Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?


nikifor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, don111 napisał:

Miałem i mam nadal SP-1700, nie zamierzam się ich pozbywać choćby mi ktoś oferował za nie 5 tys. ?

Ale jak byś opisał charakter brzmienia tych kolumn? Grają jasno, czy ciemno,? Ciepło? Analogowo? A jak to jest z basem? Ktoś gdzieś kiedyś wyraził opinię, że pomimo wielkiego głośnika niskotonowego bas w tego rodzaju kabukach niedomaga? Prawda to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kocurro napisał:

Coraz to bardziej uświadamiam sobie, że pewne rzeczy po prostu muszą się wydarzyć, aby człowiek dojrzewał realizując się w życiu.

Moja droga w audio może nie jest zbyt bogata pod względem mnogości słuchanego sprzętu to jednak kilka cenionych marek było i żadna nie dawała mi takiej przyjemności z obcowania z muzyką jak Accu P-260.. dlatego zatoczyłem koło dając sobie przede wszystkim spokój porzucając współczesną perspektywę budowania zestawu stereo przede wszystkim z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i oczywiście filozofii brzmienia.

Właśnie tak jest w audio. Przez różne wpisy , które często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, zamykamy się na wiele bardzo dobrych urządzeń. Weźmy np. p260 , a bo stare , a bo serwis, a bo to czy tamto. Jednak dając szanse urządzeniu takiej klasy można się zdziwić i na dłuższy czas zaprzestać poszukiwań kolejnych wzmacniaczy.

Sam napisałeś, że nie słuchałeś Sansui 907 jednak coś tam pisałeś . Właśnie o tym mówię , zamykamy się na dobre sprzęty poprzez opinie innych. Trzeba słuchać i słuchać, jest już trochę Alph , także można podjechać i samemu wyrobić sobie zdanie. 

Niestety , za chwilę  Bartosz znów zaatakuje i nazwie mnie jakimś małym epitecikiem hi hi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Fashi napisał:

Właśnie tak jest w audio. Przez różne wpisy , które często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, zamykamy się na wiele bardzo dobrych urządzeń. Weźmy np. p260 , a bo stare , a bo serwis, a bo to czy tamto. Jednak dając szanse urządzeniu takiej klasy można się zdziwić i na dłuższy czas zaprzestać poszukiwań kolejnych wzmacniaczy.

Sam napisałeś, że nie słuchałeś Sansui 907 jednak coś tam pisałeś . Właśnie o tym mówię , zamykamy się na dobre sprzęty poprzez opinie innych. Trzeba słuchać i słuchać, jest już trochę Alph , także można podjechać i samemu wyrobić sobie zdanie. 

Niestety , za chwilę  Bartosz znów zaatakuje i nazwie mnie jakimś małym epitecikiem hi hi ?

Zgadzam się. Dopóki na własne uszy się nie posłucha warto ostrożnie wyrażać opinię zwłaszcza, gdy nie słyszeliśmy konkretnego sprzętu.

Osobiście zagalopowałem się będąc świadomy jak złożone i wielowymiarowe jest to hobby, więc tym bardziej mam żal do siebie, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ? 

Krucjaty wobec marki Sansui i ich właścicieli pod pewnymi względami może i są uzasadnione, ale ostatecznie uważam je za zbyt przejaskrawione bez próby i chęci ustalenia wspólnego obiektywnego stanowiska.

Raz jeszcze przekonuję się, że zrozumienie i chęć zdrowej dyskusji jest kluczowe dla rozwijania i stawiania budujących wniosków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vampire_Lestat napisał:

Ale jak byś opisał charakter brzmienia tych kolumn? Grają jasno, czy ciemno,? Ciepło? Analogowo? A jak to jest z basem? Ktoś gdzieś kiedyś wyraził opinię, że pomimo wielkiego głośnika niskotonowego bas w tego rodzaju kabukach niedomaga? Prawda to?

Można wpisać w wyszukiwarkę SP1700 albo SP-1700 , pewnie nie raz o nich wspominałem i nawet dokładniej je opisywałem. 

W skrócie - dźwięk trochę bardziej jasny, wyrazisty, ekscytujący. Ale też gładki, łagodny,  bez ostrości czy zapiaszczenia. Można ustawić jak chcesz bo masz 3-stopniową regulację średnich i wysokich. Świetna przestrzeń i mocno ogniskowane źródła dźwięku - taki niby patent Sansui z dwoma przeciwstawnymi średnio i wysokotonowcami - podejrzewam że to daje taki dobry, mocny końcowy efekt. Trochę ocieplona barwa może jest ale dźwięk to nie ciepłe kluchy - jest szybki, żywy i nie jest zaokrąglony, to nie Dynaudio czy Vienny. To co je wyróżnia to realizm dźwięku, instrumenty, wokale brzmią jak prawdziwe z bardzo dobrze oddaną "fakturą" - tu żadne kolumny ich nie przebiły z tych co słyszałem lub miałem, nawet te drogie. Co do basu to jest w umiarkowanej ilości jak słuchasz na zero bez podbić, jest głęboki i bardzo szybki, precyzyjny, pojawia się i znika jak jest w nagraniu, nie ciągnie i mimo dużego woofera nie czuć tej poduchy na dole jak z subwoofera. To nie są potężne kolumny jeśli chodzi o przywalenie basem i moc, ale nie o to tutaj chodzi. Jeśli trafisz na egzemplarz który grał, a nie stał w piwnicy, gdzie nie trzeba nic odświeżać w zwrotnicach, to dźwięk będzie taki jak wyżej opisałem. 

 

8 minut temu, kocurro napisał:

Krucjaty wobec marki Sansui i ich właścicieli pod pewnymi względami może i są uzasadnione, ale ostatecznie uważam je za zbyt przejaskrawione bez próby i chęci ustalenia wspólnego obiektywnego stanowiska.

Raz jeszcze przekonuję się, że zrozumienie i chęć zdrowej dyskusji jest kluczowe dla rozwijania i stawiania budujących wniosków.

Krucjata bazująca tylko na cenie wg starych broszurek, bez patrzenia jak coś jest wykonane. Doświadczenia w temacie Sansui prawie zero - słyszeli jeden model na krzyż albo w jednym systemie u kogoś i skreślają od razu całą markę. Nie odróżniają modeli Alpha od zwykłych a kolumny Sansui to dla nich takie stare Altusy. Jasne że się spotyka zawyżone  ceny też na Sansui, nawet częściej niż na inne, bo ludzie się po prostu poznali na tej marce ogólnie. A firma jak każda ma swoje lepsze i gorsze modele. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam bardziej serie spx, ale ten opis dona111 pasuje także do niej. Latwosterowalne , nawet przez słaba lampe, szybki bas choć bez tego najniższego sub-basu, jasna przejrzysta góra . Raczej do wzmakow po cieplejszej stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się ze jednak miałem coś z sp, ale trochę inne, monitory 2-way, te już nie były takie latwosterowalne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a spx6700 grają do dziś z G8000 u poprzedniego teścia 

z kolumn vintage fajne są JBL L cała tzw. "Niebieska seria"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, SPX też mają sporo wspólnego z tym co opisałem (wyrazistość, szybkość, charakter basu) ale to jednak nie do końca ten sam dźwięk. W większości modeli SPX są tubki na górze, w SP są w większości kopułki lub papierowe. SP1700 konkretnie są na pewno nieco cieplejsze i mają większe nasycenie od SPX - w tych dźwięk jest trochę bardziej neutralny, wygładzony i przez to nie czuć tak tych wibracji i "faktury". SP1700 vs SPX to tak jakby porównać dobry gramofon ("welurowy dźwięk") do bardziej sterylnego CD w charakterze dźwięku. 

1 minutę temu, morawka napisał:

Przypomniało mi się ze jednak miałem coś z sp, ale trochę inne, monitory 2-way, te już nie były takie latwosterowalne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mi chodziło bardziej o stare SP z końca lat 60 i 70. SPX to po roku 80.  Nie wiem czy w tym linku nie ma pomyłki. SP 1000 to chyba zupełnie inne kolumny, a te z linku wyglądają jak SP-100i (wyższa seria z czasów chyba SPX, dużo nowsza od starych SP, ale nie słuchałem ich).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, don111 napisał:

 

Mi chodziło bardziej o stare SP z końca lat 60 i 70. SPX to po roku 80.  Nie wiem czy w tym linku nie ma pomyłki. SP 1000 to chyba zupełnie inne kolumny, a te z linku wyglądają jak SP-100i (wyższa seria z czasów chyba SPX, dużo nowsza od starych SP, ale nie słuchałem ich).

Chyba masz racje z oznaczeniem, ( to było kilkanaście lat temu i nie pamietam ,grały u mnie z AU-X1) ze to były sp-100i,ale wyglądały jak te z linku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku czepiasz się znaków interpunkcyjnych ...naprawdę? język Polski i jego właściwa pisownia jest mi znana, zasady pisowni również, ale mniejsza z tym, nie będę brnął dalej w ten temat bo nie ma to żadnego sensu, i nie o tym był i jest nadal temat przewodni postów. Z całym szacunkiem nie Ty mnie będziesz uczył poprawnej pisowni i poprawnego używania znaków przystankowych. bez urazy rzecz jasna. Swoją drogą to nieco brzmi jak pewien dowcip o zajączku i niedźwiedziu : 1 dzień ..zająć spotyka niedźwiedzia, niedźwiedż rzecze do zająca: zajc papierosy masz? zajc: mam, niedźwiedź: to dawaj, zając wyjmuje paczkę podaje niedźwiedziowi (paczka papierosów z filtrem) niedźwiedź bierze i wali zajączka w łeb ...zając do niedźwiedzia: za co? bo chciałem z filtrem odpowiada niedźwiedź, następnego dnia zając już mając w pamięci poprzedni dzień, spotyka niedźwiedzia i podaje mu paczkę papierosów bez filtra...niedźwiedź wali go w łeb, zając ponownie: za co? bo chciałem z filtrem odpowiada niedźwiedź, dnia następnego zając niegłupi, ma dwie paczki papierosów, jedną z filtrem drugą bez, podaje obie niedźwiedziowi a ten ponownie wali go w łeb, zając z płaczem: za co? przecież dałem ci dwie paczki, jedną z filtrem, drugą bez, niedźwiedż na to: a czapeczka to gdzie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 14.04.2019 o 11:26, nikifor napisał:

Witam  zastanawiam się czy jest sens inwestowania w stary sprzęt vintage,np odtwarzacze audio cd,skoro obecne nawet telefony grają lepiej jak taki stary odtwarzacz cd,dla przykładu podam że mam odtwarzacz cd marantz-cd65 na tda1541 i smartfon xperia z3 gra zdecydowanie lepiej po podłączeniu pod wzmacniacz więc jaki jest sens kupowania starych klamotów? chyba tylko z sentymentu

Zastanawiam się, jaki jest powód zakładania tematu, jeśli z treści przewodniego wpisu wynika tyle co nic ? Chociaż wynika z niego tyle, że autor, stary sprzęt zalicza do XIX mody.

Poza tym, czy autor wyjaśnia co ma na myśli pisząc inwestowanie ? Bo słowo to kryje w sobie późniejszy zysk. Więc co ? inwestować w stary sprzęt w celu późniejszego zarobku przy odsprzedaży ?

 Jeśli tak, to tylko SANSUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, morawka napisał:

Chyba masz racje z oznaczeniem, ( to było kilkanaście lat temu i nie pamietam ,grały u mnie z AU-X1) ze to były sp-100i,ale wyglądały jak te z linku

Pamiętasz jeszcze jak grały te SP-100i ? Miałem je na celowniku (w sumie dalej mam na liście do sprawdzenia jak się pojawi szansa). Raczej nie wyglądają jakby miały wiele wspólnego z dźwiękiem starych Sansui SP. 

 

15 minut temu, robert3501k napisał:

Człowieku czepiasz się znaków interpunkcyjnych ...naprawdę? język Polski i jego właściwa pisownia jest mi znana, zasady pisowni również, ale mniejsza z tym, nie będę brnął dalej w ten temat bo nie ma to żadnego sensu, i nie o tym był i jest nadal temat przewodni postów.

Witamy na audiostereo ;) Musisz się przyzwyczaić, tutaj potrafią skutecznie co poniektórzy zniechęcić do pisania grając na nerwach. Proponuję dać sobie na luz, nie ma sensu tracić czasu na przepychanki, obojętnie czy masz rację czy nie, bo tylko zdrowie stracisz ;)  Co do sprzętu jaki posiadasz - jest to rzeczywiście raczej podstawowa klasa i nie taki bardzo vintage, co nie znaczy że nie może grać fajnie, bo nie tylko cena gra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kocurro napisał:

Wartość rynkowa to już jednostkowy w sensie urządzenia temat i wiem, że jeszcze wczoraj w innym wątku krytycznie pisałem o cenach wzmacniaczy Sansui i nadal sądzę, że takie 12k to raczej zbyt wiele jak dla mnie, ale przede wszystkim nie słyszałem topowego Sansui, więc powinienem być bardziej powściągliwy.. dlatego chciałbym z tego miejsca zwrócić honor koledze @Bumpalump którego mam nadzieję nie obraziłem swoimi wpisami, bo absolutnie rozumiem jego stanowisko.

Wszystko wporzadku, jesli bedziesz kiedys w okolicy dolnego slaska to zapraszam na dobra kawe i posluchanie wielu ciekawych urzadzen accuphase :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A tu dalej piszecie nie wiadomo o czym.....po prostu ratujcie klasyki nie ogladajcie sie na innych ale......ale od znawcow co to "przerzucaja" albo jak im sie "przewinela masa kolum " trzymajcie  sie jak najdalej....zwlaszcza ze krotko zyja i maja mase innych zainteresowan a muzyka to tylko jedno z nich ....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, don111 napisał:

Pamiętasz jeszcze jak grały te SP-100i ? Miałem je na celowniku (w sumie dalej mam na liście do sprawdzenia jak się pojawi szansa). Raczej nie wyglądają jakby miały wiele wspólnego z dźwiękiem starych Sansui SP. 

 

To było dawno, ale pamietam ze były bardziej stonowane, mniej żywe na gorze, ale jakby cieplejsze bardziej nasycone barwa i bas z dłuższym wybrzmienie jakby trochę głębszy 

byly tez jak na monitory 2-way cholernie ciężkie , skrzynka dużo solidniejsza niż w spx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kocurro napisał:

Zgadzam się. Dopóki na własne uszy się nie posłucha warto ostrożnie wyrażać opinię zwłaszcza, gdy nie słyszeliśmy konkretnego sprzętu.

Osobiście zagalopowałem się będąc świadomy jak złożone i wielowymiarowe jest to hobby, więc tym bardziej mam żal do siebie, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ? 

Krucjaty wobec marki Sansui i ich właścicieli pod pewnymi względami może i są uzasadnione, ale ostatecznie uważam je za zbyt przejaskrawione bez próby i chęci ustalenia wspólnego obiektywnego stanowiska.

Raz jeszcze przekonuję się, że zrozumienie i chęć zdrowej dyskusji jest kluczowe dla rozwijania i stawiania budujących wniosków.

Dlatego właśnie trzeba zrozumieć właścicieli Sansui irytację itp. Ile razy można czytać , że 907 jest zły , jakiś tam kulawą itd , skoro w ich systemach gra jak bajka? Pół audiokarmy jest o Sansui i jedno z australijskich for również. Sprzęt powszechnie znany i szanowany ba zachodzie a u nas ciągle kwasy. Pol świata dobrze pisze o serii Alpha tylko po to , żeby ceny w Polsce rosły??? Teorie spiskowe?  Bartosz dostaje szału , bo widział gdzieś kiedyś na aukcji 907mr wyciągniętą z jeziora , a teraz przekłada to na resztę wzmacniaczy. Nic tylko pogratulować i dalej na prostych palcach klikać z wypiekami na twarzy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, don111 napisał:

A ja sądzę odwrotnie. Poza wynalezieniem kopułki czy wstęgi zamiast normalnego głośnika wysokotonowego - niewiele się zmieniło, a i tak wolę brzmienie papierzaka na górze w Sansui od wielu dobrych kopułek czy wstęg. Poza tym strach kupować wzmacniacze vintage, chyba że sam jesteś elektronikiem - to masz łatwiej i bez większego ryzyka możesz się bawić i nie narażać na duże koszty w przypadku awarii (która może pociągnąć kolejne awarie za sobą), bo sam zawsze sobie naprawisz.

kazdy ma inny gust oczywiscie, co do rozwoju glosnikow, zastosowanie kopulki zamiast tradycyjnego glosnika stozkowego to jedno, kopulki tez sa rozne, aluminiowe, magnezowe, berylowe, sa glosniki pierscieniowe z cewkami 25 i 30mm a czasem i wiecej, pierscienie faradaya, kosze ze stopow lekkich, mnogosc uzywanych materialow do budowy membran, jak dla mnie rozwoj jest bardzo duzy, a czy ktos woli na gorze aluminium czy jedwab to juz kwestia preferencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bumpalump napisał:

Wszystko wporzadku, jesli bedziesz kiedys w okolicy dolnego slaska to zapraszam na dobra kawe i posluchanie wielu ciekawych urzadzen accuphase ?

Też się za łapię? 

I nie myślę tutaj o kawie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, margaryna85 napisał:

Też się za łapię? 

W sumie ja też moge?  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Bumpalump napisał:

Wpadajcie wszyscy ?

Jak będzie nas zbyt wielu, to ktoś będzie słuchać na podwórku przez otwarte okno . I afera gotowa , że znów coś tam, gdzieś nie zagrało ? 

Oczywiście żartuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bumpalump napisał:

Wszystko wporzadku, jesli bedziesz kiedys w okolicy dolnego slaska to zapraszam na dobra kawe i posluchanie wielu ciekawych urzadzen accuphase :)

W najbliższym czasie nie zanosi się na wycieczki w Twoje strony, ale serdecznie dziękuje za zaproszenie, bo Accu jakie miałeś/masz na warsztacie to zapewne uczta dla uszu gwarantowana ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kocurro napisał:

bo Accu jakie miałeś/masz na warsztacie to zapewne uczta dla uszu gwarantowana ;D

Jakbys sie wybieral i chcial posluchac knkretnego modelu/modeli to daj znac, zalawie do posluchania :)

a tymczasem taka "tanizna" za 2 MLN yenów :) bedzie mi umilac najblizsze tygodnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

f645e3612ed0.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego w oryginalnych kartonach , zestaw sklepowy. Pięknie!  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, don111 napisał:

W skrócie - dźwięk trochę bardziej jasny, wyrazisty, ekscytujący. Ale też gładki, łagodny,  bez ostrości czy zapiaszczenia.

Cholera, aleś mi smaku narobił na te 1700-setki. Tylko po gwinta mi kolejne kolumny? Zbieraczem vintage nie jestem. Z drugiej strony strasznie jestem ciekaw jak by wypadły w porównaniu do Ns-690 II. Jakbym się uparł to mógłbym zaryzykować i kupić te sansui, wszak majątku nie kosztują, ale wtedy jeden zestaw poszedłby w odstawkę, stał i kurzył się... eh. A stawienie dwóch kolumn obok siebie i słuchanie na przemian to raczej słaby pomysł..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalicza się do vintage?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żeby nie było, nie znam , nie sprzedaje itp. Przed chwiląto znalazłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anegdotka. Moja Mama chciała jakiś zestaw do salonu. Najlepiej - jak to określiła "w starym stylu". Zacząłem czegoś szukać. przecież te ceny są chore ?!

pierwszy lepszy przykład: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przecież to jest w zasadzie oszustwo (choć nie w rozumieniu k.k.). Trudno mi uwierzyć, że ktoś się na to nabiera. Nie wierzę, że sprzęt 30-to czy 40-letni działa dziś na oryginalnych częściach ? to chyba ruletka. Problemem z vintage są wyzyskiwacze i ceny i bazowanie na jakimś resentymencie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.