeraza mnie perspektywa remontu silnika za 10tys, jak bedzie trzeba to sie zrobi. A niestety na nowe auto ktore da porownywalna frajdę z jazdy mnie nie stac. 

3 minuty temu, Dune napisał:

Nie zgadzam się z tym parę miesięcy temu kupiłem tego JVC za 900zł w świetnym stanie tego Hitachi też z rok temu za 300zł nawet jeden jest teraz na allegro wydaje mi się że ceny Sansui są dwukrotnie zawyżone i głownie płaci się tu za markę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Recenzja AX-1100 z którą zgadzam się w 100% 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niczego nie sprzedaję jak coś nie jestem handlarzem...

A recenzje sansui na oaziedzwieku czytales? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Dune napisał:

Nie poznałem jeszcze najwyższych Sansui ale u mnie model AUX-701 który osiąga wysokie ceny na aukcjach nie sprawdził się  i w niczym nie był lepszy od Hitachi HA-007 za którego kiedyś zapłaciłem 300zł o

Nie tylko tobie się sansui nie podoba. To zwykle wzmacniacze jak Marantz czy denon. Żadnych kosmicznych technologii które usprawiedliwiałyby wysokie ceny na allegro. Tymbardziej nie warto za sansui warte 2500 w Japonii dawać 10  tysięcy. Oczywiście subiektywnie dla kogoś może to być hi end i Nirvana ale obiektywnie to żaden cud. Wzmacniacz jak każdy inny

18 minut temu, SynSama napisał:

Natomiast już średnio to wygląda od strony przekonywania do zakupów drogich klocków z lat minionych, bo można chcący lub niechcący wpakować kogoś na taką minę, że się  biedny w ogóle do zabawy w audio zniechęci...

Bump sie niczego nie nauczył. Kiedyś wszędzie polecał Sony, zresztą dziś też. A teraz zaczął polecać ślepo komu popadnie sansui. Jak ktoś kupi te sansui za 9900 z allegro i mu nie podpadnie mam nadzieję że Bump mu kasę zwroci

14 minut temu, Dune napisał:

wydaje mi się że ceny Sansui są dwukrotnie zawyżone i głownie płaci się tu za markę. 

Ceny sansui bywają zawyżone 4 krotnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bartosz_70659 napisał:

Nie tylko tobie się sansui nie podoba. To zwykle wzmacniacze jak Marantz czy denon. Żadnych kosmicznych technologii które usprawiedliwiałyby wysokie ceny na allegro. Tymbardziej nie warto za sansui warte 2500 w Japonii dawać 10  tysięcy. Oczywiście subiektywnie dla kogoś może to być hi end i Nirvana ale obiektywnie to żaden cud. Wzmacniacz jak każdy inny

Pokaz zbalansowanego denona albo marantza

Pokaz uzyte elementy w sansui w denonie albo marantzu

No i w koncu pokaz marantza albo denona ktory zagra jak sansui i bedzie nawet drozszy.

 

Niestety nie jestes w stanie bo sansui znasz tylko z obrazkow w google grafika 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bumpalump napisał:

AU-X701 pomimo ze dosc niski model to jest to wzmacniacz o konstrukcji symetrycznej, na kazdy kanal skladaja sie 2 wzmacniacze mocy, ich wzajemne ustawienie i pozniej ustawienie obu kanalow wzgledem siebie jest kluczowe dla dzwieku, pozniej dochodzi ustawienie offsetow w 3 punktach na kazdy kanal + 4 punkty ustawienia pradu spoczynkowego daje nam wlasnie lacznie 10 punktow do ustawienia.

Jak kupi 3 letni sprzet po gwarancji i sie okaze ze nie da sie naprawic zniecheci sie tak samo.

Ryzyko jest zawsze, nawet ze jutro wyjde z domu i nie wroce ?

Wypluj to słowo, że nie wrócisz Bump :-)!!!.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bumpalump napisał:

No i w koncu pokaz marantza albo denona ktory zagra jak sansu

Powtórzę. Obiektywnie sansui to żaden cud. Nie tylko w sansui stosowano wyższej klasy elementy. Dla ciebie to Nirvana innym nie pasuje taki i dźwięk i tyle. 

 

2 minuty temu, Bumpalump napisał:

Pokaz uzyte elementy w sansui w denonie albo marantzu

Elementy nie graja gra wzmacniacz jako całość . Nie bądź śmieszny. 

4 minuty temu, Bumpalump napisał:

Niestety nie jestes w stanie bo sansui znasz tylko z obrazkow w google grafika 

Sa inni którzy słuchali porównywali i im się nie podoba sansui

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wroce to zapraszam kazdego na odsluch, robilismy porownanie z kolega od hegla h200, kolega nie byl rozczarowany brzmieniem sansui, ja brzmieniem hegela rowniez nie, kazdy odsluch to nowe doswiadczenie, ja np dowiedzialem sie tego ze hegla trzeba sluchac z pominięciem preampa ? ale zeby moc o czyms rozmawiac trzeba sluchac ?

3 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

Elementy nie graja gra wzmacniacz jako całość . Nie bądź śmieszny

Oczywiscie ze graja.

Sony ta f 707es i 808es oba na tym samym schemacie, graja roznie i różnią sie tylko elementami.

Sansui au alpha 907mr i au-07 rowniez graja bardzo odmiennie, maja wspolny schemat ale roznia sie elementami.

Przykladow mozna wymieniac dziesiatki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bumpalump napisał:

robilismy porownanie z kolega od hegla h200, kolega nie byl rozczarowany brzmieniem sansui, ja brzmieniem hegela rowniez nie

Ohoho a to nowość !! Sansui nie zjadł na śniadanie Hegla?? Nie zwalcowal go???przecież to taki cud miód a heglowi tak opluwanemu rady nie dał??? :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie opluwalem h200 bo przed odsluchem nie mialem z nim stycznosci...

8 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Sa inni którzy słuchali porównywali i im się nie podoba sansui

Ale Ty nie sluchales a pomimo to zabierasz glos w temacie ktory jest Ci obcy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bumpalump napisał:

Ja nie opluwalem h200 bo przed odsluchem nie mialem z nim stycznosci...

Ale Ty nie sluchales a pomimo to zabierasz glos w temacie ktory jest Ci obcy...

Zabieram głos bo nie lubię jak się wałkuje innych. Poziom naganiania na sansui z twojej strony przerasta wszystko. A już sugerowanie że za jakąś tanizne co chodzi po 2500 warto dać 15 tysięcy bo tyle jest wart dźwięk to dranstwo pierwsza klasa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Dune napisał:

Nie zgadzam się z tym parę miesięcy temu kupiłem tego JVC za 900zł w świetnym stanie tego Hitachi też z rok temu za 300zł nawet jeden jest teraz na allegro wydaje mi się że ceny Sansui są dwukrotnie zawyżone i głownie płaci się tu za markę

Po prostu wymienione wzmacniacze nie mają reklamy na AS dlatego takie ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Zabieram głos bo nie lubię jak się wałkuje innych. Poziom naganiania na sansui z twojej strony przerasta wszystko. A już sugerowanie że za jakąś tanizne co chodzi po 2500 warto dać 15 tysięcy bo tyle jest wart dźwięk to dranstwo pierwsza klasa

Twoje krętactwo tez przerasta wszystko, ani dr ani xr, mr nie sprowadzisz do polski za 2500zl... wiec przestan powtarzac te liczby...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bumpalump napisał:

Twoje krętactwo tez przerasta wszystko, ani dr ani xr, mr nie sprowadzisz do polski za 2500zl... wiec przestan powtarzac te liczby...

Tyle jest wart 907 xr. To że dołączysz 10 tysięcy kosztów nie znaczy że tyle jest wart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niereformowalny jestes, prostych rzeczy nie potrafisz przyjac do wiadomosci.

 

34 minuty temu, Bumpalump napisał:

Jak wroce to zapraszam kazdego na odsluch, robilismy porownanie z kolega od hegla h200, kolega nie byl rozczarowany brzmieniem sansui, ja brzmieniem hegela rowniez nie, kazdy odsluch to nowe doswiadczenie, ja np dowiedzialem sie tego ze hegla trzeba sluchac z pominięciem preampa ? ale zeby moc o czyms rozmawiac trzeba sluchac ?

Oczywiscie ze graja.

Sony ta f 707es i 808es oba na tym samym schemacie, graja roznie i różnią sie tylko elementami.

Sansui au alpha 907mr i au-07 rowniez graja bardzo odmiennie, maja wspolny schemat ale roznia sie elementami.

Przykladow mozna wymieniac dziesiatki

Na to juz nie masz argumentów? 

15 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Tyle jest wart 907 xr. To że dołączysz 10 tysięcy kosztów nie znaczy że tyle jest wart

To ktory w koncu jest wart 2500 bo zaglujesz co chwila to innymi modelami 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, margaryna85 napisał:

Dac w swojej cenie dobry ale na pewno nie rozwali konkurencji 10x wartej . Cudów tutaj nie ma jak z resztą to ,że stare klocki będą grały do końca świata i jeden dzień dłużej .

To jest bardzo dobry dac w swojej kategorii cenowej i powiedzmy do 3zl mocno się wyróżnia na plus. Kosztuje sporo mniej, ale to już kwestia braku marketingu, kosztów dystrybucji (potrafią być ogromne), pięknej obudowy, zbędnych bajerów, wyświetlacza, itd... Czy tak trudno to zrozumieć?

Kto pisze że Xiang bije 10x droższe dac ? Co wy sobie ubzduraliscie ? Ładnie was koledzy wyobraźnia ponosi (Ciebie i Matoole). Bajki to dzieciom wciskaj Matoole, że ludzie Xiangi do 10x droższych dac porównują i Chinczyki wygrywają.  Xiang ma słabe USB ale bardzo dobrze zaaplikowane BNC i Spdif. Jeśli już ktoś pisze o porownaniach, to podstawą jest METODOLOGIA, Panie Matoole, dlatego zadałem Ci pytania na które nadal nie odpowiedziałeś i nie odpowiesz, bo odpowiedzi nie znasz. Powielasz tylko gdzieś zasłyszane lub przez siebie wymyślone bzdury.

W dniu 30.04.2019 o 22:11, matoole napisał:

Nadal manipulujesz moją wypowiedzią , albo po prostu masz problem z jej zrozumieniem. Zalecam więc cofnąć się i przeczytać jeszcze raz - tym razem uważniej.

powyższy wpis dotyczy głównie odpowiedzi na twoje zarzuty. To ty manipulujesz pisząc bajki odnośnie Chinczykow. 

Ale dosyć już tego offtop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Dawid Hare napisał:

To jest bardzo dobry dac w swojej kategorii cenowej i powiedzmy do 3zl mocno się wyróżnia na plus. Kosztuje sporo mniej, ale to już kwestia braku marketingu, kosztów dystrybucji (potrafią być ogromne), pięknej obudowy, zbędnych bajerów, wyświetlacza, itd... Czy tak trudno to zrozumieć?

Testowałem w swoim systemie z wcześniejszym rdac z tomankiem . Koniec końców zostawiłem xianga bo okazał się lepszy ale to nie była wygrana przez nokaut. Bardziej taka na punkty.Jak bym miał 3 k zł na dac na pewno szukał bym czegoś innego.

 

14 minut temu, Dawid Hare napisał:

Xiang ma słabe USB ale bardzo dobrze zaaplikowane BNC i Spdif

Spdif to dla mnie główne wejście bo najwięcej słucham z płyt.Usb ważny dodatek ale w tej kwestii mogę iść jak najbardziej na kompromis.

17 minut temu, Dawid Hare napisał:

Kto pisze że Xiang bije 10x droższe dac ? Co wy sobie ubzduraliscie ?

Wystarczy wejść do klubu .

Zgoda z tym 10 x razy to może trochę w formie żartu przedobrzyłem . Ale daje sobie rękę uciąć że gdzieś wpis venoma widziałem że do 6 tysi nic startu nie ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, margaryna85 napisał:

Jak bym miał 3 k zł na dac na pewno szukał bym czegoś innego

widzisz, ja swojego, który kosztował z zasilaczem prawie 4k sprzedałem i został Xiang. Ale nie dlatego, że jest to magiczny dac, ale dlatego że zdecydowanie lepiej wpasowal się w mój system.

Podaj jaki to nowy za 3 lub 4 tys jest duzo lepszy? Wymienisz, a komuś on po prostu nie podejdzie, bo się nie wpasuje. To jest temat rzeka, nie na ten wątek.

28 minut temu, margaryna85 napisał:

Zgoda z tym 10 x razy to może trochę w formie żartu przedobrzyłem . Ale daje sobie rękę uciąć że gdzieś wpis venoma widziałem że do 6 tysi nic startu nie ma

10 x droższy to 12-15.000zl. Jak widzę wpis Matoole, że ludzie gdzieś niby porównują i piszą że Chińczyk za 1500zl im dorównuje lub przewyzsza, to nie wiem czy się śmiać czy płakać ?

Zapytałem o metodologię, szczegóły itd, to zaczęła się jadka, bo za dużo pytań...

Jeśli już ktoś napisał że do 6tys nic nie ma startu to się pewnie pomylił, albo jakimś cudem bardziej się wpasował brzmieniowo w jego gust i system niż ten droższy. Nie dorabial bym do tego zbędnej ideologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Wszystko się psuje a jeśli ktoś twierdzi że coś jest wieczne to kłamie. Nawet słynący z reputacji sprzętu nie awaryjnego accuphase też się potrafi zepsuć. Trzeba mieć tego świadomość przy kupnie vintage. Im starszy sprzęt tym większe ryzyko awarii a dostęp do części jest ograniczony. Tymbardziej wydawane olbrzymich kwot na vintage to ruletka. 

tu sie z Tobą w całej rozciągłości zgadzam i cieszę się że poszedłeś po rozum do głowy bo jeszcze niedawno zagorzale i ślepo i bronileś wszystkiego co vintage, wyśmiewając nową produkcję. 

Widać każdy może nieco zmienić poglądy i nic w tym złego.

Bumpalump też nie jest Alfą i Omegą Sansui, ani Sony. Ma kolega doświadczenie w serwisowaniu jak mało kto, ale ma też swój specyficzny gust przez pryzmat którego ocenia swoje Sansui. Jak mu się podoba i nie słyszał lepiej (Dla niego) grającego wzmacniacza do 10tys, to niech sobie tak myśli i cieszy się muzyką. Nie odbieraj mu tego... Zresztą dlaczego tak ochoczo obrzucasz g.... te Sansui ? Jakie modele słuchałes i w jakim systemie, że tak łatwo przychodzi Ci ogólna krytyka brzmienia? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W temacie głównego pytania otwierającego ten wątek, postanowiłem dorzucić swoje "trzy grosze". Ciężko powiedzieć jednoznacznie czy warto- ze względów ekonomicznych uważam że tak. Znam wprawdzie lepsze lokaty kapitału, ale mam Pioneera SX950- kupiłem go 10 lat temu za niecały 1k, po drodze musiałem go serwisować co kosztowało mnie 450zł... Obecnie ktoś wystawił na jednym z portali aukcyjnych taki model za 7k (!!) co jest oczywiście przesadą, ale myślę że cena rynkowa urosła do min 4000 zł. Za kilka lat pewnie będzie to znacznie więcej.  Sprzęt wygląda świetnie i świetnie się prezentuje- ale to kwestia gustu. Ja głównie kupowałem dany model ze względu na dźwięk - a ten jest dla mnie po prostu rewelacyjny (co oczywiście też jest kwestią gustu). Wątpię czy w tej cenie jesteś w stanie kupić sprzęt który dostarczy Ci tyle radości z odsłuchu. Pozostałą kwestią jest także faktycznie sentyment czy upodobanie do "staroci"- to jak ze starymi samochodami - trzeba je po prostu lubić, w większości sytuacji, nie ma racjonalnych argumentów aby je nabyć. Reasumując- mając na uwadze 3 pierwsze argumenty- każdemu polecam takie modele... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lesny_czlowiek napisał:

Pozostałą kwestią jest także faktycznie sentyment czy upodobanie do "staroci"- to jak ze starymi samochodami - trzeba je po prostu lubić, w większości sytuacji, nie ma racjonalnych argumentów aby je nabyć

to jest bardzo ważna kwestia. Sentyment i zamiłowanie do vintage to także w dużej mierze kwestia indywidualnych przekonań i doświadczeń. Racjonalności, jak to zresztą w całym audio jest tutaj niewiele. Emocje rządzą nami bardziej niż może sie nam wydawac.

 

12 minut temu, lesny_czlowiek napisał:

Obecnie ktoś wystawił na jednym z portali aukcyjnych taki model za 7k (!!)

Niech sobie wystawi nawet za 17tys. Pytanie kto za tyle kupi. Przedmiot jest warty tyle ile kupujacy w jest w stanie za niego zapłacić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Dawid Hare napisał:

Bumpalump też nie jest Alfą i Omegą Sansui, ani Sony. Ma kolega doświadczenie w serwisowaniu jak mało kto, ale ma też swój specyficzny gust przez pryzmat którego ocenia swoje Sansui. Jak mu się podoba i nie słyszał lepiej (Dla niego) grającego wzmacniacza do 10tys, to niech sobie tak myśli i cieszy się muzyką. Nie odbieraj mu tego... Zresztą dlaczego tak ochoczo obrzucasz g.... te Sansui ? Jakie modele słuchałes i w jakim systemie, że tak łatwo przychodzi Ci ogólna krytyka brzmienia?

Dawid gust sie czesto zmienia o czym juz kiedys pisalismy, czasem potrzeba osob trzecich aby nas w pewnych kwestiach uswiadomili, kiedys takim pierwszym zapalnikiem była właśnie wizyta @margaryna85 i jego cenne uwag, pozniej cala masa odsluchow aby powoli ukierunkowac sie na dobre brzmienie, czlowiek sie uczy cale zycie i napewno nie jest to koniec mojej przygody z audio

 

gdybym ja nie jezdzil do ludzi, i ludzie nie jezdzili do mnie to prawdopodobnie dalej siedzial bym ze swoimi kolumnami i wzmacniaczem sony, to ze mam stycznosc z wieloma sprzetami to tylko 50% sukcesu, drugie 50% to odsluchy u innych ktore daja punkt odniesienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dawid Hare napisał:

Kto pisze że Xiang bije 10x droższe dac

Ty naprawdę masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego, albo masz 12 lat.  Pokaz mi mój cytat !!! Kompromitujesz się coraz bardziej Dostałeś linka z oceną daca x10, ale ci mało. Podobnych opinii o Xiangu szukaj sobie sam - jest mnóstwo postów robiących z tego przeciętniaka nie wiadomo co. Rozkoszuj się więc swoim Xiangiem, bo Twój Xiang jest Najtwojszy.

Daj więc spokój bo czytając Twoje wypociny sam nie wiem, czy mam się śmiać ,czy płakać - a na pewno są one nużące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2019 o 13:12, matoole napisał:

... i na przykład coraz to nowsze nazwy hajendowo-budzetowych chińskich DAC'ów, które to grają jak 10 x droższe ,a po którejś tam wymianie opampów - czy co tam się wymienia - grają jeszcze lepiej. Graja tak dobrze ,że potem co rusz ktoś próbuje je sprzedać.

Matoole...ty chyba masz coś z pamięcią, albo problemy ze zrozumieniem napisanego przez siebie tekstu. Przeczytaj uważnie swój powyższy wpis do którego się cały czas odnoszę, na który to, gdy zapytałem o szczegóły tych wniosków, bezproduktywnie owijasz w bawełnę, nie odpowiadając konkretnie na żadne z moich pytań, próbując mnie obrażać. 

 

3 godziny temu, matoole napisał:

Rozkoszuj się więc swoim Xiangiem, bo Twój Xiang jest Najtwojszy.

Nie wciskaj czegoś czego nie napisałem. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem, już dawno zrozumiał byś o czym mówię. Ale ty widzisz świat przez pryzmat swego jedynego słusznego świata vintage.

Podstawy czytania ze zrozumieniem to powrót do podstawówki. Chyba masz sporo do nadrobienia.

3 godziny temu, matoole napisał:

Dostałeś linka z oceną daca x10, ale ci mało

Dorabiasz sobie ideologię, którą sam promujesz na tym forum, na podstawie jakiegoś głupiego wpisu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lesny_czlowiek napisał:

Znam wprawdzie lepsze lokaty kapitału, ale mam Pioneera SX950- kupiłem go 10 lat temu za niecały 1k, po drodze musiałem go serwisować co kosztowało mnie 450zł... Obecnie ktoś wystawił na jednym z portali aukcyjnych taki model za 7k (!!) co jest oczywiście przesadą, ale myślę że cena rynkowa urosła do min 4000. Z

Po szybkim sprawdzeniu na świecie ten Pioneer stał na jednym portali za 2400 zł.  Pioneer obecnie na tym forum nie ma klubu a tak naprawdę to jest ale martwy więc nie ma komu podbijać cen:) także raczej za 4 tys tego nie sprzedasz .

 

13 godzin temu, Dawid Hare napisał:

Zresztą dlaczego tak ochoczo obrzucasz g.... te Sansui ? Jakie modele słuchałes i w jakim systemie, że tak łatwo przychodzi Ci ogólna krytyka brzmienia? ?

Nie krytyka brzmienia tylko polityka podbijania cen i robienia z gratów wartych 2500 zł cudów wartych 15 tys. Niech sobie te sansuje słuchają ale robienie z ludzi idiotów czas skonczyc

 

14 godzin temu, margaryna85 napisał:

Zgoda z tym 10 x razy to może trochę w formie żartu przedobrzyłem . Ale daje sobie rękę uciąć że gdzieś wpis venoma widziałem że do 6 tysi nic startu nie ma .

Oho widzę kolejny klubik podbija ceny. Tym razem chińszczyzny. Nie ruszylbym kijem tego

13 godzin temu, Dawid Hare napisał:

Jak mu się podoba i nie słyszał lepiej (Dla niego) grającego wzmacniacza do 10tys, to niech sobie tak myśli i cieszy się muzyką. Nie odbieraj mu tego..

Przecież pisałem. Lubi to niech lubi. Każdy ma jakiś gust. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Nie tylko tobie się sansui nie podoba. To zwykle wzmacniacze jak Marantz czy denon. Żadnych kosmicznych technologii które usprawiedliwiałyby wysokie ceny na allegro. Tymbardziej nie warto za sansui warte 2500 w Japonii dawać 10  tysięcy. Oczywiście subiektywnie dla kogoś może to być hi end i Nirvana ale obiektywnie to żaden cud. Wzmacniacz jak każdy inny

Bump sie niczego nie nauczył. Kiedyś wszędzie polecał Sony, zresztą dziś też. A teraz zaczął polecać ślepo komu popadnie sansui. Jak ktoś kupi te sansui za 9900 z allegro i mu nie podpadnie mam nadzieję że Bump mu kasę zwroci

Ceny sansui bywają zawyżone 4 krotnie. 

Niskie i średnie Sansui nie są w niczym lepsze od tych Denonów i Marantz czy Yamachy o czym miałem się okazje przekonać to jest oszukane brzmienie podkolorowane bez czystości na górze pasma takie AUX-901 czy 701 lądowały w "Oberklasse" w testach w tamtych latach w towarzystwie Denona PMA 860 czy Grundiga A-9000 te wzmacniacze można kupić poniżej tys na aukcjach prosta modyfikacja NADa C350 omijająca pre w tym wzmacniaczu wykonana przez Mude44 dała znacznie lepszy dźwięk czysty z świetnym wglądem w nagranie lepszą dynamiką i punktowym basem jedyne czego brakowało to ciut lepszej barwy znanej choćby z wysokich Accu ale to można sobie zrekompensować doborem kolumn, śmieszy mnie już to całe vintage 90% tego nie daje wysokiej jakości dźwięku i jest kupowana z sentymentu bo ktoś ma słabość do starych gratów co najwyżej jedynie garstka wzmacniaczy z "spitzenklasse"  jest warta uwagi całą resztę można sobie odpuścić tym bardzie z powodu cen handlarzy i naganiaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.