Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?


nikifor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.05.2020 o 17:56, Funnykris napisał:

Lubię brzmienie strych wzmacniaczy bo często mają w sobie taką miękkość brzmienia. I 50W/8ohm z tego starego dziadka to cały czas więcej mocy niż dzisiejsze 100W z budżetowego wzmaciacza. 

Ale nie jest to reguła, mam amplituner Rank Arena 950 z 1977r., - ma tak twardy dźwięk, że  gwoździe wbija w ścianę. A mocny jest jak diabeł i prawie w ogóle się nie grzeje.  Zbudowany na hybrydach Sankena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, thon022 napisał:

no to się sklonował ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu taniej troche

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To są ceny handlarzy te z zagranicy u nas np. nomos też by za tyle wystawił.. na allegro jest luxman lv 105 za 3000zł, jeszcze nie tak dawno kupiłem ten model za 1100zł od znajomego z NL  trzeba wiedzieć skąd kupować na audiokarmie też kupują różne sprzęty między sobą i taam pisze się otwarcie o cenach i to się realnie sprzedaje za znacznie niższe ceny niż na ebay,  obserwuję aukcje które wiszą po 2 lata z ceną oderwaną od rzeczywistości, radziłbym się tym nie sugerować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie mówić ceny vintage wzrosły ostatnio i to znacznie.

Może  Niemiec czy Belg wystawia przed dom takiego HK 665Vxi za powiedzmy 100 € - ale co mi z tego, jak go zwinie handlarz i wystawi za 1000 €... I taka jest cena rynkowa, bo ja nie będę jeździł 2 dni po Europie skupując sprzęt z wystawek , a handlarz owszem. Sam znam takiego i wiem jak to wygląda.   Czyli jak dziś chcę kupić HK665Vxi, to muszę wybulic 4 -5 tys zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500-4000zł to chyba jakieś same handlarzyny wystawiają,  jak można pisać takie głupoty że te wzmacniacze po tyle chodzą normalnie ? W Polsce bez problemu można było je kupić za 700-1200zł w zależności od stanu i wcale nie były rozchwytywane. Jak ktoś chce kupić coś używanego konkretnego to musi zaczekać na normalną ofertę, a nie przeglądać oferty handlarzy i narzekać że drogo. Oni ze wszystkiego robią legendy, rarytasy, białe kruki... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W w licytacji ten hk nie osiągnął by nigdy takiej kwoty

Poniżej oferty sprzed roku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że Vintage to powinno być kupowanie za grosze, częste wymiany sprzętu, kolekcjonerstwo .
Jak coś działa super, nie - naprawiam, a jak się nie da to do piwnicy na lepsze czasy albo do utylizacji.
Są jeszcze tanie sprzęty - z rok temu kupiłem fajne aluminiowe monitorki na świetnych głośnikach Audaxa za 89 zł.
Podobnież ceniony na początku lat 70-ych wzmacniacz, z wycieraczkami, w klasie A za 139 zł. I tak to powinno wyglądać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to juz tak nie wyglada. Do tego doszla plaga naganiaczy na slaby sprzet vintage lansowany na hiend I z bajkami jak to kosi wszystko do 30tys it'd. A jak jest w rzeczywistości mogli sie wszyscy przekonać. Naprawde zazdroszcze japonczykom. Patrzac na ceny sprzetu vintage na japonskich aukcjach widac jak sa tam niskie. Widac ze nikt tam nie trzepie kasy na naiwnych tak jak tutaj. 

8 godzin temu, margaryna85 napisał:

Akurat moim zdaniem za ile ktoś sobie coś wystawia to nie jest żaden wyznacznik ceny .

Powiedz to naganiaczom co twierdza ze stare 40 letnie przechodzone tunery sa warte 50 Tys bo Jakis czub za tyle wystawia ???

37 minut temu, thon022 napisał:

Czyli jak dziś chcę kupić HK665Vxi, to muszę wybulic 4 -5 tys zł

A Co jest takiego niezwyklego w tym hk ze trzeba dac 5tys?

53 minuty temu, Dune napisał:

trzeba wiedzieć skąd kupować na audiokarmie też kupują różne sprzęty między sobą i taam pisze się otwarcie o cenach i to się realnie sprzedaje za znacznie niższe ceny niż na ebay,  obserwuję aukcje które wiszą po 2 lata z ceną oderwaną od rzeczywistości, radziłbym się tym nie sugerować

Ceny na alle to parodia. Juz sie nic nie oplaca kupowac. A jeszcze jak za cenami stoi Klubik z bajkami to juz w ogole... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Audio.Japan napisał:

A Co jest takiego niezwyklego w tym hk ze trzeba dac 5tys?

A pojęcia nie mam ?

I chciałbym się przekonać, więc za 749 zł bym go kupił od razu.

Ale to to cena sprzed roku. A jak go chce mieć teraz, zaraz - to muszę wybulić ile krzyczy rynek,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2019 o 11:26, nikifor napisał:

Witam  zastanawiam się czy jest sens inwestowania w stary sprzęt vintage,np odtwarzacze audio cd,skoro obecne nawet telefony grają lepiej jak taki stary odtwarzacz cd,dla przykładu podam że mam odtwarzacz cd marantz-cd65 na tda1541 i smartfon xperia z3 gra zdecydowanie lepiej po podłączeniu pod wzmacniacz więc jaki jest sens kupowania starych klamotów? chyba tylko z sentymentu

Jak chcesz inwestować, drugie tyle w naprawę, to wtedy tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, thon022 napisał:

Osobiście uważam że Vintage to powinno być kupowanie za grosze, częste wymiany sprzętu, kolekcjonerstwo .
Jak coś działa super, nie - naprawiam, a jak się nie da to do piwnicy na lepsze czasy albo do utylizacji.
Są jeszcze tanie sprzęty - z rok temu kupiłem fajne aluminiowe monitorki na świetnych głośnikach Audaxa za 89 zł.
Podobnież ceniony na początku lat 70-ych wzmacniacz, z wycieraczkami, w klasie A za 139 zł. I tak to powinno wyglądać. 

Może nie za grosze, ale niech te ceny tak nie falują bo to jest trochę chore, pozaa tym wydając nasze ciężko zarobione pieniążki na tak wiekowy sprzęt niejednokrotnie narażamy się na kupno tzw "kota w worku" moim zdaniem wieku 30-40 lat nie da się oszukać, możemy mieć 2 takie same egzemplarze z tamtego okresu i jeden z nich będzie grał  gorzej od tego drugiego bo był "inaczej" eksploatowany, druga sprawa to dźwięk czy ktoś z was wie jak te wzmacnicze brzmiały 40 lat temu po opuszczeniu fabryki? właśnie tego  chyba nikt nie wie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli odpowiednio długo potrzymać  sprzęt zakupiony jako nowy to każdy z nich stanie się vintage? Moim zdaniem nie. Moim zdaniem nieodłączną cechą prawdziwego vintage oprócz unikalnych/pionierskich cech konstrukcyjnych jest również styl/design noszący charakterystyczne cechy danej epoki/mody projektowej/lifestyle'u. Czy wzmacniaczyki robione obecnie jako nowe w stylu "retro" będą kiedyś vintage? Moim zdaniem nigdy, bo kopiują wcześniejszy styl, nie charakterystyczny dla obecnych czasów, posiadają najprostsze skopiowane rozwiązania  i tandetnee wykonanie, one nawet nie są kiczem. Czy urządzenia wykonane topowo, na najlepszych dostępnych ówcześnie komponentach, będące częścią estetyki stylistycznej danej dekady np. lat 60tych czy 70-tych nie mogą być wycenione wyżej niż nowe produkty z masowej obecnej produkcji? Czy odpowiednio zadbane nie mogą być lepsze również dźwiękowo od obecnych nowych sklepowych urządzeń? Pozostawiam jako pytania retoryczne bo tego kto "wie" nie trzeba przekonywać, a ten kto prowadzi krucjatę też nie zmieni zdania. Walka się toczy o otwarte umysły i ich portfele. Ceny sprzętu używanego (celowo nie używam tu pojęcia vintage) są skorelowane dodatnio z cenami nowego sprzętu i ujemnie z siłą nabywczą pieniądza/zamożnością danego społeczeństwa.

A u Japończyków sprzętu używanego audio jest dużo, społeczeństwo starzeje się, to i ceny się dostosowują adekwatnie do popytu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Airmike napisał:

A u Japończyków sprzętu używanego audio jest dużo, społeczeństwo starzeje się, to i ceny się dostosowują adekwatnie do popytu.

Nie liczyłbym na to, że jak już będą chodzić po japońskich ulicach sami 95-latkowie, tamtejsze Luxmany też będą chodzić tyle, że po 30 $ :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SynSama napisał:

 jak już będą chodzić po japońskich ulicach sami 95-latkowie, tamtejsze Luxmany też będą chodzić tyle, że po 30 $ :-)))

nawet jak będą  to przylecą nasi handlarze, skupią i wystawią na Allegro za 100x wyższą cenę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z vintage lubię tylko niektóre kolumny, nie mówię tu o sprzęcie sprzed 20 lat np, myryada mi120, czy jakiegos ciekawego densena bym przytulił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Funnykris napisał:

A no takim cudem że to że wzmaciacza potrafi generować 100W na kanał nie oznacza że jest w stanie wygenerować je odpowiednio szybko. Może grać głośno ale nie zagra dynamicznie

To nie jest kwestia szybkości, tutaj akurat dokonał się spory postęp w układach półprzewodnikowych i współczesne wzmacniacze są szybsze od tych starych tylko jest to kwestia wydajności prądowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bukaj napisał:

Jak chcesz inwestować, drugie tyle w naprawę, to wtedy tak ?

Oczywiscie jesli sa dostepne czesci. Bo sa takie graty do Ktorych juz nie ma tranzystorow czy innych czesci

7 godzin temu, thon022 napisał:

nawet jak będą  to przylecą nasi handlarze, skupią i wystawią na Allegro za 100x wyższą cenę ?

Juz tak jest. Tyle ze nie skupuja za 30 usd a troche wiecej I sprzedaja z przebitka x3 a nawet wiecej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sls napisał:

To nie jest kwestia szybkości, tutaj akurat dokonał się spory postęp w układach półprzewodnikowych i współczesne wzmacniacze są szybsze od tych starych tylko jest to kwestia wydajności prądowej.

Wierzę na słowo. Postęp jest ogromny. Mam teraz na testach NuPrime ida-8 którego kiedyś już skreśliłem za barwę a teraz postanowiłem mu dać jeszcze jedną szansę i słucha mi się bardzo dobrze. Ale to co uderza najmocniej to to jak to maleństwo gra. Mam to podłączone pod ATC i nie brakuje tu mocy a wiele wzmacniaczy gra z tymi monitorami anemicznie. Pytanie brzmi czy takie urządzenie jak ida-8 za 40 lat będzie sprzętem vintage czy nienaprawialnym złomem? Tzn już od dawna będzie przerobione na żyletki itp. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Funnykris napisał:

Pytanie brzmi czy takie urządzenie jak ida-8 za 40 lat będzie sprzętem vintage czy nienaprawialnym złomem? Tzn już od dawna będzie przerobione na żyletki itp. 

A czy to ważne ? Będziesz słuchał na tym 40 lat ? Z resztą założysz klub  zachwalisz i sprzedasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
. Pytanie brzmi czy takie urządzenie jak ida-8 za 40 lat będzie sprzętem vintage czy nienaprawialnym złomem? Tzn już od dawna będzie przerobione na żyletki itp. 

Kogo to interesuje. Przy dzisiejszym postepie to juz po 15 latach (naprawialny) zlom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, sls napisał:

To nie jest kwestia szybkości, tutaj akurat dokonał się spory postęp w układach półprzewodnikowych i współczesne wzmacniacze są szybsze od tych starych tylko jest to kwestia wydajności prądowej.

no to jak z to szybkościo jest? jest ona kwestią?

1 godzinę temu, Funnykris napisał:

Wierzę na słowo. Postęp jest ogromny. Mam teraz na testach NuPrime ida-8 którego kiedyś już skreśliłem za barwę a teraz postanowiłem mu dać jeszcze jedną szansę i słucha mi się bardzo dobrze. Ale to co uderza najmocniej to to jak to maleństwo gra. Mam to podłączone pod ATC i nie brakuje tu mocy a wiele wzmacniaczy gra z tymi monitorami anemicznie

ten wyżej pisze o szybkości, ty piszesz o mocy.

Piszesz, że wierzysz na słowo i potwierdzasz, że postęp jest ogromny...na czym więc ten ogromny postęp polega?

Współczesne wzmacniacze grają szybciej? tzn, że wokale szybciej śpiewajo...

może coś z sensem napiszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2020 o 17:51, Dune napisał:

druga sprawa to dźwięk czy ktoś z was wie jak te wzmacnicze brzmiały 40 lat temu po opuszczeniu fabryki? właśnie tego  chyba nikt nie wie

A jakie to ma znaczenie??? Ważne jak gra tu i teraz

23 godziny temu, thon022 napisał:

nawet jak będą  to przylecą nasi handlarze, skupią i wystawią na Allegro za 100x wyższą cenę ?

Na tym polega handel

15 godzin temu, sls napisał:

 

W dniu 2.07.2020 o 10:59, Funnykris napisał:

A no takim cudem że to że wzmaciacza potrafi generować 100W na kanał nie oznacza że jest w stanie wygenerować je odpowiednio szybko. Może grać głośno ale nie zagra dynamicznie

To nie jest kwestia szybkości, tutaj akurat dokonał się spory postęp w układach półprzewodnikowych i współczesne wzmacniacze są szybsze od tych starych tylko jest to kwestia wydajności prądowej

 

O co kaman z ta szybkością? Teraz prąd płynie szybciej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kazik-t napisał:

Piszesz, że wierzysz na słowo i potwierdzasz, że postęp jest ogromny...na czym więc ten ogromny postęp polega?

Na tym że wzmaciacz wielkości bombonierki generuje bez problemu 200W mocy ciągłej bez nadmiernego nagrzewania zachowując przy tym bardzo dobre parametry techniczne. Dodatkowo posiada wbudowany DAC i komplet wejść cyfrowych oraz opcjonalny BT. Jak to nie jest postęp to nie wiem co jest postępem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, PawelMitsu napisał:

O co kaman z ta szybkością? Teraz prąd płynie szybciej?

Tak. Kiedyś było 220V a teraz jest 230V. To jest koma przecinek szybciej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kazik-t napisał:

no to jak z to szybkościo jest? jest ona kwestią?

Przecież napisałem wyraźne po polsku "to nie jest kwestią szybkości". Jeżeli masz dwa wzmacniacze A i B, każdy z nich ma inny współczynnik narastania napięcia na wyjściu. Ten który ma większy ten współczynnik jest wzmacniaczem szybszym natomiast lepiej będzie brzmiał wzmacniacz o większej wydajności prądowej zakładając że szybkość wzmacniaczy A i B jest dla sygnałów < 20kHz wystarczająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, sls napisał:

Przecież napisałem wyraźne po polsku "to nie jest kwestią szybkości". Jeżeli masz dwa wzmacniacze A i B, każdy z nich ma inny współczynnik narastania napięcia na wyjściu. Ten który ma większy ten współczynnik jest wzmacniaczem szybszym natomiast lepiej będzie brzmiał wzmacniacz o większej wydajności prądowej zakładając że szybkość wzmacniaczy A i B jest dla sygnałów < 20kHz wystarczająca.

twoja polski jest wyraźnie skomplikowana

możliwe, że szybkość narastania twoich myśli jest szybsza od ich rozumienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2020 o 07:57, thon022 napisał:

Nie wiem, czy teraz warto inwestować w stary sprzęt, ale 6 lat temu np taki HK 665 Vxi, którego chciałem wówczas kupić kosztował poniżej 1000 zł i wtedy  kręciłem nosem, że drogo, bo stary szrot.  Dziś takiej ceny nawet w EURO nie uświadczy - o, pierwsza z brzegu oferta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

W dniu 2.07.2020 o 09:28, thon022 napisał:

No poniekąd , ale 6 lat temu to samo wisiało na allegro za 980 zł, czyli góra 250 €

 

W dniu 2.07.2020 o 16:24, thon022 napisał:

co by nie mówić ceny vintage wzrosły ostatnio i to znacznie.

Może  Niemiec czy Belg wystawia przed dom takiego HK 665Vxi za powiedzmy 100 € - ale co mi z tego, jak go zwinie handlarz i wystawi za 1000 €... I taka jest cena rynkowa, bo ja nie będę jeździł 2 dni po Europie skupując sprzęt z wystawek , a handlarz owszem. Sam znam takiego i wiem jak to wygląda.   Czyli jak dziś chcę kupić HK665Vxi, to muszę wybulic 4 -5 tys zł

No widzisz , mogłeś brać 6 lat temu i dzisiaj byłbyś wolny od tego problemu. 

Miałem w 2015r dwa egzemplarze, ale pm665. Jeden od handlarza  (masakra elektroniczna) i od zwykłego gostka. Kosztowało to wtedy + - 800zł.

Dźwiękowo lepiej niż HK 680 i porównywalnie do HK 690.

Ps

HK 665Vxi  jest ponoć lepszy niż pm665. Nie wiem, nie miałem styczności z wersją Vxi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki zapytam.

Znają koledzy w okolicach Wrocławia (albo dalej, bo odległość to nie problem)  kogoś zaufanego komu po zakupie można oddać takie kolumny czy wzmacniacze vintage do pełnego przeglądu i ewentualnie serwisu/odświeżenia sprzętu jeśli wyjdzie na oględzinach ze jakieś elementy nie do końca trzymają parametry po 30 latach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
6 godzin temu, Edition napisał:

Tak , znają. Ma serwis ok 80km od Wrocławia, jest to konkretny facet. Ma kanał na yt i konto tutaj na forum .

A kto to taki? Bumpalump? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2020 o 13:38, om3ga napisał:

Z innej beczki zapytam.

Znają koledzy w okolicach Wrocławia (albo dalej, bo odległość to nie problem)  kogoś zaufanego komu po zakupie można oddać takie kolumny czy wzmacniacze vintage do pełnego przeglądu i ewentualnie serwisu/odświeżenia sprzętu jeśli wyjdzie na oględzinach ze jakieś elementy nie do końca trzymają parametry po 30 latach?

Jak kupisz z portalowego śmietnika to jeszcze po sprawdzeniu będziesz miał finansowy hiend . Przelicz sobie czy gra jest warta świeczki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna gorzej. Mozna Dac sie omamic naganiaczom na stare pudla z cenami z dupy które nie brzmia  lepiej niz hegel za 4 Tys. Wtedy to zupełnie klapa finansowa. Trzeba uwazac na tego typu "okazje" co to niby kosza wszystko do 30tys I które to niby szokujaco dobrze brzmia a po odsluchu to zwykle stare graty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.