Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, robert3501k napisał:

owszem mam i nie 3 a pięć ..konkretnie : dwa Rotele, Denon, Sony i Yamaha, być może za dwa dni o ile uda mi się wygrać aukcję Denon PMA 880R...a dlaczego aż tyle i po co mi to? dobre pytanie, może właśnie dla sprawdzenia na własne uszy jak to gra i czy jest warte swej ceny, póki co stwierdzam że nie, nie jest warte, być może że albo je sprzedam albo też nie wiem jeszcze co z nimi zrobię, być może stworzę kolekcję vintage budżet audio ? 

Trudno złapać króliczka stojąc w miejscu i rozmieniając się na drobne 

nie lepiej sprzedać to wszystko w cholerę i kupic jeden porządny zestaw, a w sypialni zawsze można na słuchawkach ( skoro lubisz )chyba ze wolisz zbieractwo sprzętu, którego za inwestycje raczej uznać nie można ....

ale każdy ma inne wyobrażenie króliczka i sposób na pogoń za nim- obawiam się jednak , ze dreptajac w miejscu ciężko będzie nawet powąchać futerko?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robert3501k napisał:

owszem mam i nie 3 a pięć ..konkretnie : dwa Rotele, Denon, Sony i Yamaha, być może za dwa dni o ile uda mi się wygrać aukcję Denon PMA 880R...a dlaczego aż tyle i po co mi to? dobre pytanie, może właśnie dla sprawdzenia na własne uszy jak to gra i czy jest warte swej ceny, póki co stwierdzam że nie, nie jest warte,

Kompletnie bez sensu zbierac najnizsze modele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bumpalump napisał:

Kompletnie bez sensu zbierac najnizsze modele

Powiem szczerze że dla mnie bez sensu jest w ogóle zbierać sprzęt. Skompletować sobie jeden w miarę możliwości finansowych porządny zestaw i koniec pieśni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem nie są to najniższe modele to jedna sprawa druga to nie wspomniałem o jakie konkretnie modele chodziło w przypadku Rotela i Yamahy owszem wspomniałem nic o Denonie i Sony ...by nie reklamować konkretnego modelu ..marek samych w sobie nie trzeba to są znane i cenione wbrew temu co nie którzy twierdzą wszystkie te marki mają w swoim dorobku modele wysokich lotów, tzw High End ...poza tym czym jest ten High End i czym się kierować wyborem? marką? wykonaniem? brzmieniem? ..a może ceną samą w sobie bo odnoszę wrażenie dziwne takie że duża część światka audiofilii tylko tym się kieruje ..im droższy model tym lepszy, posiadasz modelów tańszych czy budżetowych z takimi nie ma co dyskutować nie ta liga ? ...tak cenowo na pewno nie ta liga ...tu nie ma pola do dyskusji ...jasne że spokojnie poczekać ...uzbierać kilka tysięcy funtów i za jednym razem kupić taki czy inny zestaw za grubę kasę to nie jest problem, problem jest czy dany zestaw będzie akurat tym czego oczekuję.., nie mając opcji przetestowania danego zestawu w domu przez kilka tygodni np taki zakup jest mocno problematyczny ...z doświadczenia wiem że coś co na pierwszy odsłuch gra wspaniale niemalże zgodnie z"wzorcem metra" ..po kilku dniach zaczyna irytować, góra, dół, środek ...scena itp itd. Wspomniałem to nie kolekcja sama dla siebie a sentyment do czasów gdy takiego sprzętu w Polsce nie można było kupić normalną drogą..:) taki fetysz niemalże ...a teraz pytanie do znawców tych ..jaki jest sens kupowania wzmacniacza za kilka tysięcy funtów z lat 70 ..80 ubiegłego wieku przy jednoczesnym nacisku na jakość samego audio czyli dawcy sygnału w postaci plików Hi Res czy Hi Fi ..ok jakość takich plików czy sygnału jest znakomita niemalże wzorcowa..roździelczość dynamika itp ...tu nie ma zastrzeżeń tyle że i tu już zaczynają się schody wzmacniacze z lat 70 ..80 ..90 nie są w stanie takiego sygnału przetworzyć jeden do jednego ..czyli mamy kompresję sygnału audio po stronie wzmacniacza innymi słowy Panowie Audiofile jak się to ma do Audiofilli jako takiej? nacisk na jak najbardziej wzorcowe odtwarzanie sygnału audio a tu taki zonk...bo to jest zonk Panowie...taka mała dygresja moja własna ? i tym można zakończyć całą dysputę...żaden ze wzmacniaczy audio z tamtego okresu nie jest w stanie takiego sygnału jeden do jednego przetworzyć ..tak czy inaczej mamy stratę, kompresję sygnału do takiej wartości jaką może wytworzyć wzmacniacz, innymi słowy : nie są to wzmacniacze stricte Audiofilskie a cała reszta to rzecz gustu ...mam na myśli brzmienie takiego czy innego modelu ..plus zestaw głośników rzecz jasna bo w zasadzie to ten element w całej układance jest najważniejszy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teza, że sprzęt vintage nie odtworzy dynamiki współczesnych nagrań jest wzięta z sufitu.

Dzisiaj zdecydowana większość nagrań ma w porywach 6dB dynamiki. Trochę lepiej jest w przypadku płyt z jazzem i klasyką. Stare winyle miały zazwyczaj 12-18dB dynamiki i jakoś wintydżowy sprzęt się nie dusił.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robert3501k napisał:

...żaden ze wzmacniaczy audio z tamtego okresu nie jest w stanie takiego sygnału jeden do jednego przetworzyć ..tak czy inaczej mamy stratę, kompresję sygnału do takiej wartości jaką może wytworzyć wzmacniacz, innymi słowy : nie są to wzmacniacze stricte Audiofilskie a cała reszta to rzecz gustu ...

Sansui Alpha 907 odtworzy dynamikę , sygnał i co tam jeszcze chcesz na bardzo wysokim poziomie jakościowym... Model 907Nra był dedykowany do odtwarzaczy SACD  (Super Audio CD) także...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robert3501k napisał:

o ile wiem nie są to najniższe modele to jedna sprawa druga to nie wspomniałem o jakie konkretnie modele chodziło w przypadku Rotela i Yamahy owszem wspomniałem nic o Denonie i Sony ...by nie reklamować konkretnego modelu ..marek samych w sobie nie trzeba to są znane i cenione wbrew temu co nie którzy twierdzą wszystkie te marki mają w swoim dorobku modele wysokich lotów, tzw High End ...poza tym czym jest ten High End i czym się kierować wyborem? marką? wykonaniem? brzmieniem? ..a może ceną samą w sobie bo odnoszę wrażenie dziwne takie że duża część światka audiofilii tylko tym się kieruje ..im droższy model tym lepszy, posiadasz modelów tańszych czy budżetowych z takimi nie ma co dyskutować nie ta liga ? ...tak cenowo na pewno nie ta liga ...tu nie ma pola do dyskusji ...jasne że spokojnie poczekać ...uzbierać kilka tysięcy funtów i za jednym razem kupić taki czy inny zestaw za grubę kasę to nie jest problem, problem jest czy dany zestaw będzie akurat tym czego oczekuję.., nie mając opcji przetestowania danego zestawu w domu przez kilka tygodni np taki zakup jest mocno problematyczny ...z doświadczenia wiem że coś co na pierwszy odsłuch gra wspaniale niemalże zgodnie z"wzorcem metra" ..po kilku dniach zaczyna irytować, góra, dół, środek ...scena itp itd. Wspomniałem to nie kolekcja sama dla siebie a sentyment do czasów gdy takiego sprzętu w Polsce nie można było kupić normalną drogą..:) taki fetysz niemalże ...a teraz pytanie do znawców tych ..jaki jest sens kupowania wzmacniacza za kilka tysięcy funtów z lat 70 ..80 ubiegłego wieku przy jednoczesnym nacisku na jakość samego audio czyli dawcy sygnału w postaci plików Hi Res czy Hi Fi ..ok jakość takich plików czy sygnału jest znakomita niemalże wzorcowa..roździelczość dynamika itp ...tu nie ma zastrzeżeń tyle że i tu już zaczynają się schody wzmacniacze z lat 70 ..80 ..90 nie są w stanie takiego sygnału przetworzyć jeden do jednego ..czyli mamy kompresję sygnału audio po stronie wzmacniacza innymi słowy Panowie Audiofile jak się to ma do Audiofilli jako takiej? nacisk na jak najbardziej wzorcowe odtwarzanie sygnału audio a tu taki zonk...bo to jest zonk Panowie...taka mała dygresja moja własna ? i tym można zakończyć całą dysputę...żaden ze wzmacniaczy audio z tamtego okresu nie jest w stanie takiego sygnału jeden do jednego przetworzyć ..tak czy inaczej mamy stratę, kompresję sygnału do takiej wartości jaką może wytworzyć wzmacniacz, innymi słowy : nie są to wzmacniacze stricte Audiofilskie a cała reszta to rzecz gustu ...mam na myśli brzmienie takiego czy innego modelu ..plus zestaw głośników rzecz jasna bo w zasadzie to ten element w całej układance jest najważniejszy ...

Dlaczego niby wzmacniacz vintage nie jest w stanie odtworzyć sygnału hi- res 24/192 ?

przecież to nie DAC

poza tym wciąż poruszasz się w "klasie budżetowej" , posłuchaj czegoś z wyzszej polki zanim całe vintage wrzucisz do jednego worka 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robert3501k napisał:

poza tym czym jest ten High End i czym się kierować wyborem? marką? wykonaniem? brzmieniem? ..

Sam hiendu nie mam ale kupując sprzęt brałem pod uwagę parametry ( charakterystyka przenoszenia i z jakim odchylem, thd , s/n ratio). To coś mówi o danym sprzęcie. Wysoki s/n to gwarancja że sprzęt nie dodał szumu do sygnału, a niektóre chińskie wzmacniacze mają wyjątkowo kiepski stosunek sygnał szum. Nie wiedziałem że można tak spartolic sprzęt. Zniekształcenia thd wiadomo. Odchyl od charakterystyki też powinien być najlepszy  czyli najniższy. Proste

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robert3501k napisał:

żaden ze wzmacniaczy audio z tamtego okresu nie jest w stanie takiego sygnału jeden do jednego przetworzyć ..tak czy inaczej mamy stratę, kompresję sygnału do takiej wartości jaką może wytworzyć wzmacniacz, innymi słowy : nie są to wzmacniacze stricte Audiofilskie a cała reszta to rzecz gustu

Gdyż? jakie parametry za to odpowiadaja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet z tamtego okresu charakteryzuja sie takimi parametrami o jakich dzisiejsze konstrukcje moga pomarzyc

jedne sa wazniejsze inne mniej wazne

 

zobacz sobie takie parametry jak

Slew Rate (czas narastania sygnau, ten parametr odpowiada za szybkosc wzmacniacza) kiedys standardem dla wysokiej klasy konstrukcji byl SR powyzej 150, bardzo czestoo 300 a sa i konstrukcje z SR na poziomie 500v na mirosekunde, zaden wspolczesny producent nie podaje tego parametru 

 

Pasmo przenoszenia, bardzo czesto siegalo 300 a nawet i 500khz, wiele z nich bylo budowanych jako wzmacniacze napiecia stalego, zaczynajace majace zdolnosc wzmacniania sygnalu o czestotliwosci od 1Hz

 

Signal to Noise ratio, odstep sygnalu od szumu, oczywiscie im wiekszy tym lepszy, uznane konstruykcje maja ten parametr na poziomie 120dB

dla porownia Yamaha AS-2000 ma 84dB, Hegel H-360 100dB, Leema Tucana 2 104dB, Gryphon Diablo 88dB, Roksan Caspian M2 86dB, Gryphon Atilla 88dB, Primare i21 100dB


Znieksztalcenia harmoniczne, wiele wzmacniaczy vintage ma THD na poziomie 0,001% dla przykladu nowe konstrukcje, Yamaha AS-2000 0,05%, Leema Tucana 0,006%, Gryphon Diablo 0,1%, Gryphon Atilla 0,1%, primare i21 0,05%

 

Wielu z tych parametrow producenci obecnie nawet nie podaja, z prostego powodu, nie maja sie czym chwalic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia się zmienia i to w potężnym tępie . Najważniejsza cecha sprzętu nie są parametry a jego dźwięk:-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie neguje parametrów czy tego, że "kiedyś" sprzęt z wysokiej półki był naprawdę dobrze robiony. Ale tu chyba chodzi o to, że sprzęt kilkudziesięcioletni nie zawsze będzie posiadał takie parametry, gdyż  często jest zlepkiem różnych części i modyfikacji, bo trudno by był zachowany idealnie ze względu własnie na upływ czasu. Chyba, że uwierzyć na słowo handlarzowi. Z perspektywy konsumenta to ruletka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zawsze modyfikacja sprzętu to zły aspekt ? Zapytajcie sami Mariusza o dźwięk h200 ori A po modyfikacji ?

Każda modyfikacja , naprawa zmienia dźwięk.  Trzeba wiedzieć co zrobić żeby coś uzyskać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, artur 1984 waw napisał:

Chyba, że uwierzyć na słowo handlarzowi. Z perspektywy konsumenta to ruletka. 

Chyba nie problem poprosić o zdjęcia? Ja wzmacniacz kupowałem od handlarza, mial tego trochę ale ceny nie z kosmosu. Udało mi się kupić oryginalny sprzęt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Chyba nie problem poprosić o zdjęcia?

Tutaj się w pełni zgadzam z Bartoszem, zdjęcia to podstawa.  Jeśli sprzedający wymyśla , że nie bo coś tam i najzwyczajniej w świecie nie chce współpracować, wtedy nie kupuje się sprzętu. Jeśli chętnie wysyła każde zdjęcie o jakie prosimy mamy juz jakieś potwierdzenie stanu. Wiele można zobaczyć, tylko trzeba wiedzieć czego szukać i na co zwracać uwagę! 

A najlepiej pokazać zdjęcia znajomemu i zaprzyjaźnionemu elektronikowi, jeśli sami nie jesteśmy w stanie ocenić stanu zdrowia pacjenta. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odsłuch tylko to jest najważniejsze!!! . Sam słyszałem wiele zacnych wzmacniaczy każdy miał to coś  kwestia własnych preferencji 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Cześć małolaty !!!! Specjalnie dla tych , co w vintage nie znaleźli : szybkości , detali , neutralności itd :

SR- nie znam , ale ,,atak dźwięku" jest dobry,,,,,,DF nie za wysoki , ale  8R dobrze trzyma ,,za pysk".

Kupiony w ,,Baltona"- Gdynia - 17 , lub 18.03.1987 za [!!!!!!!] 170 USD.

4 latka temu trafił do miłego gościa [ z Gdyni właśnie ] i przy okazji wytłumaczył mi , że to była Baltona , a nie Pewex

Największa zmora - styki !!!!

http://www.audiofilek.pl/pl/baza-pl/baza-vintage-audio-pl/produkt/2352-pioneer-sa-8800

  Recenzowanie : co jak gra - proponuję do konkretnych modeli sprawdzonych empirycznie....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mysza 13 napisał:

Cześć małolaty !!!! Specjalnie dla tych , co w vintage nie znaleźli : szybkości , detali , neutralności itd :

SR- nie znam , ale ,,atak dźwięku" jest dobry,,,,,,DF nie za wysoki , ale  8R dobrze trzyma ,,za pysk".

Kupiony w ,,Baltona"- Gdynia - 17 , lub 18.03.1987 za [!!!!!!!] 170 USD.

4 latka temu trafił do miłego gościa [ z Gdyni właśnie ] i przy okazji wytłumaczył mi , że to była Baltona , a nie Pewex

Największa zmora - styki !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

  Recenzowanie : co jak gra - proponuję do konkretnych modeli sprawdzonych empirycznie....

Czyli do czego nowego można to porównać ?

Nada 356 czy może do jakiegoś nowego McIntosha ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki McIntosh to wg ciebie jest nie wiadomo jaki cud?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
11 godzin temu, margaryna85 napisał:

Czyli do czego nowego można to porównać ?

Nie wiem . Nie zaliczyłem 50 amplifikacji i 10 firm...Żadnego Nada , Maca , Krella , Passa , ML .......

Mogę porównać do P-1000 Accu , no ale to przecież zabytek..

Wiele razy pisałem o porównaniu z seryjnymi modelami Pionka i Tech z +/- 90 r [ A-858 i SU-V900 ] : gepard vs świnia .

N.p. Bump lubi wzmaki z tego okresu , którego ja unikam , jak ognia   - ale - nie mogę oceniać konkretnych klocków , których nie znam..

   Misio38 - akurat mam do McIntosh  jakiś uraz , a nie słuchalem , nawet nie widziałem na żywo - po prostu jakaś negatywna autosugestia po szperaniu w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się po prostu zastanawiam bo the Best nie ważne z jakiego okresu powinien być porównany do the Best analogicznie z innych okresów. 

10 godzin temu, Misio38 napisał:

A taki McIntosh to wg ciebie jest nie wiadomo jaki cud?

A ten pionek to jakiś cud dla ciebie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do mcintoszy to tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mysza 13 napisał:

Cześć małolaty !!!! Specjalnie dla tych , co w vintage nie znaleźli : szybkości , detali , neutralności itd :

 

2 godziny temu, Mysza 13 napisał:

margaryna85 - Nie wiem , o co Ci chodzi - Jaki the best ?? cud??

Nie znalazłem w vintage tego czego w pierwszym poście napisałeś .

Zapytałem do czego można porównać ten model bo go najnormalniej nie słyszałem .

Czy jest to jakiś wysoki model czy budżetowy ze starych czasów ?

2 godziny temu, Mysza 13 napisał:

jakieś wycieczki personane.

Broń Boże , nic mi nie zrobiłeś .

3 godziny temu, Misio38 napisał:

W porównaniu do mcintoszy to tak.

To zostawię bez komentarza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie zostawiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
7 minut temu, margaryna85 napisał:

Czy jest to jakiś wysoki model czy budżetowy ze starych czasów ?

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę - jest sporo info.....Ale ok --- 1978-81[+/-] - drugi model od góry [ SA-9800 był 1-szy]

Integra , to nieprecyzyjne określenie - raczej pre + amp . SA-9800 był modelem już t.zw. ,,kultowym" i grał wyraźnie mocniejszym dołem.

Budżetowy ?? - można tak ująć - to tak , jak w Accu , czy Luxmanie T.Zw. ,,integry" [ fatalna nazwa]

Wybacz , ale walisz z grubej rury w Vintage , a Zapewniam Cię , że były 40 lat temu sprzęty na poziomie ciężkim do uzyskania obecnie.

I konkretnie , żeby nie było wątów --- gram sobie na P-1000 i [uwaga - monstrum !!!!!!!-- Aurex SC-M15] i to monstrum gra przez 8 miesięcy w roku , a P-1000 - 4.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.