Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel głośnikowy 2,5 mm - jak to wcisnąć?


Black Beauty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kabel głośnikowy o grubości 2,5 mm jest chyba najczęściej polecanym do głośników jako ten optymalny. Właśnie zmieniam sprzęt audio i kabel ten dostarcza mi sporo kłopotów (dawniej miałem jakieś cienki).  Sprzęt, który mam (w sumie mam dwa wzmacniacze i dwie pary kolumny - stary sprzęt jeszcze zalega w domu) z trudem przyjmuje taką grubość - próbowałem w różnych konfiguracjach. Nowy wzmacniaczach (a raczej stary Pioneer) nie pryzmuje bananów, więc muszę wcisnąć gołe kable. Nie mogę tego zrobić, ani we wzmacniaczu, ani w głośnikach - kabel roluje się, wychodzi na boki itd. Mam wrażenie, że jest za gruby. Jak sobie z tym poradzić? jak to wcisnąć do środka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalny to moim zdaniem 0,2 mm2 a w niektórych przypadkach zwielokrotniony.

Np. x 4 czyli 0,8 mm2 co już spokojnie wystarcza powyżej 4 metrów długości.

Pewnie i tak nie kupisz YTDY8x0,5, ale piszę po to, żebyś sobie uświadomił istnienie

świata równoległego, gdzie korzysta się z mocy akustycznej 30 W a nie 3 kW.

A w bonusie masz lepszy dźwięk, bo mniej psuje wysokie tony; ceny nie wspomnę ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co cisnąć na siłę , 2,5mm optymalny ? przy pieczeniu kurczka w piekarniku , masz całą masę cieńszych połączeń na drodze tranzystory wzmacniacza->głośnik , ścieżki płytki drukowanej , drut cewki na wyjściu  wzmacniacza (jak takowa występuje) , drut cewki filtra  głośnik niskośredniotonowego często nawet nie jes to 1mm2 w tanich kolumnach , po podliczeniu wychodzi że  kabel 1,5 mm ? to będzie najgrubszy przewodnik ''systemu''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kiepsko, bo już kupiłem Klotza 2,5 mm za radą dwóch doświadczonych w temacie osób. Jestem 60 zł w plecy czy jednak da się podłączyć na tych kablach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już go masz, to pościskaj go, pozawijaj i pocynuj lutownicą, może wejdzie, kiedy będzie sztywny i nie będzie się rozłaził. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Black Beauty napisał:

No to kiepsko, bo już kupiłem Klotza 2,5 mm za radą dwóch doświadczonych w temacie osób. Jestem 60 zł w plecy czy jednak da się podłączyć na tych kablach?

Dokonaj operacji wycięcia z kabla tylu żył, by po skręceniu pozostałych drutów wszystko swobodnie weszło do gniazd. Tnij tuż prze samej izolacji, a resztę mocno i dokładnie poskręcaj palcami...problem z głowy i 60 zł. uratowane ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz terminale ale może jakieś wtyki glośnikowe beda pasować typu szpilka czy widełki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Black Beauty napisał:

Witam, kabel głośnikowy o grubości 2,5 mm jest chyba najczęściej polecanym do głośników jako ten optymalny. Właśnie zmieniam sprzęt audio i kabel ten dostarcza mi sporo kłopotów (dawniej miałem jakieś cienki).  Sprzęt, który mam (w sumie mam dwa wzmacniacze i dwie pary kolumny - stary sprzęt jeszcze zalega w domu) z trudem przyjmuje taką grubość - próbowałem w różnych konfiguracjach. Nowy wzmacniaczach (a raczej stary Pioneer) nie pryzmuje bananów, więc muszę wcisnąć gołe kable. Nie mogę tego zrobić, ani we wzmacniaczu, ani w głośnikach - kabel roluje się, wychodzi na boki itd. Mam wrażenie, że jest za gruby. Jak sobie z tym poradzić? jak to wcisnąć do środka?

No to może widełki? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.