Skocz do zawartości
IGNORED

przygotowanie atmos 5.1.2 w nowym mieszkaniu - wątpliwości


pan pe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jestem na etapie wykańczania mieszkania i chcę przygotować jednocześnie salon pod istalację Atmos 5.1.2

Dopiero po wykończeniu całości (jak już nie będzie ekip remontowych) planuję kupić nowy amplituner i głośniki. Jednak na tym etapie kluczowe jest bym przygotował kable w ścianach oraz suficie oraz wykończył całość tak, by po zakupie sprzętu nie był już żadnych zmian.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie dot. rozmieszczenia sprzętu oraz odpowiedzi na pytania.

 

Założenia:

  • Salon ma ok 22 m^2 i wymiary jak w załączonym planie (na czerwono mój pomysł na rozstawienie sprzętu)
  • Narożnik jest nie do zmiany i nie ma możliwości siedzenia bliżej środka pomieszczenia. Niestety przez to nie ma miejsca na normalne głośniki tylne i dlatego planuję bi/dipole (coś w stylu Tagi Harmony? nie widzę sensu płacenia za tyły więcej niż 1,5k para?)
  • Ściana, na której wisi TV jest otoczona z obydwu stron dużymi przejściami do innych pomieszczeń. Na ten moment planuję ją w szerokości 210 cm, by zmieścić OLED 65" i kolumny po bokach. Nie mam jednak za wielkiej możliwości "rozciągnąć" ja na wiele większy wymiar
  • Sufit będzie podwieszony i na ten moment może przyjmować dowolne kształty/wymiary
  • Korzystanie ze sprzętu to 80% filmy (Netflix, HBO, AppleTV), 20% muzyka
  • Głośniki i Amplituner chciałbym zmieścić w budżecie do 10 tyś. PLN. Sprzęt tylko nowy.
  • Pewnie po remoncie będę chciał pod przygotowany salon podpiąć odpowiedni sprzęt i dopiero kupić po odsłuchu, jednak jeśli należy już teraz dokonać pewnego wyboru pod kątem przygotowania remontowego to dajcie proszę wskazówki

 

Wątpliwości/pytania:

  1. Czy przy maksymalnie dosuniętej kanapie do ściany i relatywnie niewielkiej wielkości pomieszczenia jest sens stawiać 5.1.4 (przy 5.1.2 sufitowe daję nad kolana i widzę w tym sens, przy 4 sufitowych dwa byłyby nade mną, zamiast z tyłu, dwa kolejne na przodzie i nie jestem pewien czy to ma sens)?
  2. Czy bi/dipole to odpowiednie rozwiązanie na tyły? Nie mam możliwości odsuwania kanapy i wydaje mi się, że albo bipole albo rezygnuję z tyłów i tym samym całego atmosa ?
  3. Jeśli dipole ok to czy zgodnie z planem rozstawienie na szerokość jest optymalne? Wysokość kabli na ścianie planuję na wysokości uszu - czy to prawidłowe?
  4. Sufitowe planuję na linii frontów i lekko przede mną (tak coś przed kolanami) - prawidłowo?
  5. Czy sufitowe będę mógł włożyć w samą płytę KG, czy powtrzebne będą skrzynki na głośniki? tTo kluczowe dla mnie przy przygotowaniu sufitu?
  6. Przy podanej wielkości pomieszczenia jest sens pakować się w stojące kolumny, czy lepiej monitorki na stojaki/ na szafkę? miejsca za wiele nie ma ?
  7. Jakiego rodzaju kupić kable do ciągnięcia w ścianach i po suficie? Mogą być na "golasa" w ścianie, czy lepiej włożyć je w peszel i dopiero w ścianę?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 -  Planujesz podwieszany sufit, więc z pewnością nie zaszkodzi zaplanować konfiguracji pod 4szt sufitowych. Tu masz rysunek z zaleceniami dla

5.1.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5.1.4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oczywiście w Twoim przypadku niewykonalne w 100%

Ad.2 Surround-y warto dać nawet wówczas, jesli zrezygnujesz z pełnego Atmosa. Możesz owszem zastosować bipolarne (np. (Monitor Audio Silver FX) albo w rogach pomieszczenia zawiesić zwykłe podstawkowe w uchwytach i skierować w stronę kanapy.

Ad.3 wysokość nieco powyżej uszu - w linkach powyżej powinny być zalecane kąty

Ad.4 linia frontow, patrz zalecenia

Ad.5 Sufitowe kupujesz montażowe i montujesz do płyty. Tylko zwróć uwagę na wysokość podwieszanego sufitu (muszą się zmieścić)

Ad.6 to już kwestia preferencji/budżetu itp.  ...ja bym dał podłogówki

Ad.7 w peszlach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło z góry to etap przejściowy. Znacznie więcej dźwięków dociera do nas z dołu. Za kilka miesięcy czeka nas nowy super format AUDIO 3D. Musisz dziś przygotować w nowym domu podłogi pod głośniki podłogowe i przebiegi kablowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, janunio napisał:

Źródło z góry to etap przejściowy. Znacznie więcej dźwięków dociera do nas z dołu. Za kilka miesięcy czeka nas nowy super format AUDIO 3D. Musisz dziś przygotować w nowym domu podłogi pod głośniki podłogowe i przebiegi kablowe. 

Kiedy znudzi ci sie to bezsensowne pitolenie, wkolko o tym samym. 

 

Swierzakow lapiesz na takie durne gadki. Sprawia ci to radosc ze trolujesz na forum? Ile ty masz lat? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te głośniki na tylnej ścianie to jakiś bipole albo dipole?

Pytam bo jesli tak to powinny byc na ścianach bocznych, w linii słuchacza, do 60 cm nad wysokością głowy.

6 godzin temu, janunio napisał:

Źródło z góry to etap przejściowy. Znacznie więcej dźwięków dociera do nas z dołu. Za kilka miesięcy czeka nas nowy super format AUDIO 3D. Musisz dziś przygotować w nowym domu podłogi pod głośniki podłogowe i przebiegi kablowe. 

Janusz, po raz kolejny wypisujesz głupoty.

Słyszałes kiedyś w warunkach domowych (nie podczas targów czy pokazów) prawidłowo złozony i skonfigurowany system z Atmosem i DTS X? Wydaje mi się że nie, dlatego wypisujesz takie brednie.

Jak by co to zapraszam do siebie to posłuchasz. Dawno nie byłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tym, co rzetelnie pomogli.

 

Godzinę temu, pmcomp napisał:

Czy te głośniki na tylnej ścianie to jakiś bipole albo dipole?

tak.. niestety tak jak widać na planie, lewa ściana boczna daleko a prawej niemal nie ma ( bo to kilka metrów szyb jeszcze dalej w głąb) zostaje mi więc rozproszenie dźwięku na tylniej ścianie i nie wiem czy się dobrze za to zabieram. odpadają więc boki a mając tylko tyły i do tego niewiele dalej strefę górną, czy nie będzie za blisko wszystko siebie, jeśli zamiast na linii uszu dam bipole wyżej? Martwię się, że obie strefy mi się wtedy zleją.

No niestety, niby człowiek na nowym i może wszystko kuć a na koniec i tak audio to tylko dodatek do mieszkania więc trzeba to nie po specyfikacji robić a ze zdrowym rozsądkiem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pan pe napisał:

 

tak.. niestety tak jak widać na planie, lewa ściana boczna daleko a prawej niemal nie ma ( bo to kilka metrów szyb jeszcze dalej w głąb) zostaje mi więc rozproszenie dźwięku na tylniej ścianie i nie wiem czy się dobrze za to zabieram. odpadają więc boki a mając tylko tyły i do tego niewiele dalej strefę górną, czy nie będzie za blisko wszystko siebie, jeśli zamiast na linii uszu dam bipole wyżej? Martwię się, że obie strefy mi się wtedy zleją.

 

 

Bardzo źle się zabierasz.

6 metrów to jest żadna odległość. U mnie jest dokładnie tyle. Powies dokładnie tak jak Ci napisałem. Głosniki surroundowe systemu 5.1 powinny byc na bocznych ścianach. Jesli dipole lub bipole maja byc ustawione w osi przód-tył. I tak ma sie budować scena z tych głośników. Jak najbardziej rozproszony dźwiek w osi przód-tył. A ty chces to zrobić w osi lewy-prawy. Będzie żaden efekt tyłu.

Zrobisz jak zechcesz, to Twoje kino.

 

PS. twoje ustwienie tych głosników to tyły dla 7.1.

 

Tak to powinno wyglądać:

 

speaker-placement-7.1-dolby.jpg

 

W twoim przypadku bez głosników sorround back.

Nie bój się, wszystkie odległosci i głosności wyrówna kalibracja w ampli (procesorze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

KOledzy, podłączę się pod temat Atmos. Mam Yamahę RX-A680, układ kolumn 5.1 , na frontowych mam bi-amping, bo tak zdecydowanie lepiej brzmi. Czy jest sposób na  uruchomienie  Atmos ? Czy koniecznie trzeba dodać jeszcze parę głośników efektowych ( z czego zasilić )?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz uzyskać efekt dolby atmos z głośników sufitowych/nadstawkowych niemających ich...?

Ps.to tak jakbyś zadał pytanie jak się słucha dźwięku w słuchawkach mając tylko soundbara, ;musze kupić słuchawki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo rozumiem tę ideę Atmos, jeżeli to ma być tylko efekt latającego nad głową dźwięku kosztem bi-ampingu, to zostaję przy swoim rozwiązaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, zeppelin napisał:

No nie bardzo rozumiem tę ideę Atmos, jeżeli to ma być tylko efekt latającego nad głową dźwięku kosztem bi-ampingu, to zostaję przy swoim rozwiązaniu.

Forumowicz z 12,5 letnim stażem na forum  ?

6 godzin temu, zeppelin napisał:

KOledzy, podłączę się pod temat Atmos. Mam Yamahę RX-A680, układ kolumn 5.1 , na frontowych mam bi-amping, bo tak zdecydowanie lepiej brzmi. Czy jest sposób na  uruchomienie  Atmos ? Czy koniecznie trzeba dodać jeszcze parę głośników efektowych ( z czego zasilić )?

 

Jest sposób na uruchomienie atmos bez głośników????  Czy naprawdę konieczne do tego są głośniki???

W jakiej zakładce kolega przebywa na codzień że zadaje tak ....#@%&$"" pytania ?

Nawet "stereowicze " na nie by nie wpadli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że forum nadal służy niektórym do podbudowania własnego ego.  To zdaje się forum dla amatorów, nie zawodowców, wiec pytania mogą być rożne, nie dorastające do jakże wysokiego poziomu kolegi...

Dwa słowa wyjaśnienia:  od 12 lat używałem Denona 2307 w moim zestawie, dobrze mi służył i nie zamierzałem na razie go zmieniać, więc też nie śledziłem różnych nowinek. Niestety piorun zdecydował za mnie  i pilnie musiałem kupić nowy amplituner, więc na szybko rozejrzałem się po sprzęcie i funkcjach, by wybrać coś na czasie: o Atmos czytałem ,że działa w różnych konfiguracjach głośnikowych, a jeszcze ktoś mi tłumaczył (błędnie), że to sprawa obróbki sygnału audio w samym ampli. Stąd było moje pytanie, na które nie ma obowiązku odpowiadania,jeśli w kimś budzi tylko smiech. Tak jak i mi nie bardzo chce się domyślać, co się kryje za "....#@%&$""

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nowinki? Muszę Cię zmartwić bo dalej całe audio ,kino itp itd opiera się na przestarzałej technice dźwięku który pochodzi z fizycznych głośników. Jakim amatorem trzeba być żeby tego nie rozumieć? Ludzie nie mający nic wspólnego z audio nigdy nie zadali by nawet takich pytań,jeżeli rozumiesz że dźwięk = glosnik to jesteś "zawodowcem "?

Na poważnie zadajesz te pytania czy żarty Ci w głowie łobuzie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widzę że forum nadal służy niektórym do podbudowania własnego ego.  To zdaje się forum dla amatorów, nie zawodowców, wiec pytania mogą być rożne, nie dorastające do jakże wysokiego poziomu kolegi...

Dwa słowa wyjaśnienia:  od 12 lat używałem Denona 2307 w moim zestawie, dobrze mi służył i nie zamierzałem na razie go zmieniać, więc też nie śledziłem różnych nowinek. Niestety piorun zdecydował za mnie  i pilnie musiałem kupić nowy amplituner, więc na szybko rozejrzałem się po sprzęcie i funkcjach, by wybrać coś na czasie: o Atmos czytałem ,że działa w różnych konfiguracjach głośnikowych, a jeszcze ktoś mi tłumaczył (błędnie), że to sprawa obróbki sygnału audio w samym ampli. Stąd było moje pytanie, na które nie ma obowiązku odpowiadania,jeśli w kimś budzi tylko smiech. Tak jak i mi nie bardzo chce się domyślać, co się kryje za "....#@%&$""

 

1. W atmosie, głównie chodzi o te latające dźwięki z sufitu ale też dźwięk "w tle"z góry.

 

2. Konieczna jest minimum jedna dodatkowa para głośników, najlepiej na suficie ale mogą być na ścianie nad frontami, lub postawione na frontowych (specjalne głośniki grające w górę).

Wtedy dźwięk odbity od sufitu trafia do Ciebie.

 

3. Kiedy nie ma oryginalnej ścieżki z Dolby Atmos, amplituner może tak miksować dźwięk, żeby coś tam wysyłać do tychże głośników, by nie były nieme. Tylko wtedy, nie nazywa się to już Dolby Atmos, tylko działa upscaler; Dolby Surround lub DTS Neutral. (Coś jak prologic kiedyś).

Zapewne to miała na myśl ta osoba, co cię trochę wprowadziła w błąd.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2019 o 23:33, pmcomp napisał:

Bardzo źle się zabierasz.

6 metrów to jest żadna odległość. U mnie jest dokładnie tyle. Powies dokładnie tak jak Ci napisałem. Głosniki surroundowe systemu 5.1 powinny byc na bocznych ścianach. Jesli dipole lub bipole maja byc ustawione w osi przód-tył. I tak ma sie budować scena z tych głośników. Jak najbardziej rozproszony dźwiek w osi przód-tył. A ty chces to zrobić w osi lewy-prawy. Będzie żaden efekt tyłu.

Zrobisz jak zechcesz, to Twoje kino.

 

PS. twoje ustwienie tych głosników to tyły dla 7.1.

 

Tak to powinno wyglądać:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W twoim przypadku bez głosników sorround back.

Nie bój się, wszystkie odległosci i głosności wyrówna kalibracja w ampli (procesorze).

Nie chcę zbytnio polemizować ze słusznością ustawienia surroundów po bokach, tak tylko wrzucę zalecane przez Monitor Audio ustawienia surroundów typu bi-pole/di-pole - jak widać wg nich mogą być zarówno z boku jak i z tyłu w systemie 5.1:

1522682144_bronzeseriesmanualmultilanguagerev4pdf.thumb.png.e4572addaa588cb87ec38c63feb643d4.png572624094_bronzeseriesmanualmultilanguagerev4pdf(1).thumb.png.57cd82d7182b0537bc2b587db2f0fe17.png

W dniu 29.05.2019 o 08:18, zeppelin napisał:

No nie bardzo rozumiem tę ideę Atmos, jeżeli to ma być tylko efekt latającego nad głową dźwięku kosztem bi-ampingu, to zostaję przy swoim rozwiązaniu.

A jesteś pewien, że masz bi-amping? Czy tylko bi-wiring? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, raczej mam bi-amping, bo biorę sygnał z surround back/presence, i mam to w ustawieniach.

A co z możliwością wykorzystania głośników bezprzewodowych do tego celu (Atmos) ?

Teraz bardziej zajmuje mnie brak sygnału z BD ( też swoją drogą yamaha S1067) po HDMI : był i przestał być. Może aktualizacja softu, bo się pojawił w końcu Maja, może reset, bo i takie rady widziałem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zeppelin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2019 o 12:45, zeppelin napisał:

Koledzy, raczej mam bi-amping, bo biorę sygnał z surround back/presence, i mam to w ustawieniach.

A co z możliwością wykorzystania głośników bezprzewodowych do tego celu (Atmos) ?

Teraz bardziej zajmuje mnie brak sygnału z BD ( też swoją drogą yamaha S1067) po HDMI : był i przestał być. Może aktualizacja softu, bo się pojawił w końcu Maja, może reset, bo i takie rady widziałem ?

Co ci daje te Bi-amping?  Az tak pradozerne masz glosniki ze avr nie ogarnia? 

 

obojetnie przewodowe czy bezprzewodowe.  Ja do atmosa raczej kupilbym cos taniego maks 1000zl/para i zeby wygladalo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2019 o 13:48, RAF77 napisał:

A jaki jest sens dawać głośniki "bezprzewodowe", jak one też potrzebują przewodu z prądem....

No bez jaj, przez sieć, czy przez BT nie prześlesz mocy, a przynajmniej nie tyle, by napędzić głośnik. One działają jak sub aktywny, dostają tylko czysty  sygnał do wzmocnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to po co sobie głowę zawracasz bezprzewodowymi, jak one wcale bezprzewodowe nie są, bo potrzebny jest kabel z prądem do nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodzi o to ze glosniki maja wtedy w sobie wzmacniacz i ze niby dzieki temu beda graly lepiej.  Stad ta cala podnieta bi ampingiem i bezprzewodowymi glosnikami. 

 

Zamiast skupic sie na dobrym AVR i dobrych glosnikach to czyta i wymysla jakoes AudioVodo zaslyszane. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.07.2019 o 17:02, Lolo2 napisał:

Jemu chodzi o to ze glosniki maja wtedy w sobie wzmacniacz i ze niby dzieki temu beda graly lepiej

Nie : chodzi mu o to, że do górnych głośników efektowych dla Atmos, nie trzeba wtedy wykorzystywać kanałów wzmacniacza ( można te kanały lepiej wykorzystać do biampingu, to moje zdanie).  Pytanie jest techniczne : czy można do tych dwóch głośniczków górnych przesłać sygnał bezprzewodowo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowość w "poważnym" audio to raczej temat dopiero raczkujący i bez przyszłości ;>
Dopiero do aktualnej serii Yamahy można opcjonalnie wykorzystać dedykowane głośniki Music Cast 20 i tylko jako surround RL i RR. Nie widziałem tego nawet w praktyce ani nawet zeby ktośsiętym nie interesował ? Jest to zbędny wodotrysk dla dziewczyn.
Każdy amplituner powyżej 2000pln obsługuje Atmos 5.1.2 więc można to zrobić normalnie, głośniki sufitowe są tanie ;> ale musi być sufit podwieszany na minimum 80mm, Druga opcja to głośniki które stawia się na frontach i one niby odbijają od sufitu ;>
Oczywiśxie to nowinka/ciekawostka rozkminiana głownie w internecie ;>

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał jakiś transmiter, który by wysłał sygnał z wyjścia preout do tych głośników górnych....
Ale i tak nie wykorzystasz wtedy końcówek mocy do biampingu.
Kanał dla głośnika górnego może albo wysyłać dźwięk do głośnika górnego albo działać jako biamp, nie może robić dwóch rzeczy na raz, niezależnie czy będziesz korzystał z wbudowanych końcówek mocy, czy z zewnętrznego wzmocnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zeppelin napisał:

Nie : chodzi mu o to, że do górnych głośników efektowych dla Atmos, nie trzeba wtedy wykorzystywać kanałów wzmacniacza ( można te kanały lepiej wykorzystać do biampingu, to moje zdanie).  Pytanie jest techniczne : czy można do tych dwóch głośniczków górnych przesłać sygnał bezprzewodowo ?

Daj se spokoj z biampingiem.  Nikt tego nie uzywa. Lepiej kup wzmacniacz do preout

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.07.2019 o 09:47, RAF77 napisał:

Jak widzę, to ty nie odróżniasz kanałów przetwarzania dźwięku od końcówek mocy.
Stąd twoje błędne rozumowanie.

No właśnie odróżniam, dlatego pytam o taką możliwość... Dwa kanały przetwarzania dźwięku szły by bezprzewodowo, a dwie końcówki mocy na biamping. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zeppelin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.