Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

au 07 które chodzi w Japonii po 8 tysięcy...ile wmawiali że musi kosztować?? 40 tysięcy! Tak! 40 tysięcy żądali sobie

Niesamowite ? Więc żeby rozmowa miała sens to trzeba było by zestawić te sansui z jakimś nowym wzmacniaczem za podobną kasę i posłuchać. A nie porównywać  z nad 356 lub tańszymi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zeta-j napisał:

Taa jasne lepiej napisz czego to słuchałeś z tych nowych że taka nędzna jakość dźwięku była,  wiele osób na tym forum które długo siedziały w vintage budżetowych i średnich modelach przeszli oni na współczesny sprzęt, ale nie niskobudżetowy sporo na wzmacniacze lampowe i do staroci nie było powrotu. Te całe vintage to może z 10% jest warte uwagi jakieś topy i to nie wszystkie bo przereklamowanych legend też nie brakuje.

No jak tam naganiacze i ukryci handlarze wielbiciele staroci poklepaliście się po pleckach nawzajem lajki i śmieszki wystawione jak tak to git  jedziemy dalej ?

Nie jestem handlarzem, to po pierwsze więc mi nie imputuj, jeśli mnie nie znasz, bo sobie tego nie życzę. Po drugie nie dyskutuję o tym co kto słyszy, bo to indywidualna sprawa każdego, natomiast chętnie pomogę zorganizować odsłuchy z przekazem na żywo, gdzie będą zmieniane wzmacniacze ze starych lat i te nowoczesne, oczywiście odsłuchujący nie będą wiedzieli kiedy i jaki i zobaczymy ile razy będzie wskazanie na vinatge, a ile na nowy jeśli chodzi o jakość dźwięku, oczywiście sprzęt nowy z półki budżet czy średniej, jak pisałem, to dla mnie taki do około 4 tyś. Co do tego co słuchałem w tej cenie, to np. CA Azur 740E, NAD 375 BEE, Roksan K2 i przy np. Acuphase 302 kolegi wypadły słabo, nawet pracownicy salonu, gdzie robiliśmy z kolegą odsłuchy, wskazywali na Acuphase, gdy nie widzieli co jest podłączone. Nie wypowiadam się o droższych sprzętach, bo to nie mój przedział cenowy, natomiast w klasie budżet/średnia mam za sobą cała masę odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wy tu wyprawiacie to nawet nie jest śmieszne to jest żałosne po tym co tu się wypisuje mam tylko niechęć do starego sprzętu i szczerze to mam zamiar sprzedać to wszystko w cholerę i najlepiej zamknąć to konto w AS bo poziom buractwa jest tu nie do opisania., dorośli ludzie rozdają sobie jakieś lajki i śmieszki żałosne... co do vintage wokół tego jest tyle kontrowersji rozgłosu i zawirowań cenowych, że jak dla mnie to bezpieczniej już iść w ten nowszy sprzęt. Ten temat powinien być juz dawno zamknięty nie wiem dlaczego moderacja na tak dużo tutaj pozwala, osoby które lubią starszy sprzęt powinny się odciąć od współczesnego audio i przestać to porównywać i nawawiać innych na kupowanie vintage ci co preferują nowy sprzęt niech porównują nowe z nowym wpodobnym budżecie  i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumpalump napisał:

tak tak handlarz medalista ze mnie, 3 wzmacniacze sonego i 2 odtwarzacze sonego na przestrzeni kilku lat mialem i sprzedalem w cenach nizszych niz sam za ten sprzet zaplacilem.

Jako fan przepłaciłeś , przy sprzedaży rynek zweryfikował .

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?

 

18 minut temu, Dune napisał:

To co wy tu wyprawiacie to nawet nie jest śmieszne to jest żałosne

Mam bardzo podobnie do paru  tematów na tym forum więc po prostu tam nie wchodzę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ta dyskusja przypomina tą o wpływie okablowania na brzmienie systemu stereo. A koledzy Bartosz i Zeta-j to słyszą te kable czy nie słyszą ? (może się zaraz pokłócą)...

A żeby było w temacie, to ja na ten przykład inwestuję w okablowanie vintage... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Vampire_Lestat

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od kupna tylko nowego sprzętu, potem w miarę nowych używek, potem starszych a potem próbowałem z vintage. O ile z elektroniką dość ostrożnie było u mnie z zakupami to z kolumn miałem różne, o wartości do kilkunastu tys. (w miarę nowych też). I co mam sądzić innego o vintage, skoro niejedne kolumny zagrały dla mnie lepiej od takich nowych, drogich ? Ale tutaj na forum dowiedziałem się, że to co mi się spodobało to jakiś tani złom warty xx lub yy zł w przeliczeniu na dzisiejsze złotówki. Także taka rozmowa ze "znawcami" w tym temacie, tak jakby tylko pieniądze grały, kiedyś brzmienie nie było tak ściśle uzależnione od księgowych jak obecnie. Na rynku jest sporo perełek w niskich cenach, tylko ludzie się nie znają, a ci co słuchali i wiedzą - nie chcą specjalnie pisać - tak żeby dana marka nie wyskoczyła masowo w górę do wyższych cen. Tak było w przypadku Sansui kiedyś, ale dość szybko się rozprzestrzeniło co to za marka, jak solidnie są zbudowane i ceny poszły znacznie w górę. I teraz problem polega na tym - że ten kto zna daną markę i ma jakieś obiektywne spojrzenie, na podstawie przynajmniej kilku sprzętów (a nie jednego, który akurat może nie przypaść do gustu) to wie że ceny na Sansui odzwierciedlają teraz realny poziom brzmienia i wykonania tego sprzętu, a nie że kiedyś były "normalne" ceny. Wcześniej ludzie się nie znali i nikt nie chciał w ciemno kupować bliżej nieznanej marki.  Tak samo pisanie że w Japonii czy w USA ktoś sprzedaje za 1100zł to jest to tyle warte. Wy nie macie zielonego pojęcia jak działa sprzedaż w wyżej rozwiniętych krajach, gdzie ludzie nie szczypią się o każdą złotówkę jak u nas. Dla nich 1100zł to jak dla nas 300zł, mają w d...pie za przeproszeniem czy sprzedadzą za tyle czy o 100% drożej, opuszczą jeszcze z ceny żeby się pozbyć. To nie typowy Polak co wystawi drożej o 1000zł i będzie schodził o 100zł co miesiąc żeby wycisnąć jak najwięcej. Albo Norwegia. Czy wy widzieliście za ile ludzie tam sprzedają różne rzeczy ? Jak nie to zajrzyjcie na hifishark, przy zarobkach rzędu kilkanaście tys. zł, norweski typowy Janusz, najczęściej oddaje sprzęt za 200-300zł warty często i 10x tyle, żeby się pozbyć kłopotu i klamota z domu. bo dla niego to nie są żadne pieniądze. Dlatego bazowanie na cenach z rynków zagranicznych jest bardzo mylące z tego prostego powodu. A tutaj niektórzy wyszukując takie najtańsze oferty - robią z tego główny wyznacznik tego, ile coś powinno kosztować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granica z sansui jest podobnie, kazdy sie zachwyca i nikt nie marudzi, kiedys juz wspominalem, na audiokarmie czyli najwiekszym anglojezycznym forum o tematyce audio wątek dedykowany sansui jest 2 co do wielkosci watkiem na forum, i nikt tam nie marudzi o jakims naganianiu tylko kazdy sobie pomaga i cieszy sie wybitnym dzwiekiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, margaryna85 napisał:

Jako fan przepłaciłeś , przy sprzedaży rynek zweryfikował .

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?

Jako ślepy fanatyk oczywiście że przepłacił haha. A jakie cyrki były przy sprzedaży tego całego Sony es. Sprzedał za jakieś 1700 zł ale  do końca wciskał kit że to warte 3 tysiące tyle że musi sprzedać szybko. Haha. Teraz taki sam cyrk będzie przy odsprzedaży sansui

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy nie macie zielonego pojęcia jak działa sprzedaż w wyżej rozwiniętych krajach, gdzie ludzie nie szczypią się o każdą złotówkę jak u nas. Dla nich 1100zł to jak dla nas 300zł, mają w d...pie za przeproszeniem czy sprzedadzą za tyle czy o 100% drożej, opuszczą jeszcze z ceny żeby się pozbyć. To nie typowy Polak co wystawi drożej o 1000zł i będzie schodził o 100zł co miesiąc żeby wycisnąć jak najwięcej. Albo Norwegia. Czy wy widzieliście za ile ludzie tam sprzedają różne rzeczy ? Jak nie to zajrzyjcie na hifishark, przy zarobkach rzędu kilkanaście tys. zł, norweski typowy Janusz, najczęściej oddaje sprzęt za 200-300zł warty często i 10x tyle, żeby się pozbyć kłopotu i klamota z domu. bo dla niego to nie są żadne pieniądze. 

 

Ano wlasnie. Wiekszosc towarzystwa nie ma pojecia o tym, jak to poza Polska funkcjonuje.

Czasami wole wystawic stare graty za grosze albo za darmo, wazne by je ktos odebral, bo wtedy nie zajmuja miejsca w smietniku (za ktory place), albo nie musze ich wywozic na zbiorowisko/smietnisko sprzetu elektrycznego ;-)

 

Ten Polski hype na vintage, a w szczegolnosci na Sansui jest dla mnie zupelnie nie zrozumialy

 

47eff1a78a4def48f6fec5602c94d35b.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, don111 napisał:

Tak samo pisanie że w Japonii czy w USA ktoś sprzedaje za 1100zł to jest to tyle warte. W

Jeden z waszych naganiaczy tworzyl tu legendy o wysokich cenach sańsui w Japonii. Wystarczyło sprawdzić i okazało się że zadnych wysokich cen nie ma . Wysokie ceny to dyktuje wasz guru sansui gdy wciska kit że sansui warte 2700 zł musi kosztowac 16 tysięcy. Nikt tu nie kłamie. Wszystkie ceny jak i wasze wciskanie kitu mozna sprawdzic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, don111 napisał:

Albo Norwegia. Czy wy widzieliście za ile ludzie tam sprzedają różne rzeczy ? Jak nie to zajrzyjcie na hifishark, przy zarobkach rzędu kilkanaście tys. zł, norweski typowy Janusz, najczęściej oddaje sprzęt za 200-300zł warty często i 10x tyle, żeby się pozbyć kłopotu i klamota z domu. bo dla niego to nie są żadne pieniądze. Dlatego bazowanie na cenach z rynków zagranicznych jest bardzo mylące z tego prostego powodu. A tutaj niektórzy wyszukując takie najtańsze oferty - robią z tego główny wyznacznik tego, ile coś powinno kosztować.

Kupilem tam trochę sprzętu, ale nigdy nie trafiłem na coś co jest warte 10x więcej niż kosztuje. Teraz chyba ty przeginasz w drugą stronę. Natomiast oczywiste jest ze można kupić tam sporo rzeczy taniej, ale tak jak w Polsce trzeba pilnować ciągle serwisów. Za każdym rogiem nie ma okazji. A ceny sprzętu japońskiego często są wyższe jak u nas. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2019 o 12:29, Dune napisał:

Nie jestem przeciwnikiem vintage, ale na rynku jest masa złomu, a ludzie kłamią w aukcjach ja sam zostałem oszukany 3 krotnie przy kupinie starszego sprzętu i szczerze mam już tego trochę dość. Pierwszy raz to odtwarzacz cd musical fidelity e61 który nie czytał w ogóle płyt a miał być sprawny sprzedający nie chciał przyjąć zwrotu twierdząc ze to wina kuriera, drugi raz wzmacniacz hitachi ha-007 który po włączeniu niemal nie wyrwał mi membran w głośnikach miał stały prąd na wyjściu, gdyby ten wzmacniacz uszkodził mi kolumny to kto by mi zwrócił za to pieniądze?? no i ostatni grundig a-9009 opisnay jako 100% sprawny okazał się być zmasakrowany w środku z uszkodzonymi tranzystorami mocy i kondami od jamicona... wszystkie te sprzęty były w po cenach rynkowych żadnej podejżanej okazji cenowej  tam nie było.  Myślę sobie, że najlepiej to będzie kupić nowe klocki tak po 10tys za element choćby tą yamahę as1100 do tego nowe kolumny lubi góra używane 5 letnie...

Popełniłeś podstawowy błąd. Nie odsłuchałeś przed zakupem. Kupowanie starego sprzętu bez odsłuchu to strzał w własne kolano. Może obejść się bez bólu tylko jak nie trafisz. Trzeba mieć farta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dune napisał:

To co wy tu wyprawiacie to nawet nie jest śmieszne to jest żałosne po tym co tu się wypisuje mam tylko niechęć do starego sprzętu i szczerze to mam zamiar sprzedać to wszystko w cholerę i najlepiej zamknąć to konto w AS bo poziom buractwa jest tu nie do opisania

Szkoda, że większość ciekawych tematów, kończy się sporami, personalnymi prztyczkami lub dyskusjami nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia vs Wielkanocnymi. 

Osobiście nie jestem zwolennikiem vintage, ale mam np. stary odtwarzacz Meridiana, którego bardzo cenię. Coraz trudniej trafić na zadbany sprzęt, a ludzie, którzy twierdzą, że na vintage trzeba się znać, mają świętą rację. Ja dodam, że kupując vintage, taj jak z kupnem starego samochodu, zawsze trzeba się liczyć z dodatkowymi inwestycjami. Nie kupisz 40 latka w idealnym stanie, chyba, że sam go do takiego stanu doprowadzisz, co swoje kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj przykład jak guru nagina fakty by podbijać ceny sansui. Ktoś zauważył że 907 nra chodzi po ok 1000 euro na świecie. Guru oczywiście mówi że nieee...chodzi w Japonii po nawet ok 8000 zł.

Więc sprawdźmy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rzeczywiście! Ok 3900 zł. Żadnych 8000 zł. Tak wtedy jak i dziś nie ma wysokich cen na sansui. Ale guru musiał kit wciskać by zarobić i zwałkowac frajerów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że klub Sansui znów kwitnie. Chyba na "tamtym" forum skończyli się potencjalni klienci i trzeba było wrócić z podkulonym ogonkiem z powrotem na AS, a tak się zaklinali że więcej tu nie wrócą. Jednak pieniądze mają siłę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dune napisał:

[...]

Ten temat powinien być juz dawno zamknięty nie wiem dlaczego moderacja na tak dużo tutaj pozwala, osoby które lubią starszy sprzęt powinny się odciąć od współczesnego audio i przestać to porównywać i nawawiać innych na kupowanie vintage ci co preferują nowy sprzęt niech porównują nowe z nowym w podobnym budżecie  i tyle.

Używanego przybędzie, bo sezon remontowy kwitnie i zakurzone nieprzydatne starocie (w poprzek i na skos z modą, bo niewygodne i "niewszystkomające") bedą upłynniane.

Jest tyle forów konkurencyjnych i na pewno coś dla siebie w nich znajdziesz, ale tu jest zabawy więcej (czasami kulturalnej a  sporadycznie dosadnej).

Dlatego audiostereo tak cenię - za znaczny progres (minionej zimy) również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tutaj kolejne banialuki tym razem o sansui 907 mr które podobno kosztuje 2000 dolarów plus koszty. Tymczasem rzut na aukcje i okazuje się że w Japonii chodzi po 2800 zł. No ale widzę 907 mr stoi na allegro za prawie 10 tysięcy (9950) to trzeba pisać bzdury o dużych cenach . I znowu wspominki o modowaniu sansui. Tylko idiota kupuje nieoryginalny sprzęt za taką kasę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dune napisał:

Ten temat powinien być juz dawno zamknięty nie wiem dlaczego moderacja na tak dużo tutaj pozwala

A jak to sobie wyobrażasz żeby moderacja decydowała co wolno pisać, a czego nie wolno? Chcesz zrobić jak w Korei Północnej? Pełna cenzura? 
Owszem, do zadań moderacji należy niedopuszczanie do kłótni, ale na pewno nie cenzura. To już było kilka razy, i za każdym razem działało destrukcyjnie na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, McGyver napisał:

jak to sobie wyobrażasz żeby moderacja decydowała co wolno pisać, a czego nie wolno?

Bo widać że dla niektórych  temat jest niewygodny. Wolą dalej wałkować frajerów . Biznes to biznes kasa się musi zgadzać .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

I znowu wspominki o modowaniu sansui. Tylko idiota kupuje nieoryginalny sprzęt za taką kasę

I tutaj już nowe części pewnie nie przeszkadzają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dune napisał:

To co wy tu wyprawiacie to nawet nie jest śmieszne to jest żałosne po tym co tu się wypisuje mam tylko niechęć do starego sprzętu i szczerze to mam zamiar sprzedać to wszystko w cholerę i najlepiej zamknąć to konto w AS bo poziom buractwa jest tu nie do opisania., dorośli ludzie rozdają sobie jakieś lajki i śmieszki żałosne... co do vintage wokół tego jest tyle kontrowersji rozgłosu i zawirowań cenowych, że jak dla mnie to bezpieczniej już iść w ten nowszy sprzęt. Ten temat powinien być juz dawno zamknięty nie wiem dlaczego moderacja na tak dużo tutaj pozwala, osoby które lubią starszy sprzęt powinny się odciąć od współczesnego audio i przestać to porównywać i nawawiać innych na kupowanie vintage ci co preferują nowy sprzęt niech porównują nowe z nowym wpodobnym budżecie  i tyle.

Taaa...

Sądząc i wnioskując po "stylu" tej twojej pisaniny - poziom buractwa istotnie jest dość znaczny.

Idź za głosem serca i zamknij konto na AS, a poziom buractwa znacznie zmaleje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

Tylko idiota kupuje nieoryginalny sprzęt za taką kasę 

Niepotrzebnie obrażasz ludzi. Istnieją sensowne i wartościowe modyfikacje, ale istnieje też łatanie byle sprzedać. Nie wolno do jednego wora wrzucać obu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, margaryna85 napisał:

I tutaj już nowe części pewnie nie przeszkadzają. 

Naprawdę czy ci ludzie nie myślą już samodzielnie ? Guru za nich myśli?? Wydać taką kasę, gdy wiadomo jak tanie to jest w takiej Japonii i jeszcze wydać tyle na grzebany nieoryginalny sprzęt?? Ja sprzedawałem Yamahę as 700 za parę groszy to ludzie pytali się czy sprzęt niegrzebany i oryginalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartosz_70659 napisał:

sprzedawałem Yamahę as 700 za parę groszy to ludzie pytali się czy sprzęt niegrzebany i oryginalny

Widać ludzie lubią stare, powysychane elektrolity ?

Godzinę temu, Bartosz_70659 napisał:

A tutaj przykład

Nic tam nie ma. Zły link podałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, McGyver napisał:

Widać ludzie lubią stare, powysychane elektrolity ?

W tym wypadku mowa jest nie o naprawie a o modowaniu. To co innego czyż nie?

 

 

Jeszcze raz link do rozmów gdzie guru twierdzi że 907 nra chodzi po nawet ok 8000 zł a tymczasem chodzi o połowę taniej

No i nie działa. Rozmowa jest na stronie 50

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

link do rozmów gdzie guru twierdzi że 907 nra chodzi po nawet ok 8000 zł

To dokładnie ten sam link. Nic takiego o czym piszesz tam nie znalazłem, więc albo uparcie podajesz zły link albo fantazjujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

 

A link podałeś do strony 1. Komu się będzie chciało szukać? Chcesz coś udowodnić, to się przyłóż,  w przeciwnym razie wyjdziesz na mitomana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.