Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?


nikifor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, zeta-j napisał:

Sansui gra dopiero w pełni możliwości po kilku godzinach rozgrzewki

Przeciez kazdy sprzet potrzebuje dluzszej chwili zeby zaczal grac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, zeta-j napisał:

Nie zapominajmy o wygrzewaniu według instrukcji guru z klubiku Sansui gra dopiero w pełni możliwości po kilku godzinach rozgrzewki ? jeśli sprzęt był nie używany przez długi czas to potrzebuje minimum 1-2 miesięcy żeby dojść do siebie hahhahah

Pomijając te miesiące to tranzystory zawsze grają lepiej jak się nagrzeją . I czy to nowy NAD czy stary Sansui tak już jest . I wbrew obiegowej opinii potrzebują tego czasu więcej niż lampowce 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kawosz

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kawosz napisał:

Pomijając te miesiące to tranzystory zawsze grają lepiej jak się nagrzeją . I czy to nowy NAD czy stary Sansui tak już jest

Niektore A klasowe wzmacniacze czy lampy potrafia grac najlepiej gdy pod pradem sa caly czas, ale to nie ma komu tlumaczyc, jest na tym forum kilku teoretykow co paplaja co im slina na jezyk przyniesie a jedyne co w zyciu slyszeli to niskie modele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, McGyver napisał:

Srata tata. Właściciel tego wzmaka to fan marki, jeden z najbardziej zagorzałych. "Napewno" miał zepsutego ?

Ale jazda. Gdy komuś się nie podoba sansui to musi być zepsuty. Taki to haj end że podoba się wszystkim, gdy sprawny oczywiście :))) To mam nadzieję teraz czas powiadomić tego właściciela sansui że ma zepsuty sprzęt. Uratujcie kolegę!!!! Niech nie słucha zepsutego sprzętu!!!! ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kawosz napisał:

wbrew obiegowej opinii potrzebują tego czasu więcej niż lampowce 

Z tymi lampowcami to prawda.

8 minut temu, Bumpalump napisał:

(...)  jedyne co w zyciu slyszeli to niskie modele

spacer.png

Rozumiem że to jest niski model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, McGyver napisał:

Dźwięk był niestrawny.

907 mr. Nic dziwnego to niski model co chodzi po 2800 zł w Japonii. Żaden wysoki model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, McGyver napisał:

Rozumiem że to jest niski model.

Nie mialem na mysli Ciebie, bo jestes akurat jedyna osoba z opozycji ktora miala stycznosc z tym sprzetem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bumpalump napisał:

jestes akurat jedyna osoba z opozycji

Jakiej znowu opozycji? Ja się po prostu staram być realistą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGyver napisał:

Jakiej znowu opozycji? Ja się po prostu staram być realistą.

czytając wpisy miłośników Sansui dochodzę do wniosku, że ludzie Ci dzielą innych na "wierzących" lub "niewierzących" .A ponadprzeciętność Sansui jest tak oczywista, ze obie grupy mogą być nawet głuche,bo to ma drugorzędne znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos slyszal i mu sie nie podoba to wporzadku, szanuje ale poki co McGyver jest jedyna taka osoba, cala reszta wyśmiewa a nigdy w zyciu nie slyszala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bumpalump napisał:

Oczywiście ze nie, ale ciezko mi uwierzyc ze dynamika i duza moc to jedyne co zauwazyl, przeciez te wzmacniacze graja scena nie osiagalna dla innych wzmacniaczy nawet kilka razy drozszych, nie wspominajac juz o tym ze graja w sposob tak absorbujacy sluchacza ze nie chce sie przestawac sluchac. Moge miec jakikolwiek sprzet w granicach rozsadku oczywiscie a mam sansui, to o czyms swiadczy.

I nikt mnie nie opetal bo rozum i uszy jeszcze mam

powtórzę twoje słowa:

"przeciez te wzmacniacze graja scena nie osiagalna dla innych wzmacniaczy nawet kilka razy drozszych, nie wspominajac juz o tym ze graja w sposob tak absorbujacy sluchacza ze nie chce sie przestawac sluchac..."

tak szczerze..czy nie uważasz, że takimi wpisami sam do tego prowokujesz? Toż to szczyt hipokryzji, nie sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bumpalump napisał:

Oczywiście ze nie, ale ciezko mi uwierzyc ze dynamika i duza moc to jedyne co zauwazyl, przeciez te wzmacniacze graja scena nie osiagalna dla innych wzmacniaczy nawet kilka razy drozszych, nie wspominajac juz o tym ze graja w sposob tak absorbujacy sluchacza ze nie chce sie przestawac sluchac. Moge miec jakikolwiek sprzet w granicach rozsadku oczywiscie a mam sansui, to o czyms swiadczy.

I nikt mnie nie opetal bo rozum i uszy jeszcze mam

To że ty sobie akurat kupiłeś Sansui o niczym nie świadczy za kogo się masz kolejnego guru który będzie narzucał innym swój gust brzmieniowy? miałeś na porównaniu zdaje się jakiegoś wysokiego Hegla od kolegi z tym twoim Sansui i jakoś przepaści ta m ponoć nie było i być nie mogło chyba że porównałbyś może z szarym budżetowym Nadem...  to "tylko" wzmacniacz choć ważny to  finalnie akustyka i kolumny mają największy wpływ na odbiór dźwięku i jego jakość, mam również pytanie czy kolega który był właścicielem tego Hegla nagle opluł zwyzywał go i sprzedał po czym wymienił na Sansui? przecież ten Hegel ile on ksztował 20 tys nowy? to chyba na Sansui ze 200tys byłoby trzeba szukać godnego rywala a nie taką taniznę Hegla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dawid Hare napisał:

A ponadprzeciętność Sansui jest tak oczywista

Ale tego jeszcze nie było na forum!! Sprzęt jest tak cudowny, tak super duper że jeśli komuś się nie podoba to na pewno nie wina sprzętu tylko sluchacza albo sam sprzęt jest popsuty! Takiego kitu nigdzie nie widziałem nawet na zagranicznych forach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dawid Hare napisał:

tak szczerze..czy nie uważasz, że takimi wpisami sam do tego prowokujesz? Toż to szczyt hipokryzji, nie sądzisz?

Gdzie tu masz prowokacje? co jest lepsze ocenianie sprzetu przez kogos kto slycszal tysiace konfiguracji czy ocenianie na podstawie obrazkow w sieci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zeta-j napisał:

mam również pytanie czy kolega który był właścicielem tego Hegla nagle opluł zwyzywał go i sprzedał po czym wymienił na Sansui? przecież ten Hegel ile on ksztował 20 tys nowy? to chyba na Sansui ze 200tys byłoby trzeba szukać godnego rywala a nie taką taniznę Hegla.

Taa scena nieosiągalna dla droższych wzmacniaczy bumpalump bajdurzy, a Hegla nie zwalcowal :))) ale bajki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Ale tego jeszcze nie było na forum!! Sprzęt jest tak cudowny, tak super duper że jeśli komuś się nie podoba to na pewno nie wina sprzętu tylko sluchacza albo sam sprzęt jest popsuty! Takiego kitu nigdzie nie widziałem nawet na zagranicznych forach

popsuty lub nieprawidłowo ustawiony...No tutaj rzeczywiści kolega Bumpalump pojechał po bandzie :)

4 minuty temu, Bumpalump napisał:

Gdzie tu masz prowokacje? co jest lepsze ocenianie sprzetu przez kogos kto slycszal tysiace konfiguracji czy ocenianie na podstawie obrazkow w sieci?

jak ty nie widzisz w swoim wpisie powodów do reakcji ludzi, którzy nawet go nie słyszeli (nie pochwalam :)), to trochę ci się dziwię, bo mądry chłopak jesteś. Może po prostu masz gorszy dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zeta-j napisał:

miałeś na porównaniu zdaje się jakiegoś wysokiego Hegla od kolegi z tym twoim Sansui i jakoś przepaści ta m ponoć nie było

Dla mnie roznica byla duza, koledzy tez uznali wyzszosc sansui chociaz bardziej podobal im sie w trybie samej koncowki (ja z kolei uwazam ze lepiej gra jako integra)

 

5 minut temu, zeta-j napisał:

czy kolega który był właścicielem tego Hegla nagle opluł zwyzywał go i sprzedał po czym wymienił na Sansui? przecież ten Hegel ile on ksztował 20 tys nowy?

Ludzie maja jeszcze inne wydatki poza audio, gdyby nastepstwem kazdego odsluchu byla zmiana sprzetu to musielibysmy byc chyba milionerami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się wylogować . Owocnej walki ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dawid Hare napisał:

jak ty nie widzisz w swoim wpisie powodów do reakcji ludzi, którzy nawet go nie słyszeli (nie pochwalam :)), to trochę ci się dziwię, bo mądry chłopak jesteś. Może po prostu masz gorszy dzień

Pomysl, jestes facetem ktory w zyciu przetestowal wiekszosc sportowych samochodów, wypowiadasz sie np o nowym BMW M2 a na forum wpadaja Ci ludzie ktorzy takie auto widzieli tylko na obrazkach i wypisuja jakie to auto jest ujowe i nie warte tych pieniedzy.

Jeśli to cos zmieni to moge swoje wpisy poprzedzac "moim zdaniem"

7 minut temu, Dawid Hare napisał:

popsuty lub nieprawidłowo ustawiony...No tutaj rzeczywiści kolega Bumpalump pojechał po bandzie :)

Wiem ze to moze wydawac sie dla was smieszne, ale wierz mi lub nie Sansui to nie jest prosty wzmacniacz jakich wiele na rynku ktory do ustawienia ma tylko prad spoczynkowy w 2 kanalach, tutaj ustawia sie wzmacniacz w 5 punktach na kazdy kanal i to jest wazne dla dzwieku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bumpalump napisał:

ale wierz mi lub nie Sansui to nie jest prosty wzmacniacz 

Naganiania i tworzenia legendy ciąg dalszy. Nie prosty wzmacniacz , pewne technologie kosmiczne w nim siedzą haha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumię cie, ale teksty, że "... te wzmacniacze graja scena nie osiagalna dla innych wzmacniaczy nawet kilka razy drozszych, nie wspominajac juz o tym ze graja w sposob tak absorbujacy sluchacza ze nie chce sie przestawac sluchac", to już wołają o pomstę do nieba. Trochę pokory by się przydało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego skoro ja porownywalem go z tymi kilka razy drozszymi wzmacniaczami? nie wymyslilem sobie tego

3 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

Nie prosty wzmacniacz , pewne technologie kosmiczne w nim siedzą haha

Pokaz mi inny wzmacniacz w ktorym mozesz ustawic prad spoczynkowy driverów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dawid Hare napisał:

rozumię cie, ale teksty, że "... te wzmacniacze graja scena nie osiagalna dla innych wzmacniaczy nawet kilka razy drozszych, nie wspominajac juz o tym ze graja w sposob tak absorbujacy sluchacza ze nie chce sie przestawac sluchac", to już wołają o pomstę do nieba. Trochę pokory by się przydało.

A Japończycy tak tanio te cuda sprzedają . Nawet za 1100 zł. Gdyby ten sprzęt byłby taki cudowny i unikatowy to ludzie by się o niego zabijali. Ceny rzeczywiście byłyby ogromne . A tak to taniocha w japonii. Biedni Japończycy nie wiedzą jakich to cudów tak tanio się pozbywają...

Że nie wspomnę ile tych gratów wisi na allegro. Nikt się o to nie zabija. Więc gdzie ta unikatowość???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Taa scena nieosiągalna dla droższych wzmacniaczy bumpalump bajdurzy, a Hegla nie zwalcowal :))) ale bajki 

A Hegle to też akurat nic specjalnego. Miałem kiedyś końcówke H2A, poprzednika obecnej H20 i szału tam nie było. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, rafal735r napisał:

A Hegle to też akurat nic specjalnego. Miałem kiedyś końcówke H2A, poprzednika obecnej H20 i szału tam nie było. 

nic specjalnego w porównaniu do czego? Bo hegel h20 kosztuje ponad 20tys. Nie bardzo wiadomo o jakiej ty kategorii cenowej mówisz, pisząc "hegle to nic specjalnego" i do czego właściwe odnosisz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tutaj mozna znalezc kolejna krytyczną recenzje sansui 907 mr. Gościu pisze że jest nie warta tak dużej ceny ( co by się zgadzalo przy cenie u handlarzy ok 10 tysięcy podczas gdy w Japonii chodzi po 2800). Co ciekawe 907 mr nie podobało się innemu posiadaczowi sansui!!!! No i oczywiście pojawiły się bajki o zepsutym sprzęcie i nie  ustawieniu. A ileż to razy czytałem że im wyższe sansui tym lepsze a tymczasem to kolejna bajka naganiaczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.