Jump to content
Sklep.RMS.pl

Exposure XM CD - tani top loader z Wielkiej Brytanii

Recommended Posts

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Exposure w Polsce, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży odtwarzacza CD z górnym ładowaniem (tzw top loader) XM CD.

exposure-xm-cd-3.jpg

Podczas projektowania nowego odtwarzacza CD z serii XM inżynierowie z Exposure dołożyli wszelkich starań, aby architektura obwodów oraz ścieżka sygnałowa były jak najbardziej dopracowane w celu zapewnienia najwyższej możliwej jakości dźwięku oraz wyeliminowania zniekształceń. Urządzenie czerpie swoją konstrukcję i rozwiązania wprost z modelu 2010, który oferowany jest z klasycznym napędem szufladkowym.

exposure-xm-cd-7.jpg

Za przetwarzanie sygnału cyfrowego na analogowy odpowiedzialny jest 24-bitowy przetwornik Burr Brown PCM 1716.

exposure-xm-cd-4.jpg

W Exposure zastosowany został napęd, w którym płyta CD umieszczana jest od góry odtwarzacza, tak zwany top loader. Dzięki górnemu dociskowi kręcące się z dużymi prędkościami płyty nie wpadają w drgania i wibracje co wydatnie zmniejsza liczbę błędów przy odczycie, obniża poziom hałasu i poprawia kulturę pracy, a także żywotność napędu. Urządzenie zasilane jest wysokiej klasy transformatorem toroidalnym 200VA.

exposure-xm-cd-5.jpg

Odtwarzacz posiada osobne sekcje zasilania dla napędu oraz obwodów audio z dedykowanymi stabilizatorami. Zastosowanie referencyjnego zegara, który charakteryzuje się niezwykle wysoką precyzją taktowania pozwoliło zminimalizować jitter.

exposure-xm-cd-10.jpg

Dzięki odpowiednio zaprojektowanej aluminiowej obudowie konstruktorom udało się zminimalizować rezonanse oraz ograniczyć negatywny wpływ zewnętrznego pola elektromagnetycznego generowanego przez inne urządzenia. Na panelu czołowym znajduje się czytelny wyświetlacz, który można wyłączyć za pomocą dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania. Wszystko to aby zyskać maksymalna jakość dźwięku poprzez zmniejszenie zakłóceń w sekcji zasilania.

exposure-xm-cd-9.jpg

Najważniejsze cechy:

 • Przetwornik 24 bitowy Delta Sigma - PCM 1716 Burr Brown Texas Instruments
 • Zoptymalizowany transport korzystający z mechanizmu top loader
 • Wyraźny wyświetlacz z opcją wyłączenia
 • Zoptymalizowane obwody sekcji audio z wielostopniowym zasilaniem
 • Przewymiarowany transformator toroidalny z oddzielnymi zaczepami i dedykowanymi regulatorami napięcia dla zasilania transportu i sekcji audio
 • Referencyjny zegar taktujący charakteryzujący się wysoką stabilnością
 • W pełni aluminiowa obudowa z nóżkami antywibracyjnymi dla ograniczenia zakłóceń elektromagnetycznych
 • W komplecie pilot
 • Produkcja Wielka Brytania (Made in UK)

Cena: 5900zł

 

O marce Exposure:
Exposure to brytyjska marka produkująca sprzęt Hi-Fi i High End, założona w 1974 roku przez Johna Farlowe'a technika muzycznego, który współpracował w studiach nagraniowych z tuzami muzyki popularnej takimi jak David Bowie, The Who, czy Pink Floyd.

Od początku swojej działalności firma stawiała na dzielone system stereo i do dzisiaj pozostają one jej wizytówką. Szczególną estymą cieszą się monofoniczne końcówki mocy, często łączone przez klientów z kilkukrotnie droższą elektroniką najdroższych marek na świecie.

Stąd konstruktorom marki zawsze przyświecała myśl, aby prezentowały one muzykę jak najbliższą formatowi na żywo. Maksimum dynamiki, potężny dźwięk, uniwersalne brzmienie, duży zapas mocy. Do tego bardzo prosta konstrukcja oparta na elementach wyłącznie najwyższej klasy, tak aby produkty Exposure służyły swoim właścicielom przez bardzo długie lata.

Pomimo obiegającej świat globalizacji Exposure jest w dalszym ciągu sprzętem projektowanym i produkowanym w Wielkiej Brytanii. Exposure pozostał brytyjską manufakturą, która hołduje analogowym tradycjom.

 

Więcej urządzeń z tej kategorii Odtwarzacze CD

 


Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forowiczów

sklep.rms.pl/wyprzedaz-okazyjna

Share this post


Link to post

Tani był by w okolicy 2999 PLN.

Bardzo budżetowy DAC , w ogóle słabiutka sekcja cyfrowa i analogowa . A sam napęd nie usprawiedliwa  ceny , szczególnie że może być identyczny jak w boomboxach za 299PLN>


I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Share this post


Link to post

O, a skąd masz zdjęcia sekcji cyfrowej i analogowej? Nigdzie nie mogłem znaleźć. Napęd to prawdopodobnie zmodyfikowane Sony KSS213


Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forowiczów

sklep.rms.pl/wyprzedaz-okazyjna

Share this post


Link to post

fakt , Exposure stosuje we wszystkich CD ten sam DAC i ten sam laser Sony .

Środek widziałem na Bristol Audio Show.


I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Share this post


Link to post

No nie. W 3010 stosował PCM1704 x2 w układzie dual mono. Dlatego wstrzymalbym się z tymi osądami. 


Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forowiczów

sklep.rms.pl/wyprzedaz-okazyjna

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • MAGAZYN KULTURALNY

 • Blog Entries

 • ×
  ×
  • Create New...

  Important Information

  We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.