Skocz do zawartości
IGNORED

jaki wpływ na brzmienie ma materiał standów/kolców/podkładek pod kolce?


Svawo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Mam takie nieco dziwne pytanie - czy materiał z którego zrobione są standy/kolce/podkładki gra tzn czy ma znaczenie dla brzmienia?

Od jakiegoś czasu borykałem się w moim systemie w nazbyt wyraźną górną średnicą, gitary grały bardziej strunami niż pudłem, dente brzmiały mocno metalicznie, uderzenia perkusji szły dość mocno przed szereg,a skrzypce były suche. Oczywiście kwestia zestawienia i realizacji...  ale po jakimś czasie wpadłem na pomysł żeby wyjąć spod kolcy  podkładki pewnej dość dobrze znanej firmy i nagle wydaje mi się że bas ( i nie tylko) się lekko rozmazał a średnica - to co mnie drażniło wycofała. W sumie coś kosztem czegoś ale teraz mam większy spokój/charmonie przy odsłuchu, tak mi się przynajmniej wydaje.

I tak, standy są stalowe od Vapa a podkładki pod kolce to anodowane aluminum z doklejonym welurem. Podkłoga to panele które zdaje się co nieco pływają.

I teraz się zastanawiam, bo już stoją drugie zakupione standy z aluminum specjalnie dedykowane do moich kolumn i czekają na zasypanie piaskiem oraz instalację i trochę mnie ten eksperyment martwi. Czy standy z alu inaczej wpływają na dźwięk niż stalowe? Czy to te podkładki grały może razem z kolcami? A może to podłoga zaczeła grać po usunięciu podkładek?

Planuje zasypać te nowe standy 3/4 lub do pełna piaskiem, i tak się zastanawiam czy kłaść je na kolce i podkładki? A może same gumowe nóżki, lub ewentualnie inne np stalowe podkładki?

Jakie macie doświadczenia w tym zakresie? Z góry dodam że z marmurami i tym podobnymi akcesoriami nie za bardzo mam czas i ochotę eksperymentować...

Pozdrawiam, 
Slawo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.