Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem pewną prawidłowość. Większość znajomych słoików z wyboru ma mini z sklepu dla kretynów. Lub gdy aspirują do klasy średniej posiadają vintage z obowiązkowym gramofonem. Oczywiście nie potrafią połączyć lub/i obsługiwać. Później dostaję pytania z zdjęciami na whats-upie. 

A cha i jeszcze winyle : mainstreamowy jazz i pop obowiązkowo kupiony na targu staroci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kawosz napisał:

Nie pisz bzdur opierając się na kilku dość budżetowych wzmacniaczach 

nie mówimy tu przecież o sprzęcie klasy high end z najwyższej półki, a sprzęcie budżetowym, kosztującym nie setki tysięcy dolarów a kilkaset to jedna sprawa a druga to ok skoro już idziemy w tę stronę to polecam przetestować sprzęt vintage high end a dzisiejszy w tej samej cenie rzecz jasna z uwzględnieniem inflacji, poza tym sprzęt tzw budżetowy wbrew obiegowej opinii nie jest aż tak bardzo odstający brzmieniem od tego z wyższej półki ...różnice są ale czy warto dopłacać tysiące do tego tzw sprzętu audiofilskiego? można by polemizować...w sumie nie moje pieniądze i nie mój problem ? ... masz kasę i nie masz co z nią robić wydajesz na High End ? ...a potem zastanawiasz się co by tu ...dla mnie osobiście liczy się co to słyszę a nie to co kto napisze o sprzęcie ..znam te o których pisałem bo je posiadam stąd moja ocena vintage..ciepłe kluski ..w sumie dawno temu w latach 90 początku tychże lat byłem w posiadaniu różnego typu sprzętu bo  był tani jak barszcz szczególnie na zachodzie...i nie mam na myśli tu "boomboxów" ? ...kilka modeli rotela, pionera, sony, technicsa, w tamtym czasie to było coś ..dziś..no cóż już niekoniecznie bym je chciał mieć, nadal rzecz jasna piszę o modelach budżetowych...nie stać mnie na wywalenie kilku tysięcy euro na wzmacniacz, raz że sam wzmacniacz nie zagra zatem należy dobrać głośniki, dawcę sygnału audio (cd) itp itd ...o całej otoczce okablowanie itp itd nie wspomnę. Nie jestem audiofilem ...z całym szacunkiem dla audiofilów ...sprzęt ma grać w sposób w jaki oczekuję ...z kopem, mięskiem jak trzeba a jak trzeba subtelnie ...jazzu nie słucham, raczej jeżeli już to stare dobre techno, hause, rock, instrumentalnej, Mike Oldfield, Deuter, Klaus Schulze itp itd rozpiętość zatem spora i każdy z moich wzmacniaczy nadaje się do jednej a drugi do innej opcji ? ...a ogólnie post i wątek dotyczy czy warto inwestować w Vintage ...odpowiedź już znasz z mojego postu wyżej....na koniec : o gustach się nie dyskutuje czy to muzycznych czy wszelkich innych, no chyba że mieszka się wspólnie ? to może być niejaki problem chociaż ..dobre słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy załatwiają i tę sprawę ...Marek 1969 słoiki to też ludzie ? aspiracje ..dobrze że w ogóle je mają ...od czegoś  każdy zaczynał ...kwestia jest jak skończył i czy skończył ..pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ,, misiowate ,, drogie współczesna wzmacniacze . Grające płasko bez powietrza ,przestrzeni z wycofaną górą . Ale to nic nie znaczy i nie zamierzam generalizować . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dawid Hare napisał:

Wiesz, ta Chińszczyzna jest już największą potęgą gospodarczą.

Jeszcze nie jest 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kawosz napisał:

Słyszałem ,, misiowate ,, drogie współczesna wzmacniacze . Grające płasko bez powietrza ,przestrzeni z wycofaną górą . Ale to nic nie znaczy i nie zamierzam generalizować . 

słyszałeś cały system w danej akustyce, do tego muzykę lepiej lub gorzej zrealizowaną.. od kiedy to sam wzmacniacz gra ? ?

32 minuty temu, margaryna85 napisał:

Jeszcze nie jest 

jest, jest... chyba, że wierzysz w amerykańską propagandę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2019 o 00:32, robert3501k napisał:

osobiście mam 3 wzmacniacza starej daty, dwa rotele, ra 930ax i ra 971, denona PM 255 UK

co skłoniło Cię do zakupu akurat tych modeli ? Trafiła się okazja kupna za grosze ? Pytam bo miałem okazję słyszeć te rotele i uważam że są warte max.500zl. i tak grają. To bardzo słabo grające wzmacniacze, bez urazy. Może wynika to z wieku. Taki rotel 971 grał jak by na głośniki zarzucić dwa grube koce. Masakra... Grało to wtedy z głośnikami Heco Aurora 700.

Dlaczego trzymasz cztery kiepskie wzmacniacze, zamiast kupić jeden lepszy? Pytam z ciekawości. Zmieniasz wzmacniacz w zależności od repertuaru?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawid Hare napisał:

Dlaczego trzymasz cztery kiepskie wzmacniacze, zamiast kupić jeden lepszy? Pytam z ciekawości. Zmieniasz wzmacniacz w zależności od repertuaru?

+100 sedno 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto/co nadaje tytuł do tego aby móc określać, że dany wzmacniacz/inny sprzęt jest kiepski i mówić komuś, jeśli o to nie prosi, co ma robić/jakiego sprzętu słuchać? Może Panowie zatem pochwalicie się ile cenionych na świecie wzmacniaczy/innego audio stworzyliście, w ilu setkach tysięcy sztuk ich sprzedaliście, ile projektów macie stworzonych od podstaw i w związku z tym opatentowanych, a może chociaż usłyszę o Waszym serwisie sprzętu audio/laboratorium, do którego z całego świata ustawiają się kolejki. Ja cały czas powtarzam z uporem maniaka, a odezwu, jak zwykle zero, dla tych wszystkich "znawców", którzy wszystko słyszą i rozpoznają, robimy test na żywo/online, żeby nie było, że ktoś coś manipuluje, słuchający nie widzą, a ni nie wiedzą co jest połączone w zestaw i mają odgadnąć, słuchając muzyki, jaki konkretnie wzmacniacz/"inne zasilanie" jest podłączone, jakie "źródło", jakie kolumny, itp. potem wybrać najlepiej grający zestaw, oczywiście musi to być ten, za którym zawsze optował, też nie widząc i na koniec najlepsze, zgadnąć kiedy gra ich własny zestaw. Jeśli ktoś, to wszystko odgadnie, to myślę, że nikt nie będzie miał "prawa" już podważać ich kompetencji na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2019 o 15:20, Dawid Hare napisał:

słyszałeś cały system w danej akustyce, do tego muzykę lepiej lub gorzej zrealizowaną.. od kiedy to sam wzmacniacz gra ? ?

jest, jest... chyba, że wierzysz w amerykańską propagandę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

niektorzy mowia ze chiny zanizaja swoje dane ekonomiczne - zeby nie wywolywac zbyt naglej reakcji zachodu

jak to sie mowi ciszej jedziesz dalej zajedziesz  czy jakos tak

znajac nature chinczykow ktora wersje akcjepujecie neloiberalna - ze chinskie dane gospd sa niewiarygodne bo zawyzane

czy tych co znaja chiny - ze oni specjalnie niedooszacowuja swojej gospodarki

dzis w zasadzie chiny to jedyny ktraj ktory potrafi wytworzyc wszystko na swoim terytorium

od ubran po procesory rakiety i stacje kosmiczne - nie ma juz drugiego takiego panstwa na swiecie nawet USA nie sa samowystarczalne w produkcji a chiny tak - powtarza sie tu sytuacja sprzed wojen opiumowych kiedy w XIX wieku chinczycy mieli wszystko - a brytole ktorzy z nimi handlowali nie mieli im nic do zaoferowania w towarze - bo chinole chcieli zaplaty tylko w kruszcu

obecnie jest podobnie swiat nie ma juz chinom technoligicznie i przemyslowo nic do zaoferowania

ba swiat potrzebuje chinskiej produkcji bo nasze gospodarki stracily zdolnosci wytworcze a ich odzyskanie to inwestycje na wiele wiele lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dawid Hare napisał:

co skłoniło Cię do zakupu akurat tych modeli ? Trafiła się okazja kupna za grosze ? Pytam bo miałem okazję słyszeć te rotele i uważam że są warte max.500zl. i tak grają. To bardzo słabo grające wzmacniacze, bez urazy. Może wynika to z wieku. Taki rotel 971 grał jak by na głośniki zarzucić dwa grube koce. Masakra... Grało to wtedy z głośnikami Heco Aurora 700.

Dlaczego trzymasz cztery kiepskie wzmacniacze, zamiast kupić jeden lepszy? Pytam z ciekawości. Zmieniasz wzmacniacz w zależności od repertuaru?

kiepskie ...może dla Ciebie, dla mnie raz że mają wartość sentymalną bo je dawno temu miałem okazję posiadać, dwa że mając je dawno temu wiedziałem jak grają  cena również miała znaczenie z prozaicznego powodu : nie mam na tyle czasu wolnego by wydać kilka tysięcy funtów bo tak się składa że mieszkam i pracuję w UK, na sprzęt którego tak naprawdę miałbym używać godzinę może maks 2 dziennie po pracy i to na zasadzie gałka głośności maks godzina 10 od czasu do czasu na 11;) , nie inwestowałem w dobry sprzęt audio czytaj drogi, a raczej w taki w który mi pasuje na tyle by nie żałować wyłożonych pieniędzy na coś z czego tak naprawdę nie mam czasu w pełni korzystać, to akurat jest proste. A to że od czasu do czasu zmieniam sprzęt...dziś odpaliłem Yamahę A-S501 jutro pewnie inny w zależności od chęci i tego czego będę miał ochotę posłuchać do rocka, czy czegoś z klasyki muzyki El ( Tangerine Dream, Klausa Schulze) Rotel a jak najdzie mnie wspomnień czar i np Enya to Yamahę  ? ...w czym to miałoby mi przeszkadzać?. Nieznam Heco Aurora 700 zatem nie mam pojęcia jak Rotel z nimi współgrał ...posiadam Klipsch RP 160M plus Wharfedale 220 monitory, i specjalnie koca to ja nie wyczuwam w czasie grania Roteli szczególnie gdy podpięte są Klipschy ..wręcz przeciwnie, gra ostro.  Chociaż subiektywnie to Yamaha z całej tej menażerii gra najlepiej ...najrówniej tonalnie...i na koniec nie chcę ryzykować wydać np 1000 i więcej funtów na sprzęt który może ale wcale nie musi mi pasować muzycznie ...bo obecnie takie są ceny używanych modeli już klasy średniej ...a nowy? może kiedyś jak już będę miał więcej czasu kto wie....na chwilę obecną spokojnie wystarcza mi to co mam ...poza tym ja preferuję odsłuch moich ulubionych płyt czy utworów na słuchawkach ...wzmacniacz słuchawkowy plus AKG 702, Audio_Technica ATH A990Z, AKG 500 , kawka ..papieros ..nocna pora i jademy panowie z tym towarem ? ...pozdrawiam ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 14:59, Dawid Hare napisał:

Kurczowe trzymanie się filozofii, że tylko oryginał albo nic, jest niedorzeczne.

Zwłaszcza, że wielu "szklanek" z tamtych lat już dziś nie kupisz.....

W dniu 14.07.2019 o 17:33, rafal735r napisał:

Misiu, swój pokój odsłuchowy zaprojektowałem przed budową domu

Duch trenera Wójcika nie śpi :-)))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nieuniknionym zjawiskiem tego forum jak i innych są podstępne i manipulatorskie praktyki "świeżo" zakamuflowanych naganiaczy bardzo ostrożnie i sceptycznie czytam treści osób jak choćby nowej gwiazdy - @robert3501k 

Podobnie sytuacja ma się ze sprytną rekomendacją i popularyzacją STX'a przez "świeżaków"..   

Myślę, że aktywność kilku tutejszych userów w tego typu wątkach rujnuje naciągaczom handel vintage-szrotem i bardzo dobrze, bo nie wszystko złoto co się świeci ? 

O prawdziwy high end vintage nie martwiłbym się, bo zawsze będzie ceniony za referencje w swoim czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kocurro napisał:

Myślę, że aktywność kilku tutejszych userów w tego typu wątkach rujnuje naciągaczom handel vintage-szrotem i bardzo dobrze, bo nie wszystko złoto co się świeci ? 

Im więcej osób wie co i ile kosztuje i ile chcą za to naciągacze tym lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie świadomość i wiedza pomagają w "bezpiecznym" odnajdywaniu się w dzisiejszej rzeczywistości..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, radmorek napisał:

A kto/co nadaje tytuł do tego aby móc określać, że dany wzmacniacz/inny sprzęt jest kiepski i mówić komuś, jeśli o to nie prosi, co ma robić/jakiego sprzętu słuchać?

Szeryfie...granice wolności wypowiedzi nie zostały przekroczone, także spokojnie.  

22 godziny temu, radmorek napisał:

Ja cały czas powtarzam z uporem maniaka, a odezwu, jak zwykle zero

Może odzewu zero, bo nikt z  takim "maniakiem" zwyczajnie nie chce się spotkać ? Może twór upór jest zbyt niezdrowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, radmorek napisał:

Może Panowie zatem pochwalicie się ile cenionych na świecie wzmacniaczy/innego audio stworzyliście, w ilu setkach tysięcy sztuk ich sprzedaliście, ile projektów macie stworzonych od podstaw i w związku z tym opatentowanych,

Rozumiem, że według ciebie, jeśli nie jestem uznanym projektantem/producentem audio sprzedającym swoje produkty masowo, produkty których nawet połowę ceny pochłaniają koszty marketingu, to moje opinie dotyczące starych, budżetowych wzmacniaczy rotela są niezasadne ? Może i są to subiektywne opinie, co nie zmienia faktu, że taki wzmacniacz, zagrał kiepsko dla mnie i kilku osób podczas odsłuchu (płasko, bez dociążenia, średnicą "na twarz",  sucho z jasną, ostrą górą bez wybrzmień, itd.) Za to z dobrą dynamiką i szybkością na basie (może do rocka będzie ok). Niestety granie "na twarz" potrafi szybko zmęczyć, przynajmniej mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, radmorek napisał:

robimy test na żywo/online, żeby nie było, że ktoś coś manipuluje, słuchający nie widzą, a ni nie wiedzą co jest połączone w zestaw i mają odgadnąć, słuchając muzyki, jaki konkretnie wzmacniacz/"inne zasilanie" jest podłączone, jakie "źródło", jakie kolumny, itp. potem wybrać najlepiej grający zestaw, oczywiście musi to być ten, za którym zawsze optował, też nie widząc i na koniec najlepsze, zgadnąć kiedy gra ich własny zestaw. Jeśli ktoś, to wszystko odgadnie, to myślę, że nikt nie będzie miał "prawa" już podważać ich kompetencji na forum.

W podobnych testach uczestniczę dosyć często, ostatnio nawet testowaliśmy kable zasilające. Temat mocno kontrowersyjny.  Na 10 osób wszyscy usłyszeliśmy ich wpływ na brzmienie. jakieś 70% opnii co do tego który grał najlepiej a który najgorzej pokrywały się. Nie bardzo rozumie twoje podejście "zero jedynkowe". Wszyscy albo nikt ? W audio to niemożliwe. Zbyt wiele zmiennych, a sama metodologia testu to podstawa. Natomiast może być problem z jej prawidłowym opracowaniem i realizacją - szczególnie w rzeczywistości. Często trzeba szukać półśrodków, co już na wstępie daje przestrzeń do pewnego odsetka błędnych rezultatów.

Jak to mówił Nietzsche: "Nie ma czegoś takiego jak fakty, tylko interpretacje".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, robert3501k napisał:

kiepskie ...może dla Ciebie,

tak kiepskie, i nie tylko dla mnie. Nie czarujmy się. Ale to dobrze, że dla ciebie są wystarczające i nie masz potrzeby pójścia wyżej. Takie podejście daje swego rodzaju "wewnętrzny spokój" i możliwość cieszenia się tylko muzyką, nie myśląc przy tym, ze można by lepiej :) Bo w takim gonieniu króliczka też można się zatracić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie czy warto inwestować

Widzę na aukcjach sporą ilość amplitunerów analogowych. Skala na całej szerokości, podświetlenie, wskaźniki wychyłowe dostrojenia, kolor srebrne alu. Bardzo fajnie to wygląda jako element dekoracyjny, nawet gdyby w ogóle miało nie zagrać. Cena od 500...na razie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dawid Hare napisał:

W podobnych testach uczestniczę dosyć często, ostatnio nawet testowaliśmy kable zasilające. Temat mocno kontrowersyjny.  Na 10 osób wszyscy usłyszeliśmy ich wpływ na brzmienie. jakieś 70% opnii co do tego który grał najlepiej a który najgorzej pokrywały się. Nie bardzo rozumie twoje podejście "zero jedynkowe". Wszyscy albo nikt ? W audio to niemożliwe. Zbyt wiele zmiennych, a sama metodologia testu to podstawa. Natomiast może być problem z jej prawidłowym opracowaniem i realizacją - szczególnie w rzeczywistości. Często trzeba szukać półśrodków, co już na wstępie daje przestrzeń do pewnego odsetka błędnych rezultatów.

Jak to mówił Nietzsche: "Nie ma czegoś takiego jak fakty, tylko interpretacje".

Tylko, że Wy wiecie co porównujecie, wiecie jaka konfiguracja i jakie marki, oceniacie tylko czy Wam się podoba i czy jest różnica, no chyba że się mylę, to wtedy chętnie zobaczę, jak zgadujecie i rozpoznajecie poszczególne elementy grającego zestawu, którego nie widzicie i wtedy "odszczekam" wszystko, a ja napisałem jasno i wyraźnie, nikt nie wie co gra ma tylko na podstawie muzyki odgadnąć każdy element zestawu, jaki to problem dla kogoś, kto na forum chwali się, że wie, że np. "... Rotel serii ... ma taką, a taką średnicę ..., a sceny nie ma ..., a w ogóle to jest kiepski ...", skoro ktoś to wie, to jaki problem to odgadnąć, a tekst "opracowanie i realizację ... metodologii ...", to można między bajki włożyć, tak jak to, że przestawienie kolumn o parę centymetrów sprawia, że z braku basu mamy bas "niszczący ściany", on może inaczej brzmieć ale jego "wartość" się nie zmieni, od przestawienia kolumn poziom wychylenia membrany się nie zmieni, kolejna wymówka, albo ktoś wie albo nie wie. Skoro somelierzy potrafią rozpoznać, za pomocą zmysłu smaku i powonienia, jakie wino piją (i nie słyszałem aby stosowali wymówki, że kieliszek był wytarty bawełną więc się pomylił, bo jak by był wytarty irchą to by zgadł), to chyba audiofil powinien, za pomocą zmysłu słuchu, rozpoznać jaki sprzęt gra. Każdy ma prawo do własnych subiektywnych ocen brzmienia i tego co dla niego wpływa na jego zmianę ale, żeby komuś mówić, że ma kiepski sprzęt, to trzeba jednak sobą coś prezentować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy panowie z audio mitów mogą się nie wcinac w inne tematy? Wiemy że wam wszystko gra tak samo . Nic nas to nie obchodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestycja to inwestycja - ma zdrożeć. Czyli warto, bo raczej zdrożeje, przynajmniej niektóre urządzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Czy panowie z audio mitów mogą się nie wcinac w inne tematy? Wiemy że wam wszystko gra tak samo . Nic nas to nie obchodzi

Gdy wygrasz wybory i będziesz rządził, albo chociaż założysz swoje forum, to będziesz mógł ustalać pewne reguły i wymagać pewnych zachowań, a na razie takie sugestie zachowaj dla siebie, ewentualnie stosuj je do konkretnych osób, które Tobie proponują podobne zachowania, mi też nie odpowiada, że piszesz z błędami (wiele innych osób też i nie chodzi mi o incydentalne błędy, które każdemu mogą się zdarzyć), urągającymi naszemu językowi ale nie proponuję Tobie (i innym) abyś przestał pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemak napisał:

Inwestycja to inwestycja - ma zdrożeć. Czyli warto, bo raczej zdrożeje, przynajmniej niektóre urządzenia

Od 30 stron wiem nawet które, teraz nie wiem czy wejść na giełdę czy zacząć ściągać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij ściągać z Japonii ☺️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fashi napisał:

Zacznij ściągać z Japonii ☺️

W PL jest już tego więcej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku nici z inwestycji, skoro w Polsce ceny są przesadzone. Jedynie sprowadzenie z kraju pochodzenia po "normalnych" cenach daje jakiś margines zysku. Ewentualnie trzymać pod kocem i czekać. 

Jeżeli to wszystko co zostało tutaj i nie tylko tutaj napisane , że rynek sie nasycił i ceny osiągnęły apogeum to wszystko pierdyknie. Bańka pęknie i pozamiatane. 

Tak po prawdzie mam jeszcze ochotę sprawdzić Accuphase'a e406 , podoba mi się wizualnie jak mało który wzmacniacz. Niestety w moich okolicach nie znam nikogo, kto posiada ten model Accu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fashi napisał:

takim wypadku nici z inwestycji, skoro w Polsce ceny są przesadzone

Nieważne jakie są, jak rośnie to kupować i nie debatować. Jak spada, to sprzedawać. Takie są zasady spekulacji, a czym to już zupełnie nieistotne. Jeżeli ktoś uważa, że ceny sansui w Polsce będą spadać, może zająć krótką pozycję i też zarobi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.